Şimdi Ara

Asus MemoPad 10 İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar sizler için, Asus'un Memopad serisi altında satışa çıkardığı tabletlerin 10" modelini inceleyeceğim. Memopad serisi altında değişik ekran boyutlarıyla f/p tabletleri sunan Asusu'un bu modeli, 600-700 TL arası değişen fiyat etiketi ile kendi ekran boyutunda oldukça iddialı bir fiyata sahip. Lafı fazla uzatmadan teknik özelliklere kısaca bir değinelim.

Teknik Özellikler

10.1" 1280x800 piksel arka aydınlatmalı IPS ekran (yaklaşık 149 ppi)
    1.6 Ghz 4 çekirdekli işlemci - Mali-400 MP gpu
    16 GB arttırılabilir hafıza - 1 GB ram
    Android 4.2.2 İşletim Sistemi
    SonicMaster Stereo Hoparlör - 3.5 mm kulaklık çıkışı
    2 MP arka 1 MP ön kamera
    522 gram ağırlık - 10.5 mm kalınlık
    19 Wh Li-polimer Batarya

Teknik detayların ardından tabletin kutusu ve içeriğine göz atalım. Kutu, üzerinde tabletin görselini, adını ve asus logosunu taşıyor. Kutuyu açtığımızda karşımıza ilk olarak MemoPad10 çıkıyor. MemoPad10'u kutudan çıkarıp geri kalana baktığımızda ise kutuda tablete ek olarak; USB Kablosu, şarj adaptörü, USB-Otg kablosu ve bir de tableti dik konumda tutabilmemiz için bir aparat çıkıyor.

Asus MemoPad 10 İncelemesi  Asus MemoPad 10 İncelemesi  Asus MemoPad 10 İncelemesi

Kutuyu ve içeriği geçip tablete bakıcak olursak, tabletin ön yüzünde sol üstte Asus logosunu ve ekranın üstünde daha çok tabletin sağ tarafına yakın ön kamerayı görüyoruz. Tabletin arkasını çevirdiğimizde ise sol ve sağa konumlandırılmış hoparlörleri, orta kısımda Asus logosunu ve üst kısımda ise kamerayı görüyoruz. Tabletin üst kısmında sağ kısımda güç tuşu ve orta kısımda ise mikrofona yer verilmiş. Tabletin sağ yanında usb girişi ve ses kontrol tuşları yer alırken sol yanında ise 3.5 mm kulaklık girişi ve micro sd kart yuvası konumlandırılmış. Tablette parlak bir plastik (leğen değil.) malzeme tercih edilmiş, malzeme yapısı kaliteli ancak kaygan bir yapıda olan arka kısım tutuşu bir miktar zorlaştırıyor.

Asus MemoPad 10 İncelemesi  Asus MemoPad 10 İncelemesi  Asus MemoPad 10 İncelemesi

Tabletin tasarımını geride bıraktık şimdi çalıştıralım ve ekranına,yazılımına bakalım. Tabletin düşük piksel yoğunluğuna sahip ekranı beni oldukça rahatsız etti. Tabletimin ve telefonumun ekranı yüksek çözünürlükte olduğu için MemoPad10'n ekranı ilk bakışta oldukça kötü bir izlenim verdi. Ekranın görüş açısı ve parlaklığı ise tatmin edici düzeyde.

Asus MemoPad 10 İncelemesi  Asus MemoPad 10 İncelemesi

Tablette okuma modu, küçük pencerede bazı uygulamaları çalıştırabilme gibi ek yazılımsal özellikler mevcut. Yazılımın diğer kısımları ise saf androide yakın diyebiliriz.

Asus MemoPad 10 İncelemesi Asus MemoPad 10 İncelemesi

Merak edenler için bir kaç test yazılımı ile testler yaptım. Bu sonuçlar her ne kadar gerçek kullanıcı deneyimini yansıtmasa da meraklısı için sonuçlar;

*Kutu içeriğinden çıkan aparat ile tablet;  Asus MemoPad 10 İncelemesi

*Kutu içeriğindeki otg kablosu;  Asus MemoPad 10 İncelemesi

Yüzeysel bir şekilde tableti incelemeye çalıştım arkadaşlar, tablet benim olmadığı için fazla detaya giremedim zamanım kısıtlıydı. Umarım satın almak isteyen arkadaşlara bir fikir olmuştur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bunela? -- 24 Ağustos 2014; 15:54:14 >

• 599 TL fiyat nerede acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhikan

599 TL fiyat nerede acaba?

hizlial.com sitesindeki indirim ile 599 tlye almistim tableti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.