Şimdi Ara

'Microsoft'un CEO adayları arasında Sundar Pichai de var'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 'Microsoft'un CEO adayları arasında Sundar Pichai de var'

Microsoft'un Steve Ballmer'in emekliliği sonrasında belirleyeceği yeni CEO için aday sayısını bire indirdiği iddiaları gündeme gelirken, çok ilginç bir iddia daha ortaya atıldı.

İddiaya göre Microsoft, Andy Rubin'in yerine Android ekibinin başına getirilen Sundar Pichai ile yakından ilgileniyor. Kaynaklar iddianın doğruluğu konusunda ısrar ederken, görüşmelerin çok gizli olarak devam ettiği belirtiliyor.

Bazı analiz uzmanları; Pichai'nin kurumsal dönüşümü yönetirken, firmanın mobil tarafını da güçlendireceği konusunda hem fikir. Pichai'nin Microsoft'a uygun bir CEO olduğu düşünülüyor. Pichai daha önce de Twitter için Google'dan ayrılmak istemiş ancak yüklü bir ikramiye sonrasında bundan vazgeçmişti.

Pichai, 2004 yılında Google'a katıldıktan sonra Chrome, Chrome OS, Gmail, Haritalar, Drive gibi pek çok projede başı çeken isim olmuştu. 

Ancak Google ile mobil ekosisteme yön vermek yerine Microsoft'a geçerek tamamen farklı bir mobil yapıya en baştan aşina olmaya çalışmanın imkansız olacağını söyleyen uzmanlar da mevcut. Ancak Pichai'nin Microsoft'a CEO olması teknoloji tarihinin şüphesiz en sürpriz kararlarından birisi olacaktır. 

Kaynak:http://www.androidauthority.com/sundar-pichai-microsoft-ceo-341584/

• Eğer Microsoft'a geçerse bayağı çağ atlatır bence.
  • microsofta gecersa windosws mobil cöpülügü olacakdir demekdir.
    umarim yanilirim. ebop muydu neydi nokia sttiran hayin :P o ne oldu zaten gecerse hisseleri düser ;D

• Adam acisindan kotu olabilir cunku yaptigi kararlarin farkli yorumlanmasina sebep olabilir eski yeri.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir windowsphone kullancıısı olarak en doğru karaar sundar pichai'dir. kendisi şu an android'in başındadır. microsoft'un en zorlandığı platform ise mobil platformdur. bi nevi kendisi aranan kandır diyebilirim. umarım olur. kendisi sadece microsoft'a kazandırmakla kalmayacak, aynı zamanda da google'a da kaybettirecektir. kim düşünmüşse iyi akıl etmiş derim. bir taşla iki kuş vurmak denir buna.

• bu başa gelirse wp platformu kasmaya başlar ondan şüphem yok.

• La bunda hiç CEO tipi yok ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çalıştığı projelerin hiçbiri iyi değilki. sadece popüler oldular yoksa google maps google drive chrome os felan çok ucuz numaralar. steve ballmer tam toparlamıştı aslında gitmeseydi keşke.
  • Donanımhaber yorumcuları da adaylar arasında ye almalıydı :) bununla yarışırlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: eofdred

çalıştığı projelerin hiçbiri iyi değilki. sadece popüler oldular yoksa google maps google drive chrome os felan çok ucuz numaralar. steve ballmer tam toparlamıştı aslında gitmeseydi keşke.

gmail hotmaili gömdü drive skydriveyı unutturdu chrome ie mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kpln04

quote:

çalıştığı projelerin hiçbiri iyi değilki. sadece popüler oldular yoksa google maps google drive chrome os felan çok ucuz numaralar. steve ballmer tam toparlamıştı aslında gitmeseydi keşke.

tutması başka birşey iyi olması başka birşey.
    skydrive google drive dan outlook gmail den ie de chrome dan iyi. google servislerini kaç milyar insan kullanıyorsa kullansın bana ne canım bana mı para kazandırıyor sanki ben işime bakarım hangisi iyi yapıyorsa onu kullanırım.

• gelirse yılın transferi olur
  • eofdred E kullanıcısına yanıt
    iyi olduğun için tutuyor
  • quote:

iyi olduğun için tutuyor

justin bieber da çok satıyor. iyi bir müzisyen olduğu anlamına gelmiyor bu.
  • eofdred E kullanıcısına yanıt
    aynı şey mi
  • quote:

aynı şey mi

sonuç aynı. benim için bu kendi fikrimi söylüyorum tabi ki de kimseyi bağlamıyor kimseyi de zorlamıyorum herhangi bir konuda.
    google da arama yapıyorsunuz herşey çıkıyor güzel bende bing daha iyi demiyorum google ın o konuda başarısını tartışamam kendimde google kullanıyorum zaten arama motoru olarak.
    ayrıca ç.dışı hizmet veremeyen hizmetlere işimi görmediği için kötü deme hakkım var değil mi? google drive dan döküman açıp düzenleme yapamıyorsun mesela ç. dışı iken. bu işi yapamadıktan sonra bulut uygulamasını ne yapacaksın? mega.co.nz 50gb bedava veriyor üstelik hepsinden de hızlı download upload hızı sunuyor. git onu kullan ne skydrive ne google drive kullan ekstra servis istemiyorsan.
    gmail konusunda yorum yapmayacağım gmail yandex yahoo outlook hepsini kullanıyorum ama bu dördünün arasında sadece gmail maillerimi okuyup ona göre reklam gösteriyor bana.

• Aha buraya yazıyorum. Steve Ballmer Microsoft'a tekrar gelecek.
  • quote:

quote:

quote:

skydrive google drive dan outlook gmail den ie de chrome dan iyi. google servislerini kaç milyar insan kullanıyorsa kullansın bana ne canım bana mı para kazandırıyor sanki ben işime bakarım hangisi iyi yapıyorsa onu kullanırım.

Hocam size göre Microsoft'un hizmetleri daha iyidir. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Mesela bana göre Gmail iyiyken depolamada ise Skydrive iyi. Bir şeyin iyi olup olmaması kişiden kişiye değişir ama bana kalırsa bir şey daha fazla insan tarafından kullanılıyorsa genel olarak daha iyidir. Tabi o iyi olan benim ihtiyacımı karşılamıyor olabilir. O durumda ben daha az kullanılana gidebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasan07-36

quote:

quote:

quote:

Hocam size göre Microsoft'un hizmetleri daha iyidir. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Mesela bana göre Gmail iyiyken depolamada ise Skydrive iyi. Bir şeyin iyi olup olmaması kişiden kişiye değişir ama bana kalırsa bir şey daha fazla insan tarafından kullanılıyorsa genel olarak daha iyidir. Tabi o iyi olan benim ihtiyacımı karşılamıyor olabilir. O durumda ben daha az kullanılana gidebilirim.

genel olarak iyi den bahsedeceksek kriter ne olacak ki? misal mail konusunda tüm platformlara uygulama desteği veren outlook dan başka provider yok. gmail çöpe mi gidiyor? mail sağlayıcısının iyisi kötüsü olmaz eğer başka birini kullanıyorsan onu değiştiremiyorsun telefon numarası gibi birşey sonuçta.
    ama bulut konusunda ve dosyalama konusunda tartışılabilir. şahsen bulut üzerinde dosyaa depolama alışkanlığım olmadığından dolayı kullanmıyorum ama mega o konuda hem en güvenilir hemde en hızlı hizmeti veriyor. kriter buysa mega. ama evrak gibi ufak tefek şeyleri depolayacaksanız birinden birini seçmeniz için bir sebep yok hepsi iyi kısa vadede neredeyse tüm popüler bulut sağlayıcılarını denedim pek bir farkları yok
    dosya düzenleme olarakda iki seçenek var birisi g drive birisi skydrive ve g drive ın ç. dışı seçeneği yok. hani googlecı dır androidcidir ama insanları web app e mahkum etmek günahtır ya. g drive skydrive ın rakibi değil o yüzden bana göre. onun adıda onedrive olacak yakında bu arada ingiliz sky tv nin isim hakkı zamazingosu yüzünden. hazır dosya düzenleyici olarak kullandıktan sonra bulut olarakda skydrive ı kullanmak en kolayı oluyor.

ama birisi dosya düzenlemiyordur atıyorum müzik arşivini film arşivini buluta atıyordur o zaman da mega kullanacak. bedava 50gb tüm diğer sğalayıcılardan daha hızlı download-upload hızı en iyi mega değilse nedir bilemiyorum bu konuda.

lakin vaktim var diye yazdım bunları yoksa söylemek istediğim şey saatlerce konuşabiliriz bunları ama bir yere varamayız. çok ufak bir kullanım alışkanlığı farkı tüm tartışmalarımızı boşa çıkartır adam gider browser üzerinden çok kolay diye yahoo ve aldığı telefonun promosyonu sayesinde box kullanır. sözüm ona en iyi sağlayıcılarda kına yakar.

• Böyle bir durum Mİcrosoft'un kurtuluş biletide olabilir açıkcası.. :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.