Şimdi Ara

SAPPHIRE TRİ-X R9 290 GÖRÜNTÜ SORUNU İADE SÜRECİ VE YENİ KART ZOTAC GTX 780 AMP!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
2
Favori
4.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kart 3 saat önce elime geçti temiz 0 dan kurulum yaptım AMD nin sitesinden en güncel driverı kurdum (13.12) ama gel gelelim bilgisayar masaüstünde yada internette bile gezerken siyah ekrana dönüyor sistem de kitlenme yada takılma sorunu yok o an ne işlem yapıyorsam o işlem devam ediyor.Bir önceki sürücüyü yükledim tekrar format attım ama sorun hala devam ediyor kafasına göre bazen 3 dakika bazen ise 10 saniye sonra siyah ekrana dönüyor.İlk yaptığında önceki ekran kartım ile çakışma var sandım temiz windows kurdum ama sorun hala devam ediyor oluşu kartta mı hata var dedirdi.Bu arada sürücüyü yüklemessem sorun olmuyor.Şuan birde windows 8.1 ile deneyeceğim bu sorun hakkında fikri olan var mı acaba?

SON DURUM 29.01.2014

Arkadaşlar firmayı arayarak durumu bildirdim,kargoya da verdim artık 290 serüvenime kısa ve öz bir nokta koyuyorum.Nova bilgisayarda ASUS olmadığı için ZOTAC amp! alıp yoluma gtx 780 ile devam edeceğim.Nova'da ki çalışan arkadaşlara bu kartlardaki sorun nedir böyle dediğimde bu seride sorun yok diye cevap aldım forumdan alanların hepsinde sorun var dediğimde aa omu önemli değil ya İstanbuldan kendi değiştirdi kartı diye geçiştirdi(ekran kartından ses gelen arkadaşı kastettiği çok açık) 290x alan kişide de bu sıkıntı var dediğimde kartı gönderin sorunu yazarak bir bakalım diyerek geçiştirdi.En kısa zamanda bu olayın çözülüp yendi kartıma kavuşmayı bekliyorum konu içerisinde iade sürecini ve yeni gelecek kart ile bilgileri paylaşırım.

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=9599

30.01.2014

Dün kargoladığım ürün saat 14:00 da ellerine ulaştı belki geri ararlar diye 40 dakika bekledim çünkü dün gelince biz ararız demişlerdi.Neyse dedim dün konuştuk kart ulaşmış size ilk gelmedi dedi dedim teslim edildi gözüküyor 1 dakika diyerek baktı etti tamam gelmiş biz buna yarın bakar dediğiniz gibiyse işlem yaparız dedi.O ne demek şimdi niye bakmıyorsunuz 10 dakikalık iş takacaksınız bozuk belli sizden parada istemiyorum üstüne para verip yeni ürün talep ediyorum gönderin işte bugün dedim yok illa yarın bakarız elimizde bilgisayar yok kontrol edecek dedi şaka gibi durum yarın da bakıp etmeleri gün sonuna kalır pazartesiye sallayacaklar gibi geliyor bana şuan için iade sürecinde izledikleri tutum benim gözümde olumsuz 0 ürün almışım bozuk çıkmış genede ver paramı demiyorum ürün istiyorum sen hala işi yokuşa sürüyorsun.

31.01.2014

Nova bilgisayar kartı incelediğinde benimle aynı sorunu yaşadığını ve geri iadenin kabul edildiğini belirtti.Sapphire R9 290 TRİ-X ellerine bugün yarın geleceğinden ötürü Fiyat farkını vererek ZOTAC 780 AMP! almış bulunuyorum bugün kargoya verilecekmiş.1 gün gecikmelide olsa sorunumu çözdükleri için kendilerine teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alkımm -- 31 Ocak 2014; 12:09:25 >

• nedir bu sorunlar arkadas ya o kadar para bayılıyorsun yok görüntü gelmiyor yok ses çıkarıyor sırf bu yüzden nvidia alasım var bu kart yerine
  • prototype1903 kullanıcısına yanıt
    İlk kez zaten nvidia harici bir kart aldım dakika bir gol bir oldu.Size mesaj atarken windows 8.1 yüklemesi bitmişti ve onda da aynı şekilde siyah ekrana giriyor sanki kartı yük altına sokunca oluyor gibi geldi bana.Bu durumda power yetmiyor desem 750w iyi bir power var of gece gece gene neler ile uğraşıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkımm

İlk kez zaten nvidia harici bir kart aldım dakika bir gol bir oldu.Size mesaj atarken windows 8.1 yüklemesi bitmişti ve onda da aynı şekilde siyah ekrana giriyor sanki kartı yük altına sokunca oluyor gibi geldi bana.Bu durumda power yetmiyor desem 750w iyi bir power var of gece gece gene neler ile uğraşıyorum.

ne alakası var yahu amd nvida vs..tonlarca nvidia sorunu da var nette 2 dakka baksan görürsün. bunun marka ile ilgisi yok teknoloji bu. ben de 280x aldım ve canavar sıfır ses sıfır ısı. ee o zaman ben de nvidiaları kötüleyim oldu mu ?

soruna gelirsek bence bios sorunu var. basit bir bios sorunu. sen modlanmış ve performansı arttırılmıi bios yükle kartına göre:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Aq-2thWXh95FdENoRDlYN0ZlemFzNU1kaTJmampKSWc&usp=sharing#gid=0

bu sayfada modlanmış ve performansı arttırılmış bioslar var. ben yükledim hem ısılar düştü hem de performans arttı.
    bu da o sayfayı hazırlayan adamların forumu:

https://litecointalk.org/index.php?topic=12369.570

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEKNIGHT -- 28 Ocak 2014; 20:20:39 >

• soruna gelirsek bence bios sorunu var. basit bir bios sorunu. sen modlanmış ve performansı arttırılmıi bios yükle kartına göre:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Aq-2thWXh95FdENoRDlYN0ZlemFzNU1kaTJmampKSWc&usp=sharing#gid=0

bu sayfada modlanmış ve performansı arttırılmış bioslar var. ben yükledim hem ısılar düştü hem de performans arttı.
    bu da o sayfayı hazırlayan adamların forumu:

https://litecointalk.org/index.php?topic=12369.570

• yaw öyle diyorsunda bu r9 290 alıp sorun yaşayan çok kişi var ben 780 alıp sorun yaşına pek rastlamadım sen yaşamamış olabilirsin sendeki zaten farklı bir seri ama bu seride artık
    deişen gpu dan dolayımı nedir çok sorun yaşayan var
  • quote:

Orijinalden alıntı: prototype1903

yaw öyle diyorsunda bu r9 290 alıp sorun yaşayan çok kişi var ben 780 alıp sorun yaşına pek rastlamadım sen yaşamamış olabilirsin sendeki zaten farklı bir seri ama bu seride artık

bios hatası olabiliyor ki bu bi çok seride çıkıyo. arkadaşın yapması gereken bana ekran kartını söylemesi ben de ona iyi bi bios yollayacam. bir de şu yolldığım dosyada ekran kartı memory infosunu atması lazım. hangi firma yapıyo memory ona göre modlanmış bios atacam. gpu memory info için bu rarlı dosyayı : http://www.dosya.tc/server23/qtIzGI/MemoryInfo1005.rar.html açıp çalıştır. orda memory vendor kısmında : " hynix" yada "elpdia" diye hangisi yazıyosa onu bana bildirmeli. sonra ona göre modlanmış biosu yollayacam o da winflash ile windows üzerinden saniyesinde kaliteli biosa geçecek.

• THEKNIGHT kullanıcısına yanıt
    Konuda GPU resmi var hynix bellekler.
  • quote:

Konuda GPU resmi var hynix bellekler.

tamam beklersen sana modlanmış biosu bulup atacam. sen de araştır o en son attıüım forumda da sorabilirsin ingilizcen varsa. bulamazsam biosu ben soracam ;)
  • THEKNIGHT kullanıcısına yanıt
    Biostan olduğunu hiç sanmıyorum ekran kartının 2.biosu ile çalıştırdım gene aynı sorun 2 bios tamı hatalı.
  • quote:

Biostan olduğunu hiç sanmıyorum ekran kartının 2.biosu ile çalıştırdım gene aynı sorun 2 bios tamı hatalı.

olabiliyor. çok gördüm bunu. bazen bazı serilerde uyum sorunu oluyo. bios güncel dimi senin ? bu arada ben senin yerine bios istedim adamlardan. gelince yollayacam. Ayrıca bi de anakartın diğer pci-e yuvalarına takıp dener misin kartı ? kart senin o slotta sorun yaratıyo da olabilir.
  • 2 biosta da hata varsa karti iade edin bence.
  • forumda bu kartı alan 2 kişi diye biliyorum ikisindede sorun cıktı biri fan diğeri siyah ekran hatası hafta sonuna kadar almayı dusunuyordum bu kartı acaba fikrimi değiştirsemmi ?
  • hknups kullanıcısına yanıt
    Kart yük altına girse bende fanda ses var mı? yok mu deneyeceğim ama çalıştıramiyorum ki.Kartı 2.slota da taktım hiç bir degisiklik yok internetten araştırıyorum aynı sorunu yaşayanlar var kartı Değiştirmişler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kart yük altına girse bende fanda ses var mı? yok mu deneyeceğim ama çalıştıramiyorum ki.Kartı 2.slota da taktım hiç bir degisiklik yok internetten araştırıyorum aynı sorunu yaşayanlar var kartı Değiştirmişler.

eyvah eyvah yani diğer arkadaş gbi sende ugrasıcaksın desene
  • Arkadaş sıfır kart alıp modlanmış bios atmanın mantığı ne !? Modlanmış biosta sorun olsa anlayacağımda, kendi biosu neden sorun yaratsın (yaratıyorsa büyük başarısızlık)

Nvidia ile AMD sidik yarıştıracağım derken anlaşılan son nesillerde acele ettiler. Zaten her iki üreticininde özel modelleri bir türülü gelemiyor, gelende sorunlu geliyor. Var bir cinslik.
  • Farklı sürücüler deneyin.

• Bende aynı kkarttan aldım ama kart daha elime ulasmadi iade flanmi etsem acaba , ssıkıntılı bi kart gibi geldi bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GetLucky -- 28 Ocak 2014; 23:40:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: prototype1903

yaw öyle diyorsunda bu r9 290 alıp sorun yaşayan çok kişi var ben 780 alıp sorun yaşına pek rastlamadım sen yaşamamış olabilirsin sendeki zaten farklı bir seri ama bu seride artık

780 alıp sorun yaşayan çok kişi oldu forumda.

• kart slotundan çıkarıp bir daha takın
    siyah ekran sorunu yaşayan arkadaşlar böyle çözmüştü ama bilmiyorum sizinki çözülür mü
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.