Şimdi Ara

355. Dönem (MAYIS 2014) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.328
Cevap
73
Favori
326.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: samsungr522tr

quote:

Orijinalden alıntı: furkan_fa

askere giden kimse yok sanırım bu dönem 14gün kaldı işlemlerin sona ermesine hala gelen giden yok, kısa isteyenler korkun arkadaş hepimizi yedek subay yapacaklar sanırım

Uzun çıkma ihtimali var mı ki ya

Benim de bildiğim mayıs celbinde az kişi gideceği için uzun çıkması daha yüksek ihtimalmiş.

Uzun çıkarsa ne yaparım ben ya. 5.5 ay için bile stres yaptım gelip daha tonla mülakata gireceğiz

@asaschelf

Uzun çıkmaması için ne yapabiliriz ? Var mı öyle bir şey. Çünkü uzun gidersem yaştan dolayı bazı iş başvurularına giremem bile

ameliyat oldum diceksin :) sorduklarında evet işaretle

• quote:

quote:

askere giden kimse yok sanırım bu dönem 14gün kaldı işlemlerin sona ermesine hala gelen giden yok, kısa isteyenler korkun arkadaş hepimizi yedek subay yapacaklar sanırım

Benim de bildiğim mayıs celbinde az kişi gideceği için uzun çıkması daha yüksek ihtimalmiş.

Uzun çıkarsa ne yaparım ben ya. 5.5 ay için bile stres yaptım gelip daha tonla mülakata gireceğiz

@asaschelf

Uzun çıkmaması için ne yapabiliriz ? Var mı öyle bir şey. Çünkü uzun gidersem yaştan dolayı bazı iş başvurularına giremem bile

askerlik işlemini yaptırırken memura kısa istiyorum diyip diploma notunu sıfır girmesini iste öyle yapanlar duymuştum ben ve işe yaramış ama ne derece doğru bilemem, hangi bölümden mezundun bide unuttum tsknin en çok ihtiyaç duyduğu sağlık-mühendislik-avukat değilsen çokta endişelenme bence. ben uzun istiyorum özellikle ona göre planladım her haltı uzun istedim kısa çıkarsa diye endişeleniyorum hatta

• quote:

Orijinalden alıntı: asaschelf

quote:

quote:

@asaschelf

Tescil için gittiğimde haliyle hayır demiştim

Hiçbir sağlık problemim yok diye, çok sağlıklıyım diye işaretledim.

Anlamadım ki ben üniversiteyi bitirdim neden zorunluk olarak 12 ay uzun yapacağım ki ben çıkarsa

@furkan_fa

Ekonomi okudum.Diploma notu felan da sorulmadı. Tescil için gitmiştim zaten. Mayıs da gitmek istersen en geç 15 Şubat'a kadar gel bozdur demişlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samsungr522tr -- 2 Şubat 2014; 1:07:46 >

• quote:

bu celp döneminde fazlasıyla yedek subay alımı olur

google.docs dan bize bi liste yapsan iyi olur tertip, ki sayfayı açan sensin diye sana dedim
  • asaschelf kullanıcısına yanıt
    son başvuru 15 şubat ama bunu eklememişsin sanırım ilk mesaja.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arfix

Konuyu tam zamanında açtınız Şubatta mezun olup Mayısta askere gitme gibi bir planım var.
    Fakat okul diplomayı mezuniyetten 2 yıl sonra veriyor. Başvuru sırasında sıkıntı olur mu?

okulundan geçici mezuniyet belgesi ve transkript alman yeterli olacaktır.
  • arfix A kullanıcısına yanıt
    En güzeli
  • quote:

quote:

quote:

quote:

@asaschelf

Anlamadım ki ben üniversiteyi bitirdim neden zorunluk olarak 12 ay uzun yapacağım ki ben çıkarsa

@furkan_fa

Ekonomi okudum.Diploma notu felan da sorulmadı. Tescil için gitmiştim zaten. Mayıs da gitmek istersen en geç 15 Şubat'a kadar gel bozdur demişlerdi.

tecili bozdurmaya gittiğinde girer o zaman diploma notunu girmdiyse ki mutlaka girmesi gerek onu yani.

gitmek için başvuran eden yok ha cidden, ya hepimizi ys yapacaklar ya da hepimizi kd yapacaklar var ama hayırlısı artık

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@asaschelf

@furkan_fa

tecili bozdurmaya gittiğinde girer o zaman diploma notunu girmdiyse ki mutlaka girmesi gerek onu yani.

gitmek için başvuran eden yok ha cidden, ya hepimizi ys yapacaklar ya da hepimizi kd yapacaklar var ama hayırlısı artık

Uzun dönem çıkarsa idam fermanım olur. Çünkü yaştan dolayı girmem gereken iş sınavlarına giremem. Şimdi bile 5.5 ay ne yapacağım diye düşünürken 12 ay

• İnsallah herkese istedigi cikar. Ben ve bir iki kisi daha var uzuncuyuz :)) Sanada kisa cikar insallah tertip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • idealist_iletisimci İ kullanıcısına yanıt
    Hoşbulduk tertip...evet transkripti istediler verdim büyük ihtimal bende öyle düşünüyorum..ama yine de bir arayıp sorarım tertip..teşekkürler
  • samsungr522tr S kullanıcısına yanıt
    her şey kısmet bekleyip göreceğiz, umarım herkesi istediği çıkar ;) ben de meslekçi asteğmen istiyorum mesela ne garip dimi birimiz kısa için tedirgin olurken birimiz uzun çıkmıcak diye tedirginiz :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: idealist_iletisimci

İnsallah herkese istedigi cikar. Ben ve bir iki kisi daha var uzuncuyuz :)) Sanada kisa cikar insallah tertip

3 kişiyiz uzun isteyen benim bildiğim 4te olabilir 4ümüzü polatlıya meslekçi asteğmen alacaklar ahada buraya yazdım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: idealist_iletisimci

İnsallah herkese istedigi cikar. Ben ve bir iki kisi daha var uzuncuyuz :)) Sanada kisa cikar insallah tertip

3 kişiyiz uzun isteyen benim bildiğim 4te olabilir 4ümüzü polatlıya meslekçi asteğmen alacaklar ahada buraya yazdım

Agzindsn bal damliyor tertip Super bi acemilik yasariz

• quote:

her şey kısmet bekleyip göreceğiz, umarım herkesi istediği çıkar ;) ben de meslekçi asteğmen istiyorum mesela ne garip dimi birimiz kısa için tedirgin olurken birimiz uzun çıkmıcak diye tedirginiz :D

Umarım sizler gibi uzun isteyenler kontenyajanları doldurur da bize sıra gelmez

Mayıs celbinde diğer celplere göre daha az asker gittiği yazılıyor her herde. Bu yüzden de uzun dönem daha kolay çıkıyormuş.

Asıl istediğim kısa dönem bahriyeli olmak. Hep hayalimdi o beyaz üniformayı giymek. Formu bile doldururken spor dalına yüzme yazdırdım

• Selam millet Mayısta Askeriz inş. hayırlısı olur. Uzun dönem yedek subay çıkar inş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akrep_3

Selam millet Mayısta Askeriz inş. hayırlısı olur. Uzun dönem yedek subay çıkar inş.

Hosgeldin tertip :) Uzun donem isteyen bir kisi daha cikti :)

• quote:

Orijinalden alıntı: akrep_3

Selam millet Mayısta Askeriz inş. hayırlısı olur. Uzun dönem yedek subay çıkar inş.

hoşgeldin okul bölüm bilgisini de paylaş tertip, aynı astsubay okulunda olmamız muhtemel :D
  • Arkadaşlar selam,

Benim bir sorum var.

Sonunda ben de bu Mayıs'14 celbi ile gitmeye karar verdim askere. Şöyle bir durumum var: Normalde Ağustos 2013'te gitmem gerekiyordu; ancak bu zamana kadar bir şekilde denk gelmedi ve başvuramadım. Bakayayım yani. Bu sefer başvuruyu kesinlikle kaçırmamam gerek.

İlk postta arkadaş 1-31 Mart arası sevk öncesi işlemleri yaptırmak için başvurmak gerekli diye yazmış arkadaş. Bundan önce başka bir başvuruda bulunmak gerekiyor mu? Bir yerde son başvuru tarihi 15 Şubat diye yazıyordu Mayıs 2014 celbi için. Hangisi doğrudur, ne zaman başvurmak lazım kesin olarak?

Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abarrach

Arkadaşlar selam,

Benim bir sorum var.

Sonunda ben de bu Mayıs'14 celbi ile gitmeye karar verdim askere. Şöyle bir durumum var: Normalde Ağustos 2013'te gitmem gerekiyordu; ancak bu zamana kadar bir şekilde denk gelmedi ve başvuramadım. Bakayayım yani. Bu sefer başvuruyu kesinlikle kaçırmamam gerek.

İlk postta arkadaş 1-31 Mart arası sevk öncesi işlemleri yaptırmak için başvurmak gerekli diye yazmış arkadaş. Bundan önce başka bir başvuruda bulunmak gerekiyor mu? Bir yerde son başvuru tarihi 15 Şubat diye yazıyordu Mayıs 2014 celbi için. Hangisi doğrudur, ne zaman başvurmak lazım kesin olarak?

Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Selam tertip. 1-31 Mart sevk oncesi islemler icin verilen tarih. Eger mayista askere git ek istiyorsan 15 subata kadar subeye gidip basvuru yapman gerekiyor..

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.