Şimdi Ara

Windows Phone için Dark Browser, AMOLED ekranlarda enerji tasarrufu sağlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows Phone için Dark Browser, AMOLED ekranlarda enerji tasarrufu sağlıyor

AMOLED ekranlar dana canlı renkler ve daha az güç tüketimi sunsa da özellikle beyaz renkler söz konusu olduğunda aynı tutumu gösteremiyor. Windows Phone için Dark Browser, bu dezavantajı kendi yönetmiyle gidermeyi planlıyor.

Dark Browser, gezilen sayfaları optimize ederek beyaz alanları siyaha dönüştürüyor ve böylece enerji sarfiyatını azaltmayı sağlıyor. Zira AMOLED ekranlar, siyah renkleri gösterirken pikseli kapattığı için hemen hiç enerji harcamıyor.

Uygulama sadece HTML ögelerinde bu optimizasyonu yapabiliyor. Dönüştürülmemiş görseller ve bazı web sayfaları işlemin dışında kalıyor. 

Uygulamanın dezavantajı ise siyah renk üzeirne beyaz metin sunduğu için gözü yorma ihtimalinin olması. Ayrıca rakip tarayıcılar gibi zengin fonksiyonlar sunmuyor. Uygulama 2TL fiyat etiketine sahip. 

• Bak akıllıca uygulama..

• su anda piyasada ust segmentteki cihazlar icinde en berbat sarj omru olan cihaz nokia lumialar.1020 aldim 3 gun dayanabildim.cihazi 100'le birakip ustelik ucak modunda sabah kalktigimda 92..bircok deneme yaptim nexus 5'imle.ayni uygulama nexus'ta %5 goturuyosa lumia 8-10 goturuyor.hic tavsiye etmiyorum.sacma sapan bir sistem ve cihaz toplulugu.

• bir yerde okumuştum. google anasayfasını siyah yapsa dünyada büyük bir enerji tasarufu sağlar diye. ne kadar doğru bilmiyorum
  • Bence bu özelliği her tarayıcı özellik olarak eklemeli. Windows 98 demi ne böyle bir tema vardı hatta. Herşey siyah olurdu.

• Android tarayıcılardaki gece modunun aynısı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amoled ekranli Windows Phone yok diye biliyorum. Android telefonlarda Samsung kullaniyor genelde Amoled.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Amoled ekranli Windows Phone yok diye biliyorum. Android telefonlarda Samsung kullaniyor genelde Amoled.

Tamam sen öyle bil

• quote:

Amoled ekranli Windows Phone yok diye biliyorum. Android telefonlarda Samsung kullaniyor genelde Amoled.

Aynen hocam.

• Şarj kurtarmaya bire bir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Inque

quote:

Aynen hocam.

lumia 620-820-925 benim bildiklerim
  • quote:

İlk aklıma gelen Amoled panelli, Lumia 925
  • Denemeye değer aslında. Özellikle dh mini versiyonu arka fon beyaz olmasından çok şarj yiyiyor

• quote:

Bilmemek değil ögrenmemek mesele elimde olan 925 amolede mesela
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nymphadora

quote:

quote:

Aynen hocam.

lumia 620-820-925 benim bildiklerim

620 de amoled yok bide buna ek 1020 de var.

• quote:

quote:

Aynen hocam.

Bilmeden yorum yapmayın bari önce bir araştırın 3 dknızı almaz

925 %100 amoled mesela

• mert1907 kullanıcısına yanıt
    Evet yokmus duzeltmeniz icin tesekkurler

• Amoled ekranlar cok yayginlasirsa iyi olur facebook bile siyah olsun yani bi sıkıntı olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: assasin34

su anda piyasada ust segmentteki cihazlar icinde en berbat sarj omru olan cihaz nokia lumialar.1020 aldim 3 gun dayanabildim.cihazi 100'le birakip ustelik ucak modunda sabah kalktigimda 92..bircok deneme yaptim nexus 5'imle.ayni uygulama nexus'ta %5 goturuyosa lumia 8-10 goturuyor.hic tavsiye etmiyorum.sacma sapan bir sistem ve cihaz toplulugu.

Sırf rahatça karalayabilmek için "aldım" muhabbetine giriyorsun gibime geldi. Iki farklı Lumia cihazım oldu; gece şarjdan çekip sabah baktığımda ikisinin de şarjı %100 gözüküyordu. Arada 99. Şu konuları trollemeyi bir kesin artık.

• Batarya bitmesin diye sonra adam gozunden olmasin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.