Şimdi Ara

HTC'nin 8 çekirdekli Desire modeline ait yeni bilgiler gündeme geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• HTC'nin 8 çekirdekli Desire modeline ait yeni bilgiler gündeme geldi

Tayvanlı MediaTek'in dünyanın ilk gerçek 8 çekirdekli mobil yongasetini lanse etmesinin ardından pek çok üreticinin bu yongaseti ile ilgilendiği ve bunlardan birisinin de HTC olduğu iddia edilmişti. 

Firmanın alt seviye pazarlara yönelik olarak Asyalı yongaseti üreticileri ile işbirliği yapacağını doğrulamasının ardından yeni bir Desire modeline ait görseller internete sızdırıldı. Çinli perakendeci ePrice tarafından paylaşılan görsellerde HTC'nin üzerinde çalıştığı iddia edilen 8 çekirdekli Desire akıllı telefonu görülüyor. 

Bu Desire modelinde 8 çekirdekli MT6592 yongaseti, 1.5GB RAM, 5 inçlik 720p çözünürlükte ekran, 8MP çözünürlükte LED flaşlı arka kamera, Android 4.3 işletim sistemi, Sense 5.5 şeklinde özellikler yer alacağı belirtiliyor. Fiyatı ise yaklaşık 330$ civarında olacak. Modelde farklı renk seçenekleri olacak. 

8 çekirdekli Desire modelinin ilk etapta Çin'de satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Modelin lansmanının ise MWC 2014 etkinliğinde gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Is-HTC-trying-to-go-after-Apples-iPhone-5C-with-this-alleged-octa-core-Desire_id51804

• ;)

• alt seviye derken 720p ve mt6892 ile performans olarak"üst seviye" fhd'li telefonlardan hızlı veya eş değer olacağını düşünüyorum. ayrıca fhd'li telefonlar mobile internet faturasını şişirecektir. Honor 3x ile beraber idealimdekine yakın telefonlar. Bir lanse edilsin, HTC kalitesini yansıtıyorsa tercihim sanırım bu olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Public_Enemy -- 25 Ocak 2014; 22:44:39 >
  • Keşke ekranı 4.5-4.3 olsaydı büyük ekranlı cihazlardan gına geldi tek elle kullanamadığım telefona telefon demem ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafas215

Keşke ekranı 4.5-4.3 olsaydı büyük ekranlı cihazlardan gına geldi tek elle kullanamadığım telefona telefon demem ben.

bende aynı şekilde düşünüyorum ama yukarıdaki sızan görseller bana oldukça ince çerçeveli izlenimi verdi.
    Bu cihazın bir artısı da bağımsız developerlar xda filan HTC ile birlikte MTK chipsetlere daha çok ilgi gösterecektir. Malum HTC developerların gözdesidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Public_Enemy -- 25 Ocak 2014; 22:49:04 >
  • HTC'nin beni heyecanlandıracağı aklıma gelmezdi. Hadi bakalım beklemedeyiz.

• Şunu 1.5 GB yerine 1$ daha verip 2 yapsanız batarsınız sanki. Ama segment işin içine girince böyle oluyor maalesef.

• bu telefondan m8 ile ilgili tahminler yapabiliriz mesela ramin 2gb olacağı ve ekranın muhtemelen 5.2inc civarı olacağı gibi
    kamera konusu ise karışık

• keşke şöyle olsaydı keşke böyle olsaydı. bizim millet telefon tasarımcısı. incecik telefon işte.

• ram biraz düşük kalmış
  • Şunun siyah renklisi de olsa ne olur sanki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oh be sonunda MtK işlemcili cihazlarda sense 5 arayüzünü kullanabileceğiz zira daha akıcı bir endroid arayüzü yok. Sony xperia c çıkardı ortalık xperia Rom doldu darısı sense'nin başına

• Batarya'dan haber varın, batarya.

• kamerası da güzelse incecik telefon, tasarım güzel.
  • Ram 2Gb olsaymış keşke ayrıca tasarım süper olmuş ve çok ince görünüyor batarya 2000mAh olursa şaşırmayın.

• 5.5" olsa alırdım.
  • Gerçekten güzel bir cihaz olmuş. HTC bu sefer heyecanlandırdı

• Orta sınıfta fiyatıyla birlikte alınabilir cihaz olmuş.
    Htc düzgün işler yapmaya başladı. Önce One'dan başka amiral gemi telefon çıkarmayarak, şimdi de uygun fiyatlı orta seviye cihaz yaparak.
    Şu ultrapixel saçmalığını düzeltip fazla riske girmeden yeni One cihazıyla durumu düzeltir gibime geliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • guncelleme ne alemde? sat ve unut politikası ne durumda htc'nin?

• Merhabalar; tüm arkadaşlarımın yorumlarını okuyorum. bu herhangi bir arkadaşımın yorumuna yaptığım bir eleştiri filan değildir, sadece kendi düşüncelerim ve deneyimimdir. bir akıllı telefon için günümüzde artık bazı standartlar oluşmuştur. bu standartlar akıllı telefonların sunduğu kullanım özelliklerinden ve kullanıcıların kullanım amaçlarından doğmuştur. nedir bunlar. insanlar akıllı telefonlardan neler bekler akıllı telefonlar neler vaat ederler. en önemlileri ve en bilinenleri:
    1. sesli iletişim
    2. görüntülü iletişim
    3. yazılı iletişim
    4. dünyaya açılım her anlamda kısaca internet
    5. fotoğraf çekme
    6. video çekme
    7. müzik dinleme video izleme
    8. oyun oynama
    9. ...
    gibi uzayıp gidiyor. şimdi bu beklentilere ve akıllı telefon üreticilerinin vaatlerine bakınca ister istemez de akıllı telefonlarında bir standart oluşması gerekiyor. nedir bu standartlar. günümüzde akıllı bir telefonun standartları:
    1. iyi bir mikrofon ve hoparlör özelliğiyle güzel bir sesli iletişim sağlamalı
    2. 3g görüntülü iletişim
    3. mesajlaşma ve mail özelliği
    4. internet tarayıcısı ve hızlı veri aktarma 4g gibi
    5. gelişmiş kamera hem pixel hem de lens kalitesi
    6. iyi bir video işleme yeteneği
    7. iyi bir ses çıkışı destekli ses kartı ve görüntü kartı ve süper bir ekran
    8. hızlı bir işlemci yüksek ram kapasitesi ve güzel bir ekran.
    9. ...
    şimdi akıllı telefon standartlarına baktığımızda ilk 3 olay yani ben konuşurum mesajlaşırım yeter gibi düşünenlere telefonda akıllıya gerek yok zaten ama ille de akıllı telefonu hakkıyla kullanacağım diyenlere akıllı telefona ihtiyaç var ki onun içinde bir akıllı telefon:
    1. en az 5.5 inç full hd ekranlı olabildiğince minimum boyutlarda
    2. güçlü bir işlemcili android yazılımdan dolayı güçlü bir işlemciden önemlisi de iyi ramli ki günümüz için en az 2gb
    3. stabil yazılımlı
    4. iyi kameralı pixxel kadar lens kalitesi ve flaş kalitesinde önemli
    5. şık ve sağlam kasalı
    6. büyük pil kapasiteli gibi özellikler kesinlikle olmalıdır. öyle 1gb ramlı 4.3 inç ekranlı 13 pixel adi lensli kameralı akıllı telefon olmaz. böyle telefon isteyenler belli ki oyun oynamayacak internete girip işlerini halletmeyecek yakaladığı güzel anı fotoğraf çekip ölümsüzleştiremeyecek v.b. o zaman neden akıllı telefon alırlar. onlara tavsiyem paralarını boşa harcamamaları yönünde. akılsızından konuşturan mesajlaştıran basit bir telefon alıp küçücük zaten atsınlar ceplerine bataryasıda bitmez taşıyıp dursunlar. ben akıllı telefonu hakkıyla kullanmak istiyorum. onun içinde günümüzde bir aklılı telefon en az 2gb ramli, en az 5.5 inç ful hd ekranlı ince şık sağlam çerççeveli güçlü ve hızlı işlemcili stabil güncel yazılımlı iyi ve yüksek çözünürlüklü lensli olmalı...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.