Şimdi Ara

Akıllı şort modeli Mbody, kas aktivitesini ölçerek akıllı telefonlardan bilgi verebiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Akıllı şort modeli Mbody, kas aktivitesini ölçerek akıllı telefonlardan bilgi verebiliyor

Aktif olarak spor ile uğraşan kişilerin kas gruplarını eşit oranda çalıştırıp çalıştırmadıkları her zaman düşündükleri konular arasında yer alır. Tam olarak bu noktada devreye giren akıllı şort Mbody, bacakların kas aktivitesini ölçerek akıllı telefonlardan bilgi veriyor.

Tercih edilen malzeme ve tasarımı ile standart şort modellerinden farklı bir çizgi ortaya koyamayan Mbody, esas farkını üzerinde yer alan farklı sensörler ve bu sensörlerden gelen verilerin topladığı MCell modülü (Yıkama sırasında çıkartılabiliyor) ile koyuyor. Bu modül sensörlerden aldığı kas aktivite verilerini Bluetooth üzerinden Android işletim sistemli telefonlara yüklenen özel uygulamaya gönderiyor ve kişiler direkt olarak telefonlarından sağ ya da sol bacağın ne düzeyde çalıştığını görebiliyorlar. Bu sayede çalışma sürecinin daha az çalışan bacağa verilmesine imkan tanıyan akıllı şort, gerçek zamanlı olarak çalışıyor ve GPS üzerinden yapılan hız ile mesafe hakkında da bilgi sağlayabiliyor. Akıllı şortun aynı zamanda ortak veri / bilgi paylaşımı yapılabilen özel bir sosyal ağı da bulunuyor.

Dört farklı boyut ile hazırlanan Mbody, 1200$ fiyat etiketiyle firmanın resmi sitesi üzerinden satın alınabiliyor. Ürün hakkında hazırlanan tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz. 

Akıllı şort modeli Mbody, kas aktivitesini ölçerek akıllı telefonlardan bilgi verebiliyor

Kaynak:http://www.mbody.fi/frontpage#story

• Ürüne bayıldım. Teknolojisi ve işlevliği ile bana hitap ediyor ama fiyatıyla Brad Pitt'e, Bradley Cooper'a, Hugh jackman'a...

• oramıza buramıza radyasyon verecegiz gereksiz bence
  • Gün geçmiyor ki yeni bir akıllı giysi haberi görmeyelim

• akıllı don lar da olsa keşke.

• Mesaj,kimden ? Şort:Çatalın gözüküyor !

• İsteyip duruyodunuz alın işte

• Bizim sorta guncelleme nerede kaldi lan!!

• quote:

Orijinalden alıntı: crazywinner3

Gün geçmiyor ki yeni bir akıllı giysi haberi görmeyelim

sanırım patent toplamak amaçlı. olur ya gelecekte bunlar ön plana çıkacak olursa diye şimdiden koltuk kapıyolar diye düşünüyorum.
  • Yakinda kendi aklimizi kullanmaya gerek kalmiyacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk gordugumde kıspete benzettim, zeytinyağı falan

• işin suyu çıkıyor

• Yıllardır uzayda kullanılan teknolojiler Dünya'ya inince "akıllı" oluyor ya hayret
  • Her kasın mı aktivitesini ölçüyor :))

• Altın iyice kıymentlendi...
  • bi don kalmıştı
  • Libidonuz yükselmiş, indireyim mi? falan diyormuş

• bende akıllı klozet yapıcam, bkumuzda boncuk arasın :)

• aha akıllı donnn
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.