- x
DenizBank emeklilere 450TL veriyor.
190 Cevap10970 Görüntüleme12 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

53 Mesaj
28 Ocak 2014; 9:49:38 

Bu bankalar o emeklilere 200-400tl para verir sonra da geri alır demedi demeyin
Şimdi bende babamın emekli maaşı için şartlarına bir bakayım dedim

1- Denizbank 36 ay bağlıyor ( eminim her yıl hesap işletim ücreti alır )
2- Kurtaran hesap adı altında bir hesap açmanız zorunlu...( kredili hesaptır ciddi faizlerle size para kullandırır )

Babamın hesabında 200tl kalsa ve 300tl çekmek istese ( adam anlamaz dener ) banka direk kurtaran hesap ile bu parayı verecek
Sonra o fazladan 100tl için ciddi faiz isteyecek..Sonra bu hesap içinde ayrıca yıllık hesap işletim ücreti alacaktır

Yakınınızı bu işlere sokmadan araştırın..Yazık etmeyin yaşlı insanlara

164 Mesaj
28 Ocak 2014; 10:00:18 

3 kağıt bunlar hep ilerde işlem parası zart zurt diye o parayı alırlar bu devirde kim kime durduk yere para veriyor

2130 Mesaj
28 Ocak 2014; 16:32:36 

coluk cocuk doldu yine bu konu yok acisini cikarir yok bilmemne.. akilli olursan kimse bisey cikaramaz, kullanmazsin kmh hesabini olur biter dikkat etmen gereken nokta hesabindaki para kadar cekicen sadece 907 lira varsa hesapta 905 veya 900 cekicen. 910 cekersen 2 lirayi kurtarmak icin faiz yersin.

onemli olan o 400 lirayi nasil verdigi bolup aydan aya veriyosa ise yaramaz. basvuru yapinca direk nakit olarak mi veriyor yoksa bir dahaki ay maas gunu hesabami aktariyor? veya bonus olarakmi veriyor bilen yok mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

6 Mesaj
28 Ocak 2014; 16:48:50 

Hesap işletim ücreti yok. KMH hesabını da kullanmazsanız durduk yere faiz ödemezsiniz.

Bence iyi kampanya. Para tek seferde veriliyor.

Sorunsuz Alışverişlerim: 27fatih(8)-çaylaq-etlik(10)-JohnDillinger-TGzgnr(2)-isolayn007(8)-dehsetulwahset-bukelamuns-Allforfun-adakif-fırsatkampanya-koko69(7)-ben_wade-steinbeck0635-mavisis-dh(2)-2008_008(2)-eopariltay-Rebelyus(8)-PES_21_Murat(4)-tughuman--K@-emir.seymen-bilgimolsun(2)

46 Mesaj
28 Ocak 2014; 22:17:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Lasvegaswings

coluk cocuk doldu yine bu konu yok acisini cikarir yok bilmemne.. akilli olursan kimse bisey cikaramaz, kullanmazsin kmh hesabini olur biter dikkat etmen gereken nokta hesabindaki para kadar cekicen sadece 907 lira varsa hesapta 905 veya 900 cekicen. 910 cekersen 2 lirayi kurtarmak icin faiz yersin.

onemli olan o 400 lirayi nasil verdigi bolup aydan aya veriyosa ise yaramaz. basvuru yapinca direk nakit olarak mi veriyor yoksa bir dahaki ay maas gunu hesabami aktariyor? veya bonus olarakmi veriyor bilen yok mu ?

Dostum yazıyor kampanya detaylarında. Maaşı aldığın ilk aydan sonraki takip eden ay 400 tl nakit yatıyor

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
14 sa. 59 dk. kadarı kaldı.
28 Ocak 2014; 22:54:20 

quote:

ben çoluk çocuk isem sen kaç yaşındasın söyle bakayım :)

3-5 kuruş kar edeceğim diye milletin atmadığı takla kalmıyor

hadi kendinizi yakıyorsunuz ama bu zavallı ihtiyarlardan ne istiyorsunuz ?

ben dahi bu kadar internet vs. bilgim olduğu halde bu tür işlere girmez iken ömründe bilgisayar vs. kullanmamış ,maaşını bankamatikten bile zor çeken (çoğu çekemeyen) insanlara

kurtaran hesabı sakın kullanma ,telefonuna mobil uygulama kur mu diyeceksiniz ?

deseniz çok mu anlayacaklar ?

bence de buraya çoluk çocuk dolmuş 25-50 tl. çarpabilirmiyim peşinde

zaten o kadar kafası çalışan emekli birinin gel seni denizbank a götüreyim demesine gerek kalmaz kendisi gider

ilerde emekli olunca siz maaşınızı oradan oraya taşırsınız bu bizi ilgilendirmez ama yaşlıları bu işe bulaştırmayın ,zaten vermeleri gereken promosyonları hediye imiş gibi veriyorlar ama bazıları bunu bile anlamıyor

2130 Mesaj
28 Ocak 2014; 23:06:30 

kardeşim bilgilendir sende o zaman tanıdıklarını, yapmayın etmeyin deme herkese..

bankalar ticarethanedir sonuçta elbette kar etmek isteyecekler, her türlü pisliğide yaparlar hem fikiriz o konuda, ama bunun çaresi almayın yapmayın etmeyin değildir, bilinçlenmek ve bilinçlendirmektir.

400 lira az bir para değil emekliler için, nasıl olsa bu parayı her ay alacak adam 400 lira fazla alsın kötü mü olur? ne kaybeder akıllı davrandıktan sonra?

yapman gereken 3 sene o bankayla çalışmak ve kmh hesabını kullanmamak bu kadar !

denizbank çalışanı geldi konuya adama demediğinizi bırakmadınız kaçtı gitti adam ne yapsın?

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
28 Ocak 2014; 23:23:51 

bak kaç yaşında olduğunu yine yazmamışsın :)

çoğu emeklimiz anlamaz kurtaran hesap vs. kullanır diyorum ,sen uyandır diyorsun :)

benim tanıdığım bir tane emekli var ,adam parasını başkasına çektiriyor ,kimi bulursa kolundan tutup bankamatiğe götürüyor ,aslında para falan bırakmamış hepsini çekmiş ,hatta kredi çekmiş ödemediği için maaşının bir bölümüne haciz konmuş

hadi şimdi bu adamı uyandır da göreyim :)

yahu kardeşim emekli bir adam bir defaya mahsus 400 tl. almazsa fakirleşecek mi ,alırsa zenginleşecek mi ?

bak benim maaşım ziraat bankasında ve asla taşımayı falanda düşünmüyorum , 400 tl. verecek diye her ay strese mi gireceğim yani ?

madem bu kadar tepki gösteriyorsunuz o zaman bu bankalara deyin ki ,bu zavallıların promosyonlarını verin ,yazık değil mi adamlara

bunu deyin başımın üzerinde yeriniz var ama böyle ne olacağı belli olmayan ve üstelik 3 yıl bu bankaya teslim olmanın ne anlamı var ,bugün internet firmasına bile 1 yıldan fazla taahhüt vermek istemiyoruz ama gözü kapalı bankaya teslim olacağız ,ne için 400 tl. için (bence mantıklı değil)

denizbank çalışanı geldi ve aynı mh. elemanı gibi reklam yaptı ,merak etmeyin biz kimin ne niyette olduğunu bilecek yaştayız :)

2130 Mesaj
28 Ocak 2014; 23:34:49 

83 doğumluyum, emekli değilim tabi ama tekrar söylüyorum şu an mevcut kampanyalar içinde en cazip olanı bu gibi görünüyor.

dediğiniz gibi intisnai durumlar tabiki var parayı başkasına çektirmek vs.. ancak sizin mantığınızla bakacak olursak olaya kolundan yakaladığı adama para çektirmek en tehlikelisi..

benim anlatmak istediğim bu insanlar mevcut bankalarında her ay zaten bu parayı çekip kullanıyor, 400 lira fazladan alsın bir ay emekli maaşları zaten ortada onlar için hiç az bir para değil..

risk oluşturacak birşey yok yanlarına bir tanıdıklarını alıp görüşmek üzere gidebilirler bankaya, sözleşmede belirtilmeyen birşeyi yerine getirme yükümlülüğünde değil hiç kimse.

sadece bu kampanyaya müdahil olduktan sonra başka banka çıkar ben 500 veriyorum, 700 veriyorum derse onu bilemem ama şuan için internetten okuduğum kadarıyla sakıncalı bir durum görünmüyor.

kredili mevduat hesabından ek para çekmemek kaydıyla.

fastpay uygulaması için söylemiyorum bu dediklerimi ona bence gerek yok...

2211 Mesaj
28 Ocak 2014; 23:46:13 

bende pederin maaşını buraya aldıriim. 400 400 dür

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
28 Ocak 2014; 23:51:03 

emekli vatandaş size ,beni götür derse götürürsünüz ama bence hiç haberi olmayanları götürmeyin derim bu işin vebali var ve ben bir bankanın babasının hayrına 400 tl. verdiğini görmedim ,hatta nasıl soyarımın hesabını yapıyorlar ,özellikle denizbank

misal ing. oyak ile anlaşamadı ,şartları şuydu ;

kart ücreti olmayacak ,eft/havale ücretsiz olacak

yani bu kadarına bile razı olmayan banka şimdi emeklilere üste para verecek ,dünyanın sonu geldi galiba :)

ileride bu konunun nasıl sonuçları olacak göreceğiz ,hadi 1 sene olsa riske girilir ama 3 sene taahhüdü ben babam olsa vermem :)

ve gerisine de karışmam

Bu mesajda bahsedilenler: Lasvegaswings

490 Mesaj
29 Ocak 2014; 0:19:31 

Akıllı olursan banka bişey yapamaz mış mış mışş...Bal gibi de yapar UZAK DURUN KARDEŞİM UZAKKK BENDEN NACİZANE BİR TAVSİYE...Başımıza bir işi geldi bu saçma sapan hesap yüzünden neredeyse eşimden ayrılacaktım.Yaşlı insanlar çok zor hallediyorlar işlerini ne kadar çektiğini bilmiyor ,kalan parasını unutuyor vs vs benden söylemesi UZAK DURUN!

Bundan sonra ne olursa olsun devlet bankasının dışına çıkmayacağım ne olursa olsun kendilerinin olsun paraları da avantajları da....

38 Mesaj
29 Ocak 2014; 0:35:08 

quote:

Orijinalden alıntı: isbara40

Babamın vefatında dolayı babamın emekli maaşını üç kardeşim ve annem alıyoruz. Yani 4 kişinin üzerine ayrı ayrı hesap var. Bu 4 ü üzerindende alınır mı bu para?

Belli bir alt limiti vardır. Misal, Finansbank'ın kampanyasında maaşın en az 500 TL olması gerekiyordu.

Finansbank'a geçiş yaptırmıştım validenin maaş hesabını. Herhangi bir sorun ve kötü sürpriz yok.

Bir de, "hiç bir banka bu kadar parayı hayrına vermez"ciler toplanmış. Sadece Denizbank değil, bir çok bankanın böyle kampanyaları var. Hayrına yapmıyorlar zaten, hesaba yatan parayı işletiyor, müşteri portföyü genişliyor vs... Onlar çıkaracaklarını başka kalemlerden çıkarıyorlar zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xAsilKurtx -- 29 Ocak 2014; 0:37:38 >

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
29 Ocak 2014; 0:39:45 

bende bu durumları anlatmak istiyorum ama illa 400 tl. diye tutturmuş millet :)

sonrasını düşünen yok ,al hemen harca ,günümüz insanı hep böyle düşünüyor ,alacağını hesaplıyor ama vereceğini hiç düşünmüyor

ben 2000 tl. kredi kullandım (3 yıl geri ödemeli) 2 yıla yakınını ödedim hala 1000 küsür tl. boç görünüyor :)

bunlar anasının gözü ,öyle vatandaşın yararına hiçbir şey vermezler ,dikkat ederseniz sizi telefonla arayan mh. elemanları nasıl ballandıra ballandıra anlatırlar size kakalamak istedikleri işleri

beni habire hayat sigortası için arıyorlar ,yahu diyorum benim sgk.+oyak+kredi kullandım oradan sigortam var

ama kandıracak ya ,olsun efendim ama bu hizmet çok başkaymış da vs.vs.

ulen bir checkup yapıyorlar sanki çok büyük bir olay , özellikle bir özel hastaneye karnım ağrıyor diye gitsen yapmadık tahlil bırakmıyorlar ,hastane değil ticarethane mübarek :)

Bu mesajda bahsedilenler: quatrros

5571 Mesaj
29 Ocak 2014; 16:52:17 

quote:

kardeşim bilgilendir sende o zaman tanıdıklarını, yapmayın etmeyin deme herkese..

bankalar ticarethanedir sonuçta elbette kar etmek isteyecekler, her türlü pisliğide yaparlar hem fikiriz o konuda, ama bunun çaresi almayın yapmayın etmeyin değildir, bilinçlenmek ve bilinçlendirmektir.

400 lira az bir para değil emekliler için, nasıl olsa bu parayı her ay alacak adam 400 lira fazla alsın kötü mü olur? ne kaybeder akıllı davrandıktan sonra?

yapman gereken 3 sene o bankayla çalışmak ve kmh hesabını kullanmamak bu kadar !

denizbank çalışanı geldi konuya adama demediğinizi bırakmadınız kaçtı gitti adam ne yapsın?

kardeş....ne kadar anlatırsan anlat..her şey karşındakinin anlayabildiği kadarı ile sınırlıdır...yorma yahu kendini...

David Coverdaleden Soldier of Fortuneyi indirip dinleyin..iyi gelecektir
olmazsa neşet babadan..yalan dünyayı..dinleyin..aynı etkiyi yapıyor..

3216 Mesaj
29 Ocak 2014; 17:01:34 

emekli sandığı emeklisi de faydalanabiliyor mu?

2130 Mesaj
29 Ocak 2014; 18:45:12 

:) bosver hocam isteyen istedigini yapmakta ozgur herkesin secimi kendine, bu arada o lafi cok severim cok dogru bir soz

Bu mesajda bahsedilenler: ganeja

70 Mesaj
30 Ocak 2014; 0:21:26 

Garanti senelik bir çeyrek veriyosa ki şuanda çeyrek 150tl civarı, 3 senede 450 tl almış olacaksınız. 3 yıl bağlanmıyosun ayrıca 1 yıl bağlanıyosun.
Hesap işlem ücreti yoksa bence daha avantajlı garanti.

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
31 Ocak 2014; 6:01:02 

evet bizim anlamamız kıt ,nede olsa 3-5 yıl bir bankada çalışmadık ya

siz o yollara giderken biz çoktan döndük

direk alıntı yapmadım ama kime söylediğimi anlayan anlamıştır

zaten karşıdakinin anlayabildiğinden daha iyi anlıyorsa bu yazdıklarımın kime olduğunu hemen anlar

379 Mesaj
31 Ocak 2014; 11:11:49 

gidip sordum e devlet şifresi lazimmis. ek hesap ve kredi karti sartmis ama kredi karti ve hesap için hesap işletim ücreti yokmuş. bence makul bir kampanya.
Baskalarinin kafasi calismiyormus gibi vay şöyle olur vay boyle olur diye ahkam kesen arkadaşlar akliniz size yetiyorsa yeterli bu kadar kasmaniza gerek yok Benim babami benden çok düşünecek değilsiniz. Ziraat bizim paramizi işletirken bir kere promosyon vermek aklina geldi mi o paragöz bankadan daha fazla somurulmemize Sesiniz cikmaz ama başka banka promosyon verir begenmezsiniz :D

278 Mesaj
31 Ocak 2014; 11:17:18 

quote:

Orijinalden alıntı: pesaction

Garanti senelik bir çeyrek veriyosa ki şuanda çeyrek 150tl civarı, 3 senede 450 tl almış olacaksınız. 3 yıl bağlanmıyosun ayrıca 1 yıl bağlanıyosun.
Hesap işlem ücreti yoksa bence daha avantajlı garanti.

Garanti'den 3 kere alamıyorsun ama her müşteri 1 defa alabiliyor.

133 Mesaj
31 Ocak 2014; 19:00:47 

konuyu arkadaşlarımı faydalandırmak için okudum.
herkes değişik yorum yapmış
ziraatten yada ptt den alana ne veiyorlar(hiç)kuyruklar ve suratsızlık da cabası
ben ptt den alıyorddum.ilk maaşımı 2,5 satte aldım.
gittim finansbanka 6 aydan fazladır bankaya uğramadım.maasını internetten eft yada kartla çekiyorum.tek krş masraf çekmediler henüz.
öyleyse neden bana hiçbirşey vermeyen bankada durayımki?
bugün olsa anında denizbanka geçerim.
300 tl +45 tl(otomatik ödeme kampanyası) 345 tl aldım.
arkadaşından borç istesen 345 tl kaçı verir sana?
emekli olan tüm arkadaşarıma şimdi denize gidin dememek onlara ihanet değilmi şimdi?
hepinize hayırlı kazançlar

379 Mesaj
31 Ocak 2014; 20:29:12 

arkadaşlar bugün babami alip denize gittim :D sadece ek hesap açmak mecburiymis ve akilli telefonunuz varsa fastpay i indirip bir iki adimda aktif edip fazladan 50tl alıyorsunuz. benim aveanin interneti 22mblik fastpay android uygulamasini yarim saatte indirdi deli oldum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

191 Mesaj
31 Ocak 2014; 21:54:39 

Emekli maaş alınan yerden kredi varsa taşıyabiliyormuyuz acaba?

379 Mesaj
31 Ocak 2014; 22:25:29 

kredi varsa yada ek hesap ekside olmasa bile kapatmadan gecemiyormussunuz

526 Mesaj
1 Şubat 2014; 0:19:39 

maası bütün atm lerden masrafsız cekme olayı var mı bunda?

0 Mesaj
1 Şubat 2014; 23:47:28 

Evet hocam, Türkiye'deki bütün ATM'lerden ücretsiz para çekebiliyorsunuz.

Bu mesajda bahsedilenler: genç_atomcu

273 Mesaj
2 Şubat 2014; 0:13:53 

annemin adına ,başvuruyu edevletten yaptım ,umarım pişmanlık olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakancan44 -- 2 Şubat 2014; 0:20:36 >

598 Mesaj
2 Şubat 2014; 2:15:30 

Arkadaşlar bir yakınımdan duyduğum kadarı ile ya hükümetin bankalara bir yaptırımı olacakmış ya da bu artan rekabet ortamında bankalar daha agresif kampanyalar yapacaklarmış önümüzdeki aylarda.
Çalışanlar ile bankaların yaptığı anlaşmalar gibi anlaşmaları emeklilerle de yapacaklarmış bankalar.

Mesela a bankasıyla çalışan b kurumu çalışanlarına senede 500 tl verilebiliyor. Bankadan bankaya değişiyor bu ücretler.
Sanırım artık her banka bu şekilde bir girişimde bulunacak. Şimdiye kadar bir kaç banka çok cüzi miktarlar sağladılar ve çalışanlara verilenlerin yanında gerçekten çerez parası kadar kalıyor.

Bilgisi olan var mıdır? Varsa böyle bir olay ben de babamı bekleteceğim aksi taktirde şimdilik en uygunu olan denizbanka geçireceğim.

18 Mesaj
3 Şubat 2014; 12:12:12 

merhaba arkadaşlar...kampanya detaylarını aynen aktarıyorum...
biraz evvel peder beyi yanıma alıp denizbank şubesine gittim, olay hiç anlatıldığı gibi değil...
hiçbir ek ücret almayacaklarını söylüyorlar ama birsürü masraf kalemini kabul ettiğinize dair evrak imzalatıyorlar...
1- kredili mevduat hesabı zorunlu
2- kredi kartı zorunlu
3- havale ve eft ücreti alınıyor (internet bankacılığında 3 tl, şubede minumum 50 tl)
4- hesap işletim ücreti aylık alınıyor (minumum 9 tl)
5- başka banka atm sinden para çekme ücretli (bunun ücretini hatırlamıyorum ama minumum 5 tl gibi bişeydi)
6- hesap hareketlerini atmden görüntüleme ücreti alınıyor
7- ekstrenizi posta yoluyla gönderirlerse ücret alınıyor
8- şimdi hatırladığım 3-4 çeşit daha masraf kalemi var...

şube görevlisi bunları kabul ettiğime dair evrakları imzalamamızı istedi ama hiçbiri alınmayacak merak etmeyin dedi, o zaman neden imzalatıyorsunuz dediğimde prosedür böyle dedi, bankada müşteri hizmetlerini telefonla aradım, onlarda şubenin söyledikleri doğrudur imzalamanız lazım dedi... hiçbirşey imzalamadım ve bankayı terkettim, peder beyde okkalı bi küfür etti çıkınca

daha ilk dakikadan güvenilmez bir banka olduğu kanaati uyandırdı bana, sözle söylenen 'merak etmeyin masraf almayacağız, ama siz bunları imzalayın'' durumunu kabul eden arkadaşlar varsa maaş taşıyabilirler, ben almıyım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi köftepiyaz -- 3 Şubat 2014; 12:14:09 >

''Hayatın kurallarını değiştirebilecek kadar güçlü değilim,
ama kurallara boyun eğmeyecek kadar güçlüyüm... ''

6986 Mesaj
3 Şubat 2014; 12:14:26 

quote:

Orijinalden alıntı: köftepiyaz

biraz evvel peder beyi yanıma alıp denizbank şubesine gittim, olay hiç anlatıldığı gibi değil...
hiçbir ek ücret almayacaklarını söylüyorlar ama birsürü masraf kalemini kabul ettiğinize dair evrak imzalatıyorlar...
2- kredi kartı zorunlu
3- havale ve eft ücreti alınıyor (internet bankacılığında 3 tl, şubede minumum 50 tl)
5- başka banka atm sinden para çekme ücretli (bunun ücretini hatırlamıyorum ama minumum 5 tl gibi bişeydi)

şube görevlisi bunları kabul ettiğime dair evrakları imzalamamızı istedi ama hiçbiri alınmayacak merak etmeyin dedi, o zaman neden imzalatıyorsunuz dediğimde prosedür böyle dedi, bankada müşteri hizmetlerini telefonla aradım, onlarda şubenin söyledikleri doğrudur imzalamanız lazım dedi... hiçbirşey imzalamadım ve bankayı terkettim, peder beyde okkalı bi küfür etti çıkınca

daha ilk dakikadan güvenilmez bir banka olduğu kanaati uyandırdı bana, sözle söylenen 'merak etmeyin masraf almayacağız, ama siz bunları imzalayın'' durumunu kabul eden arkadaşlar varsa maaş taşıyabilirler, ben almıyım...

Ohaa gerçekten çok saçmaymış iyi yapmışsınız !!

2340 Mesaj
3 Şubat 2014; 13:12:47 

quote:

2- kredi kartı zorunlu

Zaten ücret alınmayacak olsa kampanya detayında yazarlardı yazılmadığından anlaşılması gerekirdi.Ve şunu söylemek istiyorum kampanya detayında yazılmayan hiçbir şeyin olmadığına inanıyorum nedeni ise banka kampanyası aslında reklamdır eğer böyle bir ücretsiz işlemleri olsaydı emin olun detayda yazarlardı daha çok müşteri edinmek için.

2014 FİAT DOBLO 1.3 MULTİJET URBAN

2340 Mesaj
3 Şubat 2014; 13:19:20 

quote:

Orijinalden alıntı: #berk

Arkadaşlar bir yakınımdan duyduğum kadarı ile ya hükümetin bankalara bir yaptırımı olacakmış ya da bu artan rekabet ortamında bankalar daha agresif kampanyalar yapacaklarmış önümüzdeki aylarda.
Çalışanlar ile bankaların yaptığı anlaşmalar gibi anlaşmaları emeklilerle de yapacaklarmış bankalar.

Mesela a bankasıyla çalışan b kurumu çalışanlarına senede 500 tl verilebiliyor. Bankadan bankaya değişiyor bu ücretler.
Sanırım artık her banka bu şekilde bir girişimde bulunacak. Şimdiye kadar bir kaç banka çok cüzi miktarlar sağladılar ve çalışanlara verilenlerin yanında gerçekten çerez parası kadar kalıyor.

Bilgisi olan var mıdır? Varsa böyle bir olay ben de babamı bekleteceğim aksi taktirde şimdilik en uygunu olan denizbanka geçireceğim.

En mantıklı olanı taahhüt olmayan veya en kısa taahüt olan bankadan maaşınızı almanızdır böyle bir kampanya olduğunda anında maaşınızı taşıyabilirsiniz.Mesela iş bankasından hesap işletim ve kredi kartı ücreti alınmıyor ayrıca emekli maaşını taşıdığınızda 50 TL maxi puan hediye veriyor ve tanımlayacağınız 1 adet otomatik ödeme talimatında %20 daha fazla maxipuan veriyor her hangi bir taahhüt görmedim ama diğerlerinde mevcut.

2130 Mesaj
3 Şubat 2014; 18:47:54 

imzalasaydin yemistin ayvayi cok iyi yapmissin. denizbanki ruslarin aldigini duydum ne kadar dogru bilmiyorum ama kullanmadigin vadesiz hesap icin bile hesap isletim ucreti aliniyormus.. ee bizim bddk bankalarin tarafinda oldugu surece dunya alem daha cok dudukler bizi.

2340 Mesaj
3 Şubat 2014; 20:37:49 

quote:

imzalasaydin yemistin ayvayi cok iyi yapmissin. denizbanki ruslarin aldigini duydum ne kadar dogru bilmiyorum ama kullanmadigin vadesiz hesap icin bile hesap isletim ucreti aliniyormus.. ee bizim bddk bankalarin tarafinda oldugu surece dunya alem daha cok dudukler bizi.

Vadesiz hesapta para olmasa nasıl ücret alacaklar?

2130 Mesaj
3 Şubat 2014; 21:35:27 

bilmiyorum para oldugu zaman toptan çeker veya borç olarak yazar kısaca isteseler bir yol uydururlar ama böyle birşey olduğundan emin değilim duyum sadece...

yukarıdaki arkadaşın dediğine göre hesap işletim ücreti alınıyor üstelik aylık! maaş hesabından hesap işletim ücreti alınır mı? hele ki emeklilerden! Böyle birşey varsa gerçekten hırsızlık yaptıkları.

Bu mesajda bahsedilenler: Adalet mülkün temeli

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
3 Şubat 2014; 23:31:17 

quote:

2- kredi kartı zorunlu

ama sende hak etmişsin doğrusu (babanın söylediğini) :)

benim için

anlamayan + ihanet eden vs. her türlü hakareti yapanlar içinde söylemiş olarak kabul ettim :)

daha önce de dediğim gibi yeni nesil hep alma kısmına bakıyor ama ileride ne olur onu umursamıyor

denizbank bu kadar parayı karşılıksız verebiliyorsa hiç merak etmeyin diğerleri daha fazlasını verir ,peki niye vermiyorlar ?

işte bu soruyu o bankalara gidip görevlilere bir sorun derim

siz daha durun bunlar cicim ayları ,2 nci yıl ne olacak ,3 ncü yıl ne olacak göreceğiz ama süre o kadar uzun ki bu konuyu kaç kişi takip eder bilemiyorum :)

açık seçik her şey ücretsiz diye ibare yok ise imzalamayın ,sonra pişman olabilirsiniz ,birde bazı uyanıklar problem görürsem bırakır başka bankaya geçerim diyor ama şartlarda bu konu ile ilgili bir ceza vs. var mı bildiklerini hiç zannetmiyorum

2130 Mesaj
3 Şubat 2014; 23:40:37 

http://www.denizbank.co...iz/emeklilere-ozel.aspx

burda hesap işletim ücreti muafiyeti ve internet bankacılığından havalenin(eft değil) ücretsiz olduğu yazıyor.

bankadaki sözleşmede tam tersini yazmaları ilginç, tuhaflık var bu işte...

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
3 Şubat 2014; 23:41:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

Vadesiz hesapta para olmasa nasıl ücret alacaklar?

vadesiz hesapta maaş olacak ya :)

peki nasıl alacağını da anlatayım :)

paranız yattığı an o ay hemen kesilir , ki diğer bankalarda bunu yapıyor

yanlış bilmiyorsam ziraat bankası bile o dönem hesabınızda para bulunmazsa diğer dönem ücret kesiyor (3 aylık alanlardan) ,burada amaç 3 aylığını bir seferde çekmemen ,çekersen banka karından oluyor ve size ceza vermiş oluyor :)

ben ziraat bankasında işlem yaparken bile korkuyorum ,ki birde özelleri düşünün

ben ing. den oyak maaşı alıyordum ve bu sene anlaşamamışlar (kart ücreti yoktu+eft/havale ücretsizdi) ,büyük ihtimal gelecek ay kredi kartı ücreti kesecekler (69 tl. cik) ve beni büyük bir savaş bekliyor :)

kartlarını iade etmekle tehdit edeceğim ,rest çekerlerse thh. ne başvuracağım vs. ,yani bunlar babasının hayrına bir kuruş vermezler

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
3 Şubat 2014; 23:45:47 

quote:

http://www.denizbank.co...iz/emeklilere-ozel.aspx

burda hesap işletim ücreti muafiyeti ve internet bankacılığından havalenin(eft değil) ücretsiz olduğu yazıyor.

bankadaki sözleşmede tam tersini yazmaları ilginç, tuhaflık var bu işte...

orada yazan değil size imzalattıkları önemli

ha ben orada yazanları kayıt altına alır gerekirse thh. ne veya mahkemeye veririm derseniz belki sonuç alırsınız

siz derken yaşlı babanız veya anneniz bu işlerle uğraşacak bunu bilsinler

2130 Mesaj
3 Şubat 2014; 23:48:49 

öyle şey olmaz orda öyle yazıyorsa imzalanmaz zaten

o sözleşme örneğini alıp hakkını ararsan canına okurlar o bankanın tüketiciyi yanıltmaktan

Türkiye eskisi gibi değil artık ama uğraşmak zaman harcamak lazım orası ayrı.

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
4 Şubat 2014; 0:07:14 

quote:

öyle şey olmaz orda öyle yazıyorsa imzalanmaz zaten

o sözleşme örneğini alıp hakkını ararsan canına okurlar o bankanın tüketiciyi yanıltmaktan

Türkiye eskisi gibi değil artık ama uğraşmak zaman harcamak lazım orası ayrı.

valla ben yaparlar,yapamazlar kısmına bakmıyorum çünkü uğraşmaya niyetim yok , ama ben uğraşırım diyenler buyursun :)

sıcak fırsatlar bölümünde hatalı fiyat yazan firmalardan alım dahi yapmıyorum ,gelir mi -gelmez mi bununla uğraşamam ,tabi birde vicdanım el verir mi bu da ayrı bir konu :)

5571 Mesaj
4 Şubat 2014; 12:37:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

Zaten ücret alınmayacak olsa kampanya detayında yazarlardı yazılmadığından anlaşılması gerekirdi.Ve şunu söylemek istiyorum kampanya detayında yazılmayan hiçbir şeyin olmadığına inanıyorum nedeni ise banka kampanyası aslında reklamdır eğer böyle bir ücretsiz işlemleri olsaydı emin olun detayda yazarlardı daha çok müşteri edinmek için.

evet banada hesap işletim ücreti(aylık) alınmayacak demişlerdi..ama sözleşme aşamasında böyle bir şey imzalatıyorlarsa ilerde alırlar...ben y6inede taşıyacağım...benim durumum değişik çünkü....vadesiz hesabım var...ek hesabım var....kredi kartım var..yani denizbankı mecburen kullanıyorum..birde 2 yıl sonra bitecek ev kredisi var....bu süre boyunca benden hesap işletim ücreti alacaklar zaten..bari ziraatten taşıyayımda 3 yıllık hesap işletim ücreti çıksın. .ama ziraatte problem çıkarıyor....ek hesabı kapatın diyor...onu kapatacağım ama kullandığım maximum kredi kartınıda kapayın derlerse....o zaman zor..uğraşamam...

288 Mesaj
4 Şubat 2014; 13:26:22 

arkadaşlar annemin maaşını taşırken bize de imzalattılar bu sözleşmeyi ancak şöyle bir durum var, ben hesap işletim ücreti dışında başka bir şeye takılmadım çünkü kullanmayacağız. hesap işletim konusunda da hakkaten sözleşmede bir takım ücretler yazıyordu ve ilgili personel bu ücretin alınmayacağı konusunda garanti verdi zaren sitede de yazıyor bu kadar büyük aldatmaca yapamazlar. ayrıca maaşın kesilmesi veya başka bankaya taşınması durumunda elbette ki hesap işletim ücreti alınmaya başlayacağından sözleşmede bu ücretlerin yer alması normal değil mi?

76 Mesaj
4 Şubat 2014; 13:52:57 

Garantiden aradılar kredi kartı verceklermiş felan ben dedimki ben garantideki hesabımı kapattım (58tl hesap ücreti sebebiyle) bilginiz varmı dedim ,20 sn sonra geri döndü dediki sistemde bi arıza oluştuğundan dolayı işleminizi yapamıyoruz şubelerden kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz Biraz önce yalvar yakar kredi verelim diyen adam işine gelmeyince suratıma kapattı ya la :D

Bu emeklie para verme olayıda kemal sunalın inatçı filmine benzettim 400 +küçükbaş verseler daha iyi olur

6986 Mesaj
4 Şubat 2014; 14:53:12 

Sözleşmenin üstüne kendin kalemle şunları ödemem diyip öyle imzalarsan bi .ok olmaz

5571 Mesaj
4 Şubat 2014; 14:54:31 

quote:

Orijinalden alıntı: CanS

arkadaşlar annemin maaşını taşırken bize de imzalattılar bu sözleşmeyi ancak şöyle bir durum var, ben hesap işletim ücreti dışında başka bir şeye takılmadım çünkü kullanmayacağız. hesap işletim konusunda da hakkaten sözleşmede bir takım ücretler yazıyordu ve ilgili personel bu ücretin alınmayacağı konusunda garanti verdi zaren sitede de yazıyor bu kadar büyük aldatmaca yapamazlar. ayrıca maaşın kesilmesi veya başka bankaya taşınması durumunda elbette ki hesap işletim ücreti alınmaya başlayacağından sözleşmede bu ücretlerin yer alması normal değil mi?

evet maaşın kesilmesi v.s gibi durumlarda geriye dönük hesap işletim ücreti alırlar... bu yüzden o yazılaeı imzalatıyorlardır..

2130 Mesaj
4 Şubat 2014; 22:16:57 

öyle bişeye izin vereceklerini düşünmüyosun heralde

Bu mesajda bahsedilenler: helsloot

1462 Mesaj
4 Şubat 2014; 23:06:18 

Valla eyi cesaret 50 yaşındayım emekliyim, banka/bankamatik/bilgisayar/internet nedir bilirim 35 senelik esnafım babadan dolayı, bu bankalar adamı mikmeden bir şey vermez, bunu bilirim.

11-12 Tane kredi kartını bile 5-6 adede zor düşürdüm iptal ettirmesi bile bela, maaşı 3 seneliğine taşısak bankanın önünde d.zeltirler adamı bunlar!

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
5 Şubat 2014; 0:03:02 

quote:

Orijinalden alıntı: M. Reha

Valla eyi cesaret 50 yaşındayım emekliyim, banka/bankamatik/bilgisayar/internet nedir bilirim 35 senelik esnafım babadan dolayı, bu bankalar adamı mikmeden bir şey vermez, bunu bilirim.

11-12 Tane kredi kartını bile 5-6 adede zor düşürdüm iptal ettirmesi bile bela, maaşı 3 seneliğine taşısak bankanın önünde d.zeltirler adamı bunlar!

benim söylediklerimi daha değişik tarzda anlatmışsınız :)

ben daha kibar anlatmaya çalışıyorum ama bazılarının para gözünü döndürüyor :)

birde bazıları ,sözleşmeye şunu yazın / yazdırın yada şu şartlarda kabul edin gibi akıllar veriyorlar ama gidip bir görüşmüyorlar ,hiçbir banka çalışanı size özel şartlar veya sözleşme üzerine şerh koymanıza müsaade etmez

ayrıca sözle verilen vaadlerin hiçbir geçerliliği yoktur ,hele ki bir banka çalışanının vereceği taahhüt hiç hükmündedir

daha önce de söylediğim gibi eğer bunlar iyi niyetlilerse sözleşmeye bu şartları açıkça koysunlar ,burada yazıyor ama almayacağız diye bir sözleşme ancak bizim ülkemizde olur

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
7 Şubat 2014; 2:08:52 

sözleşme ıvır zıvırı bir kenara bırakacaksan buraya hiç bakmayıp gidip maaşını taşıyacaksın

birde kendi isminle yönlendirdiğin sitenin isminin aynı olması tesadüf mü ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 7 Şubat 2014; 2:29:40 >

0 Mesaj
7 Şubat 2014; 9:19:11 

Dikkat edersen, mesajımda bir emekli maaşını "İLLA" taşıyacaksa demişim. Yani adam bu kararı vermiş, ve en iyi seçim hangisi olacak, buna karar vermek gerekir dedim. Bunda ters ne var anlamadım? Derleyip koymuşum... Seçimler üzerinden eleştiri yap bana, bugün alacağım 450 TL, 3 yıl sonra alacağım 450 TL'den daha değerlidir, falan filan... Zaten benim başta şerh koydum (İLLA) bi konuyla ilgili atarlanmanın anlamı yok.

Evet site ismi ile nick'im aynı. Ne yapmamı bekliyordun, oyutup bir araştırma yapmışım, araştırmamın özetini buraya yazmışım, detaylı bilgii edinmek isteyenler içinse link kopyalamışım. Tuhaflık neresinde anlamadım. Getirip 513 kelimelik makaleyi, ve belki bir çoğunuzun okumadan geçeceği bilgiler ile burayı mı kirletseydim. Başlık DenizBank'ın kampanyası ve ben de ilgili olabileceğini düşündüğüm bir linki paylaştım. Sorun ne?

379 Mesaj
7 Şubat 2014; 9:36:31 

arkadaşlar kredi kartının mecbur olmadıgını söylemişlerdi bize başkasına da gerekli demişler bakalım ne olacak ama maaş hesabından yıllık işletim ücreti alamazlar ne kadar kastınız ziraat sömürürken iyi başka banka sömürürke tukaka şaka bir yana kimseye sömürtmeyin kendinizi

288 Mesaj
7 Şubat 2014; 11:30:02 

kredi kartı zorunlu değil ancak başvurusunu alıyorlar maaş taşıma sırasında. bize de gelecek ama hiç kullanmadan iptal edeceğiz sanırım.

379 Mesaj
7 Şubat 2014; 11:33:58 

ben hem babamın hem kayınpederin hesabını taşıdım banka yamuk yaparsa yanarim

73 Mesaj
7 Şubat 2014; 12:28:54 

quote:

Orijinalden alıntı: M. Reha

11-12 tane kredi kartı açan Insani tabi "mikerler"

yorum yapmak olayı sadece kenardan izleyenlerin lüxüdür

5571 Mesaj
7 Şubat 2014; 12:47:15 

maaşı hemen nasıl taşıdınız yahu...? bende emekli maaşımı tr.gov.tr veya e-devlet üzerinden taşıyacağım ama...ayın 11 inden sonra taşıyabilirsiniz diye izin vermiyor...

o