Şimdi Ara

355. Dönem (MAYIS 2014) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları (307. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.327
Cevap
73
Favori
326.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    alis4 cevabın için teşşekkür ederim. Geçen hafta teskere alan bizim üst devrelere verilmesi gereken yol izni verilmedi. komutanlar bizede verilmeyeceğini söylüyorlar. sinüs tarihim 5 mayıs izin felan kullanmadım. kullanmayı da düşünmüyorum. şu an seninle aynı sayıyor olmam lazımken benim şafak atarsa 88 :( yol iznimizin verilmemesiyle ilgili olarak bu durumu nereye şikayet edebilirim bilgisi olan var mı? veya nereden yardım alabilirim?
  • G0LD_ G kullanıcısına yanıt
    bimer`e yaz, biz oyle yapmistik. basbakanlik dogrudan genel kurmaya yaziyor genel kurmayda oldugun birlige, lakin sonra isin ucu pis patlayabilir, uyarmadi deme.
  • buongiorno kullanıcısına yanıt
    yemin törenine kadar yanaşık düzen tek er eğitimleri, yürüyüşler yoğun bir şekilde. hamlıktan dolayı zorluk yaşama ihtimalin yüksek. yemin töreninden sonra yoğun bi ders dönemi var. gerçekten yoğun bir dönem. 2 aya yakın sürüyor bu dönem. sonrasında da kura ve mezuniyet provası. kısaca yoğun ve zor bir dönem olcak. ama şurası kesin ki zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksın. çünkü zaman geçmiyor be demeye fırsatın olmayacak.
    bu dönemde çok seveceğin komutanlar da olcak, sayısı az da olsa hiç hoşlanmayacağın komutanlar da. yatakhanede odalar 4 kişilik ve tv var her odada, her 2 odaya da 1 buzdolabı düşüyor, her gün sıcak su, yemekler için askeri standartlar düşünüldüğünde iyi denebilir ( evde yediğin yemekleri bekleme) .
    branşın için söylencek söz, en batı ili ankara
    bu dönem; urfa,van,erzurum,erzincan,diyarbakır,şırnak,kıbrıs,ankara,antep,hatay... aklımda kalanlar. ben 35liktim.

• Arkadaşlar bayraminiz mübarek olsun. Ailemizden uzaktayiz ne yazik ki hem bunu hem de kurban bayramini vatani görevde gecirecegiz. Allah bizlere bol bol sabir versin.
    Hayirli bayramlar...

Şafak: 86

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bayramı askerde geçirmek varmış..herkese hayırlı bayramlar.... atarsa 83...
  • torun gel.. Ben kastamonuda kalanlardanım acemı/usta olmak uzere gelınce kantınde benı goreceksınız eger 1.tabura dusersenız... Nızamıyede hergun hersey degısıyo ılkgun tum telefonları toplar evıne postalarlar eger tanıdıgın komutan olmazsa o rıske gırme gel askere sonra kargolat carsıya cıkan bırısınden rıca et alır getırır sana. Kastamonuya gelecekler kesınlıkle bogaz ıcın grıp ıcın ılaclar alsın. burası baska memleket revır felan hıkaye ıstedıgınız kadar gıdın gıder ıgne yer gelırsınız Surub vereceklerdı askerlık bıttı alamadım agrılar ıcınde sızlanırsınız. kapıda sorarlar ılac varmı dıye yok dıyın.. Ustası kastamonu olanlar boluk askerı olmaya bakın acemılık en rahat gecen yer burası bence.. 40 gun yatıs ve kesınlıkle koguscu olun. hergun 20 kısı postanız olur ortalıgı temızletırsınız. egıtım yok ıstıma yok yatakda ıstıma alıyolar. AMA ustaya burda kalırsanız Hızmet muhafız bolugu tam bır cehennemdır. 1.30 saate ıstıma alınır degısık ınsanlar vardır.. sorular varsa yardımcı olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: gursoy3387

torun gel.. Ben kastamonuda kalanlardanım acemı/usta olmak uzere gelınce kantınde benı goreceksınız eger 1.tabura dusersenız... Nızamıyede hergun hersey degısıyo ılkgun tum telefonları toplar evıne postalarlar eger tanıdıgın komutan olmazsa o rıske gırme gel askere sonra kargolat carsıya cıkan bırısınden rıca et alır getırır sana. Kastamonuya gelecekler kesınlıkle bogaz ıcın grıp ıcın ılaclar alsın. burası baska memleket revır felan hıkaye ıstedıgınız kadar gıdın gıder ıgne yer gelırsınız Surub vereceklerdı askerlık bıttı alamadım agrılar ıcınde sızlanırsınız. kapıda sorarlar ılac varmı dıye yok dıyın.. Ustası kastamonu olanlar boluk askerı olmaya bakın acemılık en rahat gecen yer burası bence.. 40 gun yatıs ve kesınlıkle koguscu olun. hergun 20 kısı postanız olur ortalıgı temızletırsınız. egıtım yok ıstıma yok yatakda ıstıma alıyolar. AMA ustaya burda kalırsanız Hızmet muhafız bolugu tam bır cehennemdır. 1.30 saate ıstıma alınır degısık ınsanlar vardır.. sorular varsa yardımcı olurum

eyvallah gursoy
    Kastamonu 5.J.EĞT.A.K.LIĞI acemi
    usta ise Ordu IL jandarma

1-2-3-4 1.tabur
    5-6-7-8-9 da 2. tabur
    7 ve 9. bolukler rahat diyorlar (9. sosyete imis) sicak su varmis
    6 ve 8 icin gecmis olsun zordur derler.

kalmak icin ugrasirdm fakat anlattiklarindan sonra kuzeye dogru yelken acayim iyidir dedim.
    KD bir acemi piyade er Koguscu nasil olur ? acemiliklte koguscu olunur mu
    yatakda ıstıma ne demek
    Grib ilaci bogaz pastili tavsiyene uyurak getirilecek tsk.

• Kardes koguscu dedigim burda 1. taburda her bolukde 3 kisi boluk askeri oluyo o askerler oranin temizlik duzeninden sorumlu. acemilr geldiginde tesisattan anlayan elektrikden anlayan yemekhane yazici fln alirlar. o kisiler koguscu oluyo boluk askerinin talimatlari altindaki postaya yaptio. istimada gece yat istimasi disariya ckip sira olunur tek tek saylip yatlir burda komutan geliyor kogusa sayip gidiyor. bozuk para unutma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • confusion. kullanıcısına yanıt
    Aleykümselam :D
    Atarsa 83 :))
  • G0LD_ G kullanıcısına yanıt
    ben terhis tarihimi hesaplattığımda 22ekim gözüküyor, senin nedir durum
  • n0bl3 kullanıcısına yanıt
    Piyade 1.bolukte bir zamanlar bi komando varmis de benim adimi soylesinler sana :) Allah kazasiz belasiz bitirmeni nasip etsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kardes koguscu dedigim burda 1. taburda her bolukde 3 kisi boluk askeri oluyo o askerler oranin temizlik duzeninden sorumlu. acemilr geldiginde tesisattan anlayan elektrikden anlayan yemekhane yazici fln alirlar. o kisiler koguscu oluyo boluk askerinin talimatlari altindaki postaya yaptio. istimada gece yat istimasi disariya ckip sira olunur tek tek saylip yatlir burda komutan geliyor kogusa sayip gidiyor. bozuk para unutma

eyvallah gursoy3387

o dediklerinden bir tanesi olmaya bakarak koguscu olacagiz insallah, bu bolukler ile ilgili bilgileri dogrumudur orada sen ne dersin ?
    meslek bilisim yazici cikar bizden en fazla.
    bozuk para +1
    eyv.
  • 355. KD Bil. Müh. Şu an Konya 3. Ana Jet Üssü KİEM dershanesinde Bilgisayar dersi veriyorum
  • arkadaşlar selamlar..
    Polatlı'da topçu olarak 2.5aylık temel eğitimi tamamladıktan sonra kuramı çektim asteğmen olarak kıtama teslim olacağım meyil iznim bittikten sonra. Acaba yol param ne zaman yatar? bilginiz varmı..
  • yeappa kullanıcısına yanıt
    Kardes tek bısy soyleyım. 2.tabur 1 e gore 5 yıldız lı otel. hersey yenı banyo tuvaletler yenı yataklar daha temız. ınternet kafa hızlı ve fazla bılgısayar var. ortamda hersey sıfır ve nızamıyeye yakın. carsı yada sevk durumlarında 100mt. galıba dolaplar az oldugundan 2 kısı kullanılıyomus bır dez avantajı o var.. 1.tabur nızamıye arası 1.5 km felan ben suana akdar 22 kereden fazla gıt gel yaptım yuruyerek :). 1.tabur 1940 da yapılmıs koy enstutisi sonradan askerıye olmus. ortam ormanlık ama hersey eskı. bıde genelde asayiş olacaklar 2.taburdu. senın en dıkkat etmen buranın havası cok dandık hasta eden bır havası var ılk zamanlar zorluk cekersın. Bugun 5-7 nobetını kamuflaj ustu sweet hırka ver uzerıne parka gıyerek tuttum kafamda bere vardı. ama öglen 37 derece ıdı. aklıma gelenler bunlar sımdılık. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: foobar

355. KD Bil. Müh. Şu an Konya 3. Ana Jet Üssü KİEM dershanesinde Bilgisayar dersi veriyorum

bu yakisirdi zaten
    tebrikler hayirli teskereler
  • quote:

Kardes tek bısy soyleyım. 2.tabur 1 e gore 5 yıldız lı otel. hersey yenı banyo tuvaletler yenı yataklar daha temız. ınternet kafa hızlı ve fazla bılgısayar var. ortamda hersey sıfır ve nızamıyeye yakın. carsı yada sevk durumlarında 100mt. galıba dolaplar az oldugundan 2 kısı kullanılıyomus bır dez avantajı o var.. 1.tabur nızamıye arası 1.5 km felan ben suana akdar 22 kereden fazla gıt gel yaptım yuruyerek :). 1.tabur 1940 da yapılmıs koy enstutisi sonradan askerıye olmus. ortam ormanlık ama hersey eskı. bıde genelde asayiş olacaklar 2.taburdu. senın en dıkkat etmen buranın havası cok dandık hasta eden bır havası var ılk zamanlar zorluk cekersın. Bugun 5-7 nobetını kamuflaj ustu sweet hırka ver uzerıne parka gıyerek tuttum kafamda bere vardı. ama öglen 37 derece ıdı. aklıma gelenler bunlar sımdılık. :)

tam bir karasal iklim ist. cehennem neminde
    2.tabur 1.tabur dusmek oranin elide sanirim. ya da kura

o bilgisayar varsa iyi lazim olabiliriz o cihazlara sanirim.
    bilgiler icin cok tesekkurler ilac gibi gelecek.

• KALDI 78..
  • Atarsa 78

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dedeler Denetim gordunuz mu?
    356 Denetim gorecek mi -1 ve 2.gruplar-
    Gorecek ise onereceginiz krem nedir
  • 
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.