Şimdi Ara

Tim Cook, İrlanda ve BAE'nden sonra Türkiye'de

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tim Cook, İrlanda ve BAE'nden sonra Türkiye'de

Dünkü haberimizde belirttiğimiz gibi, İrlanda ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni ziyaret eden Tim Cook'un sıradaki durağının Türkiye olduğu netleşti.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Apple'ın tepe yöneticisi Tim Cook, saat 11:00'da beraberindeki heyetle birlikte iade-i ziyaret gerçekleştirecek. Yaklaşık bir saat sürecek olan görüşmede bilişim sektörünün geleceği ve eğitimdeki rolü hakkında fikir alışverişinde bulunulması ve Tim Cook'un Fatih projesi hakkında detaylı bilgiler alması bekleniyor.

Toplantıdan sonra ise Tim Cook'un İstanbul'a geçip Apple Türkiye ve hali hazırda hala inşaatı süren Apple Store İstanbul'u ziyaret edeceği gelen bilgiler arasında.

Hatırlanacağı gibi Abdullah Gül, 2012 yılında gerçekleştirdiği ABD gezisinin bir ayağında Silikon Vadisi'ne giderek aralarında Apple'ın da bulunduğu bilişim firmalarının üst düzey yöneticileri ile görüşmüştü.

• Ne inşaatmış aylardır bitemedi.

• Bencede ipadler mantikli gorunuyor bu proje icin ama zannetmiyorum gerceklesebilecegini.. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bari gelmişken açılış yapsa ama nerdeee
  • Arkadaşlar merhabalar,

Zorlu Center'a gitme şansı olmayan arkadaşlar için belirtmekte fayda var. Maalesef Apple Store inşaatı oldukça yavaş ilerliyor. Daha birçok şey eksik durumda. Şubat ayında açılması çok zor görünüyor. Zaten Zorlu yönetimi Apple Store inşaatının gün içerisinde yoğun olarak çalışmasına izin vermiyor; yoğun işler ancak gece yapılıyor. Bu da inşaatı yavaşlatıyor. Tabi ayrıca Apple yetkilileri de her şeyin mükemmel olması için "geç olsun güç olmasın" anlayışını benimsemiş durumdalar.

• Gözlüklerini beğenmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bimin aystiisi

Gözlüklerini beğenmedim

• quote:

Orijinalden alıntı: haqy

quote:

Orijinalden alıntı: bimin aystiisi

Gözlüklerini beğenmedim

Olmamış

• Tim Cook, Abdullah Gül le kanka oldu ya la

• Adam devlet başkanı gibi ülke gezileri haber yapılıyor paranın gücü.

• Ne Apple Store'muş arkadaş açılmadı gitti.

• para dışarı gitmesin diye telefonları taksitlemeyi yasaklayın sonra gidin apple'dan milyar dolarlık ipad alın fatih projesi diye. cidden bazen anlam veremiyorum. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. şimdi diyeceksiniz nereden alsın. kimden alırsa alsın para dışarıya gidecek. madem devlet sıkıntıda almasın kardeşim. tabletle mi kurtulacak eğitim sistemimiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hypnotica

para dışarı gitmesin diye telefonları taksitlemeyi yasaklayın sonra gidin apple'dan milyar dolarlık ipad alın fatih projesi diye. cidden bazen anlam veremiyorum. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. şimdi diyeceksiniz nereden alsın. kimden alırsa alsın para dışarıya gidecek. madem devlet sıkıntıda almasın kardeşim. tabletle mi kurtulacak eğitim sistemimiz.

Onun yerine kendi ekonomik android tabletimizi uretsek daha iyi olmaz mi? Bos yere harcanacak paradir su ipad'e verilen paralar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mæster

quote:

para dışarı gitmesin diye telefonları taksitlemeyi yasaklayın sonra gidin apple'dan milyar dolarlık ipad alın fatih projesi diye. cidden bazen anlam veremiyorum. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. şimdi diyeceksiniz nereden alsın. kimden alırsa alsın para dışarıya gidecek. madem devlet sıkıntıda almasın kardeşim. tabletle mi kurtulacak eğitim sistemimiz.

Onun yerine kendi ekonomik android tabletimizi uretsek daha iyi olmaz mi? Bos yere harcanacak paradir su ipad'e verilen paralar.

üretmekte bir seçenek onu da yazdım da, sonra ülkemiz için hayal olduğunu düşünüp sildim geri. herkes diyor ''abi kendimiz üretelim, niye üretmiyoruz'' falan diye ancak bu iş öyle göründüğü gibi değil. üretmek için kendi ham maddeni işleyebiliyor durumda olman lazım. bunun için fabrika lazım. fabrika yapacak yatırımcı lazım. yatırımcıyı şu durumdaki ülkeye o kadar para bağlaması için ikna etmen lazım. koç bile artık türkiyeye fabrika açmıyor. gidiyor imkanları daha iyi olan daha çok teşvik veren, terör olmayan rusya'ya açıyor. üretmek o kadar da kolay değil yani anlayacağın.

http://www.dunya.com/yurtdisindaki-turk-sermayeli-fabrika-sayisi-300e-dayandi-148169h.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: Mæster

quote:

iki üç ayda çöp olsun diye mi?

kusura bakmayın ama biz bu işi beceremeyiz...

casper, vestel vs. kaliteleri ortada.

• Üretmek diyince insanlar bizim anında herşeyi toparlayıp apple gibi 100 dolara mal edebileceğimizi falan düşünüyor.. Kendimiz üretirsek -ki kendi yaptığımıza da üretmek denemez, daha çok montajını yapmak denir. Emin olun apple'dan ipadleri alacağımız fiyatın üstüne mal olur (veya kaliteli bir android tabletin...) . bir de devamında o kdar cihazın teknik servisi ve bakımı var işin içerisinde, astarı yüzünden pahalıya gelir..

Apple'ın bir avantajı da isterse bu cihazları zararına satıp uzun vadede app store'dan ve oluşan apple müşteri kitlesinden gelecek kazançla bu cihazların maliyetini çok rahat çıkarabileceği şekilde anlaşmalara da girebilir..

Keşke gerçekten kendi teknolojisini üreten bir ülke olabilsek ama biz bu sektörde o kadar gerideyiz ki, milyarlarca doları ortaya koyup aynı makineleri alsanız bile daha bu alanda yeterince tecrübesi, bilgi birikimi olan insan sayısı ülkemizde çok az. Malezya elektronik imalatında kendi üretecek seviyeye gelene kadar 20 seneye yakın sektörde başka firmalar için iş yaptı, ülkesinde iş yapan firmalara kendi vatandaşlarını çalıştırma şartı getirdi, bu sayede belli bir bilgi birikimine sahip olup kendileri üretmeye başladı. Keza çin de aynı, daha yeni yeni kendi ürettiği ürünler dünyanın diğer ülkeleriyle aynı kalitede olmaya başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreampowder -- 4 Şubat 2014; 11:18:00 >

• General Mobile kurtar bizi Apple'dan

• şubatta ertelenmiş ne zaman açılcak şu store
  • Fatih projesi ve Apple, birbirine çok uzak iki kelime.
  • apple fanlarından havaalanında karşılama yapmalarını beklerdim :D

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.