Şimdi Ara

Samsung yeni Tizen cihazlarını MWC 2014 etkinliğinde sergileyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung yeni Tizen cihazlarını MWC 2014 etkinliğinde sergileyecek

Tizen açık kaynak mobil işletim sistemi üzerinde uzun süredir çalışmalarını sürdüren ancak bir türlü takipçilerini sevindirecek cihazları piyasaya sürmeyen Samsung, MWC 2014 etkinliğinde bir demo yapmayı planlıyor. 

Firma tarafından yapılan açıklamada, MWC 2014 etkinliği öncesi 23 Şubat tarihinde Tizen Birliği bir kokteyl verecek ve sadece bu kokteylde yeni Tizen cihazlarının çok kısa bir önizlemesi sunulacak.

Samsung'un Tizen cihazlarının piyasaya çıkışını yılın ikinci yarısına ertelediği kouşuluyordu. MWC 2014 etkinliğinde Samsung'un çok kısa bir sunum yapacak olması bunu destekler nitelikte. Bu etkinlikte SK, LG U+ ve KT gibi Güney Koreli ve NTT DoCoMo gibi Japon operatörler Tizen planlarını da katılımcılarla paylaşacak.  

Samsung'un geniş çaplı bir Tizen satış stratejisi izlemek istediği gelişmelerden anlaşılıyor. Etkinlikte cihazların muhtemel piyasaya çıkış tarihlerinin de açıklığa kavuşması bekleniyor. MWC 2014 fuarında ayrıca ZTE de Geek adlı Tegra 4'lü cihazı üzerinde Tizen işletim sistemini sergileyecek.  

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Samsung-to-demo-its-newest-Tizen-devices-on-February-23rd-at-MWC-starts-sending-out-developer-invites_id51771

• Bada gibi bi köşeye atacaksan hiç bulaşma Samsung, o kadar kullanıcıda mağdur olmasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kadar süredir yapılan çalışmalar sadece kısacık bi demo içinse hiç uğraşma. Artık bada konusunu bile açmak istemiyorum zaten bilen biliyor ama arkasında durmayacaksan ve milleti kobay olarak kullanacaksan hiç boşuna masrafa girme.

• bir türlü çıkamayan işletim sistemi...
  • kobaylar olmasa tıp bu kadar gelişmezdi.

• Zamanında Ağabeyim mobil tecrübeme güvenip tavsiyemle Wave almıştı kaç sene oldu her fırsatta beni eleştiriyor.Evime misafirliğe geldiği zaman teknoloji den konuşmaya korkuyorum yeminle siz siz olun Tizen çıktığı zaman benim gibi hemen atlamayın.

• 2. Bada vakası. Açık ve net.
  • Bada sadece Samsung firmasına ait bir mobil işletim sistemiydi. Tizen OS ise Linux Vakfının desteği ile geliştirildiği gibi sadece Samsung ve Intel bu projeye en çok destek firmalar. Yani ipler Samsung'un elinde değil, ikinci bir Bada faciası olarak adlandırılması traji komik bir bilgisizlik örneği.
  • Bada kötü bir işletim sistemi değildi sadece yeteri kadar destek görmemişti eğer bu desteği görseydi bu durumlara gelmezdi.Fakat Bada çıktığında Samsung Mobile Apple'ın oldukça gerisindeydi ve Samsung Galaxy'e Anrodid koymaya karar verdiler bu da amiral gemilerinin hep Android olmasına neden oldu çünkü başarılı bir cihazdı.Tizen işletim sistemindeki durum WP8'e daha yakın çünkü bu sistem sadece Samsung telefonları ve işlemcileriyle çalışırsa optimizasyonu Androidten daha iyi olacaktır uygulama kıtlığı ise 1.5 sene muhtemelen hat safada olacaktır

• sadece android ve ios sa mahkum olmamak için yeni sistemlerin çıkması güzel jolla ve bu tizen bakalım neler yapacak
  • çare tizen

• İşin diğer tarafında Intel var. Ayrıca Samsung ve Intel dışında başka ortaklar da var ve projeyi Linux vakfı da destekliyor. Öyle Bada gibi zayıf bi destek yok. MeeGo'ya bakmayın ona desteğini kesen ana kurucu olan Nokia idi. O da Elop yüzünden. Ama bunda böyle bir durum yok o yüzden tek yapmaları iyi bir tanıtım ile bunu kitlelere kabul ettirebilmek. Tek çekincem Samsung'un yine o iğrenç arayüzünü ekleyip sistemi mundar etmesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir beta sürümü yayınlasalar da bizde kullansak.

• tizen os android kullanıcılarıda cihazlarına kurup deneyimleyebilirse aslında daha kolay yaygınlaşır

• gelsin bi bakalım
  • hali hazırda 1 milyon uygulaması olan bir platform varken kim bunu tercih edecek??

• blackberrynin daha fazla şansı var
  • bişey olmaz samsung ne yapsa satıyor zaten bunuda millete kakalar

• Otomasyondan işletim sisteminide unuttu.
    Android devam ettiği sürece alternatif sistem görmek zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

hali hazırda 1 milyon uygulaması olan bir platform varken kim bunu tercih edecek??

Telefona fazla para vermeyen bilinçli tüketiciler. Cevap bu kadar basit.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.