Şimdi Ara

3 gün sonra bitecek olan kasko...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • mrb arkadaşlar bir şey danışmak istiyorum. 2012 model opel astra model aracımla kaza yaptım. kaskom 3 gün sonra bitiyor. hemen dosya açtırarak onarıma başlattık. maddi durumlardan dolayı kaskomu yeniletmek istemiyorum. Ustam hasarın onarımı 4-5 gün kadar süreceğini söyledi. sigorta firması onarım bedelini yeniletmesek dahi ödemek zorundadır diymi değerli bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

• Sigortacının gelip onarım onayı verdiği anda geçerli oluyor diye biliyorum böyle durumlarda.
  • 2012 yılında aracımın kaskosu bitmesine 1 gün kala kaza yapmıştım. yetkili servise götürdüm adamla konuştum dedim inşşallah kötü niyet sanmazlar diye hiç bir şey olmadı kaskom bitti aracım yapıldı aracımı aldım çıktım :) sıkıntı olmicağnı tahmin ediyorum benim kasko grupamaydı ki zaten sorun çıkmaz sonuçda belli bir süreniz daha kalmış son gün bile kaza yapmış olsanız ödemek zorundadırlar siz dosyayı açtırın yeter hatta kaskonuz bittiğinde eskiye dönük yapılan hasar işlemlerinde aracın tamiratının düzgün yapılmadığını veya eksik yapıldığını sigorta firmanıza bildirmeniz halında onları bile karşılamaktadır.
  • bayzet22772277 B kullanıcısına yanıt
    İçini rahat olsun.. Bir sorun yaşamazsınız ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sigorta şirketleri bu gibi durumlarda ince eleyip sık dokurlar. Ama siz dürüstseniz ve yanlış bir şey yapmadıysanız içiniz rahat olsun paşa paşa ödemek zorundalar. Elinizde kapı gibi poliçeniz var =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayzet22772277

mrb arkadaşlar bir şey danışmak istiyorum. 2012 model opel astra model aracımla kaza yaptım. kaskom 3 gün sonra bitiyor. hemen dosya açtırarak onarıma başlattık. maddi durumlardan dolayı kaskomu yeniletmek istemiyorum. Ustam hasarın onarımı 4-5 gün kadar süreceğini söyledi. sigorta firması onarım bedelini yeniletmesek dahi ödemek zorundadır diymi değerli bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

Senin işlemi başlattığın tarih önemli,isterse sigortanın bitmesine bir gün kalsın. Sende hemen dosya açtırmışsın zaten bence kasma kendini, ters bir durum oursada mahkemeye bile versen sen haklısın, Poliçene bak en üstte yazar,örnek veriyorum; " Bu poilçe 18.02.2014-saat 12:00'de başlar-- 14.02.2015 tarihinde saat12:00'de biter
    yani son gün son saate kadar geçerli.

• Arkadaşlar cevaplarınız icin cok tşk. Sizlerinde bahsettiği gibi başlangıc tarihi önemliymiş. Sorun çıkarmadan halletiler. Hepinize iyi forumlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.