Şimdi Ara

MAKYAJLI POLO 2014 ANA KONU (187. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.741
Cevap
70
Favori
368.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar dün itibarı ile manuel lounge camtavan ile buluştuk.herkese iyi forumlar..
  • Bende aracımı bugün teslim aldım. Kartal'dan Bakırköy'e çok yoğun trafikte 8 ortalama ile geldim.
    Karartılmış cam ve farlar, jantlar araca farklı bir hava katmış.
    Donanımlar ihtiyaçları fazlasıyla karşılıyor. Comp. Media arayüzünü oldukça beğendim. Sade ve kullanışlı.
    Vites geçişleri gayet yumuşak.
    Lastik basınçlarını kontrol etmedim ancak aracın virajlarda yol tutuşu gayet güzel.
    1000-2000 km'ye geldiğimde motor performansı ve yakıt tüketimi için daha net verilere ulaşacağımı düşünüyorum.
    Aynı sınıf diğer araçlarla kıyaslarsak düşünen arkadaşlara tavsiye ederim.

edit: Motor ilk çalıştığında tsi motor yağlama yaptığından 1000 devirde 30 sn hafif sallantılı çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi durmusic -- 31 Mayıs 2015; 17:33:18 >
  • Arkadaşlar aracımda vites önerileri çok düşük devirlerde ekrana geliyor. 2000 devire gelmeden vites yükseltme uyarısı çıkıyor. Bugün düz yolda uyayım dedim 60 km/h ile giderken 5. Vitese attım. Daha önce hep dizel araç kullandığımdan mı, tsi ın farklılığından mı bu durumu anlamadım. sizde durum nedir? Çok düşük devirlerde gitmenin motora zararı olmaz mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • durmusic D kullanıcısına yanıt
    Hocam bizim dsglerde 60da 7. Viteste gidiyoruz :)))

• Bir akrabam da benim aracımı sürerken "şanzıman bozuk galiba,50 km'ye gelmeden 5. Vitese attı" demişti; dsg de öyle,tutumluluk düsturuyla erkenden atı atıveriyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aneursym -- 1 Haziran 2015; 1:00:51 >
  • durmusic D kullanıcısına yanıt
    DSG 2000 devirde 100 - 110 gidiyor. sürüş için en ideal devir max. tork devri. oda bu arabalarda 1400 den başlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersin334

DSG 2000 devirde 100 - 110 gidiyor. sürüş için en ideal devir max. tork devri. oda bu arabalarda 1400 den başlıyor.

Bu şekilde kullanınca araç istediğimiz hızlanmayı çok yavaş yapmıyor mu. 4. Vites den 5. Vitese atınca o devir saatini 2000 ne getirmek için ekstradan gaz pedalına daha çok basıyoruz oda anlık tüketimi 15 20 litrelere göstermesine sebebiyet vermiyor mu az yakayım derken çok yakmıyor mu bu şekilde ben manuel kullanıyorum arabanin arabanin vites geçişlerini hep 3000 devir de gerceklestiriyorum bu şekilde bir üst vitese geçtiğimde ayağım in ucu ile gaz pedalına dokunduğum da 4 yada 5 lt gösteriyor sizce yanlış mi yapıyorum illa yol bilgisayarında ki vites geçişlerini mi takip etmeliyim o zaman da çok ölü bir motor ile gidiyormuş gibi hissediyorum

• Merhaba arkadaşlar, 1.2 TSI Manuel kullanıcısıyım, araca sonradan sunroof takılma şansı var mı; varsa kaça patlar bu bana?

• arkadaşlar kısmetse vw polo alıcağım bugün kaporayı vereiceğim.panoromik cam tavanlı alıcağım ama hiç panoromik cam tavanla ilgili resim göremedim sadece youtubede farklı modellerin videosu var.acaba panoromik cam tavan kullanıp resim atabilecek varmı.renk olarak neptün maviyle parlak kırmızı arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz.araç 12 haftadan gelirmiş en erken buarada
  • hsncn06 H kullanıcısına yanıt
    Arabanın önerdiği devirde vites değiştirirsen ekonomi yaparsın. Bu araç turbo beslemeli. Dolayısıyla en yüksek torku çok düşük devirlerde üretebiliyor. Hızlanmak istersen zaten 2-3 vites birden düşürür ve senin değiştireceğinden daha hızlı vites değiştirir. Her şekilde otomatik mod manuelden daha hassastır ve ayak bileğine hakim olursan manuelden az yakarsın.

Ne kadar ekmek o kadar köfte misali; eğer ölü gibi gitmek istemezsen çok yakıt yakarsın. 3000 devire çıkmana gerek yok eğer sıkışık bir yerden acilen çıkman falan gerekmiyorsa. En yüksek torkun üretildiği devirin biraz üstünde (2000 devir civarında) vites değiştirirsen hem araç zorlanmaz hem de az yakarsın.

Anlık tüketime aldanma, ani hızlanmalarda 30 litre bile görsen normal. Saniyelik bir şey sonuçta o.
  • ekoman245 kullanıcısına yanıt
    Muhakkak ki takılır ama çok uğraştırır. Bence hiç öyle bir maceraya girme. Sacı kesilecek, kesilen yerlerin izolasyonu çok önemli. Düzgün yapamazlarsa korozyon oluşacaktır. Arabanı satıp, orijinal sunroof'lusunu alsan daha iyi.
  • igorparker İ kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkür ederim. Benim anlayacağım cam tavanlı arabaların hepsi fabrika çıkışı o şekilde.

• hsncn06 H kullanıcısına yanıt
    Devir saati yükselene kadar fazla yakar doğal olarak, doğrudur. Ama bu sürenin/yolun toplam sürüşünüze etkisi çok az olacak. Gaza gerekli devire kadar tam bastığınızda ve bu devirde düşmeyecek en son noktaya kadar ayağınızı kaldırdığınızda yakıtın normal değerlere düştüğünü göreceksiniz.

Araba için ivmelenme ve sabit hızla hareket etme farklı şeyler. siz 3000'e çıkana kadar hep hızlı ivmelenme yaptırıyorsunuz, bence genel olarak o kullanım şekli daha çok yakar.
  • Önerileriniz için teşekkür ederim

• Bir ara görüşmüştüm sonradan camtavan atan bir yerle..4500 gibi bir fiyat vermisti..çok saçma..opsiyon olsun 3 ay bekle daha uygun fiyat olur..bu arada ark.lar sıfır polodaki şu ilk çalıştırdığım zamanki yarım dk.lık titreme olayı her daim devam edecek mi.yoksa belli bir süre sonra bitecek mi.bilgilendirirseniz sevinirim..

• Bir soru daha..araç şuan 200 km.de... Gerçek yakıt tuketimi için 2000 km.yi mi bekleyeyim..

• 30-31.hafta teslimiydi benim sipariş bugun gittim bayii ye 40.haftaya atmışlar sipariş verenler ne durumda şuan teslim süreleriniz ?
  • hkn1304 H kullanıcısına yanıt
    Kış paketinde neler var hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: tsmrt61

Kış paketinde neler var hocam

Far yıkama, ısıtmalı ön cam suyu ve ısıtmalı ön koltuklar mevcut. GTI farı takarım ileride muayeneyle papaz olmayalım far yıkama gerekli diye aldım bu paketi. Birden nasıl 10 hafta ileriye attılar anlamadım ama
  • Arkadaslar lounge poloda alttaki farlar devamli yanior auto da duruyor farlar neden yanior alttaki lambalar?

• 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.