Şimdi Ara

DARK SOULS II (2014) / Scholar of the First Sin (2015) [ANA KONU] (139. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.040
Cevap
31
Favori
108.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyunu sipariş verdim yarın gelecek. Çok bir beklentim yok oyundan ama bloodborne un yarısı kadar olsa yeter bana

Sadece ingilizce dil beni biraz korkutuyor. Bloodborne türkçe olmasına rağmen, bu türde oynadığım ilk oyun olduğu için terimler bayağı yabancı gelmişti. Şimdi bir de ingilizce olunca, yanıbaşımda google çeviri ile oynarım herhalde artık oyunu. Temel seviyede ingilizce anlıyoruz da, böyle ağır dili olan oyunların türkçe olması lazım bence.

Yedik bir nane sonucuna katlanıcaz artık hayırlısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: le passager

Oyunu sipariş verdim yarın gelecek. Çok bir beklentim yok oyundan ama bloodborne un yarısı kadar olsa yeter bana

Sadece ingilizce dil beni biraz korkutuyor. Bloodborne türkçe olmasına rağmen, bu türde oynadığım ilk oyun olduğu için terimler bayağı yabancı gelmişti. Şimdi bir de ingilizce olunca, yanıbaşımda google çeviri ile oynarım herhalde artık oyunu. Temel seviyede ingilizce anlıyoruz da, böyle ağır dili olan oyunların türkçe olması lazım bence.

Yedik bir nane sonucuna katlanıcaz artık hayırlısı

bloodborne'dan sonra biz buna daldık, hala devam ediyoruz. 250 saati devirdik. oyun muazzam. çok zengin.

• UyGaR___ kullanıcısına yanıt
    Bana oyun rehberi lazım. Nereden faydalanmak lazım. Youtube da tam çözüm videoları var, bunları izlesem spoiler ın alasını yeriz şimdi.

Dil ingilizce olduğu için neyin ne işe yaradığı, nerden ne alıcaz bulması zor oluyor.

Zaten oyunun başında verdiler elime kırık bir kılıç, daha majula daki küçük domuz gibi yaratıklar var onları bile öldüremiyorum.
  • quote:

Bana oyun rehberi lazım. Nereden faydalanmak lazım. Youtube da tam çözüm videoları var, bunları izlesem spoiler ın alasını yeriz şimdi.

Dil ingilizce olduğu için neyin ne işe yaradığı, nerden ne alıcaz bulması zor oluyor.

Zaten oyunun başında verdiler elime kırık bir kılıç, daha majula daki küçük domuz gibi yaratıklar var onları bile öldüremiyorum.

Hocam rehber filan kullanmayın. Kör topal ilerleyin. Bu şekilde daha çok keyif alırsınız. İlerledikçe silah zırh kalkan ıvır zıvır bulacaksınız zaten. Ama siz yine de biraz sağa sola bakının Majula'da belki bir silah bulursunuz uçurum kenarında bir yerde. :)
  • Benighted. kullanıcısına yanıt
    Eyvallah sağ ol Yarın bakarız artık, uyku bastı. Hadi iyi geceler
  • quote:

bu konuyu komple okuyarak başlamıştım ben. harikulade bilgiler var içinde. 100 den fazla mesaj favorilemişimdir.
    pek spoiler da olmaz sana. birde dark souls 2 wiki'ye girip bakınırsın şöyle bir ön bilgi olsun diye.
  • Oyundan aşırı soğudum satma aşamasına geldim. Bir oyun bu kadar kendini oynatma özürlü olur ancak. Şu ana kadar hoşuma giden hiçbir şey çıkmadı oyunda. Grafik beklentim yoktu zaten umrumda da değil grafik falan, bolca öleceğimi de biliyordum. Benim için tek önemli olan şey oynanış ve kontrollerdi. Orda da tam anlamıyla çuvalladı benim gözümde. Bir kere karakter kütük gibi koşuyor. Silahı tutuşu, savurması desen aynı yine. Hareketler aşırı hantal. Baştan bir hoşnutsuzluk oldu bende. Bir oyunda grafik zayıfsa, oynanış kesinlikle iyi olmalıydı bence. Tabi bu göreceli bir şey. Bu kadar oynayanı var demek ki bu tarzı da sevenler var.

Seviyem düşük şu an. Defalarca öldüm. Bulduğum silahlar vurmuyor. Yumruk atsam daha çok vururum o derece. Kılıcım kırıldı. Karakterimin yüzü zombi gibi oldu. Canım yarıya düştü. 5000 souls biriktirdim yeni zırh falan alayım diye. 20 kişi çıktı karşıma birden. Öldüm, soulu almaya gittim alamadan yine öldüm. Kısacası Allah belamı verdi oyunda benim.

Şu majula daki küçük domuzlara da taktım kafayı. Silah bulup yanlarına gittim öldürüp hırsımı alayım diye. Ben onlara 20 kere vuruyorum anca ölüyolar, onlar bana 3 4 ısırık atıyor ben hemen ölüyorum. Orda ipler koptu benim zaten. Küçücük şeyi de öldüremeyeceksem niye oynuyom ben oyunu ? Başlarım yapacağınız oyuna dedim kapattım sildim oyunu. Şimdi sakinleştim bunları yazıyorum size. Çok uzun yazdım biliyorum ama sevmek istiyorum bu oyunu. Bu tür oyunlar sınırlı sayıda var çünkü.

Seviye atlarsam, yeni mekanlar bosslar görürsem eğer, oyundan zevk alacak mıyım acaba merak ediyorum. Belki fikrim değişir. Ben görememişimdir belki de oyunun güzelliklerini. Satmak da istemiyorum aslında. Sırf from software yapımı diye gittim hakkında hiçbir şey bilmediğim oyunu aldım.

Bu oyunda hoşunuza gidenleri bir saysanız bir de. Yeni başlayan birini bu oyunda çeken ne, onu göremedim ben. Zengin içerik demeyin ama, ben daha oyunun başındayım boss bile kesmedim. Aslında çıkacak bossları da yeni mekanları da hiç merak etmiyorum doğrusu şu an. O derece soğudum oyundan.

• This is Dark Souls.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • I am not masochist
  • quote:

Oyundan aşırı soğudum satma aşamasına geldim. Bir oyun bu kadar kendini oynatma özürlü olur ancak. Şu ana kadar hoşuma giden hiçbir şey çıkmadı oyunda. Grafik beklentim yoktu zaten umrumda da değil grafik falan, bolca öleceğimi de biliyordum. Benim için tek önemli olan şey oynanış ve kontrollerdi. Orda da tam anlamıyla çuvalladı benim gözümde. Bir kere karakter kütük gibi koşuyor. Silahı tutuşu, savurması desen aynı yine. Hareketler aşırı hantal. Baştan bir hoşnutsuzluk oldu bende. Bir oyunda grafik zayıfsa, oynanış kesinlikle iyi olmalıydı bence. Tabi bu göreceli bir şey. Bu kadar oynayanı var demek ki bu tarzı da sevenler var.

Seviyem düşük şu an. Defalarca öldüm. Bulduğum silahlar vurmuyor. Yumruk atsam daha çok vururum o derece. Kılıcım kırıldı. Karakterimin yüzü zombi gibi oldu. Canım yarıya düştü. 5000 souls biriktirdim yeni zırh falan alayım diye. 20 kişi çıktı karşıma birden. Öldüm, soulu almaya gittim alamadan yine öldüm. Kısacası Allah belamı verdi oyunda benim.

Şu majula daki küçük domuzlara da taktım kafayı. Silah bulup yanlarına gittim öldürüp hırsımı alayım diye. Ben onlara 20 kere vuruyorum anca ölüyolar, onlar bana 3 4 ısırık atıyor ben hemen ölüyorum. Orda ipler koptu benim zaten. Küçücük şeyi de öldüremeyeceksem niye oynuyom ben oyunu ? Başlarım yapacağınız oyuna dedim kapattım sildim oyunu. Şimdi sakinleştim bunları yazıyorum size. Çok uzun yazdım biliyorum ama sevmek istiyorum bu oyunu. Bu tür oyunlar sınırlı sayıda var çünkü.

Seviye atlarsam, yeni mekanlar bosslar görürsem eğer, oyundan zevk alacak mıyım acaba merak ediyorum. Belki fikrim değişir. Ben görememişimdir belki de oyunun güzelliklerini. Satmak da istemiyorum aslında. Sırf from software yapımı diye gittim hakkında hiçbir şey bilmediğim oyunu aldım.

Bu oyunda hoşunuza gidenleri bir saysanız bir de. Yeni başlayan birini bu oyunda çeken ne, onu göremedim ben. Zengin içerik demeyin ama, ben daha oyunun başındayım boss bile kesmedim. Aslında çıkacak bossları da yeni mekanları da hiç merak etmiyorum doğrusu şu an. O derece soğudum oyundan.

oyun yapımcıları amacına ulaşmış

• quote:

I am not masochist

Olmana da gerek yok zaten hocam. Oyun kesinlikle zor değil ama en ufak hatayı affetmiyor ve sabır gerektiriyor yeni başlandığında.
    Daha başlarda bu kadar sinir yaptıysanız ileride kafayı yersiniz bazı normal düşmanlarda bile. Tavsiyem hayatınızdan çıkarın Souls serisini.
  • le passager kullanıcısına yanıt
    youtube da FIRTINA dark souls 2 rehberi var arkadaş bi güzel anlatarak oynuyor.
    onu izlesen başlangıçta bayaa bi şey öğrenirdin.
  • Oynu satan var mı?

Hocam bu oyunun yapımcılarının yapmayı sevdiği bir şey. Kara mizah gibi düşünün. Örneğin Majuladaki kuyu. Kaç kişiye mezar olmuştur bilmiyorum. Aşağıda item var, açıkça görülüyor. Ancak atladığınızda ölüyorsunuz. Bazen de tabi sizinle açıkça dalga geçiyorlar. Domuzlarda olduğu gibi Oyun sizi daha derin düşünmeye zorluyor biraz. Bir düşmanı basit şekilde geçemiyorsanız o düşmanla karşılaşmaya hazır değilsiniz demektir. Başka bir zaman, daha güçlenince gidin oraya.
    Kendi taktiklerinizi geliştirmeye çalışın. Ben de oyuna yeni başladım ama ds1'den sonra bu oyunda olacakları görmek çok daha kolay geliyor. Yerdeki kan izlerini izleyip etraftaki tehlikeleri kestirebilirsiniz mesela. Önünüze çok fazla düşman birikiyorsa onların görüş alanına sırayla girmeye çalışabilirsiniz. Teker teker dövüştüğünüzde düşmanların çok daha kolay yenildiğini göreceksiniz.
    Oynanış başta aşırı hantal gelebilir. Ama zamanla işin tamamen zamanlamadan geçtiğini göreceksiniz. Örneğin düşmanınız sizden hızlı hamle yapıyor diyelim. Önce elinizdeki hızlı silahla sersemletip sonra asıl silahınızla vurabilirsiniz. Çift ele alıp tek seferde kesmeyi deneyebilirsiniz.
    Tabi bunları demesi kolay, uygulaması zor. Çok sıkılırsanız ne yapacağınızı görmek için rehberlere bakabilrsiniz. Ama şu an çektiğiniz sıkıntıları ileride tatlı hatıralar olarak hatırlarsınız, benden demesi. Şahsen keşke ds1'i unutsam da tekrardan oynayabilsem diyorum. Rehber felan bakmadan körü körüne saya söve oynamıştım, şimdi 6 saatte bitirdiğim oyunu o zamanlar 72 saatte bitirmiştim. İlk 4 saatimi gereksiz bir bölgede benden güçlü rakipleri kesmeye çalşırak harcadığımı hatırlıyorum. Ama o zamanları hatırladıkça mutlu oluyor insan. Mazoşist değilim, ama beni daha iyi olmaya zorlayan bu oyun serisini seviyorum işte.
    İki yeni başlayan olarak beraber oynayabiliriz aslında ama dediğim gibi, ben de yeni başladım ve pek bir şey bilmiyorum. Haliyle human effigylerimizin yeteceğini sanmıyorum Ama müsterih olun, gerçekten bu çilenin sonunda oyun güzel şeyler vadediyor; öyle olmasa bu kadar insan hasta gibi bu oynamaya devam etmezdi zaten. Çoğu oyun çıkar, insanlar 4-5 ay oynar ve unutulunca ya yeni içerik yayınlanır ya da oyunun yenisi çıkar. Ama bu oyun farklı, insanları oyunda tutmak için yeni silahlar, yeni zırhlar, cicili bicili şeyler çıkarıp satmıyor. İnsanlar başta alışamadıkları bu oyuna bir alıştıklarında bağlanıyorlar. Niye bilmiyorum, belki de stockholm sendromu gibi bir şeydir. Ama neyse de bu oyun iyidir, candır.

Daha çok fazla şey anlatılır, ama oyunda daha 6 saat geçirmiş birisi olarak ben böyle düşünüyorum. Umudunuzu kaybetmeyin ama baktınız sinir hastası oluyorsanız da çok da şeetmeyin yani. Sonuçta bu da bir oyun.

ilk oynadığımda ki ben seriye dark souls 2 den başladım aynı şekilde düşündüm ne saçma bir oyun diyordum the pursuer boss'unu abartmadan 4 saat boyunca kesmeyi denemiştim tam bırakıyordum ama içimde birşeyler devam etmemi söyledi ve şuan dark souls hayatımda oynadığım en güzel oyun serisi diyebilirim
  • quote:

Oyundan aşırı soğudum satma aşamasına geldim. Bir oyun bu kadar kendini oynatma özürlü olur ancak. Şu ana kadar hoşuma giden hiçbir şey çıkmadı oyunda. Grafik beklentim yoktu zaten umrumda da değil grafik falan, bolca öleceğimi de biliyordum. Benim için tek önemli olan şey oynanış ve kontrollerdi. Orda da tam anlamıyla çuvalladı benim gözümde. Bir kere karakter kütük gibi koşuyor. Silahı tutuşu, savurması desen aynı yine. Hareketler aşırı hantal. Baştan bir hoşnutsuzluk oldu bende. Bir oyunda grafik zayıfsa, oynanış kesinlikle iyi olmalıydı bence. Tabi bu göreceli bir şey. Bu kadar oynayanı var demek ki bu tarzı da sevenler var.

Durum bu hocam bu oyunda daha iyi anlatılamazdı

Bende başlayıp "bitiremeyenler"denim ama sizin kadar vahim değil durum 5-6 map gördüm bosslar kestim en azından

Vakit bulursam azimle baştan başlayacağım

edit:resmi simage yaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChelseaSmile -- 25 Şubat 2016; 12:58:01 >

bu oyundaki kılıçla dövüş mekanikleri gibi gerçekçi mekanikler hiç bir oyunda yok.
  • Hydralisk kullanıcısına yanıt
    Dogrudur. Burası oyunun baslığı, ben de fikrimi yazdim. Zevkler tartışılmaz.

Beni alıntıladığın için cevap yazdım. Yoksa o da senin fikrin saygı duyarım.

• dark souls ve bloodborne oyun mekanikleri çok farklı. işte bu yüzden bloodborne'un souls serisi içinde değerlendirilmesi bence yanlış. bloodborne tamamen saldırıya saldırıyla karşılık vermeniz gereken ve zaman zaman r1 spam yapmanız gereken bir oyunken dark souls çok daha taktiksel bi oynanışa sahip. bloodbone vur vur vur kaç oyunu ise dark souls kaç kaç kaç vur şeklinde. daha çok sabır gerektiren bir oyun, bloodborne mantığıyla oynanması çok zor.
  • kollaps kullanıcısına yanıt
    Altına imzamı atarım aynen öyle. Bloodborne, Souls serisine göre bir tık daha kolay bir oyun.
  • 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.