Şimdi Ara

Google, 2015 yılında Nexus programını sonlandırabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google, 2015 yılında Nexus programını sonlandırabilir

Google'ın Android işletim sistemi tarihinde Nexus cihazları ayrı bir öneme sahip. Saf Android tecrübesini kullanıcılara sunmak ve güncellemelerden anında faydalandırmak için başlatılan Nexus programı bugüne kadar pek çok cihazı tüketiciye sundu.

Ancak Eldar Murtazin tarafından verilen bilgiye göre gelecek sene itibariyle Google, Nexus programını sonlandıracak. Bunun yerine firmanın geçen sene başladığı Play Edition serisi akıllı telefonlar yoluna devam edecek.

Play Edition serisi geçen yılın amiral gemi akıllı telefon ve tablet modelleri üzerinde saf Android tecrübesi sunmak üzere tasarlanmıştı. Bu cihazlar orijinalinde üreticinin kendi kullanıcı arayüzünü taşırken, Play Edition versiyonunda ise bu arayüzler kaldırılıyor. 

Nexus ailesinin en büyük avantajı ise Google tarafından maliyetine satılması oluyordu. Nexus cihazlarını 199$, 299$, 399$ gibi fiyatlara satın almak mümkündü. Ancak Play Edition orijinal modelin fiyat etiketini değiştirmiyor. 

Google'ın bu kararının arkasında yatan sebebin ise üretici ortakların Nexus cihazları kadar f/p seviyesini yukarıda tutan cihazlar piyasaya süremedikleri için ekosistemden soğuması olduğu belirtiliyor.

Google tarafında henüz bu konu ile ilgili resmi bir iz veya işaret yok. Ancak henüz önümüzde uzun bir zaman olduğu için yorum yapmak güç. 

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Google-might-nix-the-Nexus-portfolio-in-2015-replace-it-with-Play-Edition-gear_id51829

• normaldir. maliyetine yakin satis surdurulebilir bir durum degil.

• saf android iyiydi.
  • Devam etmeli bence, alıcısı çok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu cihazları zaten öylesine çıkartıyo ya tam manasıyla güçlü cihazlar çıkartsın ve saf arayüzü az cezbedilir yapsın ya da çıkartmasın

• devam etmeliydi, ama 2015te başka bişey çıkarsa yerine bilemeyiz
  • biz faydasını görmesek de google'nin yaptığı en doğru işti.

• General mobile discovery Google Play Edition bekliyoruz biz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunun yerine Motorola cihazlarına öncelik verse ticari anlamda daha karlı bir iş yapmış olur.. Bundan böyle Nexus adı altında bir amiral gemi modeliyle yoluna devam edebilir.. Hem piyasada bilinirliliği olan ve kabul gören bir model hem de kendi firmasında daha ticari bir iş yapmış olur..

• quote:

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

Bunun yerine Motorola cihazlarına öncelik verse ticari anlamda daha karlı bir iş yapmış olur.. Bundan böyle Nexus adı altında bir amiral gemi modeliyle yoluna devam edebilir.. Hem piyasada bilinirliliği olan ve kabul gören bir model hem de kendi firmasında daha ticari bir iş yapmış olur..

+1
    Google o kadar para verip Motorola yı satın aldı ama bence gerekli ilgiyi göstermiyor. Nexus cihazları Samsung, LG, Htc gibi firmaların yerine Motorolaya ürettirmeli ve firmaların karşısına rakip olarak çıkarmalı.
  • merhaba.
    ben lg g2 ve nexus 5 arasında kaldım ve aldıgım telefonu 3 yıl sorunsuz kullanmam gerekıyor.karar veremiyorum ve bu hafta içersinde almam gerekiyor.

1.lg g2'de şebeke problemi varmış bu doğrumu
    2.lg g2 uzun süre kullanımda kasar mı (3 yıl gibi süre)
    3.lg g2 kamerada bazı yazılımsal sorunlar varmış giderildi mi

LG NEXUS 5 için = Sennheiser CX180 Kulakiçi Kulaklık almayı düşünüyorum sizce nexus 5in bu kulaklıkla performansı nasıl olurç

• motorola ile başka projeden devam edebilir
  • Biz zaten Nexus cihazları haberdeki gibi uygun fiyatlara alamıyorduk. Tepe seviye telefonlarla benzer fiyata satılınca da pek cazibesi kalmıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesona

General mobile discovery Google Play Edition bekliyoruz biz.

:D Daha çok bekleriz :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralmertzxyz

merhaba.
    ben lg g2 ve nexus 5 arasında kaldım ve aldıgım telefonu 3 yıl sorunsuz kullanmam gerekıyor.karar veremiyorum ve bu hafta içersinde almam gerekiyor.

1.lg g2'de şebeke problemi varmış bu doğrumu
    2.lg g2 uzun süre kullanımda kasar mı (3 yıl gibi süre)
    3.lg g2 kamerada bazı yazılımsal sorunlar varmış giderildi mi

LG NEXUS 5 için = Sennheiser CX180 Kulakiçi Kulaklık almayı düşünüyorum sizce nexus 5in bu kulaklıkla performansı nasıl olurç

Androidli bi cihazı üç yıl kullanmak çok zor. Yazılım konusunda bir sene sonra yarı yolda kalırsın. LG güncelleme gelecek diyor ancak daha ne kadar beklenecek? Benim için mobil cihazlarda iphone için kullanım süresi 2-3 yıl (hatta 4. seneyi zorlar. Hala 3GS kullanan insanlar var) Ancak android cihazlar için en fazla 2 yıl. Yazılım telefon için kullanım sürecini artıran önemli bir etken. Androidlerde cihazın hafızasını çok doldurursan kasma yapar. Ayrıca bi seneden sonra yazılımda şişme yavaşlamalar başlar. İki sene sonrasında cihaz ilk günki performansından epey uzaklaşır. Gerçi sonra kendin custom romlar deneyebilirsin ama ne derece stabil olur veya memnun kalırmısın bilemem. Daha büyük güncelleme almamış en son çıkan sürümü kullanmayan bir telefon g2 (f/p oranına ve özelliklerine lafım yok) Yakında lg g3 tanıtılcak. Lg g2 yi en fazla 4.4.2 ye günceller sonra güncelleme vermez. Ama nexus alırsan iki sene garanti güncelleme alırsın. Türkiyede satışa çıkmadı ancak yurt dışı alabilirsen mantıklı olabilir. Tabi nexusun batarya performansı g2 ye göre düşük olacaktır. Ayrıca kamerası, ses kalitesi ve yazılımsal özellikler açısından da eksiklikler olacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Daha geçen hafta bundan bahseden 2 parçalı uzun bir açklamam oldu. Moto x / G varken , Z/ONE/S4 google versiyonu varken , işlemciler aynı olması nedeniyle NEXUS ün önü iyice kapanıyor. 64Bit / LPGDDR3 bellekler gelişirken nexus 5 bile kısa ömürlü olacak hatta son bu markanın nexus cihazı...

• Ne güzel telefonlardı halbuki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limon- -- 27 Ocak 2014; 15:53:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zamanlaması manidar.
  • Devam etmeli bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonidas1903

quote:

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

Bunun yerine Motorola cihazlarına öncelik verse ticari anlamda daha karlı bir iş yapmış olur.. Bundan böyle Nexus adı altında bir amiral gemi modeliyle yoluna devam edebilir.. Hem piyasada bilinirliliği olan ve kabul gören bir model hem de kendi firmasında daha ticari bir iş yapmış olur..

+1
    Google o kadar para verip Motorola yı satın aldı ama bence gerekli ilgiyi göstermiyor. Nexus cihazları Samsung, LG, Htc gibi firmaların yerine Motorolaya ürettirmeli ve firmaların karşısına rakip olarak çıkarmalı.

google motorola'yi sadece mobil cihazlari icin almadi. patentler, teknolojiler vs. daha bir suru neden vardi satin almasi icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.