Şimdi Ara

ÇİZİYORUZ !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
17
Favori
2.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi günler, zamanında başladığım sonrasında bıraktığım çizim kursundan elimde kalan "Obje Çizimi" ve "Figür Çizimi" Kitabından yavaş yavaş başlayarak azda olsa çizim öğretmeye çalışacağım.

Amatör bir çizerim. Teknik olarak herşey kafada olsa da bu işler sürekli çizimle gelişir bende de sabır yok. Belki sizle devam edebilirim.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

İlk başta kalemi nasıl tutacağınızı ve nasıl rahat çizim yapabileceğiniz ile ilgili şu videoyu paylaşmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FTaze -- 29 Ocak 2014; 0:35:36 >

• Çok iyi bir yerden başlamızsınız açılmayan bir video ile
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

Çok iyi bir yerden başlamızsınız açılmayan bir video ile

Kusura bakmayın ön izlemede açılıyordu video Düzelttim.
  • Tam da çizime başlamayı düşündüğüm bir zamanda. Mükemmel zamanlama konuyu sürekli takip edeceğim. Fakat cumaya kadar olmaz. Malum bütler var
  • Hiç bu kadar detaylı olduğunu düşünmezdim karakalem'in
  • quote:

Orijinalden alıntı: klaus32

Tam da çizime başlamayı düşündüğüm bir zamanda. Mükemmel zamanlama konuyu sürekli takip edeceğim. Fakat cumaya kadar olmaz. Malum bütler var

Zaten yavaş yavaş gideceğiz katılmak isteyenlerle çizimlerimizi paylaşıp elimden geldiğince yardımcı olacağım. İlk başta ilaç veya kibrit kutu tarzındaki objelerle perspektife başlayacağım.

quote:

Orijinalden alıntı: Berk Y.

Hiç bu kadar detaylı olduğunu düşünmezdim karakalem'in

Paylaştığım videonun ait olduğu kanala bakarsanız daha çok şaşırabilirsiniz. :) Sizi de beklerim.

• Ha gayert biir gün(!) Kelvin Okafor gibi olabilirsiniz.

http://kelvinokaforart.blogspot.com.tr/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Not Today!

Ha gayert biir gün(!) Kelvin Okafor gibi olabilirsiniz.

http://kelvinokaforart.blogspot.com.tr/

Amacımız bir şey ya da biri gibi olmak değil. Amacım çizime hevesli olan bunu hobi ya da erken yaştaki arkadaşların GSF okuması için azıcık temel bilgi öğrenmesi için çabalıyorum.

Ayrıca realistik çizimlerden nefret ediyorum :) Gereksiz bir uğraş. Bu lafım o kişinin Allah vergisi yeteneğine değil sadece realistik çizime attığım bir laf :)

• Mimar sinan güzel sanatlar ünideyim her türlü yardımcı olmak isterim arkadaşlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KEFALNNN

Mimar sinan güzel sanatlar ünideyim her türlü yardımcı olmak isterim arkadaşlar

Teşekkür ederim. Biraz daha sayımız yükselsin tam olarak başlayacağım. Öncelikle her çizime başlamadan önce yapılması gereken çizgi çalışmalarından ve perspektiften başlayacağım.
  • Devamını bekliyorum hocam. @FTaze

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ezio7 -- 31 Ocak 2014; 6:42:17 >
  • Followed

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buried Alive

Devamını bekliyorum hocam. @FTaze

İlk başta çizgi çalışmaları ile başlayacağım fakat bununla ilgili güzel bir video bulamadım. Elimde kamera yok ve telefonumu nasıl sabitleyeceğim onu buldugum anda ben bir video hazırlayacağım sizi bekletiyorum ne yazık ki :/
  • İlkokul 3'te bi overhand grip tutuş yapmıştım öğretmen kalemimi düzeltmişti, yanlış tutuyorsun demişti, kapak olur inşallah.
  • Tutar.

• up
  • Arkadaşlar yoğun Fıfa turnuvalarım yüzünden epey boşladım bu konuyu. Hepinizden çok özür diliyorum. Bu özürümü perspektifi videolarla ve kaynaklarla azıcık anlatarak telafi etmek istiyorum.

Öncelikle manzara, sokak vs bunun gibi çalışmalarda sanki uzaktaki cisim küçükmüş hissi vermeye perspektif deniliyor.

Tek ve çift kaçışlı perspektif olarak da ikiye ayrılır. Tek kaçışlı perspektifi açıklamam gerekirse şöyle söyleyebilirim: Bir koridorun ya da sokağın ucunda durduğunuzda düz baktığınızda bütün nesnelerin ve objelerin tek bir noktaya doğru daraldığını görürsünüz işte bu tek kaçışlı perspektiftir. Mantıktan yola çıkarsakta iki kaçışlı perspektifte iki ayrı noktaya kaçan çizgilerde görürüz.

Resimle anlatmak gerekirse (üstteki tek, alttaki çift kaçışlı perspektif)
    http://www.resimhocasi.com/perspektif/DSC02795.JPG

Bu videoda perspektif şekilde çizdiğimiz evlerimize veya objelerimize nasıl perspektif bir şekilde gölgelendirme yapacağımızı anlatmış.

KAYNAK
    Youtube
    &
    http://www.resimhocasi.com/perspektif.html

Ayrıca şu iki linkte çok güzel detaylı bir perspektif anlatımı var:

http://www.megep.meb.gov.tr/mte_program_modul/moduller_pdf/Tek%20Ka%C3%A7%C4%B1%C5%9F%20Noktal%C4%B1%20Perspektif%20%C3%87izimi.pdf
    http://www.megep.meb.gov.tr/mte_program_modul/moduller_pdf/%C4%B0ki%20Ka%C3%A7%C4%B1%C5%9F%20Noktal%C4%B1%20Perspektif%20%C3%87izimi.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FTaze -- 9 Şubat 2014; 21:02:30 >

• Takip
  • gazi seramik mezunuyum y lisansımıda grafik böl. dpü de yaptım. şu an tasarımcı olarak çalışıyorum. kalemim ve çizimlerim iyidir. bir dönem kursta vermişliğim vardır. her konuda sorularınızı sorabilirsiniz. buna gsf yetenek sınavına girecek arkadaşlarda dahildir. yardımcı olmak isterim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: husock

gazi seramik mezunuyum y lisansımıda grafik böl. dpü de yaptım. şu an tasarımcı olarak çalışıyorum. kalemim ve çizimlerim iyidir. bir dönem kursta vermişliğim vardır. her konuda sorularınızı sorabilirsiniz. buna gsf yetenek sınavına girecek arkadaşlarda dahildir. yardımcı olmak isterim..

Yardımların icin simdiden teşekkürler. Senin gibi bu isin icinde olan arkadaşların cok yardımı dokunacaktir :) sadece öğrenmek isteyen arkadas sayımız az :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.