Şimdi Ara

pioneer HTP-071 seti kullanan bilen var mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
3.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar 600 tl ye hoporlor seti, sub ve Vsx321 avr set olarak alinir mi acaba. Muadillerinin yari fiyatindan ucuz. Yani 1500 tl verip baska bisey almaya deger mi...

• Jeopardy J kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam forumda alan arkadaşlar var avr parasına set veriyorlar şimdi 1500 tl ye ne alacaksın ? ona göre değip deymeyeceği kesinleşir
  • Ne bileyim işte cok yuksek bir performans beklemiyorum ama almisken de kotu bisey olsun istemiyorum. Vyani extreme ozellikleri olan cok pahali setlere gerek yok.. sinema ve muzik dinlemek icin kullanacagim. Ha dersenizki bu ucuz ama 5 para etmez bunun yerine 1400 liraya şu var, onu alirim.
  • Geçen hafta mediamarkt an 799 tl ye aldım 1 hafta kullanıp iade ettim,iade etmemin sebebi tiz sesler istediğim gibi olmamasıydı, ama 600 tl yi kesinlikle hak eder, biraz kullanma şansınız varsa deneyin bence belki sizin ses zevkinize uyar, bu arada nerede 600 tl ye satılıyor?
  • Mediamarkt da:)

Kötü bir sistem degil diyorsunuz yani...

http://www.mediamarkt.c...1074527.html?langId=-14

Bir de bunda aklim kaldi. 1400 tl mm de. Ama benim oda 16 m2 buyuk gelir diye yanasamiyorum. Napsam ya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopardy

Mediamarkt da:)

Kötü bir sistem degil diyorsunuz yani...

http://www.mediamarkt.c...1074527.html?langId=-14

Bir de bunda aklim kaldi. 1400 tl mm de. Ama benim oda 16 m2 buyuk gelir diye yanasamiyorum. Napsam ya...
    Hangi mediamarkt da :)

600 e alsam iade etmezdim, kötü değil sonuçta amfisi güzel hoparlörleri değiştirebilirsiniz sonradan,16 m2 için gayet yeterli.
  • 1500 TL ye denon+pure hop seride var hb de mm de alternatif olabilir
    Gsa elektronik yada proav'yi arayıp 1400tl civarına bookshelf (raf tipi) hoparlörler ile nasıl bir set kurabileceklerini sormanızı öneririm.

600tl'lik Pioneer AVR'de yalnızca pasif sub kullanabiliyorsunuz, bu sebeple bu sete çok sıcak bakmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Gsa elektronik yada proav'yi arayıp 1400tl civarına bookshelf (raf tipi) hoparlörler ile nasıl bir set kurabileceklerini sormanızı öneririm.

600tl'lik Pioneer AVR'de yalnızca pasif sub kullanabiliyorsunuz, bu sebeple bu sete çok sıcak bakmıyorum.
    quote:

600tl'lik Pioneer AVR'de yalnızca pasif sub kullanabiliyorsunuz

Line in girisi olan herhangi bir aktif sub i kullanabilirsiniz. Su sekilde girisleri olanlardan:

Pasif sub cikisi olmasi sadece bir artidir.

Bende var bu cihaz, amfi fena sayilmaz parasini hakediyor hoparlorlerde degistirene kadar idare eder. Fiyatina gore guzel bir set bence.

• JakX kullanıcısına yanıt
    Sub konusundaki düzeltmeniz iyi olmuş. İnternetten bu setle ilgili araştırma yaptığım zaman detayını tam olarak bulamamıştım.

Tabii ki 600 tl'ye kesinlikle alınabilinecek bir set.
  • uguer1 U kullanıcısına yanıt
    Trump Towers da.

Aldım az önce akşam deneyeceğim. Fiyatı çok iyi bence. Bu fiyata avr vermiyolar..

arc özelliği varmış. aktif sub da takılıyomuş arkadaşların dediğine göre. Pek bi eksiği kalmadı yani. 1000-1500 tl olan avr'lerdeki özelliklere de benim ihtiyacım yok, zaten apartman dairesi. hazır set fiyatına çok daha iyi bişey almış oldum.
    Merhaba hocam hayırlı olsun güle güle kullanın güzel seçim ileride daha iyi bir hoparlör setiyle kaliteyi arttırırsın
    Aynen avr bile yok bu fiyata,
    Güle güle kullanın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: uguer1

Aynen avr bile yok bu fiyata,
    Güle güle kullanın :)
    1 hafta önce optimum media marktan aynı sistemi 699 TL aldım. Almadan önce çok araştırdım blurayli en ucuz hazır sistem fiyatına geldi bu sistem ama şuan çok memnunum giriş seviyesi için gayet yeterli sadece anfi bile bu fiyat neredeyse. Media marktaki görevli yeni gelecek partide bu sistemin fiyatını gösterdi 899tl+ KDV sistem almaya karar verenler hic düşünmeden fiyatıda yükselmeden alsın derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: beykozlu3434

1 hafta önce optimum media marktan aynı sistemi 699 TL aldım. Almadan önce çok araştırdım blurayli en ucuz hazır sistem fiyatına geldi bu sistem ama şuan çok memnunum giriş seviyesi için gayet yeterli sadece anfi bile bu fiyat neredeyse. Media marktaki görevli yeni gelecek partide bu sistemin fiyatını gösterdi 899tl+ KDV sistem almaya karar verenler hic düşünmeden fiyatıda yükselmeden alsın derim

Alıntıları Göster
    15 aydır kullanıyorum apartman katı için fazla bile basa fazla yüklenince distorsiyon cok fakat dediğim gibi apartmanda zaten fazla açılmıyor fiyatına göre güzel

• Iki hafta önce gaziemir mediamarkt'tan aldim. Öncelikle şunu belirteyim mağaza fiyatı ile internet fiyati çok farklı. internet magazasinda 599 tl yazan ürün,magazada 699 tl ye satılıyor. Ancak ben 599 tl ye aldım. Telefonumdan internet mağazasını incelerken "magazadan teslim" diye bir secenek oldugunu fark ettim. En yakin magazayi seciyorsunuz, odemeyi site uzerinden yapiyorsunuz , 10 ya da 15 dk sonra "magazadan teslim alabilirsiniz" minvalinde diye aliyorsunuz. Müşteri hizmetlerine kimlik beyan edip teslim aliyorsunuz. 100 tl kâr.

Cihaza gelince cihaz cogu kullanici icin kayet başarılı. Ozellikle Kompakt sistemlere yeltenen arkadaslara siddetle oneririm onlarin bekletisinizin uzerinde bir performans sergiliyor. Vsx 321 gayet basarili bir cihaz icindeki dekoder guncel tum codec'leri destekliyor. Analog anfiplikator kismi ise giris sevisesi ve apartman kullanicisi icin gayet yeterli fiyatina gorup asagilamak anlamsiz. Hoparlör kismina gelince paketten cikan hoparlör lerin hediye oldugunu hatirlatmak isterim. Cok basarili degiller evet ozellikle tiz konusunda ama benim gibi uydulara paralel birer tiviter takarsaniz tiz olayini ucuza halledebilirsiniz. Sub woofer pasif. Vsx321 uzerinde Aktif sub cikisi yok dogru ancak yakindaki herhangi bir elektronikciye cihazi goturup sub'dan preanfi cikisi alabilirsiniz. Suan oyle bi ihtiyacim yok ileride kendim yapacagim. Alacak arkadaslar dusunmeden alabilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: lhkarakas

Iki hafta önce gaziemir mediamarkt'tan aldim. Öncelikle şunu belirteyim mağaza fiyatı ile internet fiyati çok farklı. internet magazasinda 599 tl yazan ürün,magazada 699 tl ye satılıyor. Ancak ben 599 tl ye aldım. Telefonumdan internet mağazasını incelerken "magazadan teslim" diye bir secenek oldugunu fark ettim. En yakin magazayi seciyorsunuz, odemeyi site uzerinden yapiyorsunuz , 10 ya da 15 dk sonra "magazadan teslim alabilirsiniz" minvalinde diye aliyorsunuz. Müşteri hizmetlerine kimlik beyan edip teslim aliyorsunuz. 100 tl kâr.

Cihaza gelince cihaz cogu kullanici icin kayet başarılı. Ozellikle Kompakt sistemlere yeltenen arkadaslara siddetle oneririm onlarin bekletisinizin uzerinde bir performans sergiliyor. Vsx 321 gayet basarili bir cihaz icindeki dekoder guncel tum codec'leri destekliyor. Analog anfiplikator kismi ise giris sevisesi ve apartman kullanicisi icin gayet yeterli fiyatina gorup asagilamak anlamsiz. Hoparlör kismina gelince paketten cikan hoparlör lerin hediye oldugunu hatirlatmak isterim. Cok basarili degiller evet ozellikle tiz konusunda ama benim gibi uydulara paralel birer tiviter takarsaniz tiz olayini ucuza halledebilirsiniz. Sub woofer pasif. Vsx321 uzerinde Aktif sub cikisi yok dogru ancak yakindaki herhangi bir elektronikciye cihazi goturup sub'dan preanfi cikisi alabilirsiniz. Suan oyle bi ihtiyacim yok ileride kendim yapacagim. Alacak arkadaslar dusunmeden alabilirler.
    Ben alali bayagi oldu. Artik gercek yorumlarimi yazabilirim.

Setten cikan hoprlorlerde subda tam cop, direk sallayin. Ote yandan amfi gayet guclu yeterli.

Ben 4 tane 16 cm suruculu muzik seti hoparloru ile kullaniyorum. Subi ise modifiye ettik, 100-400 wattlik 20 cmlik massive sub surucu taktirdim. Bunu taktiktan sonra zaten ses boyut degistirdi. Butun bunlarin masrafi bana 300-400 bile degil..

Vaktinde z5500 de kullandim, su anda bu setin basslari onu ezer gecer. Millet birde bilmeden bu amfida bass yok falan diyor.. Sizde sub yoksa amfinin sucu ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: JakX

Ben alali bayagi oldu. Artik gercek yorumlarimi yazabilirim.

Setten cikan hoprlorlerde subda tam cop, direk sallayin. Ote yandan amfi gayet guclu yeterli.

Ben 4 tane 16 cm suruculu muzik seti hoparloru ile kullaniyorum. Subi ise modifiye ettik, 100-400 wattlik 20 cmlik massive sub surucu taktirdim. Bunu taktiktan sonra zaten ses boyut degistirdi. Butun bunlarin masrafi bana 300-400 bile degil..

Vaktinde z5500 de kullandim, su anda bu setin basslari onu ezer gecer. Millet birde bilmeden bu amfida bass yok falan diyor.. Sizde sub yoksa amfinin sucu ne?

hocam selamlar bende de jazz(J-S)9940B ev sinema sistemi vardı ve mutlu mesut kullanıyordum fakat dekoder bozuldu yenisi yok servisi yok şimdi elimde 5 hoparlör ve 100 watt lık subwoofer öylece duruyor.bu sistemi tekrar aktif hale getirmem için bir amfiye ihtiyacım var.sorun şu ki benim sub aktif 321 ise pasif sub destekliyor.bana sadece amfi lazım aktif-pasif olayını elektronikçide hallederiz sanırım.zaten sub da sadece 9 pin çıkışı var mecburen yeni bir çıkış yapılacak amfi bağlantısı için.bu setin subwoofer i bilen bilir 100 watt ve çok güzel ve derin bass veren bir ürün.ancak hoparlörler dandik biraz tiz kalitesi berbat denebilir.
    set bu

öndeki iki, kule ve sub kalacak arkaya 2 tane surround hop ve öne kulelerin içine yerleştireceğim 2 hop ve bir center hop. ve bir de amfi ile kullanacağım.ne yapmamı önerir ustalar?

• htp-071 e s750 uyduları taksam uyumlu olurmu? ayrıca uyumlu olurs ses kalitesi artarmı?
  • JakX kullanıcısına yanıt
    Bu AVR a hoparlör olarak 6ohm 100 watt değerlerinde araba kapı hoparlörü ve arabadaki sub u bağlasak sesler yine yeterince efektif olurmu böyle upgrade edebilirmiyiz?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.