Şimdi Ara

GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.083
Cevap
85
Favori
149.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlısı diyelim. O zaman aşağıdaki T sınıfı 2021 model bir amfi alabilirsiniz. Hiç yoktan hoparlörler boş kalmaz. Ben 601'leri bu amfi ile 1-2 ay kullandım, gayet de iyiydi.

http://m.ebay.com/itm?itemId=120805976045

Bunun dışında Yamaha A-300 yada Denon 520 gibi bir stereo amfi de alabilirsiniz. Bu şekilde müzikler de çok daha iyi olur. Aynı şekilde Tv'nin sesinini de bu alete verebilirsiniz. Aklınızda olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Hayırlısı diyelim. O zaman aşağıdaki T sınıfı 2021 model bir amfi alabilirsiniz. Hiç yoktan hoparlörler boş kalmaz. Ben 601'leri bu amfi ile 1-2 ay kullandım, gayet de iyiydi.

http://m.ebay.com/itm?itemId=120805976045

Bunun dışında Yamaha A-300 yada Denon 520 gibi bir stereo amfi de alabilirsiniz. Bu şekilde müzikler de çok daha iyi olur. Aynı şekilde Tv'nin sesinini de bu alete verebilirsiniz. Aklınızda olsun

Hocam Hızır gibisin vallah heryere yetisiyorsun çok teşekkür ederim

• des_955 kullanıcısına yanıt
    selam dostum, 2 hoparlör varsa 2ch stereo modda dinle o zaman crossover ayarının herhangi bir etkisi olmuyor (bende olmadı). en iyi surround modda center ve arka hoplar varken farkı anlayabiliyorsun.
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    hocam hayırlısı olsun ama çok ani karar vermişsin, bence soundbar falan artık kesmez seni hele sistemini dinleme fırsatın olduysa yazık olmuş. hecolar boş boş yatarken izlemesi de fena olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: asafak76

hocam hayırlısı olsun ama çok ani karar vermişsin, bence soundbar falan artık kesmez seni hele sistemini dinleme fırsatın olduysa yazık olmuş. hecolar boş boş yatarken izlemesi de fena olur

Hocam çok doğru soyluyon hecolar bana bakiyo ben onlara ama bir veya iki gün içinde cozerim bu işi ya birtane t anfi yada onkyo608 ile çözücem inşallah yada denon1910 veya denon1911 ile bakalim hayırlısı

• Banada bi yardımcı olursanız sevinirim ilk defa ev sinema sistemi yapıyorum avr denon x-2000 hoparlör ler dali zensor 7-1-vokal sub dali e-12 yada fazon artı bu sisteme henüz karar veremediğim projeksiyon alınacak artı 2 başka odaya hoparlör bağlanacak ve klasik digitürk ps falan filanlar. Ne dersiniz uyumlumu iyimidir.bide sub konusunda tam kararsızım hele bi el atın şuna
  • lktmhm L kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam öncelikle denon nun yeni serisinden tercih yapmışsın güzel bir avr ayrıca zone özelliğinide kullancaksın anladığım kadarı ile onu iyice araştır bazıları sadece görüntü aktarıyor diye biliyorum dalilere gelirsek beğenende var beğenmeyende kişisel tercih meselesi tavsiye olarak denon ile deneme imkanı varsa dinleyip öyle almanı tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba hocam öncelikle denon nun yeni serisinden tercih yapmışsın güzel bir avr ayrıca zone özelliğinide kullancaksın anladığım kadarı ile onu iyice araştır bazıları sadece görüntü aktarıyor diye biliyorum dalilere gelirsek beğenende var beğenmeyende kişisel tercih meselesi tavsiye olarak denon ile deneme imkanı varsa dinleyip öyle almanı tavsiye ederim

eyvallah sağolasın
  • denon avr-x3000 nasıl bir cihaz orta seviyemi yoksa iş görür mü?bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim
  • koray76 K kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam şimdi yeni çıkan bir cihaz orta seviye denebilir iş görme derken ? biraz daha açarsan daha iyi olur
  • yani verilen paraya deger mi onu demek istedim.teşekkürler bu arada cevabınız için
  • Arkadaşlar sorduğunuz Denon AVR'ler orta ve ortanın üstü modellerdir.

Sayın lktmhm; sizin şartlarınızda projeksiyon bağlanacağı için 2 hdmi out (biri tv'ye diğeri projeksiyona) ve diğer odalara da ses vermek için powered zone 2 özelliğinin olması gerekiyor. Sorduğunuz Denon'da sadece tek hdmi çıkış var. Bu sebeple aşağıdaki Onkyo 626 modeli daha mantıklı gibi gözüküyor (pazarlıkla 1800-2000 TL arasına alınabilir). Ha yok ben sadece projeksiyona bağlayacağım derseniz, tek hdmi çıkışlı bir model de işinizi görür.

http://www.dukkanhifi.com/p-2391-Sinema-Amplileri-AV-Receivers-Onkyo-TX-NR-626-7-2-Kanal-7x160-W-A-V-Alicisi-ve-Amplifikatoru-TX-NR626-.html

Bunun dışında önemli olan detaylar var. Onlara göre öneride bulunmak daha mantıklı olacaktır.

1- Toplamda bu iş için ayırdığınız bütçe ne kadar?
    Çünkü hifi işinde hoparlör çok daha önemlidir ve bütçenin %60'ını hoparlörlere %40'ını ise AVR yada Amfiye ayırmak mantıklı olacaktır. Yani amfiyi üst model alıp, hoparlörleri kötü birşey aldıktan sonra doğru bir performans alamazsınız.
    2- Sistemi kuracağınız alan ne kadar?
    Eğer 25-30m2 ve üstü bir alanda kullanacaksanız kule hoparlör seçmek mantıklı olacaktır. Yok eğer 10-15m2 gibi küçük bir odada kullanılacaksa raf tipi (bookshelf) hoparlörler tercih etmek daha doğru olur. Ayrıca önleri kule alırsanız, sub woofer'ı ilk başta almak zorunda değilsiniz. Çünkü apartmanda oturuyorsanız komşularla ciddi sıkıntı yaşayabiliyorsunuz. Mesela ben sub'ı kullanamadığım için sattım. Siz de eksikliğini hissederseniz sonradan ekleyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra geçenlerde Denon AVR'ye ve Stereo Amfiye bağlı Dali hoparlörleri media markt'da dinleme şansım oldu. Sesi bendeki Heco Victa'lardan sonra çok cansız ve yapay geldi. Bazı arkadaşlar habire kendi Hecolarımı övdüğümü düşünebilirler ama 1000-1500 TL'lik kule tipi hoparlörler içerisinde henüz Heco'lar kadar güzel ses veren bir hoparlöre denk gelmedim. Heco mutlaka alternatifler arasında bulunmalıdır. Bu sebeple Dali'lere karşı artık biraz önyargılıyım.
    Bunun yanısıra Yamaha 555 ve de 777 modellerini de dinledim. Açıkçası onlar da tizlerinden dolayı kulak tırmalıyordu. Piyasada da en çok bu modeller olduğu için denk gelip alma ihtimali yüksek olabilir. Bu sebeple dinlemeden Yamaha'da almayın derim.

Sayın Koray76, sizin sorduğunuz Denon x3000 AVR ise orta-üst bir model. Bu işlere yeni başlayan biriyseniz, sizin için fazla yüksek bir giriş olabilir. Dediğim gibi bütçe ve kullanılacak alana göre sistemi komple düşünmek daha mantıklı olacaktır.

• Merhaba arkadaslar,

Su an Marantz NR1603 kullaniyorum. Degistirmek istiyorum, ihtiyactan ziyade yenilik istedigim icin belkide:) Pioneer 923 ile Onkyo 626 arasinda gidip geliyorum. Bilgisi olan arkadaslar yorumlarini eksik etmezlerse sevinirim.

Marantz 1604 de dusunuyordum, fakat ses anlaminda cok bi farklilik olmayacagi icin vaz gectim. Su an hoparlor olarak Boston Acoustics XS kullaniyorum. QAcoustics Q7000i ile degistirmeyi dusunuyorum onlarida..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Arkadaşlar sorduğunuz Denon AVR'ler orta ve ortanın üstü modellerdir.

Sayın lktmhm; sizin şartlarınızda projeksiyon bağlanacağı için 2 hdmi out (biri tv'ye diğeri projeksiyona) ve diğer odalara da ses vermek için powered zone 2 özelliğinin olması gerekiyor. Sorduğunuz Denon'da sadece tek hdmi çıkış var. Bu sebeple aşağıdaki Onkyo 626 modeli daha mantıklı gibi gözüküyor (pazarlıkla 1800-2000 TL arasına alınabilir). Ha yok ben sadece projeksiyona bağlayacağım derseniz, tek hdmi çıkışlı bir model de işinizi görür.

http://www.dukkanhifi.com/p-2391-Sinema-Amplileri-AV-Receivers-Onkyo-TX-NR-626-7-2-Kanal-7x160-W-A-V-Alicisi-ve-Amplifikatoru-TX-NR626-.html

Bunun dışında önemli olan detaylar var. Onlara göre öneride bulunmak daha mantıklı olacaktır.

1- Toplamda bu iş için ayırdığınız bütçe ne kadar?
    Çünkü hifi işinde hoparlör çok daha önemlidir ve bütçenin %60'ını hoparlörlere %40'ını ise AVR yada Amfiye ayırmak mantıklı olacaktır. Yani amfiyi üst model alıp, hoparlörleri kötü birşey aldıktan sonra doğru bir performans alamazsınız.
    2- Sistemi kuracağınız alan ne kadar?
    Eğer 25-30m2 ve üstü bir alanda kullanacaksanız kule hoparlör seçmek mantıklı olacaktır. Yok eğer 10-15m2 gibi küçük bir odada kullanılacaksa raf tipi (bookshelf) hoparlörler tercih etmek daha doğru olur. Ayrıca önleri kule alırsanız, sub woofer'ı ilk başta almak zorunda değilsiniz. Çünkü apartmanda oturuyorsanız komşularla ciddi sıkıntı yaşayabiliyorsunuz. Mesela ben sub'ı kullanamadığım için sattım. Siz de eksikliğini hissederseniz sonradan ekleyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra geçenlerde Denon AVR'ye ve Stereo Amfiye bağlı Dali hoparlörleri media markt'da dinleme şansım oldu. Sesi bendeki Heco Victa'lardan sonra çok cansız ve yapay geldi. Bazı arkadaşlar habire kendi Hecolarımı övdüğümü düşünebilirler ama 1000-1500 TL'lik kule tipi hoparlörler içerisinde henüz Heco'lar kadar güzel ses veren bir hoparlöre denk gelmedim. Heco mutlaka alternatifler arasında bulunmalıdır. Bu sebeple Dali'lere karşı artık biraz önyargılıyım.
    Bunun yanısıra Yamaha 555 ve de 777 modellerini de dinledim. Açıkçası onlar da tizlerinden dolayı kulak tırmalıyordu. Piyasada da en çok bu modeller olduğu için denk gelip alma ihtimali yüksek olabilir. Bu sebeple dinlemeden Yamaha'da almayın derim.

Sayın Koray76, sizin sorduğunuz Denon x3000 AVR ise orta-üst bir model. Bu işlere yeni başlayan biriyseniz, sizin için fazla yüksek bir giriş olabilir. Dediğim gibi bütçe ve kullanılacak alana göre sistemi komple düşünmek daha mantıklı olacaktır.

cevabınız için çok teşekkürler

• merhaba hocam paylaşımlar güzel bizimle paylaştığın için teşekkür ederim kalın sağlıcakla
  • wNchstR W kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam öncelikle bağlantı ve teknoloji olarak size yetiyorsa eğer 4k ve zone gibi özellikler lazım değilse avr yi değiştirmeyin derim onun yerine hoparlörleriniz değiştirin çünkü sesi veren hoparlör avr yükselteç gibi düşünebiliriz tabi oda önemli ama iş büyük oranda hoparlöre düşüyor gelelim avr işine pioneer 923 güzel bir avr forumda konusuda var inceleme yapabilirsiniz onkyo da bayağı iyi özellikleriyle fiyatıyla ortaya çıkıyor şahsi olarak onkyo tercih ederdim ama pioneer 923 te kötü bir avr değil onkyolar bu ara gözüme güzel görünüyorlar tabi son kararı gene siz vereceksiniz
  • Merhabalar. poineer vsx 528 almayı dusunuyorum sormak istedigim bir konu var mesela ben pcyi bu sisteme baglayıp tv ye 4k goruntu yollasam goruntu avrde bir isleme ugramadan kayıpsız olarak tvde izlermiyim? Ozelliklerinden 4K Pass Through diye birsey gordum ama nedemek oldugunu bilmiyorum?

• merhaba hocam anladığım kadarı ile olacak gibi duruyor pass trough aktarma demek zaten ama tam emin değilim daha bilgili üstüadlar sorunu cevaplayacaktır
  • Cevabiniz icin cok tesekkur ederim. Peki iki AV nin birbirlerine ustunlukleri nelerdir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.