Şimdi Ara

Asus Transformer Book T100 'Yeni nesil Intel işlemcili 2si1 tablet' video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
7.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tablet dünyasının iddialı üreticilerinden Asus, Transformer Book T100 adını verdiği yeni nesil 2si1 arada yapısındaki tabletiyle Windows 8.1 işletim sistemini ve Intel'in yeni nesil Atom "Bay Trail" işlemcisini bir arada sunuyor. Bu videomuzda hem talbleti inceliyor hem de Intel'in yeni platformıunu değerlendiriyoruz.

• Guzel bir inceleme. Aynı ürünü yaklaşık olarak 3 aydır kullanıyorum.windows 8.1 performansı çok iyi, ofis uygulamaları, açılış kapanış süreleri çok iyi. Şarjı ise erdi beyin söylediği gibi tutarsız olmakla beraber yeterli sayılabilir. Ses çıkışı tabletlere göre çok daha yüksek. Oyun için yetersiz görünmekte bencede.

Erdi beye burada katılıyorum. Katılmadığım tek nokta ekran çözünürlüğü artsa demişsiniz, Windows 8.1 işletim sistemi 10' bir makine için çözünürlük fazlasıyla yeterli bazen okumaktan zorluk çekebiliyorsunuz. iPad ve android gibi değil Windows işletim sistemi ki metro arayüzünü aktif kullanmıyorsanız.

Tşkler inceleme için, bencede fiyatını hak eden bir ürün ister tablet, ister notebook olarak kullanabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle bu güzel inceleme için çok teşekkürler. Ben de kisa bir sure önce kampanyadan aldim ve çok memnunum. Pili özellikle harika.

• Marmarali M kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ürünün dock sitemine hard disc takabilmemiz mümkün mü? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Her0

dock klavye- touchpad ve usb 3.0 portundan oluşuyor. içinde takma şansınız yok tabiki ama usb olarak bağlayabilirsiniz.
  • quote:

Merhaba,

Klavye istasyonu üzerindeki USB 3.0 portu üzerinden herhangi bir harici disk ya da USB belleği cihaza bağlayabilirsiniz. Ancak cihazın içerisine herhangi bir sürücü takamazsanız, öyle bir genişleme seçeneği sunmuyor.

Teşekkürler.
  • Maşallah!... Bilgi küpü Erdi. Takdire şayan. Ellerine sağlık.

• quote:

Orijinalden alıntı: fx57

quote:

Merhaba,

Klavye istasyonu üzerindeki USB 3.0 portu üzerinden herhangi bir harici disk ya da USB belleği cihaza bağlayabilirsiniz. Ancak cihazın içerisine herhangi bir sürücü takamazsanız, öyle bir genişleme seçeneği sunmuyor.

Teşekkürler.

Gördüğüm kadarıyla dock içinde 500gb hdd disk olan modeli de var.

Ürün Kodları:
    T100TA-DK005H - 32GB eMMC with 500GB
    T100TA-DK007H - 64GB eMMC with 500GB

Asus T100 ve 500GB HDD Dock

• quote:

Orijinalden alıntı: oup59

quote:

Orijinalden alıntı: fx57

quote:

Merhaba,

Teşekkürler.

Gördüğüm kadarıyla dock içinde 500gb hdd disk olan modeli de var.

Ürün Kodları:
    T100TA-DK005H - 32GB eMMC with 500GB
    T100TA-DK007H - 64GB eMMC with 500GB

Asus T100 ve 500GB HDD Dock

Merhaba,

Evet, Asus farklı konfigürasyon seçenekleri kapsamında biraz daha yüksek maliyet ile böyle bir seçenek sunuyor. Ancak siz kendini disk takamıyorsunuz.

Bu arada verdiğiniz linkte yer alan detaylara baktım, GPU kısmı yanlış yazılmış. Atom Z3740 işlemcisinde HD 4400 grafik birimi bulunuyor diyor ancak bahsi geçen bu GPU, Haswell jenerasyonu işlemcilere aittir

Teşekkürler.

• Elinize sağlık güzel inceleme olmuş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • erdi abi bizler için gece geç saatlere kadar bu ürünleri inceleyip mesai harcadığın için çok çok teşekkür etmek istiyorum abi

• bende var kullanıyorum dota2 yi açtım ve oynadım oyun için beklenenlerin üstünden bir ürün tavsiye ederim şarj konusunda ise haftada 1 ediyorum neredeyse hiç bitmiyor

• fx57 kullanıcısına yanıt
    Evet GPU kısmını ben de sonradan gördüm. Bu durum ilanı biraz sahte gibi göstermiş :)
    Ama ben diğer arkadaş sorduğu için daha ziyade konunun 500gb disk bölümüne odaklanmıştım.

Başka forumlarda docktaki ek mekanik diskin güç tüketimini doğal olarak artırdığını söyleyen ve bundan yakınan kullanıcılar olmuş. Sonuçta mobil bir cihaz olduğu için pil ömrü öncelik sırasında üst sırada yer alıyor. Eğer mekanik diski SSD ile değiştirme imkanı olursa bir ihtimal bu dockun bir avantajı olabilir. Ama o zaman da maliyetler artacağından tabletten daha performanslı ve neredeyse benzer bir taşınabilirlik tecrübesi sunan ultrabook sınıfına doğru geçiş başlamış olur.

Ayrıca Asus T100 TR fiyatı gözönünde bulundurulduğunda mevcut döviz kurları ile Asus Türkiyenin doğru bir fiyatlandırma yaptığını düşünüyorum. Z3740 tabanlı 8 inch tabletler ile aynı fiyatlarda satışa sunuldu ve yanında ekstra klavye dock da var.

Bu cihaz için saf fiyatların 900TL ve civarına ye düşmesi bence bu cihazları hem performans hem de içindeki işletim sistemi ve office yazılım lisansları sayesinde çok çok avantajlı ürünler yapacaktır. Kaldı ki banka kredi kartı ve alışveriş sitelerinin hediye çeki vb. promosyonları ile mevcut fyatları ile bu seviyelere inebiliyor.

Neyse konuyu çok dağıtmayayım :)

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 31 Ocak 2014; 12:59:29 >

• intel reklamı gibi olmuş. Bay traile gelince herşey daha iyi; kulanıma gelince hatalar çıkıyor. Hangi incelemede işlemci bu kadar ayrıntılı anlatılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merhaba_2233 -- 31 Ocak 2014; 13:27:17 >
  • aklıma anakartı yanıp çöp olan asus prime tabletim geldi birde servisin bende istediği 480tl geldi

• daha 4k video bile oynatamıyor gta vice city ancak oynar bunu alanlar.

• Bu kadar uzun bir inceleme uzun zamandır görmemiştim. Alt tarafın ilerlemediğini görünce "acaba ne var bu kadar anlatacak" dedim bir an :)

• bununla nasıl internete bağlanıyoruz o konuda bilgi yok wireless veya mobil bağlantı her ikiside muvcut mu okunulara değinilmemiş...

• Merhaba alakasız olacak ama laptop ile internete giriş hızım oldukça düştü sebep netten kaynaklanmıyor ne ile alakalı olabilir ? Senelerdir chrome kullanıyorum ama böyle sorun yaşamadım diğer tarayıcılarda da sorun oluyor. Sayfalar yüklenmiyor bazen veya takılıp kalıyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.