Şimdi Ara

Google yapay zeka teknolojileri geliştiren DeepMind firmasını satın alıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google yapay zeka teknolojileri geliştiren DeepMind firmasını satın alıyor

Robotik teknolojilere verdiği önemi Boston Dynamics ve Nest Labs firmalarını satın alarak gösteren Google, listeye yeni firmalar eklemeyi sürdürüyor.

Google bilindiği gibi robotik teknolojiler için proje geliştirecek bir ekip oluşturmuş ve başına da Andy Rubin'i getirmişti. İlk etapta konu ile alakalı 7 firma satın alan Google, sonrasında Boston Dynamics ve Nest Labs firmalarını da bünyesine katmıştı. 

Firmanın son durağı ise DeepMind firması oldu. Londra kaynaklı yapay zeka teknolojileri geliştiren bir firma olan DeepMind, özellikle oyun ve e-ticaret algoritmaları üzerinde yoğunlaşıyordu.

Sektörden gelen bilgilere göre Google, DeepMind firması için 400-500 milyon dolarlık bir meblağı gözden çıkarmış durumda. Satın alma süreci son aşamaya geldi ve yakın zamanda resmi duyurunun yapılması bekleniyor. Google'ın bu satın alma ile Amazon'un akıllı dağıtım sistemine rakip bir teknoloji geliştirme çalışmalarına hız vereceği konuşuluyor.

• Kiloyla şirket alıyor adamlar..

• google: "ordan bir kilo şirket tart hele"
  • bu yapay zeka işte çoh tehlikeli bilim kurgu filmlerindeki robotlar çok uzak değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar alıyor...

• Google son zamanlarda yapay zekaya ve robotlara ciddi yatırımlar yapıyor. Adamlar Skynet yapmaya çalışıyor bence

Edit: İmla düzeltmesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 3 Şubat 2014; 11:21:52 >
  • Tabii ki bu kadar büyük bütçeye sahip firmalar satın almalar yapıcak.

Fakat Google genel olarak son yıllarda buna fazla başvurdu.

Eskiden her türlü innovasyonu kendi bünyesinde geliştirirlerdi.

Bu tarz hamleler umarım ileride uyumsuzluklara yol açmaz.

Ben Apple'ın stratejisini daha çok beğeniyorum.

Nadiren satın almalara başvuruyorlar.Bünyelerine de iyi entegre ediyorlar.
  • Abi yeminle tırsmaya başladım. Adamlar SKYNET 'i gerçekleştiricek geberip gidicez. Öyle bir robot gelip bizi kurtaramıyacakta sonra akla pirincin taşını

• Bizde de satılık bir ev var Google onu da alacak diye korkuyorum. :D Şaka bir yana Google son zamanlardaki yatırımları ile acayip dikkat çeker oldu. Hele de böylesine önemli, son zamanlarda ülkeler yarışında trend olmuş bir konuda atılım yapmış olması çok önemli. Bakalım nereye kadar sürecek bu yükseliş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi y3k -- 28 Ocak 2014; 4:46:18 >
  • deccal geliyor !

• Coming soon Skynet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google in butun cabasi the next big thing i yakalamak. Sirket satin alarak hem gelecekde kendisinin 10 sene once yaptigi gibi patlayabilcek bir potansiyel rakibi kucukken elemine ediyor, hemde bir sonraki muhtemel patlama alaninin know how ini bunyesine katiyor. Tabi burdaki kritik nokta bir sonraki big thing in ne olacagini iyi analiz edebilcek vizyona sahip olmak. O isin kokusunu zamninda steve jobs cok iyi alirdi.

• Robot geliştiren firmaları alındı. Yapay zeka geliştiren firmalar alındı. Sıradaki?

• Bu gelişmeler hiç iyiye değil. Robot şirketlerini yapay zeka şirketlerini ileri teknoloji şirketlerini bir bir alan bu devasa şirket insanlığın başına bela olacak gibi gözüküyor. büyüme eğiliminde olan gelişmeye açık yenilikçi firmaların azalması e tek elde toplanması sevinilecek bir durum değil... android le her türlü bilgimize sahip olan google earth ile ve sokak sokak ev ev fotoğraflayan istihbari tüm bilgilerimize sahip olan bu şirket kötünün habercisi bu alımlar...

• adamlar dünyaya hükmedecekler
  • Eninde sonunda şunu kabul edeceğiz: Ya görkemli bir direniş ya da onurlu bir ölüm.

• Google bunları alıyor napacak çok merak ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: morpheus_1905

Google bunları alıyor napacak çok merak ediyorum

skynet

saka bir yana. bir sonraki buyuk patlamanin robot teknolojilerinde olacagi dusunuluyor. robot teknolojisi kendi kendine hareket edip, gundelik insan islerini yapabilcegi sinira cok yaklasmis durumda. bir 10yil sonra pc patlamasi gibi herkez evine, isine robot yardimcilar alabilir. ne sekilde gerceklesirse gerceklessin cok buyuk bir pazar olusacagi kesin. yeni microsoftlari, applelari doguracak bir ortam cikacak. artik kim ilk once trene binip akimi yakalarsa. googleda simdiden konduktor olmada kararli.
  • para bol olunca...

• Tüm dünyanın bilgisini bulutlarda depolayan bir şirket birde bu bilgiden çıkarım yapan Aİ geliştirirse person of İntersteki bilgisayara ulaşmaya ne kalır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.