Şimdi Ara

Philips 274e5qhab/00 AH-IPS Monitör ve IPS Yalanları Üzerine

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
2
Favori
5.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar birçok yoruma ve tepki süresi yüksek IPS yaramaz film izlenmez oyun oynanmaz gibi palavralara inanmama rağmen yinede tüm riskleri göze alarak gittim Philips 27 inç 274e5qhab/00 modelli AH-IPS panel ekranımı sipariş ettim.ve şuna emin olun bunu yazmadan edemiyeceğim.ayarladan smart response off konumunda hiçbir extra ayar ve özellik açmadım fakat ne filmde herhangi bir ghosting nede oyunda kesinlikle görmedim.hatta aksine bundan önceki 2 ms tepki süreli philips 23 inç monitörümle karşılaştırdığımda.hiçbir şekilde oyunlarda olan vertical sync dalgalanmalarını göremedim.yani IPS panel gerçekten muhteşem.renkler cam gibi.sakın sizde benim inandığım palavralara inanmayın.ne filmde ne oyunda asla gözle görülebilir hiçbirşey yok.uydu cihazıda takılı monitörüme.oradan trt-hd de dün maç vardı onu özellikle izledim.top en hızlı şekilde giderkende ghosting olmuyor kayan yazılar dada kontrol ettim sıfır hata.herkese şiddetle ips tavsiye ediyorum.yazılanlara inanmayın

• Ürün de sanırım sadece 1 tane hdmi girişi var tam öğrenemedim ? Ayrıca uydu cihazı için giriş var demişsiniz ben istesem digitürk uydu antenini takabilir miyim ?
  • dostum merhaba.üründe 2 adet hdmi girişi var.tabiki takabilirsiniz...
  • Bende bugün 21.5 inç olanını sipariş ettim,haftaya gelecek.DAha öncede philips kullanmışdım memnundum ,bu sefer tasarımı ile çok cezbetti beni.
    Özellikler 27" ile aynı sayılır,cihaz gelince bende paylaşacağım buradan.
    Aldığım monitör ise şu;

hilips 224E5QHAB/00 21.5" 5ms Full HD D-Sub MHL HDMI Ultra İnce AH-IPS Led Monitör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARTH_BLACK -- 14 Şubat 2014; 16:36:17 >

• Sabahtan beri ips mi; Tn panel led mi sorusuyla boğuşurken bu konuya denk geldim sonunda ve ips olarak son kararımı verdim.

Dün mediamarkt'ta yanyana dizilmiş monitörler arasından sadece 2 tanesi ben buradayım, diğerleri kaka diye bağırıyordu ve o ikisi de dell marka ve ips idi. Kesinlikle ve kesinlikle ips olacak diye oradan ayrıldım ve internetin başına geçtim, bu defa da karşıma ghost ve lag sorunları çıktı.

Benim alacağım model de philips ah-ips panelli PHILIPS 244E5QHAD-00

http://www.philips.co.uk/c-p/244E5QHAD_00/e-line-23.8-inch-60.5-cm-mhl/specifications

Yok kardeşim o renk cümbüşünü, bakış açısını vs. gördükten sonra tn panel benden uzak olsun.

Bu yukarıda ki philips MHL HDMI, AH IPS ve 5ms değerlerine sahip, bana maliyeti de 580 civarı olacak.

• Dostum ghost ve lag olayı palavra hiç bir tane oyunda sorun yaşamadım istersen video çekip koyayım bendede aynı panel var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DARTH_BLACK kullanıcısına yanıt
    Hocam bunu almak üzereyim, değerlendirmeniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BorckaArtvin

Dostum ghost ve lag olayı palavra hiç bir tane oyunda sorun yaşamadım istersen video çekip koyayım bendede aynı panel var

Hocam biraz daha ayrinti verseydin gercekten iyi olurdu. Mesela 244e5qhad/00 modeline ait hicbiryerde inceleme bulamadim.

• monitörüm bugün geldi ve çok memnun kaldım.Gayet güzel renk ve parlaklık veriyor.Oyun ve video modları var çok güzel etki ediyor.Tasarımıda çok hoşuma gitti.
    21,5" olarak bu monitör fiyat-performans adına çok iyi gerçekten,ben tavsiye ediyorum.
  • DARTH_BLACK kullanıcısına yanıt
    Oyunlarda denediniz mi hic? Veya almadan once edindiginiz input lag, ghost vs. bilgiler var mi elinizde acaba?

• kardeşim merhaba.denediğim oyunlar nfs yarışınin en son sürümü ... civilization 5 bayağı mouse sağa sola hızlı hareketler yaptım.hiçbirşey yok... call of mw3 denedim. tv izlerken kayan yazıları hızlı hareketleri denedim.hiçbirinde smartresponse kapalı iken dahi hiçbir sorun yapmıyor.ama smart responseyi en hızlı ayara getirince zaten yapması mümkün değil 5 ms den düşük monitör yok denecek kadar az zaten piyasada.hepsi yazılımsal.tamamiyle palavra olduğuna inanıyorum.denedim bizzat hiçbir problem yok ve hiçbir farkda yok.sadece avantaj olarak izleme açısı ve renk kalitesi var.bu yani .başka birşey demiyorum. tabiki en son karar sizin alacak sizsiniz.ben aldım memnunum. özellikle bir oyun denememi istiyorsanızda yazın deniyelim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sayaras

quote:

Orijinalden alıntı: BorckaArtvin

Dostum ghost ve lag olayı palavra hiç bir tane oyunda sorun yaşamadım istersen video çekip koyayım bendede aynı panel var

Hocam biraz daha ayrinti verseydin gercekten iyi olurdu. Mesela 244e5qhad/00 modeline ait hicbiryerde inceleme bulamadim.

bu alacağın ürün benim aldığım monitörün daha küçük versionu.yani özellikler tamamiyle aynı ve hiçbir fark yok...
  • BorckaArtvin kullanıcısına yanıt
    Zaten philips ips olarak karar kılmış durumdayım, tek sorun 24 inch - 21.5 inch çelişkisine dayalı.

224E5QHAB - 348 Tl

244E5QHAD - 518 Tl

Elimde 75 liralık çek var o yüzden bu fiyatlar. 2.5 inch fark için 170 lira verilir mi? Onu düşünüyorum...
  • Bence verilir dostum 2.5 inç demek büyük fark bir kere alıyorsun kesinlikle 24 al

• Ben 21.5 aldım memnunum,oyun ve film performansları çok iyi.
    Oyun oynadığımı,film izlediğimi hissettiriyor monitör.
  • Bunu insanlara anlatmaya çalışıyorum diyorum hepsi pazarlama stratejisi yok öyle bir şey ama anlamıyorlar. Hepsi lisanslı fps oyuncusu sanki
    Zaten ips panelin canlılığını, görüş açısını ve renk skalasını gördükten sonra tn panele gidip de para vermek kusura bakmayın da enayilik. Bu saatten sonra tn panelin ömrü bitmiştir. Ips, en olmadı va panel alın, aldırtın.
  • BorckaArtvin hayırlı olsun monütör birde uzun süre çalıştırdığında sıkıntı yaşamassan burada paylaşırsan sevinirim uzun sürelerde hantallık olduğunu duymuştum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sah!n

Bunu insanlara anlatmaya çalışıyorum diyorum hepsi pazarlama stratejisi yok öyle bir şey ama anlamıyorlar. Hepsi lisanslı fps oyuncusu sanki
    Zaten ips panelin canlılığını, görüş açısını ve renk skalasını gördükten sonra tn panele gidip de para vermek kusura bakmayın da enayilik. Bu saatten sonra tn panelin ömrü bitmiştir. Ips, en olmadı va panel alın, aldırtın.

Aynen katılıyorum...Çok güzel ips ama ben bir şey fark ettim şimdi bende iki adet cihaz takılı monitöre birisi bilgisayar diğeri ise next marka uydu cihazı.next uydu cihazında ekran parlaklığı çok daha keskin ve net bilgisayarda ise ona aranla az.kulandığım hdmi kablo çok iyi bir kablo değil slink marka standart bir kablo acaba iyi bir kablo alsammı yoksa bilgisayarda mı böyle durum.

tolgauygun34 kardeşim uzun süre derken nekadar süre deneyeyim.4-5 saat kullanımda bir sorun yaşamadım.ama bununla ilgili henüz bir olay başıma gelmedi.saygılar dostlar

• Merhaba arkadaşlar bendede bu monitörden var ancak siyah ekran kullanırken köşelerden çok fazla ışık sızıyor çok rahatsız ediyor kullanımda.Sizdede böyle bir sorun mevcutmu merak ettim.
  • Işık süZme bende hiç yok ölü pixelde çıkmadı ama bu iş şans işte kardeşim bence servise yolla eğer öyle ise

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.