Şimdi Ara

bitmeyen kartuş montajı cl-546

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
1.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimdeki canon mx375 yazıcının kartuşları tıkandı ve bitürlü açamayınca elimde mevcut olan bitmeyen kartuş tankını yeni aldığım canon MG 2550 yazıcıya monte edicem içindeki kartuşlar pg 545 ve cl 546.
    pg 545 (siyah) delmesi bütün siyah kartuşlarda olduğu gibi ortadan.peki bu cl-546 nasıl delicem ve renk dağılımı nasıl olucak.normalde kartuşa kuş bakışı sağ alt sarı,sol alt mavi,ve üst orta kırmızı diye biliyorum.birde üst orta nın delimini hafif sola kayık yapanlar var doğrusu nasıl olucak?
    Yada bu kartuşları pg 540 cl 541 ikilisini kullanan mx375 yazıcımda kullanabilirmiyim?
     bitmeyen kartuş montajı cl-546

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omfarcan -- 4 Şubat 2014; 23:38:20 >

• omfarcan kullanıcısına yanıt
    Cevaplamaya önem sırasına göre başlayayım;
    2250, 2450 modelleri özellikle CISS uygulanamasın diye dizayn edilmiş sanki, zaten çok naif olan bu modellerde amatör bir CISS projesi (yanlış anlamayın sizi küçümsediğim falan yok) ciddi sıkıntıları beraberinde getiriyor. Size tavsiyem 2250'yi dolum kiti ile kullanmanız yönünde olacak
    MX375'de 545-546 kartuşların, denemedim ama çalışmayacağını tahmin ediyorum. Zaten malzemeler elinizin altında deneyip sonucu paylaşırsanız iyi olur.
    Delme konusuna gelirsek; renk dizilimi aynı. üst ortanın sola kayık olması kartuş kilidinin rahat oturması için, tam ortada olunca kapak kartuşu kasıp arıza vermesine yol açabiliyor.
  • Hocam allah senden razi olsun hizir gibi yetisiyosun.mx 375 te bu montaj isini skintisiz yaptigima inaniyorum ama tek sikintim kartuslarin uclarini tam acamadim ve nette gezerken 2 kartus 77tl verecegime puanla bu yaziciyi aldim canon mg2550 99tl ye.peki hocam ciss olayini neden tavsiye etmiyosunuz bu modelde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • omfarcan kullanıcısına yanıt
    Cümlemizden Allah razı olsun dostum. Dediğim gibi 2250 ve 2450 modelleri Canon sürekli besleme yapılamasın diye üretmiş sanki. Hem çok narin cihazlar, hem de sorunsuz montaj yapmak çok zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OCP Türkiye

Cümlemizden Allah razı olsun dostum. Dediğim gibi 2250 ve 2450 modelleri Canon sürekli besleme yapılamasın diye üretmiş sanki. Hem çok narin cihazlar, hem de sorunsuz montaj yapmak çok zor.

Merhaba,

CanonMG2550 için Sürekli beselmeyi ( CIS) tavsiye eder misiniz ? Yazıcıyı yeni aldım ve alırken yanında gelen kartuşlarra CIS monte etmek istiyorum.

HP yazıcımdan kartuş doldurma tecrübem var ama bunu yapmaktan sıkıldım açıkçası...
  • Bitmeyen kartus hikaye kardesim bosuna bulasma.onun yerine kartuslari uzerlerinden del.doldur doldur kullan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 999999 9 kullanıcısına yanıt
    Dolum yaparak devam etmenizi tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.