Şimdi Ara

AeroCool Ds Cube İncelemesi [Küçük Dev] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
2
Favori
9.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam öncelikle inceleme için teşekkürler. Benim sormak istediğim önceliği kasanın içinin olabildiğinde az toz alması olan birisine bu kasayı mı Cooler Master SIL-352'yi mi tavsiye edersiniz? Bir de bu kasaya High Power Absolute Power 650W güç kaynağı uyar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azor Ahai -- 13 Kasım 2014; 19:02:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azor Ahai

Hocam öncelikle inceleme için teşekkürler. Benim sormak istediğim önceliği kasanın içinin olabildiğinde az toz alması olan birisine bu kasayı mı Cooler Master SIL-352'yi mi tavsiye edersiniz? Bir de bu kasaya High Power Absolute Power 650W güç kaynağı uyar mı?

İki kasa platform olarak farklı kasalar. Bence ilk önce onu belirleyin kafanızda. Toz olayı sonuçta filtreyle çözülebilecek bir şey,sonradan kendinizde bir şeyler uydurabilirsiniz fakat Ds Cube'de sadece güç kaynağı kısmında filtre vardı ama 352 de hem önde hem güç kaynağı kısmında var.
  • Peki.
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Peki hocam bu kasaya Corsair CX600M gibi bir psu takabilir miyiz? 1600 MM güç kaynağı demişsiniz ama bu ölçüye uyuyor mu bu psu?
  • Hastayım bu kasaya bide bir üst modeli var adını unuttum oda çok hoşuma gidiyor bi alamadım gitti😊

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azor Ahai

Peki hocam bu kasaya Corsair CX600M gibi bir psu takabilir miyiz? 1600 MM güç kaynağı demişsiniz ama bu ölçüye uyuyor mu bu psu?

Benim kullandığım, resimlerde de gözüken güç kaynağı zaten CX600M.
    Hocam kusura bakmayın incelemenizi 1 ay önce okumuştum, CX600M kullandığınızı unutmuşum.
    Çok uzun zamandır almak istediğim bir kasa olan aerocool ds cube'u forumdan bir arkadaşın uygun bir fiyata bırakmasından dolayı Cumartesi günü alacağım. Fakat aklıma takılan bir soru var.

Benim anakartta sadece bir adet fan yuvası mevcut. Acaba bu yuvaya ön fanı mı bağlasam yoksa arka 12cm'lik fanı mı? Sanki arkadaki 12cm'lik fanı anakarta bağlasam bu şekilde sıcaklığa göre sistem kendi ayarlasa daha sessiz olur gibi geldi. Öndeki daha sessiz olan büyük fanı da güç kaynağına bağlayıp sabit şekilde dönmesini sağlamak hem soğutma hem de sessizlik açısından daha mantıklı gibi geliyor.

Siz ne dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Çok uzun zamandır almak istediğim bir kasa olan aerocool ds cube'u forumdan bir arkadaşın uygun bir fiyata bırakmasından dolayı Cumartesi günü alacağım. Fakat aklıma takılan bir soru var.

Benim anakartta sadece bir adet fan yuvası mevcut. Acaba bu yuvaya ön fanı mı bağlasam yoksa arka 12cm'lik fanı mı? Sanki arkadaki 12cm'lik fanı anakarta bağlasam bu şekilde sıcaklığa göre sistem kendi ayarlasa daha sessiz olur gibi geldi. Öndeki daha sessiz olan büyük fanı da güç kaynağına bağlayıp sabit şekilde dönmesini sağlamak hem soğutma hem de sessizlik açısından daha mantıklı gibi geliyor.

Siz ne dersiniz?

Genellikle anakartlardaki fan slotlarinin kapasitesi 1A dur . Ondan fanina gore coklayici alarak istediğiniz kadar fan takabilirsiniz ya da molex donusturucuye takin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İnceleme için teşekkürler, yılbaşında bir sistem kurmayı planlıyorum, sli, overclock gibi extreme şeyler düşünmüyordum, odama da uyacaktır çok hoş ve zarif bir kasa, soğutma olarak kafama takılan bir kaç şey var, fanlar ile ilgili, stock kullanıp kullanmama arasında kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoadSing3r

İnceleme için teşekkürler, yılbaşında bir sistem kurmayı planlıyorum, sli, overclock gibi extreme şeyler düşünmüyordum, odama da uyacaktır çok hoş ve zarif bir kasa, soğutma olarak kafama takılan bir kaç şey var, fanlar ile ilgili, stock kullanıp kullanmama arasında kaldım.

Fan durumu bütçeyle ilgili. Üstündeki fanlar sessiz fakat bu sessizliği de devir düşürülerek sağlandığından bir miktar sıcaklıklardan feragat ediliyor. Normal kullanıcı için tavsiyem üst kısma bir adet 120MM fan eklemesi olur egzoz olarak.
  • Kasayı bugün forumdan Mad_Wolf arkadaştan aldım ve kurulumu tamamladım.

Açıkçası normal kasaya göre montaj daha zormuş. Çünkü anakartı vidalarken kullandığım tornavida biraz uzundu. Bu da tornavidayı tam dik olarak tutmamı zorlaştırdı. Bu sebeple kasayı alan arkadaşların öncesinde kısa bir yıldız tornavida temin etmelerini tavsiye ederim. Ayrıca montaj için tüm plastik kapakları çıkartıp öyle başlayın, işler biraz daha kolaylaşıyor.

Güç kaynağının alt tarafta ayrı bir bölme içinde olması fazlalık kabloları buraya koymanıza ve üst kısımda fazladan kablo kalmamasına yardımcı oluyor. Bu sayede hava sirkülasyonu daha başarılı oluyor gibi. Henüz oyun oynama fırsatım olmadığı için genel sıcaklık değerleri hakkında yorum yapamayacağım.

Fakat kasa benim 9 senelik emektar kasadan sonra inanılmaz sessiz. Masaüstü kullanımda normal ev gürültüsünde kasanın sesini duyamıyorum. Kasa bu anlamda Dead Silence yani Ölüm Sessizliği sıfatını hak etmiş gibi duruyor. Daha öncesinde üst düzey bir kasa kullanmamış olduğum için sessizlik konusunda biraz mübalağa yapıyor olabilirim ama gerçekten çok sessiz bir kasa olduğu kesin.

Şimdilik yorumlarım bu kadar.

Merhaba

Sistemi Aerocool kasaya aktardıktan sonraki ilk kez bugün oynayabildim. Kasa gerçekten sessiz ama enteresan şekilde sadece 2 adet 8cm'lik fanı olan eski Asus kasaya göre soğutması daha kötü.

Eski asus kasa ile sistem anakart maksimum 60 C, işlemci 53 C, ekran kartı ise max 67 C oluyordu. Aerocool ile anakart 71 C, işlemci 60 C, ekran kartı ise 73 C. Bu sıcaklıkları her iki kasada Shadow Of Mordor oynarken kaydettim. Hatta oyun oynarken anakart 70 C'ye ulaştığı için pc uyarı veriyor. Kasanın arkasından ise oldukça sıcak bir hava geliyor.

Şu an öndeki fan direkt güç kaynağına arkadaki 12cm'lik fan ise anakarta bağlı. Dediğiniz çoklayıcı kabloyu bulamadım. Acaba ön fanı da anakarta bağlarsam sıcaklık anlamında bir faydası olur mu?
    Ya da windows üzerinden sistem yüke girince fan devrini yükselten bir program var mı? Onunla manuel bir profil ayarlayıp, sıcaklıkları düşürme şansımız olur mu? Açıkçası kasa şekil ve sessizlik olarak başarılı olsa da soğutma açısından pek başarılı değilmiş. Bunu da almak isteyen arkadaşlara bir not olarak eklemiş olayım.

NOT: Asus kasa'da anakartın daha soğuk olmasının sebebini dikey olarak durup kasanın yan yüzeyi vasıtası ile hava ile daha çok temas edip ısı alışverişinin daha fazla olmasına bağlıyorum. Anakart Aerocool kasanın içinde tam göbekte kalınca sadece fanların oluşturduğu hava akımı ile soğuma şansı oluyor. Nacizane teorim bu şekilde
    AeroCool Ds Cube İncelemesi [Küçük Dev]AeroCool Ds Cube İncelemesi [Küçük Dev]AeroCool Ds Cube İncelemesi [Küçük Dev]

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Merhaba

Sistemi Aerocool kasaya aktardıktan sonraki ilk kez bugün oynayabildim. Kasa gerçekten sessiz ama enteresan şekilde sadece 2 adet 8cm'lik fanı olan eski Asus kasaya göre soğutması daha kötü.

Eski asus kasa ile sistem anakart maksimum 60 C, işlemci 53 C, ekran kartı ise max 67 C oluyordu. Aerocool ile anakart 71 C, işlemci 60 C, ekran kartı ise 73 C. Bu sıcaklıkları her iki kasada Shadow Of Mordor oynarken kaydettim. Hatta oyun oynarken anakart 70 C'ye ulaştığı için pc uyarı veriyor. Kasanın arkasından ise oldukça sıcak bir hava geliyor.

Şu an öndeki fan direkt güç kaynağına arkadaki 12cm'lik fan ise anakarta bağlı. Dediğiniz çoklayıcı kabloyu bulamadım. Acaba ön fanı da anakarta bağlarsam sıcaklık anlamında bir faydası olur mu?
    Ya da windows üzerinden sistem yüke girince fan devrini yükselten bir program var mı? Onunla manuel bir profil ayarlayıp, sıcaklıkları düşürme şansımız olur mu? Açıkçası kasa şekil ve sessizlik olarak başarılı olsa da soğutma açısından pek başarılı değilmiş. Bunu da almak isteyen arkadaşlara bir not olarak eklemiş olayım.

NOT: Asus kasa'da anakartın daha soğuk olmasının sebebini dikey olarak durup kasanın yan yüzeyi vasıtası ile hava ile daha çok temas edip ısı alışverişinin daha fazla olmasına bağlıyorum. Anakart Aerocool kasanın içinde tam göbekte kalınca sadece fanların oluşturduğu hava akımı ile soğuma şansı oluyor. Nacizane teorim bu şekilde
    AeroCool Ds Cube İncelemesi [Küçük Dev]AeroCool Ds Cube İncelemesi [Küçük Dev]AeroCool Ds Cube İncelemesi [Küçük Dev]

İşte sessizliğin getirisi onlar. Ama eski sisteminde iki tane 80MM bir tane 120MM egzoz görevi gören fan var. Güç kaynağı da egzoz sayılır orada. Kendi fanlarının devri düşük olduğu için üste fan ekle en güzeli sen. Anakarta taktığın konnektörde smart fan açıksa o fan devrini filan düşürebilir kafasına göre ondan onu da güç kaynagına tak. http://www.sanalpazar.com/3-Adet-2-Cikisli-4pin-Pwm-Fan-Kablo-Coklayici-Kablosu__isp18977757

Vay ben böyle sessizliğin Yok dostum üst kapak olarak ben deliksiz düz plastik olanı kullanıyorum. Bizim hanım sakardır, içine birşey düşürür, silerken falan su damlatır O riski alamam.

Geçende yol üstündeki Gold'a linkini verdiğim kabloyu sordum ama ellerinde kalmamış. Ben bir bios'a gireyim, smart fan vs açıktır muhtemel. Onlarla bir oynayayım bakalım. Ama windows üzerinden kasa fanlarının devrini ayarlayabileceğim bir program varsa ve linkini paylaşırsanız çok mutlu olurum.
  • Arkadaslar kullanıcı kulubu olustursakmı ds cube kasa ıcın hem bırbırımıze yardımcı olur hemde onemlı sorunları veya problemlerı cozumune bırlıkte ulasırız bende yenı aldım kasamı 1 hafta oldu ufak ufak ıstedıgım sıstemı otutmaya calıscam sızınde bu kasada kullandıgınız sıstemı perfonmas sızın yorumlarınızı dınlemek ısterım.
    Konuyu hortlaşmiş gibi olcam ama miniatx kasa topluyorum aerocool ds cube aldim h110gtx takmak istiyorum eğer üstteki dvd yerini söksem rahatca takabilimiyim sanirim onu sökmeden takılmaz.birşey daha sorcam h100i takılabiliyor bi kaç videoda görmüştüm üst tarafa peki h100i montajında dvd yerini sökmemize gerek varmi aceba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

Konuyu hortlaşmiş gibi olcam ama miniatx kasa topluyorum aerocool ds cube aldim h110gtx takmak istiyorum eğer üstteki dvd yerini söksem rahatca takabilimiyim sanirim onu sökmeden takılmaz.birşey daha sorcam h100i takılabiliyor bi kaç videoda görmüştüm üst tarafa peki h100i montajında dvd yerini sökmemize gerek varmi aceba?

5.25 sürücü yuvası boş bırakıldıktan sonra her 240MM radyatör sığar.
  • Aerocool XPredator Cube nasıldır hocam? Sanki biraz daha güzelleştirmişler kasayı...
    MSI b150m Bazooka anakart ile skylake bir işlemci kullanarak sistem toplamayı düşünüyorum...
  • Çok güzel inceleme olmuş tebrik ederim hep özenmişimdir böyle konulara.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.