Şimdi Ara

nasıl yapılır ki

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben bi cd yapmak istiyorum içine sürekli kullandığım programları koyup tek kurulumda hepsini kurmak istiyorum nasıl olur bu

• öle bısı yok tek tek setuplarını copyleyıp tek tek kuracaksın
  • aslında olsa güzel olurdu.formattan sonra 1 tık
  • Aslında var ama biraz uzman işi.

Eski Dos komutlarından hatırlayın. bir .bat dosyası ile bir çok komut uygulanabiliyor, Windows içinde bir setup hazırlayarak burda istediğiniz kurulumları yapabilirsiniz.

Bkz: Bazı board kurulum CD'leri.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ramerturk

Aslında var ama biraz uzman işi.

Eski Dos komutlarından hatırlayın. bir .bat dosyası ile bir çok komut uygulanabiliyor, Windows içinde bir setup hazırlayarak burda istediğiniz kurulumları yapabilirsiniz.

Bkz: Bazı board kurulum CD'leri.

ewet boyle birsey war.ama bunu yazılım bolumune sormalısın bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: zeki1981

arkadaşlar ben bi cd yapmak istiyorum içine sürekli kullandığım programları koyup tek kurulumda hepsini kurmak istiyorum nasıl olur bu

Bir Autorun.inf dostayı oluştur.
    Onun içine calc.exe yazarsan ve hesap makinesi dosyasını da CD de ortaya ,autorun.inf dosyasının olduğu yere kopyalarsan CD açıldığında hesap makinesi çalışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SavageWarrior -- 18 Ağustos 2006; 1:17:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: SavageWarrior

quote:

Orjinalden alıntı: zeki1981

arkadaşlar ben bi cd yapmak istiyorum içine sürekli kullandığım programları koyup tek kurulumda hepsini kurmak istiyorum nasıl olur bu

Bir Autorun.inf dostayı oluştur.
    Onun içine calc.exe yazarsan ve hesap makinesi dosyasını da CD de ortaya ,autorun.inf dosyasının olduğu yere kopyalarsan CD açıldığında hesap makinesi çalışır.

Autorun.inf içinde bir önceki setup'ın bitip bitmediğini kontrol edecek bi komut yazılabilirmi?

Yani 5 adet setup var diyelim. bunların sırayla kurulumunu sağlayabilirmi.

Bana sanki 5 setup aynı anda çalışır gibi geliyor.

• bu mumkun hatta XP CD'sine bile entegre edebiliyorsun fakat ramerturk'un dedigi gibi uzman isi ve zahmetli bir is. eger ilerde bos zamanim olursa belki resimli bir dokuman hazirlayabailirm
  • quote:

Orjinalden alıntı: LimeWaRe

öle bısı yok tek tek setuplarını copyleyıp tek tek kuracaksın

kardeş onu bende biliyorum ama böyle bişey vardı ama nasıldı hatırlamıyorum
  • winrar sfx ile yapabilirsin. önce dosyaları rarla. ardından üzerine çift tıkla. ve sonra da yukarı da SFX var . ordan ayarları yapabilirsin. kolay gelsin.
  • dos komutlarından windows içine bir setup dosyası hazırlanabilir. mesela vindowsu kurunca bilgisayarım,internet explorer,geri dönüşüm kutusu fln otomatik yüklenio ya onun gibi bişe ama çok uğraştırır.dos uzmanı olmak desek yeri war yane
  • anlatılıyo du biraz araştır bazı forumlarda vardı bu.öyle uzman falan olmaya gerek de yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pofmaster

winrar sfx ile yapabilirsin. önce dosyaları rarla. ardından üzerine çift tıkla. ve sonra da yukarı da SFX var . ordan ayarları yapabilirsin. kolay gelsin.

bu gerçekten mantıklı bir seçim olur sanırım... sonuçta vinrar kurulum dosyası hazırlayabiliyor... tek yapman gereken oluşturduğun bu kurulum dosyasını cdye attıktan sonra bu dosyayı autorun dosyasına yazmak sanırım...
  • fakat unutmayin ki winrar bunlari ayri yerlera atamiyor ve registry keyleri hepsinin ayri
  • quote:

Orjinalden alıntı: serji

fakat unutmayin ki winrar bunlari ayri yerlera atamiyor ve registry keyleri hepsinin ayri

haklısın yaa... winrar sadece kurulum dosyasını açılmış olarak bir klasöre atar... önemli olan setup.exe falan her neyse o kurulum dosyasını çalıştırması ki vinrarın bunu yapabileceğini hiç sanmıyorum...

bu durumda en iyisi sanırım pcnet in de yaptığı kurulum sayfası(html sayfalar) hazırlamak sanırım... programları açıklamalarıyla birlikte kaydet ve istediğini kur...

hatta seçim yapmaksızın bütün dosyaların kurulması işinide yine html sayfayla falan da halledebiliriz sanırım dostan daha görsel olur en azından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unsal2003 -- 20 Ağustos 2006; 0:02:43 >

• Formattan sonra tüm programlarını kurduktan sonra windowsun image'ini al.hem formatlada uğraşmassın.hem windowsu kurarsın hemde programlarını.
    ''trueimage9.0_d_en'' böle bi program var image için nasıl kullanıldığıda forumda anlatıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d@ndelo -- 20 Ağustos 2006; 21:05:26 >
  • bu işlerden iyi anlayan bir arkadaşım yapıyordu bu tür birşey,kendine özel bir xp cdsi yapmıştı,formattan sonra xpyi yüklerken sık kullandığı programlarda otomatik olarak kuruluyordu,bazı sitelerde var nasıl yapıldığı ancak uğraşmak gerekli.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.