Şimdi Ara

☆ Vu-Meter Silicon Tower Lm3915 ☆ [Bol Resimli] (Vu metre nasıl yapılır ?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
2
Favori
4.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Yeni Fikirlerle Geliyorum Vu-Meter i Silikon yapıştırıcıyla deniyorum !

Normal yaptığımız Vu-Meter devresini şerit ledlerden söktüğüm smd ledler ile ve silikon yapıştırıcıları kullanarak yapıyorum

Artık devreye ve yapılış resimlere geçelim en sonda video

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linyit43 -- 16 Ağustos 2015; 18:18:12 >

• Oh be mehmet super olmus yebrik ederim benim fotolari yarin ozelfen atarim. Pcbsini yapiyom

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pcbyi nabacan ya :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linyit43 -- 16 Ağustos 2015; 18:19:05 >
  • valla hic ugrasamam bende vur lehimi gitsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cidden pcbye güzel lehim oluyor fakat elimle yaparken entegreyimi tutiyim kabloyumu havyayımı neyi tutiyim şaşırıyorum bu arada ledlerlen aldığım yassı kablo çok iyi geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linyit43 -- 16 Ağustos 2015; 18:19:38 >
  • 50 kişi görmmüş konuyu yorum yazın yaa :(
  • Güzel olmuş emeğine sağlık. Ancak açılma vaktin gelmiş gibi gözüküyor. hazır yapılı olan amfileri yap test et. Daha sonrasında transistörlülere geç ve daha sonrasında ise kendin tasarlama yoluna git. Bunlar bir elektronikçi için en büyük öğrenme yolu. Elektronik sadece vu-metre, led transistör entegre değildir. Mikroişlemcilere başlamalısın. Diğer elektronik bilenlere göre +1 olarak devam edersin. Önce picbasic sonrasında assembly, C++ artık her neyse öğrenmelisin.
  • IItwentysixII kullanıcısına yanıt
    Daha 14 yaşındayım ve bunları yapıyorum Allah'ın izniyle okul bitsin bakacam artık bi çarelere :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linyit43 -- 8 Kasım 2015; 7:24:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: linyit43

daha 14 yaşındayım ve bunları yapıyorum Allah'ın izniyle okul bitsin bakacam artık bi çarelere :D

Doğrudur, ben dört yaşımdayken elektriğe çarpılmış birisiyim daha saymam gerekirse 9. sınıfta tam anlamıyla televizyon tamir ediyordum, kalfa sayılırdım
  • adam iyicene kafaya taktı vu metreyi benimde 5. sınıfta yaptığım flaşör devresiyle başladı elektronik hayatım. o zamanlar oyuncak gibi geliyordu. gerçi şimdide öyle geliyor da...
  • du riechst so gut kullanıcısına yanıt
  • linyit43 kullanıcısına yanıt
    Tamam yapmışsında benim fikrimi çalman hiç hoşuma gitmedi yalnız.
    Şunuda belirtmek isterim, ben resimlerime imza koymuyorum ki yararlansınlar kullansınlar diye.
    Ama ne yazık ki bu editlemeleri senden görmek istemezdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 55electronicdesign -- 31 Ocak 2014; 1:08:44 >
  • 55electronicdesign kullanıcısına yanıt
    Valla dediğinizden galiba benim senden fikirlerini resimlerini çaldığımı ima ettin galiba. Fakat sadece ikinci resimdeki devreyi ben başka biyerden aldım kalan tüm ama tüm herşey bana ait 1 tek çalma veya biyerden kullanma yoktur. Hatta bunu yaptıktan sonra gördüm ben bitane silicon tower diye video ama yaptıktan sonra öncesinden hiçbir şey görmeden tamamen benim fikrim bu. Demek ki fikirlerimiz ortakmış çalınmış bişey yok ortada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linyit43 -- 31 Ocak 2014; 11:07:00 >
  • Ellerinize sağlık çok güzel olmuş
  • pvp_headshot kullanıcısına yanıt
    Ne demek
  • linyit43 kullanıcısına yanıt
    Şerit led vu metre'yi ilk yapan benim.
    Kendin Yap
    + Donanım haberde yayınlayan da benım. O çizdiğim devre şeması da üzerindeki sayılar yollar isimler silinmiş tekrar eklenmiş.
    Ben silikon ile yapıcagım diye söylemiştim zaten aklında bulunsun.
  • 55electronicdesign kullanıcısına yanıt
    Aaa pardon valla doğru söylüyorsun bende silikonlu vu metreyi sanmıştım evet sadece kullanacağım led seçimini senin yöntemini değiştirerek kullandım sen sadece kesip yapmışsın benimde o ince tahtaya 5mm led giremeyeceği için smdleri kullanmaya karar verdim haklısın. Silikon ile yapacağını bilmiyordum ama sadece ne tür led kullanacağıma karar vermemi sağladın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linyit43 -- 31 Ocak 2014; 13:07:44 >
  • Şerit ledin ş si yokken acaba 21 W lık araba ampullerini nasıl yakarım diye düşünmüştüm bir ara

Güzel olmuş Tebrik ederim @linyit43 Yav ben 3 4 band spectrum analyzer gibi yapmak istiyorum. Ama 4 5 adet vu meter var elimde sesi frekanslara bölecek bi düzenek lazım. 500 ledlilerle uğraşamayacağım şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nipp10

Şerit ledin ş si yokken acaba 21 W lık araba ampullerini nasıl yakarım diye düşünmüştüm bir ara

Güzel olmuş Tebrik ederim @linyit43 Yav ben 3 4 band spectrum analyzer gibi yapmak istiyorum. Ama 4 5 adet vu meter var elimde sesi frekanslara bölecek bi düzenek lazım. 500 ledlilerle uğraşamayacağım şimdi.

0-300 300-3000 3000-20000 şeklinde sesi 3 kanala bölüp, her kanalın frekansını en sağlam şekilde çıkartabilecek amfilere sahip amfiler var. Çok saçma bir cümle oldu ama anlaşılmıştır bence.

Forumda amfilerden anlayan vardır illa ki, du riechst so gut'un haberi vardır büyük ihtimal böyle bir sistemden. Bilen birisine danışırsanız frekansı bu şekilde üçe bölme olayını yapabilirsiniz bence.

• Nipp10 N kullanıcısına yanıt
    21 W lık araba ampullerini yakacaksın? Vu metre ile?
    220v lik ampulü yakan var. Onu yapmayı ciddi ciddi düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.