Şimdi Ara

WSJ: Bir değil, iki tane büyük ekranlı iPhone geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
1
Favori
2.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WSJ: Bir değil, iki tane büyük ekranlı iPhone geliyor

Apple’a yakınlığıyla bilinen The Wall Street Journal’a göre iPhone, 2007’den bugüne kadarki en büyük değişimini bu yıl geçirecek.

iPhone 5s ve 5c’nin tanıtılmasından sonra sıkça dillendirilmeye başlanan büyük ekranlı iPhone iddiasına Wall Street Journal’dan bir destek daha geldi.

Konuyla ilgili isimlerden alınan son bilgilere göre Apple, bu yıl karşımıza iki yeni iPhone ile çıkacak. Bunlardan biri 4.5 inçten; diğer ise 5 inçten büyük olacak. Yani Apple, iPhone ailesini tamamen sıfırdan güncelleyecek. Aynı kaynaklar, son dönemde kimi isimlerce dillendirilen yeni iPhone’un eğrisel bir tasarıma sahip olacağı yönündeki iddiayı ise yalanladı.

iPhone 5c’nin geleceğine de değinen kaynaklar, büyük ekranlı iki iPhone’un da tıpkı iPhone 5s’de olduğu gibi metal kasaya  sahip olacağını; iPhone 5c gibi polimer kasalı bir modelin  ise artık Apple’ın yol haritasında yer almadığını belirttiler.

• Apple napıyon?

• Iphone da prensiplerinden vazgeçmeye başladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1myst

Yani, ucuz iPhone'nin yeni modelini bu sene göremeyeceğiz.

Ucuz iphone dedikleri 1800 lira. Nasıl ucuzsa..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu "C" serisi kararı baştan beri hataydı inat etmemeleri güzel.4 inç max 4.3 olmalı iphone boyutu,şahsen iPhone almamda önemli bir sebep diğer cihazlara göre rahat tek elle kullanabilme durumumdu.Bu durumda zamanında laf attıkları kaba cihazlara kendilerini de eklemeleri Steve Jobs'tan sonra ne halde olduklarını gösterir.4 inç ve 4.7 opsiyonları sunulsaydı çok daha iyi olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 27 Ocak 2014; 10:02:53 >
  • biz 4,85624 inç iphone yaptık çünkü insan eline en uygun ölçü bu
    imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1A72C1774 -- 27 Ocak 2014; 9:49:26 >
  • insan eline en uygun büyüklük :) ekran büyüdüğünde söylenecek olan söz bu değil sürekli eleştirildiğimiz bu yönde geliştirme çabaları sonucu ipadminiyide ezmeyecek en optimum çözümü bilmem kaç " olarak bulduk. buyrun buradan yakın diyecekler. max. 5" olacağını düşündüğüm telefonu daha büyük yapmayacaklardır.

• min 4.5 inç yada max 5.0 inç olsa
  • 5 inç altı olursa almayı bile düşünmem.(Note 2 kullanıyorum) Birde hala 4.3 falan olsun diyenler var, okudukça şaşırıyorum.

• Yeni telefondan daha çok hayatta apple büyük ekran yapmaz yaparsa ben ve bir çok kişi almaz diyenler nerede napıyordur şuan acaba :))

• 4.5" iyidir. Fazla büyük ekranlı cihaz sevmiyorum. Aslında mevcut iPhone 5 ve 5S boyutları da yeterli benim için fakat insan yenilik arıyor.
  • İstediği boyutta yapabilir bana göre hava hoş
    2300 tl vermeyeceğim
  • 1 senedir aynı şeyi yazıyorum ve halada aynı şeyi düşünüyorum. İşte o yazdıklarım.

Apple, Samsung' un Note serisine rakip olacak, büyük ekranlı ve üzerinde kalem ve kalem yuvası bulunan bir Iphone (Inote) çıkardığı zaman, tekrar sıçrama yapacaktır ve değer kazanacaktır.

Çünkü, zamanında Iphone kullanan iş adamlarını, galaxy note gibi bir telefonu olmadığı için, bir bir Samsung' a kaptırmaya başladı. Çünkü Note serisi öncelikle iş adamları olmak üzere, mimarlar, mühendisler, ressamlar, avukatlar, pazarlamacılar, gazeteciler, vs. gibi iş dünyasında büyük bir kesime hitap ediyor.

Şuan alternatifi olmadığı için Samsung Note serisini kullanan, iş dünyasının eski Iphone cuları, üzerinde kalemi olan büyük ekranlı bir iphone (Inote) çıktığı taktirde, U dönüşüyle tekrar Apple' a geçeceklerdir.

Ben şahsen, Samsung Note serisinin özelliklerine sahip, IOS işletim sistemli bir telefon kullanmak isterim. İşte o zaman, stabilite, güç, eşsiz özellikler ve konfor bir araya gelebilir.

Mesela, apple' ın Samsung Note serisi gibi bir serisi olsa, apple store da o telefonun, kalemine özel çıkacak uygulamaların sayısını ve kalitesini düşünemiyorum.

Samsung şirketi, Note serisinde ki kalemine (s-pen) e bir takım uygulamalar geliştirmek için kendisi çabalıyor. Güzel ve kullanışlı uygulamalarda üretiyor ama bu kalem işinin birde IOS cephesin de olduğunu düşünün, apple store da kalemli destekleyen yüzlerce kaliteli uygulama ve oyun görürüz.

Bence Apple yöneticilerinin aklına gelmeyen bu, ellerine çabuk tutup, note serisine rakip bir model çıkarmalılar. Fakat kalemi kesinlikle üzerine takılabilir olmalı yoksa bir anlamı kalmıyor.

• Arkadaş bir ben "Apple'a yakınlığıyla bilinen" insan değilim herhalde...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 model çıkarmayı planlıyorsa bir modeli eski kullanıcıları için 4 inç diğer modeli ise büyük ekran isteyenler için 4.5 inç yada daha büyük olabilir. Donanımları arasında farkta olmazsa iki tarafı da mutlu eder diye düşünüyorum.

• Apple yine yazilimcilari dusunecek ve modelde bir devrim yapmaktan kacinacaktir.En son ekran buyutme guncellemesini de ekrana bir alt satir ekleyerek yapmisti.Yine buna benzer bir uygulama yapabilir.

• Apple böyle birşey yaparsa çogu kullanıcısını kaybeder

• 4,3 veya 4,5" büyüklüğün normal 4"ten farkı yok ki Apple rMBP'larda olduğu gibi birkaç model çıkarıp piyasayı taramalı. Daha sonraki iPhone'lar da ona göre çıkartılmalı.

• Ben büyük ekranlı telefonları sevmediğim için apple kullanıyorum . Plastik kasa olup büyük ekran isteseydim SAMSUNG kullanırdım fakat telefonu tek elle kullanması ap ayrı bir şey . Yinede note a rakip olacak bir model çıkartırlarsa iyi olur diye düşünüyorum zira tablette tekel adamlar fakat buram buram kalitesi kokuyor . Note civarında bir telefon çıkartırlarsa da aynı kaliteyi yakalarlar diye düşünüyorum .

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

1 senedir aynı şeyi yazıyorum ve halada aynı şeyi düşünüyorum. İşte o yazdıklarım.

Apple, Samsung' un Note serisine rakip olacak, büyük ekranlı ve üzerinde kalem ve kalem yuvası bulunan bir Iphone (Inote) çıkardığı zaman, tekrar sıçrama yapacaktır ve değer kazanacaktır.

Çünkü, zamanında Iphone kullanan iş adamlarını, galaxy note gibi bir telefonu olmadığı için, bir bir Samsung' a kaptırmaya başladı. Çünkü Note serisi öncelikle iş adamları olmak üzere, mimarlar, mühendisler, ressamlar, avukatlar, pazarlamacılar, gazeteciler, vs. gibi iş dünyasında büyük bir kesime hitap ediyor.

Şuan alternatifi olmadığı için Samsung Note serisini kullanan, iş dünyasının eski Iphone cuları, üzerinde kalemi olan büyük ekranlı bir iphone (Inote) çıktığı taktirde, U dönüşüyle tekrar Apple' a geçeceklerdir.

Ben şahsen, Samsung Note serisinin özelliklerine sahip, IOS işletim sistemli bir telefon kullanmak isterim. İşte o zaman, stabilite, güç, eşsiz özellikler ve konfor bir araya gelebilir.

Mesela, apple' ın Samsung Note serisi gibi bir serisi olsa, apple store da o telefonun, kalemine özel çıkacak uygulamaların sayısını ve kalitesini düşünemiyorum.

Samsung şirketi, Note serisinde ki kalemine (s-pen) e bir takım uygulamalar geliştirmek için kendisi çabalıyor. Güzel ve kullanışlı uygulamalarda üretiyor ama bu kalem işinin birde IOS cephesin de olduğunu düşünün, apple store da kalemli destekleyen yüzlerce kaliteli uygulama ve oyun görürüz.

Bence Apple yöneticilerinin aklına gelmeyen bu, ellerine çabuk tutup, note serisine rakip bir model çıkarmalılar. Fakat kalemi kesinlikle üzerine takılabilir olmalı yoksa bir anlamı kalmıyor.

aynen

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.