Şimdi Ara

Sony lens aparatı artık tabletlere de tutturulabilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sony lens aparatı artık tabletlere de tutturulabilecek

Sony'nin kompakt fotoğraf makinalarındaki sensör ve lens mekanizmasını harici aksesuar olarak sunmaya başladığı QX lens aparatı bugüne kadar sadece akıllı telefonlara tutturulabiliyordu. 

Ancak Sony, aksesuarı tabletlerle birlikte kullanmaya imkan tanıyacak yeni bir kaide geliştirdi. SPA-TA1 adındaki kaide Xperia Tablet Z ve VAIO Tap 11 gibi modellere lens aparatının tutturulmasını sağlıyor. 

Kaide altı adet ayarlanabilir kola sahip. Bu sayede küçük ve büyük boyutlu tabletlere de uyum sağlıyor. SPA-TA1 kaidesi Nisan ayında 36$ yaklaşık fiyat etiketiyle Japonya'da satışa sunulacak. Global olarak satışa ne zaman başlayacağı ise bilinmiyor. 

Kaynak:http://www.xperiablog.net/2014/01/28/sony-spa-ta1-tablet-attachment-for-qx10qx100-lens-style-cameras/

• Aslında çok mantıklı bir adım olmuş. Fotoğrafçı arkadaşlar Sony alır artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: parayban

Aslında çok mantıklı bir adım olmuş. Fotoğrafçı arkadaşlar Sony alır artık.

Hayir, aslinda mantiksiz bi adim en basindan beri. Fotografci arkadaslar gider baba gibi dslr makinasini alir baba gibi ceker ne istiyosa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Harici bir lens kaba durur.Nokia gibi cihazın dahili lensini geliştirse lehine olur.
  • zaten çıkması gereken hali buydu neden sadece telefonlar için tasarlanmıştı anlamak güç

• Bana katilirmisiniz bilmem ama gelin bi beyin firtinasi yapalim. Telefonlari ve tabletleri yanimizda tasiyoruz. Mobil diye tabir ederiz hani. Gezici aletler yani. E ben mobil diye yanimda tasidigim telefona, tablete ne diye ekstra donanim tasiyayimki? O zaman ne manasi kaldi mobil olmasinin? Haa kaliteli resimmi cekmek amac. O zaman gider makinani yaninda tasirsin. Kaldiki bir prof makine olamaz bu lensler. Amac prof olmamaksa e zaten telefonlar yeterli resim cekiyor. Falan filan iste

Düzeltme: Öyle - vermeyle olmuyor bu işler Eksilemek yerine yazın dediklerime bi cevapta beraber güzelce tartışalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 30 Ocak 2014; 1:21:53 >
  • çok zahmetli iş kullanışsız olmuş bence

• fotoğrafcılar fotoğraf çekmek için niye tablet alsınki. Telefonuyla daha iyi çeker.

• lens aparatı yeterince pahalı değildi onu tutturacak plastik zımbırtıyı da 36 dolardan iteleyelim demişler galiba
  • Açıkçası profesyonel makina kullanıyorum sony alpha a37m 18-135mm var bende. Bana bu tarz aksesuarlar çok gereksiz geliyor. O makinayı ele alıp boyna takıp çekmenin zevki çok başkadır. İllaki bunu da kullanan olacaktır fakat benlik bir durumu yok.

• Cem Yılmaz'ın ''Bunutut'' teknolojisi aklıma geldi.Seneye ne tuttururlar artık bilemeyiz diyordu. :D

• Arkadaşlar biz böyle düşünüyoruz ve ben de tamamen size katılıyorum. Ama bazı ülkelerde (Hintliler, Araplar ve Amerikalılar özellikle) iPad ile fotoğraf çekmek çok standart bir olay haline geldi. Öyle ki fotoğraf paylaşım sitelerinde iPad ciddi sıralara tırmandı. Sony'de bu pazarlara oynamak istiyor belli ki, eminim bizden de çıkar birileri. Şahsen profesyonel olmasa da QX100'ün kompakt makineler arasında en yükseklerde yer aldığına şüphe yok, o sebeple birçok insana çekici gelecektir.
  • Bunları kompakt makinalarla kıyaslayanlar çarpılır bence...http://sonyviet.vn/2014/01/nhung-hinh-anh-an-tuong-duoc-ghi-lai-bang-qx100/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.