Şimdi Ara

DARK SOULS II (2014) / Scholar of the First Sin (2015) [ANA KONU] (109. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.041
Cevap
31
Favori
108.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sunken King'i bitirdim. Mekanlar gayet iyi ve detaylı olmuş. Ana oyundaki ölü toprağını atmışlar. Tseldora gibi beş para etmez bir mekandan sonra oynayınca, müthiş bir tad bıraktı
    Bir de warp özelliğini kaldırsalar, o kısayollar falan iyice anlamlı olurmuş. DkS1 DLC'sindeki gibi.

Zorluk, ana oyundan yüksek. ~115 level, kalkansız uchigatana karakterimle bitirdim. Dolgun bir tecrübe yaşattı
    Elena ve 3'lü boss'u kestim (summon'sız). Dragon'u sonra keseceğim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 10 Ocak 2015; 19:06:08 >
  • Iron King de bitti. Her tarafı araştırdık ve üç boss'u da, 2. denemede kestik. (İlk deneme de diyebiliriz.)
    Adaptability'nin yüksek olması katkı sağlıyor. Roll yaparken, damage yediğiniz frame aralığını düşürüyor. Sir Alonne'yi, Artorias'ın klonu olmasına rağmen, 0 hasarla geçtim.

Mekanlar ve ilerleme mantığı gene güzel olmuş. Yalnız, memory bölümü neydi öyle? Wolf 3d gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 12 Ocak 2015; 1:03:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd

Iron King de bitti. Her tarafı araştırdık ve üç boss'u da, 2. denemede kestik. (İlk deneme de diyebiliriz.)
    Adaptability'nin yüksek olması katkı sağlıyor. Roll yaparken, damage yediğiniz frame aralığını düşürüyor. Sir Alonne'yi, Artorias'ın klonu olmasına rağmen, 0 hasarla geçtim.

Mekanlar ve ilerleme mantığı gene güzel olmuş. Yalnız, memory bölümü neydi öyle? Wolf 3d gibi

bana göre zorluk olarak bu oyunun ng+ sı ilk darksouls ın ng si gibi hatta daha kolay :D
    ben 70 level karakterle herhangi bi dlc bölgesini bitirebilirim çok zorlamıyo yani. sunken deki yaratıklar ana oyundan biraz farklı. kolay kolayına poise ları kırılmıyo. ya tam yere düşüyo ya hiç sarsılmıyo ama sorun değil. ona göre silah kullanırsanız sorun kalmıyo. düşmanları tanıdıkça oyun dahada kolaylaşıyo.
    birde yaratıkları tek tek tetikleyerek kontrollü ilerleseniz pek tehlikesi kalmıyo

• Evet, Soul serisi zor değil. Sanki bir Ninja Gaiden zorluğundaymış gibi abartılıyor.

Ivory king de bitti. O da gayet iyi olmuş. Final boss özellikle hoşuma gitti. Orda çıkmasını beklemiyordum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 12 Ocak 2015; 23:00:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kollaps

boss silahları o kadar da aman aman deĞ?il, ben hiç kullanmadım bitirirken, drangleic sword ile oynadım bütün oyunu, dlc'ler dahil. zaten souls oyunları öyle birşey ki broadsword'la bile oyunu bitirebilirsin hangisini daha iyi kullandıĞ?ına baĞ?lı. faith olayına gelince son güncellemelerle miracle'ları baya bir nerflemişlerdi, hiç büyü vs gitmediĞ?im için tam bilemiyorum ama eskisi kadar avantajlı deĞ?il faith olayı.

cevap için teşekkürler.

benim de ultra greatsword yanında ikinci silahım broadsword. 4 kere güçlendirdim. Hızlı olduğu için bosslarda onu kullanıyorum. Fatih olayına sornadan girecem şu an str ve intellegence birlikte gitmeye karar verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: parcali

valla ben 130 levelim hala fire sword(oyunun başlarında bulunuyor) ve buyu kullanıyorum. faith işine hiç girmedim. ama basit buyu yada miracle kullanmak avantaj saĞ?lıyor.intelligence 54 ama kılıçla daha çok adam olduruyom. kafamı bozan olursa çakıyorum great heavy soul arrow.

teşekkürler cevap için...

ben de senin gibi gitmeye karar verdim..str + intelligence
  •  DARK SOULS II (2014) / Scholar of the First Sin (2015) [ANA KONU]

DARK SOULS II (2014) / Scholar of the First Sin (2015) [ANA KONU]

Looking Glass Armor'dan vazgeçemedim yine, sırf onun için END'ı 50 yaptım.

• arkadaşlar Dark Souls 2 ye yeni başladım ve hayran kaldım. Ama ustalara birkaç sorum olacak.

Act olarak sıralamak gerekirse düşmanların zorlukları açısından ilk levelden itibaren gidilecek yerlerin sıralaması nasıl olsa iyi olur.(Gerçi hepsi zor) Çünkü dikkatii çeken şu ki bazı bölümlerde oynarken ulaşamadığınız bir yere bir başka bölümü geçtikten sonra aktif olan bir npc ile konuşarak gidebiliyoruz. Tavsiyeleri beklerim.

The Lost Bastille de duvarın arkasında olan Steady Hand McDuff için Dull Ember i nereden bulabilirim bazı yabancı forumlarda Iron Keep te bulunabilieceği yazıyor ancak bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz.

Hangi yüzüğün hangi konuda avantajlı olduğunu nasıl anlayabilirim özelliklerini göremedim de (ya da ben bulamadım acemiliğe verin)
    Hepinize bol soullu günler....

• quote:

Orijinalden alıntı: luimwElrohir

arkadaşlar Dark Souls 2 ye yeni başladım ve hayran kaldım. Ama ustalara birkaç sorum olacak.

Act olarak sıralamak gerekirse düşmanların zorlukları açısından ilk levelden itibaren gidilecek yerlerin sıralaması nasıl olsa iyi olur.(Gerçi hepsi zor) Çünkü dikkatii çeken şu ki bazı bölümlerde oynarken ulaşamadığınız bir yere bir başka bölümü geçtikten sonra aktif olan bir npc ile konuşarak gidebiliyoruz. Tavsiyeleri beklerim.

The Lost Bastille de duvarın arkasında olan Steady Hand McDuff için Dull Ember i nereden bulabilirim bazı yabancı forumlarda Iron Keep te bulunabilieceği yazıyor ancak bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz.

Hangi yüzüğün hangi konuda avantajlı olduğunu nasıl anlayabilirim özelliklerini göremedim de (ya da ben bulamadım acemiliğe verin)
    Hepinize bol soullu günler....

sıralama şöyle olabilir forest of fallen giant<heide tower of flame< no mans wharf<lost bastille<sinner raise<huntsman cops<harvest valley<earthen peak<iron keep<shaded woods<brightstone cove tseldora<the gutter<black gulch<drangleic castle<shrine of amana<undead cyript<aldias keep<dragon eyrie<giant memory< ve son boss
    sıralamada sonradan yazmama rağmen öncekinden kolay olsada önce yazdığım yerden anahtar alman gerekiyo o yüzden bi kaç yer dışında mecburi istikamet yani.
    bahsettiğin dull ember a da iron keep te ilk büyük kapıyı açtıktan sonra geçtiğin yerde sağ taraftaki çıkıntıda. youtubeden bakabilirsiniz ona

• @mumak

çok teşekkür ederim, sağol...
    iyi oyunlar, iyi günler...
  • luimwElrohir kullanıcısına yanıt
    merhaba
    ben burdaki sırayı takip ediyorum.
    bu sitede yüzükler, silahlar, büyüler, düşmanlar ve upgradeler ile ilgili her şeyi bulabilirsin. mekanlardaki eşyalar da dahil.

http://darksouls2.wiki.fextralife.com/Game+Progress+Route

kolay gelsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • luimwElrohir kullanıcısına yanıt
    bişey değil iyi oyunlar ve bol sabırlar
  • Oyunu çok kez bitirdim. Yeni bir şeyler deneyeyim dedim. 0'dan karakter açıp Illusory Ring run yapayım dedim. İki yüzüğü aynı anda almaya çalışacağım. Yani hem hiç ölmeyip hem hiç bir bonfire'da dinlenmeden bitirmem lazım.
    FoFG>Lost Bastille>Sinner's Rise şeklinde gittim. Primal bonfire'ı yakıp Majula'ya döndüm. 108 K Soul vardı Large Club'ı upgrade ettim. Kalanıyla level atladım.
    Sorun şu ki, silah sıkıntısı yaşıyorum. Üstte bahsettiğim turda toplam 8 silah kırdım, 2 parça armor takıyordum zaten ( bot - legging ) onlar da kırıldı. Kalkan bile kırdım. Oyunun bundan sonrası daha zorlu geçecek. Upgradesiz silahlarla iyi kötü idare ediyordum ama şimdi Large Club kırıldıktan sonra idare edecek silahım da yok, e tabi +0 silahlar işe yaramaz artık. Malum bonfire'da dinlenemediğim için Attunement yok, Repair'i alamıyorum. Repair Powder da 2 tane var sadece. Nasıl bir çözüm üretilebilir buna ? Santier's Spear'ı düşündüm ama çok tarzım olan bir silah değil.

Ne zormuş arkadaş ya, bonfire cidden insanın dostuymuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aoi.

Oyunu çok kez bitirdim. Yeni bir şeyler deneyeyim dedim. 0'dan karakter açıp Illusory Ring run yapayım dedim. İki yüzüğü aynı anda almaya çalışacağım. Yani hem hiç ölmeyip hem hiç bir bonfire'da dinlenmeden bitirmem lazım.
    FoFG>Lost Bastille>Sinner's Rise şeklinde gittim. Primal bonfire'ı yakıp Majula'ya döndüm. 108 K Soul vardı Large Club'ı upgrade ettim. Kalanıyla level atladım.
    Sorun şu ki, silah sıkıntısı yaşıyorum. Üstte bahsettiğim turda toplam 8 silah kırdım, 2 parça armor takıyordum zaten ( bot - legging ) onlar da kırıldı. Kalkan bile kırdım. Oyunun bundan sonrası daha zorlu geçecek. Upgradesiz silahlarla iyi kötü idare ediyordum ama şimdi Large Club kırıldıktan sonra idare edecek silahım da yok, e tabi +0 silahlar işe yaramaz artık. Malum bonfire'da dinlenemediğim için Attunement yok, Repair'i alamıyorum. Repair Powder da 2 tane var sadece. Nasıl bir çözüm üretilebilir buna ? Santier's Spear'ı düşündüm ama çok tarzım olan bir silah değil.

Ne zormuş arkadaş ya, bonfire cidden insanın dostuymuş.

bahsettiğin iki yüzüğe sahip birisi olarak şunları tavsiye edebilirim.
    biliyorsun 4 büyük soul var 4 büyük boss tan düşen. ve bu bosslardan sonra yaktığın primal bonfireler oturduğunda seni majulaya ışınlıyo. ve bu primal bonfire lara oturup ışınlanman yüzüğe sahip olmana engel değil. bi kere bonfire ları çok stratjik kullanman gerekiyo ( oturmak değil yakmak konusunda) ve homevard bone en büyük yardımcın olan item.homeward bone kullanmak yüzüğe engel değil. boss soullarıyla silah yapıp kullanmayı düşünüyosan bunu önceden belirle diğer boss soullarını direk level atlamak için kullan. yani normalde olduğundan daha güçlü olman yararına.
    silahlara gelince ben şöyle yaptım. toplayabildiğim tüm silahları topla. en sevdiklerinin durabilitisi azalınca diğer silahlara geç. level atlamak için majulaya döndüğünde bu risk olan silahları dağa taşa vurarak yada yaratıkların üzerinde kır(özellikle yerde kalan cesetlerin üzerinde silahını sallarsan durability 10x felan daha hızlı tükeniyo. düşmanlarınla ayrı ayrı noktalarda savaş. birini kestiğin yerde kesinlikle durma. her halükarda durability yetmiyecek. tükeneni dediğim gibi kullan. ve evet büyüleri hiç bir şekilde kullanamıyacaksın maalesef.bu yüzükler için oyunu melee karakterle bitirmek zorundasın.
    birde mecburi olan bölgelere hiç girme. sadece zorunlu yerleri geçip oyunu bitir.
    birde shaded woods taki kapı biraz sıkıntı çıkartıyo ilk taşlaşmış kadının olduğu yerin arkasındaki kapı biraz bug lı. o kapı yüzünden nereleri dolaşmak zorunda kaldım bi bilsen

• mumak M kullanıcısına yanıt
    Hocam çok basit bir hata yaptım ve güzelim run'ı yaktım resmen. Harvest Valley'in sonundaki demirci undeadlerin ve hex atan devlerin arasında kaldım. Kurtuldum kurtulmasına ama zehir bitirdi beni. Zaten şimdi düşününce yanlış bir rota çizmişim kendime. Huntsman Copse > Harvest Valley > Earthen Peak > Iron Keep zorlu bir rota. Harvest Valley'e geldiğimde zaten 1 Halberd + 1 Great Club'ı kırmıştım. Royal Greatswordla düşe kalka ilerlemeye çalışıyordum.
    Bir dahakı deneyişimde Lost Sinner > Duke's Dear Freja > The Rotten > Old Iron King şeklinde ilerlemek daha rahat olur diye düşünüyorum. Freja'ya giderken Santier's Spear'ı da alırım diye düşündüm. Ama o rotada galiba 2 tane Twinkling Titanite var. 1 Tane de McDuff'ın sandığından alsam 3 tane olur. +2 Santier yeterli olur mu bilemiyorum...

Dediklerini anladım da Bonfireları nasıl startejik kullanabilirim ? Harvest Valley'e kadar olan hiçbir bonfire'ı yakmadım mesela. Sadece Majula. Hangi Bonfireları yakmalıyım ?

• Aoi. kullanıcısına yanıt
    şöyle söylüyüm ilk başlarda hiç bi bonfire ı yakma. 4 büyük bosstan herhangi birinin primal bonfire ını kullanabilirsin sorun yok. ama oyunda işini kolaylaştırcak bölgelerdeki bonfireları yakman gerekir bazen. misal veriyorum brightstone cove tseldora yada shaded ruins ruined forkroad. neden ? çünkü bunlara ayrı zamanlarda uğraman gerekecek. brightstone daki demirci için. hadi o olmasada olur. lostbastille da da demirci var. ruined forkroad da 3 ayrı kapı var 3 ündende geçmek için. ama işini bitirdikten sonra majulaya bi kere koşarsın majulaya yakın bi bonfire yakarsın. sonra level atlamak için homeward bone kullanırsın. hop majuladasın.
    yani taktiksel kullanman şu yüzden gerekli bir bonfire ı 1 kere yakma şansın var. hangi bölgeden ne zaman geçmen gerekeceğini bilmelisin ve ona göre yakmalısın.ilk geçişinde 4. cü grat soul yani dukes dear freja nın soulu için geçeceksin. daha sonra shrine of amana ya giden kapı için geçeceksin en son aldia keep e gitmen gerek giant kinship için yani kral kapısı için gideceksin.
    şöyle hesap et. 3 lü kapının bonfire ını ilk geçişte yaksan dukes dear freja yı kesip 4. cü great soul u aldığını farzet sonra primal bonfire a yatıp majuladasın hop bi homeward bone kullansan direk 3 lü kapıdasın ordan shrine of winter a çok kısa bi mesafe var ordan geçip drangleic castle kingsgate bonfi - shrine of amana - undeadr cyript kral yüzüğünü alsan hop bi bi homeward bone tekrar ruined forkroad dasın ordan direk kral kapısına giden yolu takip et aldia keep dragon eyrie ancient dragondan giant kinship i alsan artık ruined forkroad la işin kalmıyo. artık işin majula tarafında. giant memory e girmen lazım. majulaya yakın bi yerdeki bonfire ı yakarsın. yada direk majulayı. ondan sonra bir homeward bone yine ruined forkroaddasın.drangleic castle yakın ordanda son boss a girer bitirirsin

Anladım teşekkür ederim. Takıldığım bir yer olursa soracağım tekrar, şimdi 2. run'ıma başlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aoi.

Anladım teşekkür ederim. Takıldığım bir yer olursa soracağım tekrar, şimdi 2. run'ıma başlıyorum.

platform bosslarına yada tek atanlara çok dikkat et :D özellikle old iron king hafızasına girdiğin dev bunlar sakat adamlar :D
    Bosslarda iyiyim valla kendime güveniyorum. Ama ne olacağı belli olmaz, bi bakarsın Royal Rat Vanguard'ı keserken petrify'dan gitmişsin.
    Giant > Pursuer > Ruin Sentinels > Lost Sinner'ı kestim şimdi. Boss soul ve öteki ıvır zıvır soullar hariç şu an 110k soul oldu. İlk nereye gitsem hâla karar veremedim. Çok güzel başladım riske de atmak istemiyorum bir yandan. Şeytan diyor otur Majula'da.

Bir de silah işini ne yapacağım bilmiyorum. Silah dayandıramıyorum yahu, Sinners Rise'daki demirciyi öldürdüm çekicini almak için, o derece.

• PvE için illusion ring run yapmak çok mu gereksiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.