Şimdi Ara

---------------- Peugeot 308 - 1.6 VTi motor ve LPG olayı ??? (ACİL)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
24.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar forumda konuşulmuş ama cok farklı yorumlar okudum kafam karıştı.

308 VTİ 1.6 bir arac buldum. (150 hp olanlardan değil)
    Satan arkadaş arabayı aldığında LPG nin yeni takılmış oldugunu ve aldığından beri hiç LPG de kullanmadığını söyledi.
    Acıkcası biraz şüphe uyandırdı..

Bu motor LPG ile sorunlu mu çalışıyor ?
    Takılan kitin markası önemli mi ?
    Özel/ekstra bir işlem uygulama yapılması gerekiyor mu ?
    PRİNS diyor herkes... Prins olmasa ne olur ?
    ve son sorum...
    Yakıtı ne durumdadır b u motorun ?
    şehir içi 11-14 lt arası yorumlar okudum. doğru mu bu ? öyleyse cok yüksek..

• Beyler cevap veren yok mu ?
  • Bu motoru Citroen C4 te kullanıyorum 120hp lik olanı.Manuel vites.
    İstanbul içi 7-8.5 arası değişir. Ama hiç 11-14 litre görmedim.
    Ocak ayında LÜLEBURGAZ - İSTANBUL gişeleri arasında 130-160 arası kullanımda 8 civarı birşey yakmıştı. 11-14 arası yaktırabilmek için çok agresif ve devirli kullanmak lazım.
    LPG hakkında bilgim yok lpg yi sevmediğim için hiç araştırmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ognemir -- 10 Şubat 2014; 17:43:14 >
  • 1.5 yıldır kullanırım 308 1.6 vtı...aldığımda tüp yoktu..bende brc my 11 taktırdım..çok iyi uyum sağladı 17000 km yaptım hiç sıkıntı yaratmadı...1 depo ile uzun yolda 400 km yapıyor bence gayet iyi...tüp de önemli olan bence ustadırr... iyi bir usta ve brc my 11 yanyana gelirse boşa fazla para vermene gerek kalmaz....
  • bence arabayı iyi bir ustaya götür lpg yi denesin beğenmezsen çıkart brc my 11 taktır fiyatıda yarı yarıya kırışın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ofamof

Arkadaşlar forumda konuşulmuş ama cok farklı yorumlar okudum kafam karıştı.

308 VTİ 1.6 bir arac buldum. (150 hp olanlardan değil)
    Satan arkadaş arabayı aldığında LPG nin yeni takılmış oldugunu ve aldığından beri hiç LPG de kullanmadığını söyledi.
    Acıkcası biraz şüphe uyandırdı..

Bu motor LPG ile sorunlu mu çalışıyor ?
    Takılan kitin markası önemli mi ?
    Özel/ekstra bir işlem uygulama yapılması gerekiyor mu ?
    PRİNS diyor herkes... Prins olmasa ne olur ?
    ve son sorum...
    Yakıtı ne durumdadır b u motorun ?
    şehir içi 11-14 lt arası yorumlar okudum. doğru mu bu ? öyleyse cok yüksek..

PM den de sormuşsunuz oradan yanıtınızı verdim , Arkadaşlarda aynı şeyleri söylemişler aklın yolu bir dir :)

• faruksevgili kullanıcısına yanıt
    Hocam mesajınızı okudum, cevap için teşekkürler.
  • 3008 1.6 vti aracıma gecen sene takdırdım. benzınde sehır ıcınde 8 9ltre arası yakıyor uzun yoldada 6lıtre cıvarı.
    Ben ROMANO marka taktırdım 10bın km oldu sorunsuz kullanıyorum. Kit ile beraber takan servıste çok onemli.

Bende taktırmadan önce BRC dusunuyordum daha oncekı aracımda brc taktırmıs sorunsuz kullanmıstım.Nettekı arastırmalarımda brc nın belkıde işçilikten kaynaklı olabılır sorun yasayanları okudum. Benım taktırdıgım yerde BRC Lovato bır kac marka daha takılıyordu. ROMANO markasının dıgerlerıne gore daha uyumlu oldugunu EURO5 motor olmasından galıba. onlara guvenerek taktırdım. Geçen lpg bolumunde bır servıse sordum ROMANO kıtı brc ve lovatodan daha kalıtelı oldugunu enjektorlerın temızlenebılır oldugunu ve arıza cıkardıgını hıc gormedıgını ılettı bana. Prins de ust kalıtedır sorun yasayacagınızı sanmıyorum.
  • quote:

Hocam mesajınızı okudum, cevap için teşekkürler.

Rica ederim :)
  • konu çok iyi ve aydınlatıcı olmuş bende pazartesi 1.6 vti 308 imi teslim alıcam bugünden beri okudugum olumsuz yorumlar yüzünden araçtan soğumuştum sonuç olarak
    VTİ CANDIR GERİSİ HEYECAN :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: KayaKnos

konu çok iyi ve aydınlatıcı olmuş bende pazartesi 1.6 vti 308 imi teslim alıcam bugünden beri okudugum olumsuz yorumlar yüzünden araçtan soğumuştum sonuç olarak

cevap biraz gec oldu,sanirim araci aldin hocam. hayirli olsun, allah kaza bela vermesin. tüpte de sorun yaşamazsan tadindan yenmez..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

konu çok iyi ve aydınlatıcı olmuş bende pazartesi 1.6 vti 308 imi teslim alıcam bugünden beri okudugum olumsuz yorumlar yüzünden araçtan soğumuştum sonuç olarak

cevap biraz gec oldu,sanirim araci aldin hocam. hayirli olsun, allah kaza bela vermesin. tüpte de sorun yaşamazsan tadindan yenmez..

evet ben aracımı teslim aldım gerçekten güzel bir araç ve servisteki konuştuğum ustalar kesinlikle lpg önermedi arabayı mafedersin dediler ayrıca servislerde kabul etmiyomu lpg li araçları.

• quote:

quote:

quote:

evet ben aracımı teslim aldım gerçekten güzel bir araç ve servisteki konuştuğum ustalar kesinlikle lpg önermedi arabayı mafedersin dediler ayrıca servislerde kabul etmiyomu lpg li araçları.

O ustaların aracının kaputunu açın bakalım LPG varmı yokmu

• quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

quote:

quote:

quote:

O ustaların aracının kaputunu açın bakalım LPG varmı yokmu

ustaların araçları hakkında bir fikrim yok zaten lpg yede pek hevesim kalmadı bagajında bomba taşıyosun bi manada.

• Merhaba arkadaşlar 2010 308 1.6 vti comf.pack manuel sahibiyim aracımı yeni aldım ama pek hayırlı olmadı aracın performansı düşük geldi bana bende motoruna yağ katkısı koydum bu sefer aracım ilk 50 mt.de stop etti tekrar çalıştırınca tekleyerek silkeleyerek çalışıyordu ve motor ikaz lambası yandı yol bilgisayarında egzoz emisyon arızası verdi pc.ye bağlattım buji arızası görünüyordu bujiler değişti silkeleme olayı bitti ancak bu seferde egzoz emisyon arızası ve motor ikaz lambası yine devam ediyordu pc.ye tekrar bağladığımızda emme manifoldu kam mili safhalama hatası arızası veriyordu yağ ve yağ filtresini eski yağın içine temizlik sıvısı koyarak boşalttık yağını 5-40 castrol edge ile değiştik. usta böyle kullan birşey olmaz dedi kullandım aracın gidişinde pek bir sıkıntı yoktu ancak bazen devir yükselirken araç giderken bir iki gaz kesip hız kesme ( devir kesici misali) oluyordu kam mili sensörünü temizletmeyi düşünüyordum ancak bugün aracım tekrar silkelemeye başladı hem lpg kullanımında hemde benzinde kendi kendine 1000-2000 devir aralığında nefes alır verir gibi gaz yiyor. bir şikayetimde aracımı meyilli ve dik rampada durduğumda özellikle dik rampalarda el freni yardımı olmadan kalkmıyor stop ediyor baskı balatayı debriyajı test ediyorum sorun yok gibi debriyajın kavraması üstte olduğundan aracı geri kaçırmadan gaz vermeye kaldırmaya çalıştığımda araç stop ediyor gazı köklesemde yemiyor. daha önce başına buna benzer arıza yaşayanlar oldumu fikir ve önerilerinize ihtiyacım var kural hatası olduysa affola teşekkürler

• 2010 vti 1.6 benzin otomatik hangi marka lpg taktırılmalı ne kadar tutar performans artar mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 308 VTi lar için sadece prins ile mi sorunsuz çalışıyor?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.