WİRELESS ADSL MODEM NE KADAR UZAKTAN ÇEKER
28 Cevap27373 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

19 Mesaj
15 Ağustos 2006; 18:46:28 

arkadaşlar ben komşularla beraber adsl modem alacamda acaba wireless alsam 2 kat yukarıdan çekme imkanı varmı. ve önerebileceğiniz 4 portlu ucuz adsl modem varmı

zamanı öldürüyorum ama benim yokolan zamanla..

2129 Mesaj
15 Ağustos 2006; 19:37:02 

modem ve pc arasındaki tuğla duvar, beton duvar veya beton döşemelerin sayısı ve kalınlığına göre çekme oranı çok değişebilir, en iyisi imkanınız varsa alacağınız modemi kurarak deneyin öyle alın, yoksa hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz, birisi çıkar benim şu marka modemim 4 kat arası süper çekiyo falan der gider alırsınız sizde 2 kattan çekmez yazık olur verdiğiniz paraya.

* AMD phenom II X6 1090T * MSI 970A-G46 * PNY Quadro 600 * Corsair Vengeance 2x4GB DDR3 1600MHz * 1.5TB SeaGate Sata3 * Corsair Carbide 300R *
* PackardBell TS11HR 2630qm 2,00 Ghz*8gb DDR3*2GB Nvidia GT540M *

330 Mesaj
16 Ağustos 2006; 2:35:38 

O KADAR MESAFEDEN CEKMEZ.ARKADASIN DEDIGI GIBI DUVARIN YAPISI DA DAHIL BIRCOK ETMEN VAR.EN IYISI O KADAR MESAFE VAR ISE KABLOLU COZUM OLACAKTIR.AMA ILLAKI KABLOSUZ BU OLAYI COZERIM DERSENIZ O KADAR ARADA DUVARLI BIR MESAFEYI TEK MODEMLE GECEMEZSINIZ GUCLENDIRILMIS ANTEN ACCESS POITTE KULLANMANIZ GEREKIR HATTA HIC KABLO CEKMEYEYIM DIYORSANIZ HALA HER KATA ACCESS POINT ALACAKSINIZ.

65 Mesaj
17 Ağustos 2006; 1:09:15 

kablo baglantısı yapın bana kalırsa

1813 Mesaj
17 Ağustos 2006; 1:10:36 

bence modemi cam kenarına koyarsanız ve bilgisayarı da or tarafta kullanıoysan çeker ama diğer oadalarda çekme şansı düşük ama yinede çekmez diye bişey yok

187 Mesaj
18 Ağustos 2006; 16:50:13 

bencede kablolu çözüme gidin. arada 2 kat olacağı için kablolu bağlantının hızı daha yüksek olabilir

119 Mesaj
18 Ağustos 2006; 19:31:55 

Arkadaşlar bu konuda fazla kasmaya gerek yok. USR Robotics'in 125 MB olan modemini alın kurun ve deneyin. Piyasadaki en güzel modemlerden biridir. Modeli 9108. Olurda çekmezse cath5 cablo ile atarsınız araya acsess point'i aslan gibi çeker. Yukarıda arkadaşların yazdıkları çok doğru. Binadaki demir oranı, hatta evde çalışan elektronik aletlerin frekansları bile önemli. Ben "USR toplantısında bu soruyu yönelttiğimde oradan gelen bölge sorumlusu mühendis bile buna net bir cevap veremedi" Hala kuşkularınız varsa wireless modemi olan bir arkadaşınızdan rica eder deneyip kendiniz görürsünüz. Eğer istediğiniz performansı verirse gider o modemin aynısından alırsınız. Bu kadar basit. Saygılar

--~--~---------~--~----~------------~-------~--~----~
Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır.
-~----------~----~----~----~------~----~------~--~---

2400 Mesaj
18 Ağustos 2006; 19:58:55 

475 Mesaj
22 Ağustos 2006; 19:30:40 

quote:

Orjinalden alıntı: Vatan_Sevgidir

Arkadaşlar bu konuda fazla kasmaya gerek yok. USR Robotics'in 125 MB olan modemini alın kurun ve deneyin. Piyasadaki en güzel modemlerden biridir. Modeli 9108. Olurda çekmezse cath5 cablo ile atarsınız araya acsess point'i aslan gibi çeker. Yukarıda arkadaşların yazdıkları çok doğru. Binadaki demir oranı, hatta evde çalışan elektronik aletlerin frekansları bile önemli. Ben "USR toplantısında bu soruyu yönelttiğimde oradan gelen bölge sorumlusu mühendis bile buna net bir cevap veremedi" Hala kuşkularınız varsa wireless modemi olan bir arkadaşınızdan rica eder deneyip kendiniz görürsünüz. Eğer istediğiniz performansı verirse gider o modemin aynısından alırsınız. Bu kadar basit. Saygılar

Burda önemli olan modemin anteninin güçü.9108 ve pcmci max g klulanıyrum.10 metre ilerideki odadan bile çekmiyor illa birbirlerini görmesi lazım.Açıkcası bu wireless işi masraf.2 kat varsa çok güçlü bi anten lazım bence.Standart antnle aynı evin içinde bile verim alamazsınız.Tabi antenli bir pci kart kullanrsanız belki biraz daha iyi olabilir

119 Mesaj
22 Ağustos 2006; 23:34:56 

Burda önemli olan modemin anteninin güçü.9108 ve pcmci max g klulanıyrum.10 metre ilerideki odadan bile çekmiyor illa birbirlerini görmesi lazım.Açıkcası bu wireless işi masraf.2 kat varsa çok güçlü bi anten lazım bence.Standart antnle aynı evin içinde bile verim alamazsınız.Tabi antenli bir pci kart kullanrsanız belki biraz daha iyi olabilir
[/quote]

Şöyle bilmeden yorum yapmanız gerçekten insanı üzüyor. Arkadaşım senin farklı sorunların olabilir buna yanıt vermek çok zor. Binandaki demir yoğunluğu çok fazla olabilir yada oturduğun evde aynı frekansta bir cihaz olabilir, yada duvarların arasında yalıtım maddeleri olabilir bunun zaten bir garantisi olmadığını ben söylüyorum. Sen kalkıp anten çekme gücünden bahsediyorsun alakasa maydanoz diyorum bende. Onun üzerindeki 2 db lik anten açık alanda 300 mt. kapalı alanda 100 metre çekmesi gerekir normal standartlara göre. Şimdi sen kalkıp diyorsun ki benim 10 metre ötedeki modemden çekmiyor. Peki sen 9 db lik anten taksan ne yazar senin oturduğun binada demir yoğunluğu fazla ise gelen sinyalin direk %60-70 ini emecek ve zayıflatacak. Arada iki kolon varsa yalan olacak senin 9 db lik anten. Yani bunun antenle alakası yok. Ama hala ısrar ediyorsan yok robotics dandik çekmiyor diye alırsın farklı bir modem bakarsın keyfine. Ama lütfen bilmeden yorum yapma. Tabi burdaki seçeneklere senin pcmci kartını yanlış tanıtma yada olası yazılım problemlerini hiç hesaba katmadan söyledim. Bunlarda olabilir. Burada amaç bilgiyi paylaşmaksa önemli olan gerçek ve doğruya yakın bilgileri paylaşmaktır.

--~--~---------~--~----~------------~-------~--~----~
Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır.
-~----------~----~----~----~------~----~------~--~---

171 Mesaj
22 Ağustos 2006; 23:43:26 

benimki çekiyor ama cam kenarında ve arkadaşında cam kenarında pcsi. zoom x6. en pahalılarından biri. bence modemi sen al ve kablosuz al arkadaşlarına kablo çek.

475 Mesaj
23 Ağustos 2006; 14:41:32 

quote:

Şöyle bilmeden yorum yapmanız gerçekten insanı üzüyor. Arkadaşım senin farklı sorunların olabilir buna yanıt vermek çok zor. Binandaki demir yoğunluğu çok fazla olabilir yada oturduğun evde aynı frekansta bir cihaz olabilir, yada duvarların arasında yalıtım maddeleri olabilir bunun zaten bir garantisi olmadığını ben söylüyorum. Sen kalkıp anten çekme gücünden bahsediyorsun alakasa maydanoz diyorum bende. Onun üzerindeki 2 db lik anten açık alanda 300 mt. kapalı alanda 100 metre çekmesi gerekir normal standartlara göre. Şimdi sen kalkıp diyorsun ki benim 10 metre ötedeki modemden çekmiyor. Peki sen 9 db lik anten taksan ne yazar senin oturduğun binada demir yoğunluğu fazla ise gelen sinyalin direk %60-70 ini emecek ve zayıflatacak. Arada iki kolon varsa yalan olacak senin 9 db lik anten. Yani bunun antenle alakası yok. Ama hala ısrar ediyorsan yok robotics dandik çekmiyor diye alırsın farklı bir modem bakarsın keyfine. Ama lütfen bilmeden yorum yapma. Tabi burdaki seçeneklere senin pcmci kartını yanlış tanıtma yada olası yazılım problemlerini hiç hesaba katmadan söyledim. Bunlarda olabilir. Burada amaç bilgiyi paylaşmaksa önemli olan gerçek ve doğruya yakın bilgileri paylaşmaktır.

Ben kullandığım ürün için söylüyorum.Yakso teknik değerlere bakıp ahkam kesmiyorum.Aynı durumu yaşıyan birsürü kullanıcı var forumda.Ayrıca 5 ve 9 desibellik antenleri herhalde başkabir amaçla üretmediler.Neyse yarın resimli bir şekilde izah ederim.Umarım bende sorun vardırdırda bir şekilde hallederiz.

semke arkadaşım kullandığın modem kadar eternet adaptöründe çok önemi var bağlantı kalitesinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alobar -- 23 Ağustos 2006; 22:44:20 >

13 Mesaj
23 Ağustos 2006; 18:24:45 

Bizim alt komşunun sinyali geliyor ama çok az bir sinyal veriyor o da arada gidip geliyor.Bende Asus wireless var evde bile uç noktalarda çekmiyor.Zannadersem Usrobotics in çift anten takılabilen modeli var.Yada adsl yönlendirici al o zaman kesin çeker diyecem ama onu da koyacagın yer çok önemli.

36 Mesaj
10 Eylül 2006; 0:45:25 

usr den kaçın derim başka bişi demem. artık yazmakdan bıktıgım için linkl veriyorum iyi araştırın ne alıyorsanız beğenin ve alın ama usr 9108 e yaklaşmayın. http://www.turkeyforum....17&posted=1#post2374217

301 Mesaj
10 Eylül 2006; 15:40:52 

Piyasada wirelees te desteklenen max. cekim alanı 400 m. olarak geçio.. ama araya engeller girdikçe seviye oldukça düşüyor.. Kullanacağın alana bağlı olarak köprüleyici kullanarak u mesafeyi uzatabilirsin. Ama arada 2 kat var demişsin. o arada ki katlara evdekilerden izin alarak köprüleyici takmalısın.. Yane biraz yaşşşş.

**Sistem **
INSPIRON MINI KIRMIZI 10VW -- ATOM N270 1.6GHZ-1024MB RAM DDR2 -160GB HDD SATA -10.1"-WEBCAM-BLUETOOTH - CARDREADER - Windows XP[/size]

301 Mesaj
10 Eylül 2006; 15:49:58 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CYMLZ -- 10 Eylül 2006; 15:53:48 >

**Sistem **
INSPIRON MINI KIRMIZI 10VW -- ATOM N270 1.6GHZ-1024MB RAM DDR2 -160GB HDD SATA -10.1"-WEBCAM-BLUETOOTH - CARDREADER - Windows XP[/size]

1293 Mesaj
11 Eylül 2006; 0:30:52 

AIRTIES RT 210

Biraz kıskançlık duyarsanız, yaşarken ölmenin ne demek olduğunu anlarsınız.
İyiliğe iyilik her kişinin kârı, kötülüğe iyilik er kişinin kârı.

838 Mesaj
11 Eylül 2006; 3:13:17 

4 sene önce Arena ile yaşadığım problemlerden bıkıp usanıp tüm ilişkimi kesmiştim. Aradan 4 sene geçmesine rağmen Arena hala aynı mankafa Arena. USR ihtahaltçısı da bu dandik firma. Sadece USR'den değil, arkasında Arenanın olduğu her markadan uzak durulmasını öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavus78 -- 11 Eylül 2006; 3:13:47 >

____gRuP AnKaRa____

436 Mesaj
11 Eylül 2006; 12:05:48 

quote:

Orjinalden alıntı: samke

arkadaşlar ben komşularla beraber adsl modem alacamda acaba wireless alsam 2 kat yukarıdan çekme imkanı varmı. ve önerebileceğiniz 4 portlu ucuz adsl modem varmı

arkadaşım kesinlikle ya kablo ile kur bağlantını yada access point alman gerekir bu da astarı yüzünden pahalıya çıkar sana ve kablosuz modemler açık alanda 100m dir mesafesi yani bir ev içi anca kullanılabilir bazen bir üst yada bir alt kattada çeker ama bu duvarların içindeki demir yüzünden değişiklik gösterebilir.
robotics modem ler çok kalitelidir 9106 modelini 2 senedir kullanıyorum ve sıkıntısız bir cihaz ucuz olarak ta datron rta1030 öneririm

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

1684 Mesaj
11 Eylül 2006; 12:10:57 

quote:

Orjinalden alıntı: cavus78

4 sene önce Arena ile yaşadığım problemlerden bıkıp usanıp tüm ilişkimi kesmiştim. Aradan 4 sene geçmesine rağmen Arena hala aynı mankafa Arena. USR ihtahaltçısı da bu dandik firma. Sadece USR'den değil, arkasında Arenanın olduğu her markadan uzak durulmasını öneririm.

aslında dogru diyosun sana hak vermiyorum degil. tamami ile katılıyorum

65 Mesaj
11 Eylül 2006; 21:57:26 

abi bence kablolu baglayın.kablosuz diyosan biraz zorlanabilir tam perfonmans alamazsınız duvarlar engel gibi kabloludan %100 perfonmans alıyosan kablosuzdan &60 ya da %50 performans alırsın. (Bence)

36 Mesaj
14 Eylül 2006; 19:45:20 

cavuş arkadaşım keşke herkes yaşadıgını yazsada herkes bilgilense ama yok. ben mdoemi almadan önce çok araştırdım net üzerinden. inanın sadece 1 kişiden 9108 için olumsuz yorum aldım. ben bilseydim ne arenaya ne usr ye yaklaşırdım.

36 Mesaj
14 Eylül 2006; 19:47:55 

ama sadece kabahat arenada dersek yalan olur bu şerefsizlerle iş yapanalrdada hata çok. biz koskoca diye bildiğimiz vatan pc.den garantide sorun çıkmasın diye ürün alıyoruz. vatan elini masaya vurup kardeşim benim müşterim bundan müzdarip ya bana bu ürünü geitrme yada ürününün arkasında dur demeli. bu yazıları hiç mi vatandan biri okumuyor.ben şahsen söyledim açın neti bakın hakkınızda neler yazılyıor diye. umursayan olmadı.ama ben elimden geleni yapacağım bu konuda. ben müşteriyim ve vatanda müşteri memnuniyeti sıfır diyorum bundan ötesi yok..

8943 Mesaj
15 Eylül 2006; 6:30:19 

airties rt 210 4odalı bir evde 20metre yi 65/70sinyal gücü ile mükemmel çekiyo 2tane anteni var bunu deneyin ama duvar kalınlığına göre değişir çekme gücü arada fazla mesafe uzadımıda sinyal düşer

onun gücü bu diyarları aşar /Matrix system msi z87 gaming-i7 4770k-2x4 corsair pro 2133-silverstone 1000watt-Gtx 780 ortaya karışık/
Alem Bakar Neo Akar

2983 Mesaj
15 Eylül 2006; 10:41:37 

Ben 9106 ve 9108 kullandım. 150m mesafede çok iyi sinyal kuvveti veriyor ve bağlantı yapabiliyoruz. Fakat 2 kat aşağıda sinyal en düşük seviyede. O da kaldırımda yani. Binanın içine girirsek herhalde sinyal gider. Sinyaller duvarı içinden gitmiyor, ordan burdan yansıma yapıyor. Karşıdaki binalardan yansıtma yapabilirseniz belki olur. Bu da binadan binaya değişir.
Genel kural Wireless modemler yatayda iyi ama dikeyde iyi değil. Daire içinde bile verim vermeyebilir. Denemeden almayın.
Şu marka bu marka demeyeceğim. Hepsinin kanunlara göre bir üst limiti var zaten. Sökülebilir anten bir avantaj. Ayrıca destek veren firmada önemli.
Buyur eski bir link
http://forum.donanimhab...252Cusr//tm.htm#3436749

Q klavye parmaklara işkencedir. Türkçenin klavyesi F klavyedir, tıklayın!
USB belleklerde virüslerin gizlediği dosyaları ortaya çıkarmak için tıklayın!
Android cihazların yazılım güvenliği için tıklayın!

1 Mesaj
18 Eylül 2006; 14:29:49 

quote:

Orjinalden alıntı: samke

Slm dostum, bu tip yapılar için sana Wirelink cihazını öneririm. Wireless tan daha stabil baglantılar kurabilirsin. Hem elektrik hem telefon hatları üzerinden bağlantı kurabiliyor. Web sitesinden inceledigim kadarıyla apartmanlar için çözümleride var. Böylece duvar kalınlığı ve yansımaya etki eden diğer faktörlere takılmadan verilerini taşıyabilirsin. Ben benzer bir durum için almıştım fuardan. Şimdiye kadar bir sorun çıkmadı.

Bi kac sitede buldum aslında ürünü ama sanırım ana dağıtıcısı www.emarelektrik.com

Umarım yardımcı olur....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chuckybad -- 18 Eylül 2006; 14:33:14 >

66 Mesaj
2 Ocak 2007; 11:49:54 

quote:

Orjinalden alıntı: chuckybad

Slm dostum, bu tip yapılar için sana Wirelink cihazını öneririm. Wireless tan daha stabil baglantılar kurabilirsin. Hem elektrik hem telefon hatları üzerinden bağlantı kurabiliyor. Web sitesinden inceledigim kadarıyla apartmanlar için çözümleride var. Böylece duvar kalınlığı ve yansımaya etki eden diğer faktörlere takılmadan verilerini taşıyabilirsin. Ben benzer bir durum için almıştım fuardan. Şimdiye kadar bir sorun çıkmadı.

Bi kac sitede buldum aslında ürünü ama sanırım ana dağıtıcısı www.emarelektrik.com

Umarım yardımcı olur....

dostum bu wirelink modemmidir nedir peki

1 Mesaj
28 Haziran 2010; 16:29:49 

ttnetin vermiş olduğu pikatel airmax -101 marka kablosuz modemim var.bu modem nasıldır iyimidir.

1002 Mesaj
28 Haziran 2010; 17:01:02 

TTnet ile kalite aynı cümlede yer almaz yani o modem dandik.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Harici Bileşenler » Modem » WİRELESS ADSL MODEM NE KADAR UZAKTAN ÇEKER
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.406