Şimdi Ara

DARK SOULS II (2014) / Scholar of the First Sin (2015) [ANA KONU]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.041
Cevap
31
Favori
108.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  DARK SOULS II (2014) / Scholar of the First Sin (2015) [ANA KONU]

DARK SOULS™ II Steam Linki:http://store.steampowered.com/app/236430
    DARK SOULS™ II: Scholar of the First Sin Steam Linki:http://store.steampowered.com/app/335300/
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bu arada çok önemsenmeyen bir stat hakkında bir şeyler karalayayım belki okuyanlara yardımcı olur.

PvP için Agility'nizi 100 yapmanızı tavsiye ederim. Agility'i Adaptability ile arttırabilirsiniz, az da olsa Attunement ile de artıyor. Niye 100 ? Çünkü " iFrame " dediğimiz olaydan dolayı. iFrame ( invincibility frame ) takla atarken veya geri adım atarken dokunulmaz olduğunuz kare sayısıdır. 100 Agility'niz olursa takla için 12, geri adım için 7 iFrame'iniz olur. Bu ne demek ? Takla atarken 0.4 saniye, geri adım atarken 0.23 saniye dokunulmaz olacaksınız. Bu sayılar çok küçük gelebilir ama aslında çok önemliler. son karakterimde özellikle ilgimi çekti. Class olarak Bandit seçtim, ki Bandit galiba Attunement ve Adaptability olarak en düşük başlayan class oluyor. Bu iki stata hiç dokunmadım ( takla - 0.16 saniye, geri adım - 0.1 saniye oluyor ilk haliyle ) ve Heide's Tower of Flame'deki Old Knightlarda sıkıntı çektim. Özellikle ultra greatsword kullananı sıkıntı yarattı. 3'lü atağının son hamlesini bir türlü takla atarak geçemedim. Adaptability'i biraz arttırınca çok rahat bir şekilde dodgelamaya başladım. Ayrıca statlarımı yeniden dağıtarak küçük bir deney yaptım PvP'de kesinlikle fark var. Düşük Agility ile dodgeladığımı sandığım hamlelerde genelde hasar aldım. PvP dediğimiz şeyin %75'inin dodge olduğunu varsayarsak kesinlikle atlanmaması gereken bir stat bu.

• ENB seriye başlamış çoktan, kendisinin kaliteli oyun içi mekanik vidyo serisi vardı birsürü ilk oyun için.

Bu da VaatiVidya'dan giriş.. Takip edilecek en iyi tüpçülerdendir bu 2 kullanıcı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 17 Mart 2014; 13:08:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bobafett

ENB seriye başlamış çoktan, kendisinin kaliteli oyun içi mekanik vidyo serisi vardı birsürü ilk oyun için.

Bu da VaatiVidya'dan giriş.. Takip edilecek en iyi tüpçülerdendir bu 2 kullanıcı.
    hadi bakalım. ds2 çıkana kadar oyalanmak için demon's souls oynarım diye ps3 aldım ama şimdi de demon's souls yerine nier'dan alamıyorum kafamı, caponlar dehşet oyunlar yapıyor. dark souls 2 gelsin, yeni capra demonlar cirit atsın bize yeni anüs açsın, hardcore iyidir selam olsun sana nacho vidal..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wildlove -- 4 Şubat 2014; 16:51:07 >

• wildlove kullanıcısına yanıt
    Başkan, elin değmişken Ni No Kuni' de oyna derim. Çok sevimli kalıyor saydıklarının yanında ama değişiklik olur en azından. 60-70 saat garanti
    Arada Red Dead Redemption' a da göz at derim, kaliteli westernler elin parmaklarının geçmiyor.

@bobafett

Hayırlı olsun konu, güle güle kullan. Artık zamanı gemişti zaten ayrı eve çıkmanın DS2 için :) İstersen ben de süsleyebilirim biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

Başkan, elin değmişken Ni No Kuni' de oyna derim. Çok sevimli kalıyor saydıklarının yanında ama değişiklik olur en azından. 60-70 saat garanti
    Arada Red Dead Redemption' a da göz at derim, kaliteli westernler elin parmaklarının geçmiyor.

@bobafett

Hayırlı olsun konu, güle güle kullan. Artık zamanı gemişti zaten ayrı eve çıkmanın DS2 için :) İstersen ben de süsleyebilirim biraz.
    Tabiiki de buyur sorulur mu hiç x) Mekanikler ve DS'den farklar Deamon Souls benzerlikleri gibi konulardan bahsetmek keyif verecektir. Beslenmesi gereken bir oyun; hardcore'cu ların modern göz ağrısı

• siberarmi kullanıcısına yanıt
    ni no kuni listede zaten, sevimli oyun japon işi olduktan sonra sıkıntı yok bence listemde ni no kuni, dragon's dogma, disgaea serisi felan var.. utanmasam atelier ve neptunia'lara bile dalabilirim

şu an için öncelik demons souls ile nier.. nier çok şaşırttı beni, metacritic 68 diye burun kıvırmıştım ancak inanılmaz hoşuma gitti. DeS baya zor geldi, dark souls'a göre hem hareket etmek zor, hem ölünce hp'nin yarıya inmesi hem de değil bonfire'lardan taa ebesinin hörekesinden en baştan başlatması felan baya bi terleteceğe benziyor. ama oyun sanat tasarımı, atmosfer gibi etkenler olarak dark souls'tan iyi diyebilirim, daha sadece boleteria'yı tamamladım şu ana kadar level tasarımı gayet tatmin ediciydi.. dark souls 2 ardına ps4 exclusive demon's souls 2 bekliyorum, zaten 5 yıla oyunları yaygınlaşmadan almam ps4'ü, 3'ü bile yeni aldım onu da ucuz buldum jrpg oynarım deyü aldım.

from software çok orjinal geliyor bana, ps2'de shadow tower vardı yine bu heriflerin, demon's souls oynarken doğrudan o ruhu hissettim. ds2'de de aynı ruhu devam ettirmeleri dileğiyle...

ps3 oyun kararsızlığımda senden yardım isterim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wildlove -- 4 Şubat 2014; 17:24:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wildlove

ni no kuni listede zaten, sevimli oyun japon işi olduktan sonra sıkıntı yok bence listemde ni no kuni, dragon's dogma, disgaea serisi felan var.. utanmasam atelier ve neptunia'lara bile dalabilirim

şu an için öncelik demons souls ile nier.. nier çok şaşırttı beni, metacritic 68 diye burun kıvırmıştım ancak inanılmaz hoşuma gitti. DeS baya zor geldi, dark souls'a göre hem hareket etmek zor, hem ölünce hp'nin yarıya inmesi hem de değil bonfire'lardan taa ebesinin hörekesinden en baştan başlatması felan baya bi terleteceğe benziyor. ama oyun sanat tasarımı, atmosfer gibi etkenler olarak dark souls'tan iyi diyebilirim, daha sadece boleteria'yı tamamladım şu ana kadar level tasarımı gayet tatmin ediciydi.. dark souls 2 ardına ps4 exclusive demon's souls 2 bekliyorum, zaten 5 yıla oyunları yaygınlaşmadan almam ps4'ü, 3'ü bile yeni aldım onu da ucuz buldum jrpg oynarım deyü aldım.

from software çok orjinal geliyor bana, ps2'de shadow tower vardı yine bu heriflerin, demon's souls oynarken doğrudan o ruhu hissettim. ds2'de de aynı ruhu devam ettirmeleri dileğiyle...

ps3 oyun kararsızlığımda senden yardım isterim
    önlerden

• quote:

Orijinalden alıntı: whocares.

önlerden

Alıntıları Göster
    Oyundaki class'lar;

warrior
    knight
    swordsman
    bandit
    sorcerer
    cleric
    deprived
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIRTINA

Oyundaki class'lar;

warrior
    knight
    swordsman
    bandit
    sorcerer
    cleric
    deprived

Alıntıları Göster
    Oyundaki sınıflar şu şekilde olacak,

1) Warrior:

A warrior that lives in the battle field. Has high strength and dexterity, making it easy to meet stat requirements on weapons. Has a shield from the beginning.

2) Knight:

A traveling knight. Has high vigor and adaptation allowing him to withstand many hits. Does not come equipped with a shield, so players need to be cautious at the beginning. Has fairly high faith.

3) Bandit:

A ruthless bandit. Has high dexterity and can use a bow. Can react to both long range and short range threats. Best for players that want to create a dexterity build.

4) Swordsman:

A swordsman that honed his skills. Fights skillfully with weapons equipped in each hand. Equipped with an upgraded scimitar and longsword from the start.

5) Priest:

A priest on a pilgrimage. His miracles through high faith can show the way forward. Has learned a healing miracle from the start. Can go on exploring persistently.

6) Sorcerer:

A wise sorcerer. Can command sorcery with high intelligence and attunement. Has learned "Soul Arrow" and is good at long ranged combat.

7) Explorer:

An explorer traveling through many lands. Does not excel in any particular area, but comes equipped with many items, allowing him to fight advantageously at the beginning of the game.

8) Deprived:

A nude person with an unknown background. Fights empty-handed. His body itself is the proof of his existence. Starts at Level 1, and therefore can grow in whatever way the player wishes to.

Herkes soul level 1 olacak demişlerdi bir ara ama herhalde vaz geçmişler.
    Yüzümüze dövme yapabiliyoruz, saç ve sakallar olacak değişik değişik.

Düşmanlar belli bir sayıda respawn olacakmış, 15 defa kestikten sonra tekrar doğmayacaklar.
    PvP ilk seviyeden itibaren girilebilir olacak ve özel bir PvP arenası da olacak takımlar olarak karşılaşmayı.
    PvP de iyi olup, düşmanları ard arda kestikçe auramız güçlenecek. Kıpkırmızı bir alan ile dolaşan bir invaderla karşılaşırsanız helva karmaya başlayın. :)
    Covenanatların PvP üzerinde etkisi büyük olacak, nerede, ne zaman ve ne şekilde çarpışacağımızı belirleyecek PvP covenantları.
    Dragon cov. gibi bir tane daha var bu seferde, gene bir şeye dönüşecekmişiz.
    Single oynamak isteyenler gene net bağlantısı olmadan takılabilecek, NPC summonlar olacakmış gene bosslardan önce.
    Sol el silahlarına da büyü yapabileceğiz artık.
    Skill sıfırlama olacak ama zor olacakmış, büyük olasılıkla nadir bulunan bir nesne olacak. (Gene de BOOOOOOOOOOO diyorum...)
    Bildiğimiz kaşık olacak savaş için kullanabileceğimiz.
    Cinsiyete özel zırh olmayacak, ayrıca cinsiyet değiştirme de olacak oyun işi. (LoL)
    Wrah of the Gods dönüyor ama bir kere kullanabileceğiz.
    Bed of Chaos tarzı bir anda platform oyununa dönen boss olmayacakmış.
    Zırhları set olarak kullanamak bonus sağlayacakmış.
    1v1 covenantnın ismi"Company of Champions".
    Zarar odaklı büyüler dışındaki büyü yelpazesi genişleyecek, Chameleon/Hidden Body gibi büyüler eklenecek. Ayrıca cesetlerde kullanabileceğim büyüler gelecek necromancer tarzında.
    Yüzüklerin ağırlığı olacak artık, ayrıca Ninja taklası yüzüğü olmayacak.
    Bossların ruhları sadece silah yapımında kullanılmayacak. Burada da Demon Souls a dönüş var hafiften, orada büyü içinde verebiliyorduk çoğu ruhu.

• quote:

Oyundaki sınıflar şu şekilde olacak,

1) Warrior:

A warrior that lives in the battle field. Has high strength and dexterity, making it easy to meet stat requirements on weapons. Has a shield from the beginning.

2) Knight:

A traveling knight. Has high vigor and adaptation allowing him to withstand many hits. Does not come equipped with a shield, so players need to be cautious at the beginning. Has fairly high faith.

3) Bandit:

A ruthless bandit. Has high dexterity and can use a bow. Can react to both long range and short range threats. Best for players that want to create a dexterity build.

4) Swordsman:

A swordsman that honed his skills. Fights skillfully with weapons equipped in each hand. Equipped with an upgraded scimitar and longsword from the start.

5) Priest:

A priest on a pilgrimage. His miracles through high faith can show the way forward. Has learned a healing miracle from the start. Can go on exploring persistently.

6) Sorcerer:

A wise sorcerer. Can command sorcery with high intelligence and attunement. Has learned "Soul Arrow" and is good at long ranged combat.

7) Explorer:

An explorer traveling through many lands. Does not excel in any particular area, but comes equipped with many items, allowing him to fight advantageously at the beginning of the game.

8) Deprived:

A nude person with an unknown background. Fights empty-handed. His body itself is the proof of his existence. Starts at Level 1, and therefore can grow in whatever way the player wishes to.

Herkes soul level 1 olacak demişlerdi bir ara ama herhalde vaz geçmişler.
    Yüzümüze dövme yapabiliyoruz, saç ve sakallar olacak değişik değişik.

Düşmanlar belli bir sayıda respawn olacakmış, 15 defa kestikten sonra tekrar doğmayacaklar.
    PvP ilk seviyeden itibaren girilebilir olacak ve özel bir PvP arenası da olacak takımlar olarak karşılaşmayı.
    PvP de iyi olup, düşmanları ard arda kestikçe auramız güçlenecek. Kıpkırmızı bir alan ile dolaşan bir invaderla karşılaşırsanız helva karmaya başlayın. :)
    Covenanatların PvP üzerinde etkisi büyük olacak, nerede, ne zaman ve ne şekilde çarpışacağımızı belirleyecek PvP covenantları.
    Dragon cov. gibi bir tane daha var bu seferde, gene bir şeye dönüşecekmişiz.
    Single oynamak isteyenler gene net bağlantısı olmadan takılabilecek, NPC summonlar olacakmış gene bosslardan önce.
    Sol el silahlarına da büyü yapabileceğiz artık.
    Skill sıfırlama olacak ama zor olacakmış, büyük olasılıkla nadir bulunan bir nesne olacak. (Gene de BOOOOOOOOOOO diyorum...)
    Bildiğimiz kaşık olacak savaş için kullanabileceğimiz.
    Cinsiyete özel zırh olmayacak, ayrıca cinsiyet değiştirme de olacak oyun işi. (LoL)
    Wrah of the Gods dönüyor ama bir kere kullanabileceğiz.
    Bed of Chaos tarzı bir anda platform oyununa dönen boss olmayacakmış.
    Zırhları set olarak kullanamak bonus sağlayacakmış.
    1v1 covenantnın ismi"Company of Champions".
    Zarar odaklı büyüler dışındaki büyü yelpazesi genişleyecek, Chameleon/Hidden Body gibi büyüler eklenecek. Ayrıca cesetlerde kullanabileceğim büyüler gelecek necromancer tarzında.
    Yüzüklerin ağırlığı olacak artık, ayrıca Ninja taklası yüzüğü olmayacak.
    Bossların ruhları sadece silah yapımında kullanılmayacak. Burada da Demon Souls a dönüş var hafiften, orada büyü içinde verebiliyorduk çoğu ruhu.

Alıntıları Göster
    saçmalık daniskası zincirlemesi işler çok yavşakça ve DS'nin atmosferini mundar edecek görünüyor , bariz belli;
    cinsiyet değiştirme, skill sıfırlama, pvp alanı bunlar ne anasını satayım çoluk çocuk zekasındakiler DS 2'yi yapıyorlar...

Ayrıca hani baskınlardan kaçınılamayacak idi yalana gel 180 dönmüşler..
    Cinsiyete özel zırhlar yapmıyorlar ama cinsiyet değiştirmeyi ekliyorlar oyuna mantıklarına tükürdüklerim..

Neyse tüm bunlardan sonra bekleme şevkim kalmadı, haftasonu vakit ayıramadıydım yerinde olmuş; siberarmi sen konuyu devral daha iyi olur...
    İlla sıçacaklar oyunun içine rahat etmezler yoksa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 10 Şubat 2014; 11:37:33 >

• quote:

Oyundaki class'lar;

warrior
    knight
    swordsman
    bandit
    sorcerer
    cleric
    deprived

merhaba

dark souls gameplay videonuz türkçe olarak rakipsiz ve mükemmeldi emeğinize sağlık, acaba ds2 içinde aynı video serisinden yapmayı düşünüyormusunuz ?
  • güzel gibi...!
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragonbornx

quote:

Oyundaki class'lar;

warrior
    knight
    swordsman
    bandit
    sorcerer
    cleric
    deprived

merhaba

dark souls gameplay videonuz türkçe olarak rakipsiz ve mükemmeldi emeğinize sağlık, acaba ds2 içinde aynı video serisinden yapmayı düşünüyormusunuz ?

Merhaba dragonbornx,

Öncelikle düşüncelerin için teşekkür ederim. Sorunun cevabına gelirsek; elbette! :).
  • oyun dark souls değil demon souls 2 olacak diye boşuna mı söylüyoruz. parry bi garip adam yere düşüyor ve anlamsızca da zorlaştırmışlar, timing bi enteresan olmuş. toggle olayı çok ağır, rakibe kilitlenip açılamıyorsun seri şekilde. gesture menüsü bile ds ile kıyaslanamayacak kadar kötü, direkt demon'dan alıp koymuşlar sanki yeni oyuna. daha söylenecek çok şey var ama oyunu tam olarak görmeden daha fazla da eleştirmeyeyim diyorum. çünkü her durumda çıktığı gibi uykusuz geceler başlayacak.

quote:

Merhaba dragonbornx,

Öncelikle düşüncelerin için teşekkür ederim. Sorunun cevabına gelirsek; elbette! :).

FIRTINA hocam konsol oyuncusu olmadığımdan ben de ds'ye senin rehber ile başlamıştım, o dönem hemen hemen hepsini izlemişimdir. like yaptım elbet ama bir teşekkür de buradan edelim bu vesileyle:) yeni oyunda eminim çok daha fazla bizden oyuncu olacak. neyse en azından bu kadarı olsun.

• Reserved
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lightning Returns

Reserved

Invading Knight Lautrec of Carim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ironhide -- 12 Şubat 2014; 3:18:58 >
  • quote:

quote:

quote:

Oyundaki class'lar;

warrior
    knight
    swordsman
    bandit
    sorcerer
    cleric
    deprived

merhaba

Merhaba dragonbornx,

Yine soluksuz izleriz. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Royer

quote:

quote:

quote:

Oyundaki class'lar;

warrior
    knight
    swordsman
    bandit
    sorcerer
    cleric
    deprived

merhaba

Merhaba dragonbornx,

Yine soluksuz izleriz. :)

Alıntıları Göster
    Bir kaç SS paylaşalım. Karakterleri yaratanı bulup bir güzel dövmek lazım tiplerden dolayı....
     DARK SOULS II (2014) / Scholar of the First Sin (2015) [ANA KONU] DARK SOULS II (2014) / Scholar of the First Sin (2015) [ANA KONU] DARK SOULS II (2014) / Scholar of the First Sin (2015) [ANA KONU]
     DARK SOULS II (2014) / Scholar of the First Sin (2015) [ANA KONU] DARK SOULS II (2014) / Scholar of the First Sin (2015) [ANA KONU] DARK SOULS II (2014) / Scholar of the First Sin (2015) [ANA KONU]

Explorer tek gözlüğü(monocle) ve omzundaki kuşuyla benim kalbimi çaldı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 13 Şubat 2014; 11:06:18 >

• quote:

Bir kaç SS paylaşalım. Karakterleri yaratanı bulup bir güzel dövmek lazım tiplerden dolayı....

Explorer tek gözlüğü(monocle) ve omzundaki kuşuyla benim kalbimi çaldı :)

Alıntıları Göster
    Dark Souls 2 developer diary: Dark Intentions

• quote:

Dark Souls 2 developer diary: Dark Intentions

Alıntıları Göster
    taze video. yeni pyromancer/mage karakter ve daha önce görülmemiş mekanlar/düşmanlar var. (bu arada vaatividya da oyunu bitirdi herhalde) sonlarda company of champions covanant'ı da görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ironhide -- 26 Şubat 2014; 0:50:24 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.