Şimdi Ara

GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.083
Cevap
85
Favori
149.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba hocam ne demek önemli değil

o bütçeye en mantıklı seçim avr+hoparlör seti olur

evet sinema için subwoofer almalısınız ama ilk etapta kule hoparlörler sizi idare edecektir sonra sisteme ekleme yaparsınız

yamaha avr leri pek ısınamadım açıkçası geçenlerde 777 i test ettim ama beğenmedim açıkçası

karar sizin genede başlangıç için yeterli gelir

eğer bulunduğunuz şehirde hi-fi işi yapan bir firma var ise demo yapın yada medi markt var ise sonra zaten kafanızda fikir oluşacaktır

Selamlar,

Yamaha 777 icin dusuncelerinizi ogrenebilir miyim? Marantz 1604 kullaniyorum, degistirmeyi dusunuyorum bu aralar. Yamaha 777 dusundugum bir modeldi..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar

2500-3000TL seviyesinde 5.1 arayanlar için ideal bir set satıyorum arkadaşlar. Satmamdaki amaç tamamen kompakt bir sisteme geçmek.

3ad Jamo D500 LCR thx select 2
    2ad Dali Zensor 1
    1ad Klipsch RW-10D

Performans olarak çok fazla bahsetmeme gerek yok, önde 3ad D500 ve RW-10D sinema için aradığınız her şeyi veriyor size. Müzikte ise D500 'ün üstün mid ve tiz kalitesi rock,jazz,blues ve klasik müzik sevenler için her şeyi karşılıyor. Alt frekans ihtiyacını da RW-10D rahatça karşılayabiliyor. Surround için D500 ailesinin ürününü tercih etmedim çünkü fiyat/performans ürünü olmaktan çıktılar, fiyatından dolayı. Onun yerine eski setimden kalan Zensor 1 ler işi görüyor yeteri kadar.

Bu mesajı bir ilan olarak değil de bu fiyat aralığında set arayanlar için bir öneri/alternatif olarak ta görebilirsiniz. Detaylar için pm atabilirsiniz.

• wNchstR W kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam ben sadece sinemada denedim avr ise yamaha 777 idi fakat beni etkilemedi müzik konusunda bilemem dinleme imkanınız var ise dinleyin öyle alın ama üstünde durulacak bir model değil bana göre

eğer düşünürseniz bu ara heco ve magnatlarda güzel fiyat var tavsiye olarak heco victa 702 veya magnat supreme 1002 modeline bakabilirsiniz raf tipide düşünürseniz heco 302 yada supreme 202 yi tavsiye ederim
  • des_955 kullanıcısına yanıt
    Cevabiniz icin cok tesekkur ediyorum.

Hoparlor olarak Focal Dome 5.1 kullaniyorum. 2 adet kule hoparlor alarak sistemi Height Front a yukseltmeyi dusunuyorum.

Performansinin yaninda goze de hitap etmeli tercih edecegim urunler, oda 26 m2 oldugu icin kaba olmamali.

Monitor Audio R270 HD dusundugum bir model, fakat fiyati gercekten yuksek gibi geliyor:) En azindan, hakettiginden fazla gibi..

Siz ne tavsiye edersiniz?

hocam önemli değil

777 ler cüsseli iri bir kule hoparlör ama magnat 1002 yada heco 702 ler o kadar iri değil normal boyutlarda eğer slim model ister iseniz heco 602 bakabilirsiniz

bu ara kurlar yüksek normal fiyatları arar olduk :) sizin kule tipi hoparlör için bütçeniz nedir ? anladığım kadarı ilede dome sete gerek ses gerekte görünüş olarak uyan bir kule bakıyorsunuz değil mi ?
  • des_955 kullanıcısına yanıt
    Aynen ustat, goze hos gorunmesi cok iyi olur. 2500-3000 Lira ya kadar cikabilirim.

Marantz NR1604 Avr mi de seneye daha guclu bir avr ile degistirmeyi dusunuyorum, o yuzden uzun vadede kullanabilecegim bir takim almak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wNchstR -- 22 Nisan 2015; 20:20:21 >
  • arkadaşlar aşşadaki linkte elimle çizebildiğim kadar odanın şeklini ve hop leri nerde kullanacağımı çizdim bana çizime uygun ;

http://prntscr.com/6wym9c

avr li compact sistem yani kule tipi istemiyorum çünkü stereo olarak sistemimi kurmak üzereyim, stereo da ufak kulelerim olduğu için başka kule istemiyorum benim için ufak duvara monte edilebilen yani hkts 30 yasa bose am10 gibi sistemler istiyorum hem kibar ve hoş görünüm olacağını düşünüyorum sadece film için, tabiki o fiyatlara daha uygun daha güzel sistemler olduğunu biliyorum ama uğraşmak istemiyorum bide dediğim gibi kule istemiyorum ve önler başka model surround lar başka model center başka model sub başka model acaba uyum sağlıyacak diye düşünmek uğraşmak istemiyorum.tahminimce öle parça parça yapıncada daha maliyetli olacağını düşünüyorum. mesela bose am10 gibi bir sistem 4500 tl civarı bu fiyata bunun gibi UFAK ve komple 5.1 bir sistem olarak parça parça önerileriniz olabilir mi?(front surronund center sub gibi)

avr olarak herhangi bir ürün modele karar vermiş değilim ilk önce hopleri alıp onlara uygun bir avr almak istiyorum.

hoplerin komplesi için bütçe : 4500 / 5000 arası olabilir.

avr için :tamamen alacağım hoplere uygun olması düşünüldüğü için bütçe 3000 / 4000 arası olabilir avr de istediklerim wi-fi , ileriye dönük 7.1 yada 7.2 olabilir kısacası avr yi her zaman değiştirecek değilim yeni model ve ileriye dönük bişiler almak isterim.

not:ilk defa böyle bir sistem yapıcam oda ise 36 yada 38 metrekare ama sistemi kurma alanına dikkat.

• beyler avr olarak ;

onkyo tx-nr 828 mi yoksa pioneer vsx 924 mü ?
  • pzycho P kullanıcısına yanıt
    Bu ikisi arasında tabii ki Onkyo 828.

Pioneer'daki 9xx serisinin karşılığı Onkyo 6xx serisi oluyor. Onkyo 828'in Pioneer karşılığı SC-1000 yada 2000 serisi olur. Güncel AVR'lerin Almanya fiyatlarını karşılaştırmak için aşağıdaki linke bakabilirsiniz.
    http://www.saturn.de/mcs/productlist/AV-Receiver,48352,475820.html?langId=-3&searchParams=&sort=price&view=&page=2

Pioneer 924 400 € iken Onkyo 838 900 €.
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim bu 828 bizim ülkemizde ki kod almanyadaki 838 ile aynı mı ?

bide 828 hangi yıl üretilmiştir yada çıkmıştır ?
  • pzycho P kullanıcısına yanıt
    828 geçen senenin modeli yani 2014. 838 ise bu senenin modeli. Aynı şekilde Pioneer 924 de 2015 modeli oluyor.

Verdiğim linkteki tüm modeller güncel serilerdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    hocam bide şu avr lerin içindeki aktarma organlarından tv görüntü aktarmalarını çok merak ediyorum yani bu avr sisteme bağlayacağım digital platform(digiturk dsmart iptv vs) gibi ürünleri bağladığım zaman direk tv ye baglamamla bu avr cihazlara bağlamam arasında tv gidecek görüntüde herhangi bir iyileştirme yada görüntü kaybına neden olabilecek durumları varmıdır?sonuç bizi nasıl etkiler?
  • Merhaba arkadaşlar Teknosa'da "HARMAN KARDON-AVR 151 SİNEMA AV RECEIVER, JBL-CINEMA 510" 1.399 TL'ye düşmüş turuncu indirim ile. Bu fiyat aralığında bu ürün tercih edilebilir mi?

Başka tavsiyeleriniz var mı ?

Teşekkürler
  • scan S kullanıcısına yanıt
    kullanım amacınız nedir?film mi müzik mi?aklınızdaki sistem için ayırdınız bütçe nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pzycho

kullanım amacınız nedir?film mi müzik mi?aklınızdaki sistem için ayırdınız bütçe nedir?

Özel bir kullanım amacım yok hocam. Salonda TV ye baglayacagim, arasira oyun cogunluk film ve müzik amacli. 5.1 sistem alacagima bunu mu alayim dedim butce de 1500 civarinda oyle cok fazla ucmak istemiyorum surekli kullanmayacagim cunku
    Tesekkurler

• Selam arkadaşlar film izlemek için 25 m2 lik salonuma butce olarak maksimum 1500 e çıkabileceğim avr sistem olusturmak istiyorum. Elektronik marketlerdeki 5+1 sistemleri forumda okudugum kadariyla kimse tavsiye etmiyor.(tavsiyeniz varsada bakarim yani ) Bana yardimci olun lütfen. Link ve resim olursada cok makbul geçer saolun şimdiden

• merhabalar yaklaşık 7-8 yıldır marantz sr3001 avr kullanıyorum amfimin subwoofer out çıkışı arıza yaptı epeyde eskidi yenilemek istiyorum daha canlı çalan hareketli müziklerde daha şıkırtılı ses veren bir avr almak istiyorum bütçem 1000-1200tl civarı daha canlı ses veren avr olarak pioneer avr'ler tavsiye ediliyor diye biliyorum bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum herkese iyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pzycho

hocam bide şu avr lerin içindeki aktarma organlarından tv görüntü aktarmalarını çok merak ediyorum yani bu avr sisteme bağlayacağım digital platform(digiturk dsmart iptv vs) gibi ürünleri bağladığım zaman direk tv ye baglamamla bu avr cihazlara bağlamam arasında tv gidecek görüntüde herhangi bir iyileştirme yada görüntü kaybına neden olabilecek durumları varmıdır?sonuç bizi nasıl etkiler?

Digitürk genel olarak avrlerde problem çıkarıyor. Birçok avr görüntüyü iyileştirdiğini iddia etsede kalbur üstü tvlterde edindiğin izlenim görüntüyü azda olsa bozdukları yönünde. O yüzden hdmı by pass yapıp kullanıyorum.
    merhaba hocam dali ikon yada monitor audio rx serisine bakabilirsin
  • scan S kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam eğer harman kardon htks ile 151 i alırsanız daha iyi olur
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.