Şimdi Ara

Nokia Normandy Vietnamlı perakendecilerde ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nokia Normandy Vietnamlı perakendecilerde ortaya çıktı

Bir süredir internete sızan bilgilerini sizlerle paylaştığımız ve Nokia'nın rafa kalkmak üzere iken yeniden hayat bulan Android işletim sistemli Normandy akıllı telefon perakendecilerde de boy göstermeye başladı.

Vietnam'ın en büyük e-ticaret sitesinde ortaya çıkan sayfa Nokia Normandy akıllı telefonunu sergiliyor. Sayfadaki bilgilere göre Nokia Normandy 4 inçlik 480x854 piksel çözünürlükte bir ekrana sahipken, çift çekirdekli 1GHz saat hızında çalışan Snapdragon 200 yongasetinden gücünü alıyor. 

Donanım itibariyle alt seviye bir model olan Normandy, 512MB RAM, 4GB depolama kapasitesi, microSD yuvası, çift SIM desteği, 5MP çözünürlükte arka kamera gibi özelliklere sahip. 

İlanda dikkat çeken ise cihazın Android 4.4 KitKat sürümü ve Google servisleri ile geliyor olması. Nokia'nın Normandy cihazında gayriresmi bir Android sürümü kullandığı ve Google servislerinin olmadığı dile getirilmişti. Ancak final versiyonunda YouTube, Google Maps, Play Store gibi temel uygulamaların yer aldığı görülüyor.

Bahsekonu ilanın ne kadar gerçekçi olduğu şimdilik bilinmiyor ve henüz ortada resmi bir lansman da yok. Ancak 5 inçlik Full HD ekranlı Lumia 929 modelinin prototip olarak Çin'de satışa sunulması Nokia'nın sızıntılar konusunda tedbir alamadığını gösteriyor. Cihazın Asha serisi içerisinde yer alacağını iddia edenler ağırlıkta. Modelin en geç 25 Mart tarihinde tanıtılacağı tahmin ediliyor.  

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Nokia-Normandy-listed-on-Vietnam-retailers-site-with-access-to-some-Google-services_id51832

• o nasıl bişey lan Vietnamlı perakendiciler nerden çıktı :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hukuksever -- 27 Ocak 2014; 23:03:35 >
  • giriş seviyesi bir telefon ile piyasayı yoklayacaklar galiba
  • normandy= normal android

• android işletim sisteminde çalışan WP8 kutucuklu Normandy. bu işte sanki bir hinlik var.

• 500-600tl civarı olursa satış rekorları kırar özellikle nokia kalitesi ile

• sanki şu donanım haberdeki nokia andorid üretse bıdıbıdısı için üretilmiş bir cihaz gibi duruyor...

• o nasıl android ya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: djkubi

normandy= normal android

aynen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalan bence.

• Bu markayı seviyorum.
    Görmek isterim.
  • Bu teknik özelliklerle ancak Nokia nın Androidi kasmaz.Görsellerde de hafif bir Androide benzediği anlaşılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bradley Cooper

giriş seviyesi bir telefon ile piyasayı yoklayacaklar galiba

Evet
  • ben su berbat tasarımda neden ısrarcı onu anlamıyorum

• İyide ben wp8 i tasarımı için, kutucukları için sevmiyorum. Menü tasarımı android gibi olmayacaksa neden tercih edeyimki ?

O tasarımı sevenler zaten wp alır.

Hatta wp a android veya symbian veya ois tarzı bir arayüz seçeneği bile koysalar satışları artardı. O kutulardan herkez haz etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeufeL-07 -- 28 Ocak 2014; 3:19:44 >
  • Çıksa da milletin çenesinden Bi kurtulsak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kulak Misafiri

Çıksa da milletin çenesinden Bi kurtulsak.

Kurtulabilceginizimi saniyorsunuz. Satmazsa n9 gibi nokia gereken ilgiyi gostermedi, satarsa nokia niye bunca seneyi harcadi geyikleri surer gider.

• Android Light gibi bir şey olmuş,bu donanıma; Sony,Htc,LG ne varsa Android 2.2 bile vermiyordu yalancılar ,Kitkat dan bahsediliyor...

• Üzerinde sadece geri tuşu var. Enteresan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxx1

Android Light gibi bir şey olmuş,bu donanıma; Sony,Htc,LG ne varsa Android 2.2 bile vermiyordu yalancılar ,Kitkat dan bahsediliyor...

Tizen gibi android destekli, yani uyumlu olduğu söyleniyor, saf android değil.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.