Şimdi Ara

DARK SOULS II (2014) / Scholar of the First Sin (2015) [ANA KONU] (118. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.040
Cevap
31
Favori
108.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Aterici

quote:

Orijinalden alıntı: mumak

quote:

Orijinalden alıntı: Aterici

Yav 3-4 gundur warriorla Knightla Swordmanle kafayı yedim No mans wharfda Sinner riseda felan tıkanıp kalıodm ozellkle Bosslarda millet nasıl gecıyor diodum felan Baktım youtubeda 10videodan 8i Cleric Sorcerer.
    Bende bi alım dedim 4-5 Saatte Drangleic Castle geldim Clericle Sorcerer'ın gozunu sevım ya boşuna cebelleşmişim bosslarda melee class cok buyuk dezavantaj. 10Tane skıll atıom uzaktan yanına gir 2 vur boss pert oh be dünya varmış:D

bu tamamen sizin oyun tarzınızla alakalı. banada en kralı knight gibi geliyo. str yide verdinmi fena. bi shrine of amana zorluyo. orayakadarda elemental defans yapabilmişsen oh mis

Ya knight zevkli güzel hasarı üstüne alabilion ama Tam bir Tank karakter tank dısında DMGde olsun aynı zamnda adaptabilityde olsn Staminamda çok olsn vs dedın zaman işler b.ka sarıyor
    Misal warriordada Str ve dex dısında birazda hp olsn staminada olsun azıcıkda Resistance olsun adaptability olsun vs dedin zaman gene işler m.oka sarıyo:D
    Max 3 stata focuslanmak lazım hatta 2 bile yapsan daha iyi olur.Yoksa karman çorman bişe cıkıyor ortaya.
    Sorcerer yada clericde oyle deil tepeden tırnağa hepsine rasgelede dağıtsan tüm statları yinede zayıf kalmıyor.

valla ben hiç eksik kaldığını görmedimki. level seviyene göre normal yani.

• Aoi. kullanıcısına yanıt
    hocam şimdi birincisi level atlama olayı nasıl oluyor ben hiç level atlamadan the last giant boss'unu falan kestim zannediyordumki level kendiliğindne atlıyo o kadar yere hiç level atlamadan gittim e haliyle bir yerde tıkandım ben numara numara yazayımda karışık olmasın sonra

1- level atlama olayı topladığımız ruhlarla akalalı oluyor sanırım her seferinde majula'ya dönüp o kadına gidip level mi atlayacağız ?
    2- level atlarken statları nasıl vermeliyim statlar hakkında bilgim pek yok okuduğum kadarıyla istersen cleric ac istersen warrior statları vererek istediğin class'a dönüşebiliyorsun, ben warrior tarzı gitmek istiyorum statları nasıl vermeliyim ?
    3- oyunda hiç item düşüremedim doğru düzgün birde en son oynadığımda kılıçla çok yavaş vuruyordum her kılıc farklı vuruş stili var sanırım, şu ana kadar 2 düşmandan fazlasıyla baş edemedim direkt ölüyorum yani genel olarka ne yapacağımı bilmeden ilerliyorum bi taktik veya herhangi birşey bilmiyorum
    4-oyunda hep bir yerden sonra gemlerim bitiyor satında alamıyorum ve takılıp kalıyorum haliyle boss'a kadar hiç damage yemeden gidemiyorumda sonunda hep bi çıkmaza giriyoru m3 karakter sildim böyle her seferinde biraz daha ilerledim ama sanırım 50-60 karakter sildikten sonra oyunu bitirebileceğim bu gidişle.

hep bir yerde takılıyorum yani ne yaptığımdan hiç haberim yok hocam bi anlatsanış şöyle şöyle yapacaksın işte şu nasıl olur falan çok iyi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: eric cartman61

hocam şimdi birincisi level atlama olayı nasıl oluyor ben hiç level atlamadan the last giant boss'unu falan kestim zannediyordumki level kendiliğindne atlıyo o kadar yere hiç level atlamadan gittim e haliyle bir yerde tıkandım ben numara numara yazayımda karışık olmasın sonra

1- level atlama olayı topladığımız ruhlarla akalalı oluyor sanırım her seferinde majula'ya dönüp o kadına gidip level mi atlayacağız ?
    2- level atlarken statları nasıl vermeliyim statlar hakkında bilgim pek yok okuduğum kadarıyla istersen cleric ac istersen warrior statları vererek istediğin class'a dönüşebiliyorsun, ben warrior tarzı gitmek istiyorum statları nasıl vermeliyim ?
    3- oyunda hiç item düşüremedim doğru düzgün birde en son oynadığımda kılıçla çok yavaş vuruyordum her kılıc farklı vuruş stili var sanırım, şu ana kadar 2 düşmandan fazlasıyla baş edemedim direkt ölüyorum yani genel olarka ne yapacağımı bilmeden ilerliyorum bi taktik veya herhangi birşey bilmiyorum
    4-oyunda hep bir yerden sonra gemlerim bitiyor satında alamıyorum ve takılıp kalıyorum haliyle boss'a kadar hiç damage yemeden gidemiyorumda sonunda hep bi çıkmaza giriyoru m3 karakter sildim böyle her seferinde biraz daha ilerledim ama sanırım 50-60 karakter sildikten sonra oyunu bitirebileceğim bu gidişle.

hep bir yerde takılıyorum yani ne yaptığımdan hiç haberim yok hocam bi anlatsanış şöyle şöyle yapacaksın işte şu nasıl olur falan çok iyi olur

1) Evet level toplanan soullarla Majula'daki kadında atlanıyor. Başka bir yöntemi yok.
    2 ) Dediğin gibi istediğin classa dönüşebiliyorsun, ilk seçimin sadece 3-5 puan ve başlangıç itemi farkı yaratıyor.
    Warrior tarzı gitmek istiyorsan yine önüne 2 seçenek çıkıyor : dex ve str.
    *Str ağır silahları kullanmana yarar daha çok. Fazla str isteyen ve str ile güçlenen silahlar genelde daha fazla stamina yediği için eğer str yolunu seçtiysen endurance'a da ağırlık vermen lazım. Ayrıca diyorsan ki ben ağır zırh giyip elime zebellah gibi bir silah alıp yardıracağım, o zaman vitality de vermen gerekecek. Vitality vermezsen ağır silahları kullanırken çok hantal kalırsın, yuvarlanman yavaşlar, staminan daha yavaş dolar. Bütün bunların yanında Vigor da vermen lazım biraz, hangi stata verirsen ver HP'n biraz yükselir ama Vigor'a verdiğin kadar yükselmez. Bu arada ağır silahlar daha çok Str istemesine rağmen ben hiç Dex vermeyeceğim de diyemezsin. Mesela ortalama bir greatsword 20 Str istiyorsa 12 - 15 civarı da dex ister.
    Yani diyorsan ki elime Greatsword alıp gideceğim, gelene 1 gidene 2 tane vuracağım, o zaman : Str - Vig - End - Vit ve Dex ( yeteri kadar ) vermen gerecek.
    *Dex daha çok hafif silahları kullanmana yarar. Hançer, mızrak, whip, curved sword, piercing sword, katana, twinblade gibi. Bu silahları kullanırken daha az stamina harcarsın, daha hızlıdırlar, ama hasarları genel olarak Str silahlarından daha düşüktür. Aynı şekilde ağırlıklı olarak Dex gerektirseler de 3-5 str ile kullanamazsın, ortalama 10 - 15 civarı Str yeterli olacaktır birçok silah için.
    Diyorsan ki Piercing Sword alıp takla ata ata, oynayacağım, milleti arkasından vuracağım, o zaman : Dex - Vig - End - Vit ( hafif zırh kullanırsan çok az vermen yeterli olacaktır ) - Str ( yine yeteri kadar versen kâfi ).
    3) Oyunun başlarında öyle fazla bir item dropu yok. Zaten şimdi oyunun %2'sini görmemişsindir. Ama sana işe yarar bir silah önerebilirim başlar için. Eğer Forest Of The Fallen Giants'ın 2. bonfire'ına gittiysen ( yaşlı kadının yanında, bir binanın içinde ) oralarda güzel bir Fire Longsword var. Bonfire'a git, kapıdan çık. Tam karşında hafif solda bir boşluk var, aşağı atla tahta platformun üstüne. Oradan dümdüz atlaya atlaya zemine in. Düşmanlar olacak tabi hepsini hallet, sıkıntı çıkarmasınlar. Oralarda tünel gibi bir yer var dar, karşıdan da bir yaratık ateş topu atıyor. Yaratık ateş topunu attıktan sonra koş tünele, solda kapı olması lazım içeri gir. Sandıkta Fire Longsword var. Seni bayağı bir idare eder. 10 Str ve 9 Dex istiyor. Statların da yetecektir muhtemelen.
    Bu oyunun anahtar kelimesi sabır. Öteki oyunlar gibi vurayım kırayım olayı yok. Düşmanın kalkanıyla korunur vaziyetteyse ona göre hareket edeceksin mesela. Arkasına geçip backstab atmaya çalışabilirsin, silahınla 1 kere vurduktan sonra kalkanını indirmesini bekleyebilirsin, veya guard break yapıp ( ileri ve light attack tuşuna aynı anda bas ) gardını düşürüp öldürebilirsin. Ama asla terminatör gibi saldırmaya çalışmayacaksın. Ayrıca yuvarlanmak bu oyundaki dövüş mekaniğinin tartışmasız en önemli parçasıdır. Yuvarlanmayı, zamanlamayı öğrendiğin an işin %60'ını bitirirsin.
    Sana tavsiyem, bonfire civarındaki düşmanlarla biraz çalışmandır. Öldür, bonfire'da dinlen, tekrar öldür. Hem soul kasar, level arttırırsın. Hem de deneyim kazanırsın. Bu oyuna kimse iyi oynayarak başlamamıştır, dediklerinin hepsini ben de yaşadım. Bu arada fazla düşman olayı sıkıntı yaratır şimdilik doğrudur. Bir seferde bir tanesiyle ilgilenmeye çalış. Kaçarak oyna.
    4) Aynı şekilde ben de ilk oyunu bitirdiğim karaktere gidene kadar belki de 15 tane karakter silmişimdir. Sana tavsiyem, 0'dan başla. Biraz Majula'da dolan, sağdan soldan cesetlerden soul topla. Çok temkinli git bu sefer. Minimum soul kaybıyla oynamaya çalış. Her level atladığında bir dahaki level için kaç soul gerektiğine bak aklında tut, yeteri kadar soul elde edince direkt Majula'ya dön ve level atla. Hiç riske atma işini. Böylece hem soullarını itemlere - levele daha düzgün paylaştırırsın, hem de minimum soul kaybı olacağı için güçsüz kalmazsın daha rahat oynarsın.

Bir de Majula'daki çukuru görmüşsündür tam ortada, onun yanında kuyu var. Kuyuda ipe bağlı taşa silahla vurursan yukarı bir ceset çıkacak, ondan Estus Flask Shard'ı al. Level atladığın hatuna ver. Estus Flask sayın artacak. Shard bulduğun anda Majula'daki hatuna git, çok önemli. Başlarda çok işine yarar.
    Things Betwixt'ten Majulaya geçiyorsun ya yarıktan geçip, yarıktan çıktıktan sonra sağa yapışarak git. Çok ufak bir boşluk olması lazım orada aşağı atlayabileceğin, atlarsan galiba bir cesette soul bulacaksın bir de dürbün ve Morning Star diye bir silah bulacaksın. Morning Star'ı da dene, belki o tarz silahlar senin hoşuna gider. Kullanması kolaydır.
    Silahı taktığında statların yetmiyorsa ekranda bir yazı çıkar, hangi statının yetmediğini görmek için silahın üstüne gel, alttaki statlara bak. O statlar silahın gerektirdiği statlar işte. Kırmızı yanan varsa o statın eksiktir. Level atlarken dikkat et. Başlangıçta bazı kılıçlara Dex'in yetmeyebilir.

• Aoi. kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim hocam, oynaya oynaya çözeceğiz gerisinide artık
  • lanet olası pursuer'i geçemedim, 50 kere öldürdü beni çıldırmak üzereyim her seferinde %20 can kala ölüyorum acaba 39 levelde öldürmeye çalıştığım için levelim mi düşük ben hayatımda böyyle gıcık bir boss görmedim
  • quote:

lanet olası pursuer'i geçemedim, 50 kere öldürdü beni çıldırmak üzereyim her seferinde %20 can kala ölüyorum acaba 39 levelde öldürmeye çalıştığım için levelim mi düşük ben hayatımda böyyle gıcık bir boss görmedim

Hocam sen daha boss görmedin başındasın oyunun :) oyun orjinalse online yardım iste

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eric cartman61 E kullanıcısına yanıt
    onu şimdilik öldürmene gerek yok zaten en son dönersin oraya

edit : şu verdiğim sitedeki sırayla gidersen sorun çıkmaz orda haritada var

http://darksouls2.wiki.fextralife.com/Game+Progress+Route

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shovel Knight -- 21 Mart 2015; 9:49:19 >
  • quote:

lanet olası pursuer'i geçemedim, 50 kere öldürdü beni çıldırmak üzereyim her seferinde %20 can kala ölüyorum acaba 39 levelde öldürmeye çalıştığım için levelim mi düşük ben hayatımda böyyle gıcık bir boss görmedim

https://www.youtube.com/watch?v=etNblZR9pCw&list=PL9gDXaBS6mfiADoF6WdP37ZEH6NWfLbYu

Fırtına rehberini izlemeni tavsiye ederim.

Bir de explorerın kafalığı var fallendeki teyzeden alabiliyorsunuz sanırım. İtem düşme oranını artıyor. Lifegeme soul vermezsiniz :D

• Arkadaşlar konudan biraz uzak kaldım , önceki sayfaları pek inceleyemedim.Şu anda DS2 var bende pre-order ile almıştım.Dlcler için indirim bekliyordum ama yeni sürüm çıkacağı haberini duyduktan sonra onu bekleyim dedim.Sorum şu ; Scholar of the First Sin , DS2 sahiplerine güncelleme olarak eklendi veya eklenecek mi yoksa ekstradan o sürümü almamız mı lazım ? Kısaca şu anda Dlcleri almak mantıklı mı.Eğer yeni sürümü ekstradan almamız gerekecekse şu anda dlcleri almamın bir mantığı yok.
  • erdem3463 kullanıcısına yanıt
    sotf eklendi yeni çıkacak olan ile fark daha iyi grafikler ve 6 kişilik onlinedı sanırım. valla dlcler 40 tl bu yeni çıkacak sürümde 60 tl falan olur diye düşünüyorum karar senin yani 20 tl fazla verip yeni sürüme geçebilirsin ama online oynayan sayısı daha mı az olur daha mı çok olur bilemiyorum
  • hocam 4 saatlik uğraş sonunda öldürdüm, kartal aldı bi map'e attı azrail gibi adamlar var, aşırı zor 3-4 tane iskelet geliyor kesemiyorum hangi birine vurayım birine saldırırken diğeri vuruyor ,o değil forrest of the fallen giants map'ini zaten bitirdim yani heryerini gezdim ordan başka bir yere gidemiyorsun 2 boss'u the last giant'ı ve he pursuer'i öldürdüm o mapteki. o değil diğer yol olan heide's tower'a gittim çıkmaza girdim diye ordan boss'u öldürüp no man's wharf'a geçtim abii acayip zor deli ediyor beni ordada tıkandım ordan geri döndüm şimdi kartalın beni götürdüğü yeri deniyorum mecbur
  • orjinal değil ama almayı düşünüyorum, acaba hala online oynayan varmı boşuna orjinal almış olmayalım birde sırf the pursuer'i baştan kesmek zorunda kalacağım için almak istemiyorum o kadar zorlandım
  • türkçe yama çıkar mı bu oyuna yav pc de duruyor oyun ama ingilizce sıkıntı oynayamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tenno Heika Banzai

türkçe yama çıkar mı bu oyuna yav pc de duruyor oyun ama ingilizce sıkıntı oynayamıyorum

çıkmaz bence. daha önce bi rpg oyunu oynayabildiyseniz bu oyunuda oynarsınız. yani karakteri yapılandırcak kadar ingilzce yeter. yani oyundaki hikaye öyle yazılarlada anlatılan türden değil pek :). tabiki bayağı birşey yazıyoda onunlada hikayeyi tam anlayamıyorsunuz. garip türden bi hikayesi var. benimde pek anlıycak ingilizcem yok ama oyun kendini oynatıyor
    sadece şu kılıcın özelliği ney bu yüzük neye yarıyo bu item neye yarıyo onları anlasan rahat oynarsın
  • quote:

quote:

türkçe yama çıkar mı bu oyuna yav pc de duruyor oyun ama ingilizce sıkıntı oynayamıyorum

çıkmaz bence. daha önce bi rpg oyunu oynayabildiyseniz bu oyunuda oynarsınız. yani karakteri yapılandırcak kadar ingilzce yeter. yani oyundaki hikaye öyle yazılarlada anlatılan türden değil pek :). tabiki bayağı birşey yazıyoda onunlada hikayeyi tam anlayamıyorsunuz. garip türden bi hikayesi var. benimde pek anlıycak ingilizcem yok ama oyun kendini oynatıyor
    sadece şu kılıcın özelliği ney bu yüzük neye yarıyo bu item neye yarıyo onları anlasan rahat oynarsın

onu anlarım diablo falan bitirmiştim ben oyunlarda hikayeye çok önem veriyorum yani türkçe yama olmadan bi oyunu oynamıyorum desem yeridir bi oyun alacak olsam ilk önce yaması var mı diye bakıyorum

Yani ''oyunda çok fazla ingilizce bilmeye gerek yok görsellikle anlatılıyor hikaye'' mi diyorsun hocam tam anlayamadım .

• quote:

quote:

quote:

onu anlarım diablo falan bitirmiştim ben oyunlarda hikayeye çok önem veriyorum yani türkçe yama olmadan bi oyunu oynamıyorum desem yeridir bi oyun alacak olsam ilk önce yaması var mı diye bakıyorum

Yani ''oyunda çok fazla ingilizce bilmeye gerek yok görsellikle anlatılıyor hikaye'' mi diyorsun hocam tam anlayamadım .

bende mesela the witcher 3 e tr yama çıkacağını bilsem ön spariş veririm. bende hikayeye çok önem veririm.
    sorduğun sorunun cevabı ise tam olarak evet değil. yani görsellerde hikayeyi tam olarak anlatmıyo. yazılar yada karakterlerde birbirinden çok kopuk bi kaç cümle şey söylüyor. bazen sen bir item buluyorsun onun açıklamasında bir iki şey yazıyor. oyunun derli toplu bir hikayesi yok. aaa o öylemiymiş bu böylemiymiş diye (ingilizceden anlıyosan) sen çözebildiğin kadar kendi teorinle parça parça kafandaki sorulara yanıt arıyorsun. bende ingilizcede olmadığından google dan felan oyun dünyasıyla ilgili temel olayı anlamaya çalışmıştım. ama burda oyunu sürükleyici yapan şey hikaye değil. çok garip bir şekilde beni oyuna bağlayan şeyin ne olduğunu hala anlayamadım :) üstelik kaç kere bitirdiğimi sayamadım. sanırım bütün dünyanın üzerine çullanması ve bunlara direnme isteği oyuncuyu oyuna bağlıyor :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

bende mesela the witcher 3 e tr yama çıkacağını bilsem ön spariş veririm. bende hikayeye çok önem veririm.
    sorduğun sorunun cevabı ise tam olarak evet değil. yani görsellerde hikayeyi tam olarak anlatmıyo. yazılar yada karakterlerde birbirinden çok kopuk bi kaç cümle şey söylüyor. bazen sen bir item buluyorsun onun açıklamasında bir iki şey yazıyor. oyunun derli toplu bir hikayesi yok. aaa o öylemiymiş bu böylemiymiş diye (ingilizceden anlıyosan) sen çözebildiğin kadar kendi teorinle parça parça kafandaki sorulara yanıt arıyorsun. bende ingilizcede olmadığından google dan felan oyun dünyasıyla ilgili temel olayı anlamaya çalışmıştım. ama burda oyunu sürükleyici yapan şey hikaye değil. çok garip bir şekilde beni oyuna bağlayan şeyin ne olduğunu hala anlayamadım :) üstelik kaç kere bitirdiğimi sayamadım. sanırım bütün dünyanın üzerine çullanması ve bunlara direnme isteği oyuncuyu oyuna bağlıyor :)

sağol hocam ben de yükleyip başlarım bu akşam bakalım neler yapabileceğim ... Takıldığım bi yer olursa haber veririm sana buralardaysan

• eric cartman61 E kullanıcısına yanıt
    ilk başladığım zamanlar bende zorlanmıştım ama şimdi çok kolay geliyor speed run yapıyorum sende alışırsın , ayrıca save taşıma var yeniden başlamana gerek yok boss kapısında save i yedekleyip girebilirsin tekrar tekrar oraya gitmekten daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shovel Knight -- 21 Mart 2015; 17:34:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faltuner

ilk başladığım zamanlar bende zorlanmıştım ama şimdi çok kolay geliyor speed run yapıyorum sende alışırsın , ayrıca save taşıma var yeniden başlamana gerek yok boss kapısında save i yedekleyip girebilirsin tekrar tekrar oraya gitmekten daha iyi

bu tarz şeyler oyunun ruhunu öldürüyor maalesef. bi heyecanı kalmıyor.
    bence siz hiç uğraşmayın normal şekilde bitirin. ha çok istediğiniz bir item sadece 1 sefer gelen düşmandan düşüyorsa onun için kullanılır ama öbür türlüsünü tavsiye etmem. o şekilde yapıpta oyun kolaymış ya demek olmaz :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Faltuner

bu tarz şeyler oyunun ruhunu öldürüyor maalesef. bi heyecanı kalmıyor.
    bence siz hiç uğraşmayın normal şekilde bitirin. ha çok istediğiniz bir item sadece 1 sefer gelen düşmandan düşüyorsa onun için kullanılır ama öbür türlüsünü tavsiye etmem. o şekilde yapıpta oyun kolaymış ya demek olmaz :D

Katılıyorum. Hatta item farm için de yapılmaması lazım, onun da heyecanı ayrı çünkü. Shadow Set'i toplamaya çalışırken katil olabilirsiniz, o ayrı dava.
    Bir de oyunu 2-3 kez bitiren herkesin Illusory Ring run denemesi lazım. Bitirene sabır sertifikası verseler yeridir ama felaket keyifliydi. Cidden oyunun tadı o zaman çıkıyor.

• 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.