Şimdi Ara

OPEL ASTRA 1.3 CDTI almayı düşünüyorum.Artıları eksileri nelerdir? Tavsiyelerinizi bekliyorum (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
320
Cevap
3
Favori
434.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar cdti motoru corsada 3 senedir kullanıyorum, şu yokuşta geri gidememe olayı astraya mı has bir özellik, ben hiç öyle bir problem yaşamadım.

Motor konusunda kimsenin şüphesi olmasın çok güzel, sağlam ve ekonomik (km/lt - 100/5,5-5,7 Ankara-Şehir içi) bir motor. 80000 - 100000 civarında şirket arabaları bile henüz motor arızası vermiyor ama Corsa için.

Şu motorun çalışmaması problemini Astra CDTi de bir tanıdığım sürekli yaşıyor, program hatası diyorlarmış. Konu ile ilgili bilgisi olan varsa lütfen yazsın.
  • soğuk havalarda ilk kontaktta cdti astranız çalışmıyor ikinci kontakt a gerek duyuyorsanız mazotunuz OPET ultra eurodizel olsun...

Mükemmel bir yakıt, soğuğa dayanıklı bir mazot, ilk seferde arabanız çalışır.

Aslında bu öneri tüm dizeller ve soğuk memleketde araba kullananlara...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 22 Aralık 2006; 22:25:40 >
  • Ben istanbuldayım, şimdiye kadar her seferinde tek kontaktta aldı. Yakıt OPET ultra eurodizel...
  • opel astra, hız tutkunları hariç herkesi hem ekonomi (yakıt artı vergi) hemde konfor olarak herkesi tatmin edebilecek bir arabadır.
  • astra
  • üffffff,,,, emsal tuttuğun arabalara bak...
    quote:

Orjinalden alıntı: ademy

Bence beş para verilecek bi araba değil.Benim favorim Grande Punto.Aslında kullanılan motor aynı ama corsa eski nesil bir araba artık almaya kesinlikle deymez.Clio III te plase.
  • aynen öyle
    quote:

Orjinalden alıntı: proliferatif

okuduğum kadarıyla dizel astra'sı olmayıp + kullanmayanlar forumda sallayıp duruyor!!
  • Çok fazla satıldığı için belki fabrikasyon hatalı astralar olabilir ya da sürücü hatasından dolayı arızalananlar da olabilir.
    Ama Astra kendi sınıfının Türkiye'de ki en güzel arabalarından birisi.
  • Bizde beş para vermedik zaten 38000 para verdik... İyi de ettik!
    quote:

Orjinalden alıntı: ademy

Bence beş para verilecek bi araba değil.Benim favorim Grande Punto.Aslında kullanılan motor aynı ama corsa eski nesil bir araba artık almaya kesinlikle deymez.Clio III te plase.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

quote:

Orjinalden alıntı: lawyer23

hala şahindeki göstergeleri kullanıyorlar, kullanılan malzeme kaliteli değil, hele deri direksiyon simidinden sonra grande puntonunki çok sönük kaldı.

şahinde yol bilgisayarı mı vardı? hem de kırmızı aydınlatmalı.malzemesi de sınıfına göre gayet normal.kalitesiz falan değil.

deri direksiyon dynamic puntoda var.direksiyondan ses sistemi kumandası standart ayrıca 5 yıldızlı

polo gibi 4 yıldızlı değil.

OPEL ASTRA 1.3 CDTI almayı düşünüyorum.Artıları eksileri nelerdir? Tavsiyelerinizi bekliyorum

sen karşılaştırmamış olabilirsin ama karşılaştırayım dedim maksat kalitenin anlaşılması

sanırım bu iç kalite karizma ile bunu karşılaştırmayacaksın akın

opelin kalitesi her zaman ama her zaman fiat tan iyidir kör insan bile anlar bunu

OPEL ASTRA 1.3 CDTI almayı düşünüyorum.Artıları eksileri nelerdir? Tavsiyelerinizi bekliyorum

bu arada araba hakkında ki yorumuma gelecek olursak yeterince kaliteli herkesin dediği gibi 2000 devirden sonra sorunu olmuyor sessiz kalite kokuyor her türlü alınabilinecek bir araba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nolamaz -- 2 Şubat 2007; 2:16:57 >

• ya ben de astra cdti istiyooooom
  • opel iyi araba..malesef dizel moturu yetersiz suphesiz ..1 ay içinde makyajlı kasaylaberaber benzinli 1,6 115 bg gelecek benim dusuncem bunu almak..fiyatta onemli tabiii
  • bazen shell bazen de opet euro dizel alıyorum,Elazığda oturuyorum hava bazen -10 dereceyi bile geçiyor...arabayı çalıştırırken hiç sorun yaşamadım...bu arada dizellerde marşı çakmadan bujinin ısınması için sıcaklığa göre belirli bir süre beklemek gerekiyor süre bitince gösterge panelindeki uyarı lambası sönüyor öyle marş çakılıyor....buji tam ısınmadan marşa basılırsa elbette motoru çalıştırmak sorun olacaktır.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melankolik23 -- 4 Şubat 2007; 0:53:22 >
  • iyi seçim türkiye şartlarına uygun az yakıyor vergısı az havalı bir araç
  • biliyoruz herhalde kardeş 1 -2 değil bazen 5-6 defada almıyor marşta sorun varmış değiştirip denicem sonucu yazcam bakalım buraya 300 ytl gidicek ama umarım çözülür onun dışında 1.3 cdti motora kim yetersiz diyorsa ya hiç bu aracı kullanamış yada sorun var aracında....
    quote:

Orjinalden alıntı: melankolik23

bazen shell bazen de opet euro dizel alıyorum,Elazığda oturuyorum hava bazen -10 dereceyi bile geçiyor...arabayı çalıştırırken hiç sorun yaşamadım...bu arada dizellerde marşı çakmadan bujinin ısınması için sıcaklığa göre belirli bir süre beklemek gerekiyor süre bitince gösterge panelindeki uyarı lambası sönüyor öyle marş çakılıyor....buji tam ısınmadan marşa basılırsa elbette motoru çalıştırmak sorun olacaktır.....
  • bnde 2008 astra 1,3 cdti almayı dusunuyorum. yaklasık 4-5 gundur ısı gucu bıraktım.Forum sıtelerını dolanıyorum .Biyorumda sevınıyorum bir yorumda yıkılıyorum kımlerle kıyaslanmamıskı astra
    1golf
    2corolla
    3focus
    ozellikle focus un motoru cok guclu dıyorlar ama onun da iç malzemesi dandıkmıs astraya gore.
    su an butun sayfalarda aynı bir kanı var. Ekonomık ama hantall...
    BU hantallık butun devırlerde vıteslerde mı yoksa ilk kalkısta mı?
    Aslında cok yenı kullanıcıyım fazla anlamam teknık olarak ama 1, 3 motor az deil
    dizel oldugu ıcın mı ???
    bunu su yuzden soruyorum bıldıgınız gıbı 2008 ıne 38 bin TL istıoolar bnm için buyuk para
    ve bana 1,3 arabaya o kadar para werılırmı dıolar .
    Y a ben bır gun tamam arac budur dıyorum bırgun soguyorum ozellikle bazı arkadaslar cok elestrmıs bilhassa mars problemını ve opelin cok kusurlu olduuunu soyluyorlar.
    Yardımcı olacak ama gercekten bılenler cevap yazarsa sevınırım. Aldık mı bır kere alalım dıyoruz babamla.

• Hantallık sadece düşün devirlerde, 2000 deviri geçtiği zaman canavar oluyor. Yüksek devir kullandığın zaman büyük zevk veriyor bu aracı kullanmak, tabi yakıt biraz artıyor :)
    Problemlere gelince, o biraz şans işi sanırım, benim arabam 2006 model. 1 yıldan fazladır kullanıyorum ama marş problemi yaşamadım. Ufak tefek problemler olmadı deil ama serviste 1-2 saatte halledilen şeylerdi. Dediğim gibi biraz şans işi...
  • şans işiyse bnm uzak durıym ozaman gercekten bnde sans mans hıc bıse yok!babamın ustune alcam arabayı ozaman belkı sans doner her neyse cewabın ıcın saol baska onerebılecegın o sınıfta bı arac marka war mı_?
  • Şans sadece astra için geçerli değilki, her araba sorun çıkarabilir
    Ben alırken golf ve astra incelemiştim, bana göre golfun iç konsolu daha güzel ve daha kullanışlı ancak fiyatı daha pahalı, birde A3 var ama o hepten pahalı :)

Şunu belirteyim. Astra şehirler arası seyahat için üretilmiş bi araba bence. 1. vites çok zayıf, yerinden oynat 2ye at mantığı yani. Şehiriçi trafikte çekilmiyor. Ayrıca süspansiyonlar sert, uzun yol ve yüksek hızlarda avantajlı, virajlara daha hızlı girebiliyorsun savrulma olmuyor fakat şehir içinde özellikle düzgün yolu olmayan, heryerde çukur olan istanbulda yaşıyorsan sert süspansiyon biraz ters oluyor.
  • ya ben yılda sadece 1 kere uzun yola cıkabılrım. genelde istanbul-izmit ve istanbul içi olcak alacagım araba..
    ayrıca bu saatte verdıgın cewaplar ıcın saolasın.
    Önerebilecegin bu sınıfta bir arac var mı peki? tekrar saol ( buarada yasım 19 ) fazla anlamam bu ıslerden ama son 3 gundur kurdu oldum teolrık olarak hangı arabanın ne sorunu war sorabılrısın
    307 mı focus nmu corolla mı golf mu astra mı veyahut ne ıstersen
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.