Şimdi Ara

GİRİŞ SEVİYE AVR SES SİSTEMLERİ TAVSİYE VE EKİPMANLARI (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.083
Cevap
85
Favori
149.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kendime giriş seviyesi bir ses sistemi yapmak istiyorum.Film için kullanmayı düşünüyorum.
    Forumda okuduklarım doğrultusunda Magnat 802 set ve pioneer vsx-323k anfi bana yeterli olacak sanırım.
    3.80'e 6.50, 25m2 dikdörtgen odanın dar kısmında kullanacağım.

Aklıma takılan bazı konularda yardımcı olursanız sevinirim.
    pioneer vsx-323, vsx-323k, vsx 329 arsındaki fark nedir, fiyat farkına değer mi?
    denon avr-x500 bu anfilere kıyasla seçilebilir mi? başka öneriniz olur mu?
    Anfi kapalıyken sesi geçirme özelliği, arc ve 4k uyum (olmasada olur) bana yeterli özellikler.
    Magnat monİtor supreme 802 HCP ve magnat monitor supreme 802 HCT'de kullanılan 102 raf tipi-202 raf tipi çok fark yaratır mı?
    Magnat supreme 1002 seti zorlamalı mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Manhattan -- 21 Aralık 2014; 11:54:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Manhattan

Kendime giriş seviyesi bir ses sistemi yapmak istiyorum.Film için kullanmayı düşünüyorum.
    Forumda okuduklarım doğrultusunda Magnat 802 set ve pioneer vsx-323k anfi bana yeterli olacak sanırım.
    3.80'e 6.50, 25m2 dikdörtgen odanın dar kısmında kullanacağım.

Aklıma takılan bazı konularda yardımcı olursanız sevinirim.
    pioneer vsx-323, vsx-323k, vsx 329 arsındaki fark nedir, fiyat farkına değer mi?
    denon avr-x500 bu anfilere kıyasla seçilebilir mi? başka öneriniz olur mu?
    Anfi kapalıyken sesi geçirme özelliği, arc ve 4k uyum (olmasada olur) bana yeterli özellikler.
    Magnat monİtor supreme 802 HCP ve magnat monitor supreme 802 HCT'de kullanılan 102 raf tipi-202 raf tipi çok fark yaratır mı?
    Magnat supreme 1002 seti zorlamalı mıyım?

Burdaki üstadlar daha iyi bilgi vereceklerdir sana kesinlikle. Benim ise yardımcı olabileceğim konu ms 802 ile 1002 arasındaki fark aynı anfi de iki kuleyide aynı parçalarda dinlemiştim, 1002 deki fazladan bir adet bass müzik dinlerken ölçülür derecede zenginlik katıyordu. Flim izlemediğim için birşey diyemem ama bass ağırlıklı seslerde sizi tatmin edecektir diye düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dr. Manhattan kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam sistemi sadece film için kullanacak iseniz kompakt bir set almanız daha doğru olur diye düşünüyorum birde odanın dar kısmında kullanacağım diyorsunuz hemde yer sorunu olmaz ama işin içine müzik girdimi işler değişir tabi bu sizin beklentinize görede farklılık gösterir

film için subwoofer olmazsa olmaz bir parça ama siz onun eksiliğini hissedermisiniz bilemiyorum

denon x-500 ü es geçin

bu iş için toplam bütçeniz nedir ? 2.el düşünürmüsünüz ?

almışken vsx-329 alın

gsa da vsx-329 ve boston set var bir bakın derim
  • des_955 kullanıcısına yanıt
    Kompakt sistem olarak bakıyorken samsung HT-H4550R, pioneer BCS-424, samsung HT-F5550
    pioneer HTP-073 derken(kiminde hdmi in yok-yetersiz,altyazı sorunlu,ses özellikleri kötü,genişleme imkanları kısıtlı)
    Sony Bdv-n9200'e kadar geldim.(fiyatı 2.200 ayrıca cihaz bazı teknik kısıtlamalara sahip)

5.0 set ve giriş seviyesi bir anfiye yetecek kadar bir bütçe ayırdım.
    konunun neredeyse hepsini okudum apartman şartlarında, gece 5.0'ın bana yeterli olabileceği izlenimini aldım,
    sonradan subwoofer ekleyebilirim.
    film için kullanıcağım ama ps4 bağlamayı düşünüyorum ve laptop bağlantısı olacak yada media player.
    Kuleli olmayan hiç bir set gözüme güzel gözükmüyor.şöyle biraz etli butlu olsun :)
    2.el cihazları; kodları teknik rakamları derken fazla detaya girip kafayı sıyırtmamak için araştıramıyorum açıkçası.
    koltuk takımını değiştirip uzunlamasınada yerleşebilirim artık ne yapalım :)
  • merhaba hocam o zaman gsa orhan beyle telefon ile görüşüp vsx-329 ve magnat supreme 802 hcp ve hct set için fiyat al sonra duruma göre subwoofer düşünürsün
  • quote:

İkinci el almanızda fayda var. Boşu boşuna fazla para vermeyin. Sahibinden akıma yatan bir kaç ilan.
    Klipsch rf82 2300 TL
    JBL ES80 1400 TL
    Magnat vintage 450 kule ve vintage center 1750 TL
    Kef C7 1000 TL

Birde ilanlarımda jbl studio 180 var. 900 liraya satışa koydum.

Hocam vakit ayırdığınız için Tşkler öncelikle.

Yazdıklarınız arasında kef c7 sıfır almayı düşündüğüm bir hoparlörde, temiz ikinci el 1000TL güzel bir fırsat. Izmirde olması açısından da ayrı bir avantajlı...

Fakat klipsch rf 82 aklımı başımdan aldı :) tabii bu işin sonu yok ama rf82 yi almayı da çok isterim...

Öğrenmek istediğim: kef c7 , magnat 1002 , heco prime 702 arasında ağırlıklı sinema , nadiren de müzik dinleyecek birisi için doğru seçim hangisi olur?
    Dediğim gibi işe 2 kule ile başlayacağım ama daha sonra center ve arkaları da aynı markadan tamamlayacağım.

Klipsch i uzak bir hayal olarak şimdilik ikinci plana atıyorum. Herhalde bu yukarıdaki saydığım 3 modelden herhangi biri için rf82 den iyidir diyecek yoktur? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spdrmn -- 21 Aralık 2014; 14:05:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba hocam yukarıda hoparlörler yerine magnat bakabilirsiniz

http://gsaelektronik.com/urun/magnat-supreme-1002-hcp-50-hoparlor-sistemi_876.aspx?CatId=229

http://gsaelektronik.com/urun/magnat-supreme-802-hct-50-set_711.aspx?CatId=229

http://gsaelektronik.com/urun/magnat-supreme-802-hcp-50-hoparlor-seti_712.aspx?CatId=229

Hocam 1002 set güzel gibi geldi.
    Arkalarda 202 yerine 102 olması sizce çok etkiler mi?

Bir de magnat 1002 ile Kef C7 arasında fikriniz nedir?

Biliyorum gidip dinlemek lazım ama İzmirdeyim ve dinleme imkanım yok. Mecburen yorumlara göre karar vericez.
  • spdrmn kullanıcısına yanıt
    hocam bence o paraya daha iyi bir set olamaz

202 yerine 102 olması etkilemez pek

şahsi olarak magnat derim alıpta memnun olmayan yok kef için ne desem yalan olur o yüzden yorum yapmayacağım

dediğiniz gibi on doğru kararı kulaklarınız verir ama her zamanda hatta genellikle dinleme imkanımız olmuyor pek
  • quote:

Orijinalden alıntı: spdrmn

quote:

İkinci el almanızda fayda var. Boşu boşuna fazla para vermeyin. Sahibinden akıma yatan bir kaç ilan.
    Klipsch rf82 2300 TL
    JBL ES80 1400 TL
    Magnat vintage 450 kule ve vintage center 1750 TL
    Kef C7 1000 TL

Birde ilanlarımda jbl studio 180 var. 900 liraya satışa koydum.

Hocam vakit ayırdığınız için Tşkler öncelikle.

Yazdıklarınız arasında kef c7 sıfır almayı düşündüğüm bir hoparlörde, temiz ikinci el 1000TL güzel bir fırsat. Izmirde olması açısından da ayrı bir avantajlı...

Fakat klipsch rf 82 aklımı başımdan aldı :) tabii bu işin sonu yok ama rf82 yi almayı da çok isterim...

Öğrenmek istediğim: kef c7 , magnat 1002 , heco prime 702 arasında ağırlıklı sinema , nadiren de müzik dinleyecek birisi için doğru seçim hangisi olur?
    Dediğim gibi işe 2 kule ile başlayacağım ama daha sonra center ve arkaları da aynı markadan tamamlayacağım.

Klipsch i uzak bir hayal olarak şimdilik ikinci plana atıyorum. Herhalde bu yukarıdaki saydığım 3 modelden herhangi biri için rf82 den iyidir diyecek yoktur? :)

Eliniz rahatsa tabiki rf-82 ama ben olsam Kef c7 alırım iyi bir center eklerim sisteme. Özellikle bulabilirseniz defintive clr 2000 modeli şahanedir. subb eklemeyecekseniz bassları güçlü bir center. Bir çift kule fiyatına sistemi alırsınız. Almışken gücünüz yettiği oranda iyisini almaya bakın. Çünkü al sat zahmetli ve maliyetli iş. Sağlam kulelerle film izlemek olsun müzik dinlemek olsun ayrı bir keyif.
  • des_955 kullanıcısına yanıt
    Hocam kusura bakmayın kafanızı şişiriyor olmayayım da peki bu 802 yerine 1002 alsam yada vx-329 yerine vx-528-423 alsam ileriye dönük daha iyi bir yatırım olur mu ? magnat 102 yerine
    elimde sony ss-h50 var bunları surround hoparlör olarak değerlendire bilirmiyim?

http://img.manualscenter.com//manuals/html/6E/E9/6EE9DB68C281E15E88183A7CA4E69A54A8E604C2/6EE9DB68C281E15E88183A7CA4E69A54A8E604C2001.png
  • quote:

quote:

http://gsaelektronik.com/urun/magnat-supreme-1002-hcp-50-hoparlor-sistemi_876.aspx?CatId=229

http://gsaelektronik.com/urun/magnat-supreme-802-hcp-50-hoparlor-seti_712.aspx?CatId=229

Biliyorum gidip dinlemek lazım ama İzmirdeyim ve dinleme imkanım yok. Mecburen yorumlara göre karar vericez.

İmkaniniz varsa almisken mutlaka 202 lerle almanizi tavsiye ederim sonuçta 1002 lerle ayni sürücüler var 202 lerde,yani vereceği kaliteyi anlarsiniz..ben alirken 102 li olani almistim ama 202 lerin farkini bilmiyordum 102 lere göre... Zaten arada çok bi fiyat farki yok butceniz yetiyorsa mutlaka 202 alin derim..ben muzikde multi channel stereo dinledigimdem arkada 102 yerine 202 olsaydi çok daha artirrirdi sahneyi diye Düşünürüm hep...102 lerle 202 ler arasındaki fark 202 lerle 802 ler kadar vardır bence...hem 202 Ler alinirsa yanina bide t sinifi 50 TL lik bi anfiylede stereo sistem olarak da çok iyi is yapar bence...bunları kendim 102 aldigimdan söylüyorum ayni hataya butceniz varken düşmeyin bence...

• quote:

Orijinalden alıntı: meteor0636

quote:

quote:

İmkaniniz varsa almisken mutlaka 202 lerle almanizi tavsiye ederim sonuçta 1002 lerle ayni sürücüler var 202 lerde,yani vereceği kaliteyi anlarsiniz..ben alirken 102 li olani almistim ama 202 lerin farkini bilmiyordum 102 lere göre... Zaten arada çok bi fiyat farki yok butceniz yetiyorsa mutlaka 202 alin derim..ben muzikde multi channel stereo dinledigimdem arkada 102 yerine 202 olsaydi çok daha artirrirdi sahneyi diye Düşünürüm hep...102 lerle 202 ler arasındaki fark 202 lerle 802 ler kadar vardır bence...hem 202 Ler alinirsa yanina bide t sinifi 50 TL lik bi anfiylede stereo sistem olarak da çok iyi is yapar bence...bunları kendim 102 aldigimdan söylüyorum ayni hataya butceniz varken düşmeyin bence...

haklısınız bende biraz araştırdım, herkes 202 leri ciddi övüyor.
    magnat set alırsam kesin 202 olan bir set alacağım.
    tşk
  • spdrmn kullanıcısına yanıt
    1002 li seti alacaksanız 202 ler için 200 lira fark verip sete dahil edebilirsiniz.Toplam 1900 liraysa 102 leri setten çıkartıp 200 lira farkla 202 leri ekletebilirsiniz.

• RASCAX kullanıcısına yanıt
    Çokta bilmiyorum ne değişiklik olduğunu. Zaten daha kurcalayacak vaktim yoktu. O yüzden çokta anlamadım.
    Serviste bana aslında bu güncellemelerin eğer bir taraf çalışmıyorsa gerekmediğini söyledi. Ne ses kalitesi ne de görüntü de bir değişiklik olur.
    Genelde yeni cihazlarla ilgili bir durum olursa güncelleme önemliymiş. Benim bildiklerim bunlar.
  • Anladım.sayenizde bende öğrenmiş oldum
  • Bu konuyu biraz araştırdım bütün setin aynı takım yapılmasının daha iyi olduğu ve önlerin arkaları ezmemesi gerektiğini söyleyenler de var.
    surround'a (film için) iyi bir hoparlörün yeteceğini söyleyenler de var.Hangisi doğru bilemedim.
    Ben 802 ve 202'li hct seti almaya karar verdim.Ancak Gsa 1002 kulelere 102 eklediğine göre 802'ye de olur gibi...
    Ustat takım al

• quote:

merhaba hocam pioneer deki karşılığı vsx-529 dur şuan güncel olarak eski olarak ise vsx-528 ama yükseltme için pioneer vsx-923 vsx-924 tavsiye edebilirim veya denon x-2000 de olabilir

Teşekkür ederim, hafta sonu mediamarkette 1299 tl ye satılıyordu pioneerin 92x serilerine denk geliyorsa düşünürdüm ama dediğiniz gibi vsx520 yi bununla yükseltmeye değmez...
    802 HCT' de arkalarda 202 mevcut zaten.Takım olarak satılıyor.
    fiyat 1599 lira halen sanırım.
  • özgüç55 Ö kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam önemli değil 675 775 modeli ancak vsx-923 924 modeline denk gelir eğer 1300 lira bir bütçeniz var ise denon x-2000 i öneririm elinizdekine göre üst modeldir değişime değer
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.