Şimdi Ara

Note 3 kaç yıl gider?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ben yaza doğru note 3 almayı düşünüyorum merak ediyorum kaç yıl gider? Zaten ben hayatımda hiç 0 telefon almadım şu yaşıma kadar sağdan soldan millet kullanmadıı telefonları yolladılar onlarla idare ettim. Telefonda çok kullanan biri değilim öyle her dakika internete girip faceye girip durum beğenme biriyle mesajlaşma yada twittire girip tweet atma gibi derdim yok. Note 3 alsam bana kaç yıl gider acaba 5 yıl gider mi? Telefonu daha hiç görmedim nasıl bir şey elimde bir motorola milestone öküzü var 3 yıldır bununla uğraşıyorum. Akıllı telefon diyolar ama alo demekten başka bir işe yaramıyor. İnternete zaten gitmiyor internete girince istersen çık internetten senin tllerini kendi kendine yiyor. Köyü falan giderken bilgisayardan film atıyorum gece izlerim diye onuda izletmiyor. Düşünün yani öyle bir telefonla 3 yıl idare etmişim note 3 ile kaç yıl idare ederim?

• dovakhin19 D kullanıcısına yanıt
    Oyun bağımlısı değilsen bozulmadığı, kırılmadığı sürece 5 yıl rahat gider. Anca pili ölür onu değiştirirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

Oyun bağımlısı değilsen bozulmadığı, kırılmadığı sürece 5 yıl rahat gider. Anca pili ölür onu değiştirirsin.

Oyun bağımlısıyım oynarım tabi. :)
    5 yıl sonra çıkacak üst düzey mobil oyunları şu anda piyasada olan hiçbir telefonun doğru düzgün oynatacağını sanmıyorum. Yani bunu mesele etme. Zaten android cehpesinde şu anda en iyi oyun performansını veren telefonlardan birisi Note 3.
  • quote:

5 yıl sonra çıkacak üst düzey mobil oyunları şu anda piyasada olan hiçbir telefonun doğru düzgün oynatacağını sanmıyorum. Yani bunu mesele etme. Zaten android cehpesinde şu anda en iyi oyun performansını veren telefonlardan birisi Note 3.

O zaman tamamdır peki cebe falan sığar mı? Diyelimki sığdı dizimi falan bükünce kırılmaz değil mi?
  • Kahinler konuya bekleniyor
  • thestell kullanıcısına yanıt
    5 yıl önce alınan en üst düzey PC bile bugün çıkan üst düzey oyunları doğru düzgün oynatamazken, bugün alacağın yeni nesil bir telefonun 5 yıl sonra hala üst düzey oyun performansı vereceğini düşünmek saflık olur.

Ayrıca Note 3 kolayca çıkartılıp değiştirilebilen bataryası nedeniyle uzun vade kullanım düşünen kullanıcılar için en uygun seçeneklerden birisi, hatta en uygunu.

Ayrıca Note 3 oldukça büyük bir telefon dar kot cebinde taşıyamazsın. Özellikle yaz aylarında çanta kullanmak şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 29 Ocak 2014; 19:36:30 >
  • quote:

5 yıl önce alınan en üst düzey PC bile bugün çıkan üst düzey oyunları doğru düzgün oynatamazken, bugün alacağın yeni nesil bir telefonun 5 yıl sonra hala üst düzey oyun performansı vereceğini düşünmek saflık olur.

Ayrıca Note 3 kolayca çıkartılıp değiştirilebilen bataryası nedeniyle uzun vade kullanım düşünen kullanıcılar için en uygun seçeneklerden birisi, hatta en uygunu.

Ayrıca Note 3 oldukça büyük bir telefon dar kot cebinde taşıyamazsın. Özellikle yaz aylarında çanta kullanmak şart.

Çok sağol hocam. 0 bir telefon alma hevesi farklı oluyor. 5 yıl gitsin daha ne ondan 5 kat iyisi çıkar o zaman onu alırız. :)
  • Oyun konusunda rahat 2 yıl götürür.Sonrasında en düşük grafiklerde oynamak zorunda kalırsın.
  • Discovery elite bekle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dediğin gibi 5 yıl gider ama seneye kadar üst düzey oyunları maxta rahat oynar tabi yıllar geçtikçe 3 yıl sonra minde oynarsın oyunları. Galaxy s2 gibi düşünüyorum.
    Üzerinde ki donanım çok iyi. S2'de ekranla ilgili problemler vardı 2. yıldan sonra başlıyordu ama Led Teknolojisi geliştiği için bu da kalmamıştır büyük ihtmial.
  • Discovery Elite eğer Elife e7 ile aynı platformu kullanıyorsa ve batarya değiştirilemiyorsa uzun vade kullanım için uygun bir telefon olmaz. 3-4 yıl sonra telefonun pili öldüğünde o telefonun pilinin servisinde bile bulunabileceğini sanmıyorum. Bulunsa bile pili değiştirmek için telefonu servise vermek gerekecektir. Bu işlem sırasında telefonun tamamen sökülüp kapsamlı bir işlem görmek zorunda olması da cabası.
  • 5 yıl isteseniz de kullanmazsınız merak etmeyin. 2-3 yıl sonra yeni çıkan telefonlar dikkatinizi çekmeye başlayacak ve şimdi Motorola için söylediğinizi o zaman Note 3 için söyleyeceksiniz. Yani düşünmeyin bunları, alın kullanmaya bakın. Bu arada arkadaşın biri kot cebine sığmıyor demiş, ben note 2 kullanıyorum ve yazın arka kot cebimde taşıyorum. Problem olduğunu da görmedim.
    Ekran boyutunu belki beğenmeyebilirsiniz ama oyun anlamında en uzun süre dayanan telefon iPhone 5S olacaktır. Hem ekran çözünürlüğü düşük hem de GPU çok güçlü.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

5 yıl isteseniz de kullanmazsınız merak etmeyin. 2-3 yıl sonra yeni çıkan telefonlar dikkatinizi çekmeye başlayacak ve şimdi Motorola için söylediğinizi o zaman Note 3 için söyleyeceksiniz. Yani düşünmeyin bunları, alın kullanmaya bakın. Bu arada arkadaşın biri kot cebine sığmıyor demiş, ben note 2 kullanıyorum ve yazın arka kot cebimde taşıyorum. Problem olduğunu da görmedim.

Arka kot cebine sığabilir. Ancak ön ceplere sığmaz. Telefon arka cepteyken de bir yere oturamazsınız. Otururken telefonu elinize almak zorunda kalırsınız. Her zaman da elde telefon dolaşılmıyor. Her otur kalk yaptığımızda telefonu cebe çıkarıp koymak ciddi bir sorun benim için. Bu nedenle bu tarz büyük ekranlı telefon taşıyanlar için küçük bir çanta kullanmak çok daha kullanışlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 29 Ocak 2014; 20:17:28 >

• Hocam ufacık ekranda zevkli olmuyo yav ben kullandım

Note 3'de psp tadı veriyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önder kullanıcısına yanıt
    Doğru hocam. Ama ömür konusunda kesinlikle iPhone 5S.

• iPhone 5S kesin olmamakla birlikte oyun performansı konusunda daha uzun süre gidebilir. Ancak pil ömrü sıkıntılı, 3-4 sene sonra pilini değiştirmek zorunda kaldığınızda da servisle muhatap olmak zorunda kalmanız gerekeceğinden ve bu işlem için daha fazla ücret ödemek zorunda kalacağınızdan bence uzun vade kullanım için Note 3 daha avantajlı.

Kaldi ki bu iki telefon hem ekran boyutları, hem de işletim sistemleri nedeniyle tamamen farklı dünyaların telefonları. Büyük ekranlı bir telefon arayan birisi alternatif olarak iPhone düşünmeyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 29 Ocak 2014; 20:17:42 >
  • Yaza doğru nötr 3,5 cikabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

5 yıl isteseniz de kullanmazsınız merak etmeyin. 2-3 yıl sonra yeni çıkan telefonlar dikkatinizi çekmeye başlayacak ve şimdi Motorola için söylediğinizi o zaman Note 3 için söyleyeceksiniz. Yani düşünmeyin bunları, alın kullanmaya bakın. Bu arada arkadaşın biri kot cebine sığmıyor demiş, ben note 2 kullanıyorum ve yazın arka kot cebimde taşıyorum. Problem olduğunu da görmedim.

Hocam zaten sık sık telefon değiştiren biri değilim. Elime çok iyi telefonlar geçmedi zaten note 3 beni 5 yıl idare etsin yeter. :) Belki durumum olursa erkenden değiştirebilirim ama 5 yıl idare edebilirse daha ne :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.