Şimdi Ara

Sony PC bölümünü diğer bir Japon ortaklığına sattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony PC bölümünü diğer bir Japon ortaklığına sattı

Teknoloji dünyasında ardı ardına gelen şok satış haberlerine bir yenisi de Sony cephesinden eklendi. Böylece bir süredir gündemde olan iddialar da kısmen gerçeklik kazanmış oldu.

Sony tarafından yapılan açıklamada 2012 yılında başlayan reform stratejisi sonrasında bir süredir kar elde edemeyen PC bölümünün Japan Industrial Partners ortaklığına satılmasına karar verildiği duyuruldu. Böylece VAIO markası Japonya'da kalmış oldu. Daha önce Lenovo'nun VAIO bölümünü satın almak üzere olduğu iddia edilmişti.

Anlaşma kapsamında yaklaşık 250-300 çalışan Sony'den JIP'e transfer edilecek. Ayrıca hali hazırdaki VAIO kullanıcıları Sony'den teknik destek almaya devam edecek. Bahar döneminde ise son Sony imzalı VAIO cihazları piyasaya çıkacak.

Sony satın almanın ne kadar bir bedelle yapıldığını açıklamadı. Ancak PC bölümünü elden çıkardıktan sonra diğer bir kar edemeyen bölümü olan televizyon bölümünü ayağa kaldırmak için çalışmalar yapacak. Bunların başında da bölümü ayrı bir yan firma olarak faaliyete geçirmek yer alıyor. 

• bilgisayardan zevk alan insan kalmadı mı ya

• İnşallah rekabet azalmaz da bizim canımız yanmaz, birer birer gidiyor firmalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thunderstruck7 -- 6 Şubat 2014; 13:08:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir vaio aldım 6 senedır kullanıyorum 1 kere servıse gıtmedı yazık oldu cok saglam pc lerdi.

• Windows PClerin güzellik ortalaması düştü resmen

• Playstation üzerinden yeterince kar ediyorlardır zaten.Konsol alanında kaç tane rakip varki.Pc tarafına bakıyorsunuz sürüsüyle marka, telefon tarafında da aynı durum.Kulaklık veya televizyon desen yine öyle.Xperia mış vaio muş bir kenara bırakıp konsol üzerinde yoğunlaşmalılar.

EDIT:`Sony, geçen senenin xperia modellerine güncelleme vermeyecek.`

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killabyte -- 6 Şubat 2014; 13:31:31 >
  • kötü oldu bu haber. asus ile beraber en kaliteli dizüstü bilgisayarları sony üretiyordu. bu gidişle 5-6 yıl sonra sony yazısını sadece playstationların üzerinde görebileceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Existencia

Playstation üzerinden yeterince kar ediyorlardır zaten.Konsol alanında kaç tane rakip varki.Pc tarafına bakıyorsunuz sürüsüyle marka, telefon tarafında da aynı durum.Kulaklık veya televizyon desen yine öyle.Xperia mış vaio muş bir kenara bırakıp konsol üzerinde yoğunlaşmalılar.

EDIT:`Sony, geçen senenin xperia modellerine güncelleme vermeyecek.`

Geçen yılın değil 2 sene önceki modellerine desteğini çekti. Yanlış bilgi verme.

• VAIO'lar gidiyor demek...
    Biz ne alalım ne kullanalım macbook'lar can yakıyor.
    ASUS desen 3 günde bir yeni model çıkarıyor (alayı melez gerçek notebook değiller.)
    Samsung notebook için konuşursak şimdi adamlar üretiyordu en azından bir şeyler çıkıyordu ortaya.
    Lenovo dediğimiz firmada garip bir firma zaten
    HP,DELL ve Acer bu firmaları hiç söylemiyorum bile...
    Ne yapalım gidip kıytırık Casper'mi alalım kim ne derse desin Sony notebook'lar gayet başarılıydı çok yazık oldu gerçekten çok üzüldüm...

PS ile mükemmel satış rakamları yakalıyor olabilir sektör moble kayıyor olabilir fakat bu yaptıkları gerçekten üzücü SONY büyük bir firma ben batana kadar VAIO serisini devam ettirir düşüncesindeyken onların satması rezalet bir durum her yer meleze tabletlere kayıyor mantıksal olarak benim 5650M bile hala güçlü...

Yani 400 pipeline'dan bahsediyoruz 400 az bir rakam değil.
    Tegra K1'mişde oymuş da buymuş da alayı hikaye o notebook hala işi görüyorduki benim satıp başka bir VAIO alacaktım vazgeçtim küçük upgradeler yaparak kullanıyorum şuan yüksek ihtimalle bundan devam ederim satacağımıda sanmıyorum antika olana dek kullanacağım...

Kim ne derse desin yeni sektörler daha tam oturmamış durumlarındayken bile eskilerini öldürüyor...

Android gibi kıytırık masaüstünde yer edinemeyecek bir işletim sistemi Windows'un yerini alamaz haa alır almasınada mesela Dreamweaver'da yaptığım işleri onda yapabilirmiyim rahatlıkla hayır...

Premiere Pro'daki işlemlerimi yapabilirmiyim hayır...

Doğruya doğru IPad güzel cihaz fakat IPad nerdee notebook nerde...
    Hani o apaçık sistem ?
    Küçük oyunlar oynarsınız not tutarsınız excel'deki işleri halledersiniz hatta video editlersiniz fakat farkındamısınız bilmem fare ve klavye ile ne kadar rahatız on parmak yazmaya o kadar alışmışımki daktiloda bile o küçük telefonlardan daha hızlı yazarım ben.

Yeni sektörler gittikçe büyüyor eskilerini öldürüyor yazık cidden çok yazık...

• vay be bir devir kapanıyor desene
  • Alan firmada aynı çizgide ürünler çıkartacaktır eminim sony boş firmaya satış yapmaz bilmeyende burger king aldı sanacak sony i

• quote:

Orijinalden alıntı: doctor5945

Alan firmada aynı çizgide ürünler çıkartacaktır eminim sony boş firmaya satış yapmaz bilmeyende burger king aldı sanacak sony i

İşte sorunda zaten o üreticiler ya satıyor ya üretimi kesiyor...
    Sektör kan kaybederse çoğu batan 1-2 firma tekel olur diyelim VAIO'larda ayakta kaldı onlarda tekel olacak...
    Tamam pahalı bilgisayarlar yapıyorlar fakat kaliteli ve güzellerdi.
    VAIO'ların sonu gelebilir gelmezse bile iyi yerlere gitmezler...
    Keşke hayatımıza giren şu tablet ve melezler gitselerde Notebook'lar geri dönse...
  • Yapma be Sony.

• İyi bari bunu da lenovo almadı

• quote:

Orijinalden alıntı: AlpDEV

quote:

Orijinalden alıntı: doctor5945

Alan firmada aynı çizgide ürünler çıkartacaktır eminim sony boş firmaya satış yapmaz bilmeyende burger king aldı sanacak sony i

İşte sorunda zaten o üreticiler ya satıyor ya üretimi kesiyor...
    Sektör kan kaybederse çoğu batan 1-2 firma tekel olur diyelim VAIO'larda ayakta kaldı onlarda tekel olacak...
    Tamam pahalı bilgisayarlar yapıyorlar fakat kaliteli ve güzellerdi.
    VAIO'ların sonu gelebilir gelmezse bile iyi yerlere gitmezler...
    Keşke hayatımıza giren şu tablet ve melezler gitselerde Notebook'lar geri dönse...

bence notebook un kralı mac
  • Mac varsa pc de de vaio var diye seviniyodum gerek saglamligi gerek tasarımı

Simdi ne alicaz biz

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

İyi bari bunu da lenovo almadı

• Kore ve Çin'in ucuzcu politikalari bitirdi adamları.

• vay be sony'nin bu hallere düşeceğini kim tahmn edeblirdi

• acikcasi yeni vaiolarda o eski kaliteyi goremiyordum. burda sonyide suclamak haksizlik olur, dusen kar marjlariyla ayni kaliteyi korumak kolay degil. satildikdan sonra ismide giderse geride hic bir sey kalmaz. lenovo 2.0

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.