Şimdi Ara

- Subaru LEVORG Ana Konu - (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
982
Cevap
41
Favori
120.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selamlar. V 60 ile çok benzer boyutlarda yanılmıyorsam 1.5 benzinli versiyonlar da geldi. Ben de co beğeniyorum volvo ları. Hangisi olursa hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihanair kullanıcısına yanıt
    sw ünyanın her yerinde sedandan ve özellikle hatcbackten pahalı bi arabadır. benim de ihtiyacım yok, ama coğunlukla kalabalık seyahat edenler için ideal.

benzinli otomatik sw rs6 lar ne kadar biliyor musun, rs6 ne biliyor musun, o station aracı yabancı futbolcular kullanıyor mesela, yorum fikir başka bişey de turklerin zevksiz avam dizel otomatik takıntısını dünya gercei gibi sunabilecek cahil cesarti başka bişey
  • quote:

Orijinalden alıntı: koleksiyoner

sw ünyanın her yerinde sedandan ve özellikle hatcbackten pahalı bi arabadır. benim de ihtiyacım yok, ama coğunlukla kalabalık seyahat edenler için ideal.

benzinli otomatik sw rs6 lar ne kadar biliyor musun, rs6 ne biliyor musun, o station aracı yabancı futbolcular kullanıyor mesela, yorum fikir başka bişey de turklerin zevksiz avam dizel otomatik takıntısını dünya gercei gibi sunabilecek cahil cesarti başka bişey

Benzin 4,50 lira olmul bu araba istanbul'da en az 12-13 yakar dizel araba alıcaz tabi ne yapalım
  • Sevgili Forumdaşım;
    Ülkedeki benzin fiyatlarının pahalılığı; araba fiyatlarının vergiler yüzünden fahişliği zaten hepimizin kabulünde.
    Ancak Levorg konusunda subjektif yorumlarınız nedeniyle yazdım cevabı, kesinlikle tartışmak ya da kimseyi eleştirmek için değil. SW araçlar TR dışında daha çok tercih edilen (hele de çocuklu aileler tarafından ) bir araç tipi ve genellikle yurt dışında sedanlardan daha pahalıya satılıyor. Levorg özelinde ise aracın 4*4 ve 1.6 motor otomatik olduğunu da dikkate aldığınızda zaten kıyaslanabilecek bir emsali dahi yok. Leon Experince 4drive var örneğin ama araç düz vites. Levorg ile aynı doanıma .getirmek istediğinizde (sunroof-diz hava yastığı-deri döşeme-koltuk ısıtma vs) 103.200 TL ye çıkıyor araç. Volvo v60 advance paket 1. benzin otomatik ama 4*4 sistemi yok araç 128.800 TL. Yani demek istediğim, elma ile armutu kıyaslarsak hata ederiz. Aynı segmentte aynı donanımda araçları kıyaslayalım. Güzellik ve çirkinlik çok izafi kavramlardır. Size ve bana göre çok değişir. Örneğin ben MPV araçları hiç sevmem ama sw ve SUV araçlar çok hoşuma gider. Halbuki kimine göre hepsi aynıdır. Yahut C4 picasso kullanan birisi ondan vazgeçmeyebilir.

• Cuma günü aracımı teslim aldım. Bu şimdiye kadar aldığım 3üncü arabam oldu ancak hiç biri kendimi bu kadar özel hissetirmedi?
    Teslim sürecinde servis personeli ile tanıştırıldım. Araca dair doyurucu teknik bilgiler aldım. 4x4 bir araçta nelere dikkat etmem gerektiğini öğrendin.
    Benim için çok farklı bir deneyim oldu.

Kullanma kısmında yorumum ise testte ne keyif aldıysam 2gündür sürerken daha fazla zevk alıyorum.
    Donanımında yok yok olduğu için keyfim bi kat daha artıyor.

Aracı sürmeyen yol tutuşunu anlayamaz. Astra J aracımdaki Watts demiri ile girdiğim virajlar bu araç için sadece hafif bir dönüş kıvamında.
    5-6bin devirlerde motorun hırıltısı çok haşin. Arkadan stationwagon görüp selektör yapan arabaların gaza hafif oturunca uzaklaşan farları ayrı bir keyif.

Yakıt tüketimi için henüz birşey söyleyemeyeceğim Henüz 110km yol yaptım. Araç tüketim sayacı 50lt/100km'den başlayıp aşağı düşmeye başlıyor.
    Alman arabalarında ise 8lt/100Km'den başlayıp yukarı çıkıyor. :) Anlayış farkı.
    İlk kullanım deneyimlerimle aracın İstanbul trafik ağırlıklı ve hafif agresif kullanım ile 7,5lt ile 10lt arasında bir değere oturacağını söyleyebilirim.
    Anlık ve 30dk'lık sarfiyat grafikleri bu yönle oluşuyor.

Şimdilik böyle,
    Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madsi -- 8 Kasım 2015; 3:40:23 >

• Merhaba,

Aracım 700Km'de. Sehirici Maslak civarı 12-13lt, sehir dısı 140Km sabit hızla 9,2lt tuketim degerleri. Rodaj süresi sonrası tuketimin bir miktar azalmasını bekliyorum. Ama katalog degerlerini almanlardaki gibi yakalamak cok mumkun gorunmuyor.

Aracın suspansiyonu serte donuk olsa da yok tutusu ve arac ici konforu cok basarılı.
  • Tuscon ve levorg arasındayım gönlüm levorg dam yana hayırlısı.

• Belki SUV ve sport station arasında karar vermek lazım. Kullanım ve surus dinamikleri farklılasıyor. Tuscon'da belirli bir fiyatta sundaklarıyla kotu bir arac degil, tipi de guzel bence, sadece Hyundai olmasını algıyı asagı cekiyor. Subaru arac kalitesi ve marka algısında, daha agır basıyor.
  • Herkese selamlar
    Kis lastigi isinide hallettim gecen hafta falken eurowinter hs449 taktirdim fiyat/kazanc orani bence iyi 315 tane fiyati aldim aslinda nokian ve continental falanda baktim ancak fiyati cok farkediyor taktiracak olana yardimci olmasi dilegiyle.
    Yakinda daytime running light ida beyaz led yapmayi planliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyflood

Herkese selamlar
    Kis lastigi isinide hallettim gecen hafta falken eurowinter hs449 taktirdim fiyat/kazanc orani bence iyi 315 tane fiyati aldim aslinda nokian ve continental falanda baktim ancak fiyati cok farkediyor taktiracak olana yardimci olmasi dilegiyle.
    Yakinda daytime running light ida beyaz led yapmayi planliyorum

Bilgi için Teşekkürler Skyflood.

Eski Nokian'cı olarak ne yapacağım bilmiyorum. 45 yanak ve 18Jant olunca fiyat çok fırlıyor.
    Ancak Rasathane'de oturan biri olarak Kışın 4x4 Jeeplerin çıkmadığı yeri Nokian lastikli Opel Astra aracımla patinajsız çıktığım gerçeği Nokian tercihimi ağırlaştırıyor.
    Gene aynı lastikle Uludağ ve Kartalkaya'ya hiç sorunsuz zincirsiz inip çıkartan şaşırtıcı performansı Subaru ile kat ve kat artacaktır?

Bakalım bende bu ay içinde kış lastiklerimi halletmek istiyorum.
    Selamlar.

NOT: Falken'i biraz araştırdım. Japon meşeili ve Subaru , Suzuki gibi firmalarda parça sağlıyormuş.

Falken Tyre Corporation are based in Japan. Falken are currently partnered with Dunlop tyres to form Dunlop Falken.
    Falken has been chosen as original equipment suppliers for Subaru, Suzuki and Daihatsu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madsi -- 10 Kasım 2015; 13:48:02 >

• Carviser'dan Levorg test sürüş videosu:

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: lawyer22

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hamdi0555

Uzun zamandır forumda yazmıyordum. Gelen cevaplara bakınca yeniden yazmama kararı aldım.

Cihan bey, sizin için en iyi araç hangi gruba ait o malum zaten.. o yüzden konuşmaya bile gerek yok..

İyi forumlar.

Türkiye'de en çok araba satan marka olan vw bile sw araba satamıyor
    Bunlar hem sw hem benzinli hemde fahiş fiyat istiyor
    Tasarım dersen arkadan tam ucube zaten
    Alan markayı sevdiği için alıyor hepsi bu

Çok doğru söylüyorsunuz Cihan Bey sw tasarım ne kadar anlamsız bir şey, egea, linea,toledo,301 gibi Sedan lar varken alınmazlar. Zaten yurtdışında tüm araçlar sedan dir. Sw yi kimse almaz. 4×4 sistem de nedir Allah aşkına Rusya da mı yaşıyoruz. 2 gün kar yağar ondada bineriz taksiye olur biter. Zaten sadece kışın ise yarar bu sistem düz yolda faydası yok... Ancak yakıt artırır.

olayları çok farklı yerlere çekiyorsunuz

Subaru benim sevdiğim bir japon markasıdır ama bayraktar varken bu iş olmaz
    levorg güzel araba ama benzinli otomatik bir sw arabaya bu paralar yazık günah

Kesinlikle art niyetli bomboş bir yorum

• quote:

Orijinalden alıntı: hakankabaoglu

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lawyer22

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hamdi0555

Uzun zamandır forumda yazmıyordum. Gelen cevaplara bakınca yeniden yazmama kararı aldım.

Cihan bey, sizin için en iyi araç hangi gruba ait o malum zaten.. o yüzden konuşmaya bile gerek yok..

İyi forumlar.

Türkiye'de en çok araba satan marka olan vw bile sw araba satamıyor
    Bunlar hem sw hem benzinli hemde fahiş fiyat istiyor
    Tasarım dersen arkadan tam ucube zaten
    Alan markayı sevdiği için alıyor hepsi bu

Çok doğru söylüyorsunuz Cihan Bey sw tasarım ne kadar anlamsız bir şey, egea, linea,toledo,301 gibi Sedan lar varken alınmazlar. Zaten yurtdışında tüm araçlar sedan dir. Sw yi kimse almaz. 4×4 sistem de nedir Allah aşkına Rusya da mı yaşıyoruz. 2 gün kar yağar ondada bineriz taksiye olur biter. Zaten sadece kışın ise yarar bu sistem düz yolda faydası yok... Ancak yakıt artırır.

olayları çok farklı yerlere çekiyorsunuz

Subaru benim sevdiğim bir japon markasıdır ama bayraktar varken bu iş olmaz
    levorg güzel araba ama benzinli otomatik bir sw arabaya bu paralar yazık günah

Kesinlikle art niyetli bomboş bir yorum

3 yıllık citroen kullanıcısı olarak Bayraktar kısmına katılıyorum. Bu arada aracı alanlarıda kazasız belasız sürüşler dilerim.araç çok yakışıklı ve karizmatik.

• sarppy kullanıcısına yanıt
    Harika bir test olmus,paylasim icin tesekkurler.

• Selamlar aracı alan arkadaşlardan yorumlar bekliyoruz...forum ölmesin aracı almak isteyenler habersiz kalmasin😃

• lawyer22 L kullanıcısına yanıt
    Ankara bayraktar otomotive son uğradığımda Aralık gibi liste fiyatının 110bin tl'ye ineceğini belirttiler. Aracın fiyatını yüksek bulunması ülkemizdeki marka ve araç tipi algısının diğer ülkelere göre farklılık göstermesi sebebiyle malesef. Ancak piyasaya göre kişisel beğeni ve tercihleri düşünmezsek bu aracın fiyatını hak ettiğini belirtmek gerekir. Zaten arabayı binmek için alan ve ondan maksimum fayda görmek isteyen biri için bu konu biraz arka planda kalacaktır.

Yakıt tüketimi konusunda da aracın teknik özelliklerini göz önünde bulundurarak yorum yapmak gerekir, 4 x4, 1.6 170hp, 1550kg ve otomatik şanzımanlı bir araç olması avantajları yanında yakıt konusunda tüketim olarak dönecektir. 8 litre yakan bir araca normal derken, bu rakam 9-10 olduğu zaman "çok fazla yakıyor" ibaresini araçlara takarak olumsuz algı oluşturabiliyoruz malesef.
  • Selamlar,

Lansman fiyatı 115 olan aracı bence 2-3 ay gecmeden 110a indirmek markaya ve musteriye zarar veriri. Bu aracın en az bir sene kampanyaya girmemesi lazım.
    Zaten ozel bir musteri grubu var, o indirimi yapınca satısın pek degisecegini sanmıyorum. Zaten aracı bilen alıyor.

Aracın serviste takılan plakaları kotu duruyor, yutdısında daha cok kare formda plakalar takılmıs, ayrıca ozel bir plakalıgı var. plaka icin farklı bir cozumu olan var mı?

Bir de bagaj havuzu temin eden oldu mu?

Son olarak arac haraket edince kapıların kilitlenme ozelliği var mı? Yoksa her seferinde elle mi yapmak gerekiyor?

Tşk
  • orko5555 O kullanıcısına yanıt
    euro nerdeyse %8-9 geri geldi, tum markaların fiyatlarda bişey yapmaları, en azından son zamları geri almaları gerek
  • lansman fiyatı 115 bin değildi ayrıca, araç 105 bin tl'den çıkmıştı
  • Arac 105'ten hic satılmadı aslında (eger gizli indirim yapılmadıysa). Showrom'a geldiğinde 111,5 hemen arkasından 115 oldu. Onceden kapora verenlere 111,5'dan liste uyguladılar. Subaru ithalatı da japon yeninden yapılıyor, japon yeni %4-5 kadar dustu son ayda. Ben aracın liste fiyatı ile surekli oynanmasını dogru bulmuyorum.
    BMW gibi kasko, servis hediye, faiz indirim yapılabilir yıl sonunda o ayrı bişey. Liste fiyatı değişlikleri aracın değerine zarar verecektir.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.