Şimdi Ara

hayabusa en hızlı motor mu??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57
Cevap
1
Favori
87.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım dedi de hayabusa en hızlı motor diye aklıma takıldı dünyadaki en hızlı motor hayabusa mı_?

• ahanada

• jet motorlu bir motosiklet var 400 km/h hızı var
  • hayabusanın üretimi 2001 yılında durdu diye biliyorum ama o zamandan beri onun hızını geçen olmadı diye biliyorum
  • saolun Türkiyede varmıdır acep bu motordan
  • evet
  • Hayabusa hala üretiliyo ve ülkemizdede bulunmakta. Dünyanın en hızlı seri üretimde olan motorumudur bilmem ama kawasaki zzr1400 ün kağıt üzerindeki değerleri daha iyi ama pratikte hangisi daha güçlüdür bilemem.
  •  hayabusa en hızlı motor mu??

Hayabusa ile hiz rekoru

Noonan sets top speed record at Bonneville for non-streamliner
    John Noonan became the fastest man on a two-wheeled, conventional motorcycle Wednesday at the historic Bonneville Salt Flats.

Noonan, from Huntington Beach, California, turned a top speed of an amazing 259.393 mph on a 2003 partially streamlined 1,350cc supercharged Suzuki
    Hayabusa.

After several passes ranging from 240 mph to 246 mph, Noonan decided to challenge the FIM World and AMA National records in the measured mile.

His down-course pass was just above 246 mph, and his return pass at 259.393 mph gave him an average of 252.662 mph (406.621 kph, passing the current FIM World record of 337.884 kph set by N. Brisset in 2002). The 259.393 mph is the fasted speed for a sit-on motorcycle in the world.

Per FIM regulations, a return pass must occur within a two-hour time frame. Stopping to catch his breath after his first run, Noonan then proceeded to unleash his historic run.

So far, due to moisture conditions, the streamliner motorcycles have been unable to attempt the crack ultimate top-speed records.

çeviri özet olarak şöyle arkadaşlar.....

Kaliforniya ' lı John Noonan adındaki arkadaş , 2 tekerlekli aleminin en hızlı adamı ünvanını kazanmış durumda.
    2003 model 1350cc lik Suzuki Hayabusa makinasıyla , rekoru Çarşamba günü , Tarihi Bonneville Tuz Düzlükleri'nde kırmış.
    Rekor , bir gidiş - bir de dönüş şeklindeki denemelerin ortalaması alınarak hesaplanmış.
    Gidiş Denemesi = 396 kmh , Dönüş Denemesi = 417 km
    Ortalaması alınmış = 406.5 kmh.

• valla ben en hızlı bılıyorum
  • hayabusa en hızlı motorsa bir de buna bakın bu motor sadece amerika da öyle bir motor ki tam 52.000 devirde çalışıyo nasıl peki?helikopter motoru var o motorda adamın biri 340 la radara yakalanmış max hız 400 ü buluyomuş çok az kullanıcısı var çoy büyük olduğundan teknik tabloyu yayınlayamıyorum kusura kalmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ManyAak -- 17 Ağustos 2006; 13:32:21 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Cherokee

Hayabusa hala üretiliyo ve ülkemizdede bulunmakta. Dünyanın en hızlı seri üretimde olan motorumudur bilmem ama kawasaki zzr1400 ün kağıt üzerindeki değerleri daha iyi ama pratikte hangisi daha güçlüdür bilemem.

kawasakinin hayabusa kadar hızlı olduğunu sanmıyorum ama sadece tahmin
  • hayabusayı geçen yok şuan piyasada hayabusa= hayalbuysa
  • quote:

Orjinalden alıntı: ManyAak

hayabusa en hızlı motorsa bir de buna bakın bu motor sadece amerika da öyle bir motor ki tam 52.000 devirde çalışıyo nasıl peki?helikopter motoru var o motorda adamın biri 340 la radara yakalanmış max hız 400 ü buluyomuş çok az kullanıcısı var çoy büyük olduğundan teknik tabloyu yayınlayamıyorum kusura kalmayın

52.000 devir mi?

Marka model teknik özellikleri gösteren bir link var mı?
  • suziki hayabusa artık uretilmiyor. bildigim kadarıyla 99-01 arası uretildi. denilene gore onun üzerine bir daha daha iyisi üretilmedi ne kadar dogrudur bilmem. motorcu arkadaslardan daha ii bilgi alabilrisniz. benim bunla baglantım modifiyele alakalıdır. ( aklıma gelmisken internette bi arastıtın hayabusa turbo die, adamlar buna turbo takmıs aletin nasıl gittigine inanamöazsınız). bircok modifiyeli otoyla sık sık karsılastırlırdıgından hayabusa benim ilgimi cekmistri. kısace deli bi alettir gercektede nasıl gittigini gorum, ankarada bi tane war alet gitmio ucuo, ankaradaki rivayetlere gore ankarada bulunun modlu audi rs4 (500hp nin uzerinde oldugu soyleniyor) eskisehir yolunda guzel bi cekisme olmus...
  • motorcuların ulasmayı istedikleri son nokta olarak biliyorum, her motorcunun ruyasını susler....

1300 cc 150 hp
  • video 1 :http://www.youtube.com/watch?v=tmDiHYHJ56k&search=Y2K

video 2: sesi

http://video.google.com/videoplay?docid=-3741364641647135242&q=mtt
    quote:

Orjinalden alıntı: ManyAak

hayabusa en hızlı motorsa bir de buna bakın bu motor sadece amerika da öyle bir motor ki tam 52.000 devirde çalışıyo nasıl peki?helikopter motoru var o motorda adamın biri 340 la radara yakalanmış max hız 400 ü buluyomuş çok az kullanıcısı var çoy büyük olduğundan teknik tabloyu yayınlayamıyorum kusura kalmayın

• videolar gerçekten HARİKA özellikle motorun sesi
  • Hayabusa ya gazı vermemle takla atmam arasında 1 sn. den uzun bi zaman olcağanı zannetmiyorum
  • Dünyanın En Hızlı Motoru Şuanda Dodge'de.Dodge Tomahawk diye bir alet var uçak gibi bişey:)

Üretim tarihi : 2003
    Ülke : A.B.D.
    Maximum güç : 507 hp
    Maximum tork : 712 Nm
    Maximum hız : 676 km/s
    0-100 km/s : 2.6 sn
    Boş ağırlık : 680 kg
  • arkadaşın dediği motor şu hatta kraloyunda vb. sitelerde oyunları var

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.