Şimdi Ara

LG LG D.J. X-BOOM SİNEMA SİSTEMİ 25.000W (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
818
Cevap
10
Favori
65.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iyi yaptın. çalsın dursun. gümbede güm

şu cihazların speklerinde yazan değerleri doğru dürüst YORUMLAYABİLEN insan olmayınca böyle boş iddialarda bulunan, zanneden çok olur...

arkadaş
    diyelim ki 100 W RMS bir amfi var.
    bunun iki katı kadar tepe gücü vardır. yani 200W.
    Piyasada ki analog amplilerin %90 kusur kadarı AB Sınıfıdır. AB Sınıfının verimi %60 kusur...
    buda kanal başına 300W kusur güç harcaması anlamına gelir. (farazi değerlerdir ki genelde olması gereken değerlerdir)
    iki kanal için 600W power consumption...
    Linear güç kaynaklarında trafo verim kapasitesi watajı büyüdükçe verim %90-95 kusurlara yaklaşır. diyelim ki trafomuzda %90 verimle çalışsa
    bu ampli şebekeden tam yükte 800W güç harcar...
    oturur şebekeden ölçersiniz bu bu kadarda ölçmüyor derseniz yanıma gelmeyin :)) az çıkacak çünkü.
    ammaaa
    biz Sinüs sinyal dinlemeyeceğimize göre
    o kadar güce ihtiyacımız yok. kaliteli trafo kullanılırsa 100W ampliye 150-200VA trafo yeter! (Firmalarında yaptığı bu.)
    sizler 1 kHz. de Sabit Sinüs sinyali mi dinleyeceksiniz? eskiden TRT nin DINNNNNNNNNN diye kafayı dağıtan sesi misali 100W ampliden dinlemek mi istiyorsunuz? dinlemezsiniz. (unutmayın tepeden tepeye!)
    niçin belirtiyoruz. 1 KHz. de ölçülen tepeden tepeye Sinus Gücünün değeri yüksektir(Max.) anlık peak to peak ne işinize yaracak? gücü Saf Saf işe yarayan yüksek güç ZANNETMENİZ dışında.)
    Bir AC formunda ki sinyal 3 şekilde ölçülür.
    Tepe gerilimi, (Peak Voltage)
    Tepeden tepeye gerilim (Peak to Peak) (Max. Output)
    RMS gerilimi(voltajı) (RMS Voltage)

bu yüzden bizim için Sinüs Gücü değil Müzik Gücü önemli. (açın bakın şişirme reklamasyon ampli değerlerine. neyini anlayamadık ki? !! ) hala konuşurlar vik vik vik vik vik...biz niçin
    20Hz. -20 KHz. aralığında ölçülen değere önem veriyoruz? çünkü amplinin farklı frekanslarda endüktif ve kapasitif sıkıntılarla tam düz bir frekans cevabı vermesini, düşük THD, IMD (Intermodulasyon Distorsiyon) gibi çeşitli bozulmalar yanında amplinin tam yükte yaşadığı gerilim düşmesi, osilasyon üretmemesi, frekans bandının daralmaması (çünkü sıkar gerçekten sıkar frekans bandının daralmaması) kaliteli değişenlere bakıyoruz.
    saftiriklerde 1 KHz. abartı şişirilmiş %40 THD ile ve frekans aralığı 20 Hertz değil 120Hertz.'de başlanmış bir abartı değere bakıp Değerli hocam İlber Ortaylı nın deyimiyle
    Cahiller yazıp saçmalayınca böyle oluyor...
    bu yüzden uyduruk setler bu kıstasları karşılayamaz ve adı gürültü üreticiye çıkar. LG bilmem neyin fazla methetmeye gerek yok.

LG ye bakalım. ilk günden beri hiç sallamıyordum da sırf biraz anlaşılır umuduyla bazı şeyleri yazmaya çalıştık.

LG CM9730 'un CD girişinde için müzik sinyali frekans aralığı minimum 40Hz. max. 20 Khz. demiş. şuna bak ya Allah rızası için. konumuz değil ama 40 Hz. altı bas frekanslar nerede? bir stereo ampli 10 Hertz (10Hz. 30 KHz. aralığını desteklerken LG ne nane yiyor? neyse.)

şuraya bakınız. rezillik. 575Wx4 %25 THD. 1 kHz. traş. ve 40Hz. mi yoksa Sony Shake gibi 120Hz. den mi başlamış belli değil. alçak frekanslar ampliyi daha çok zorlar, güç bandını boğar, distorsiyonu arttırır. niye alt frekanslar yok? niye yok??? 40Hz.de iyi bas frekanstır
    dinlemeyi kaç kişi bilir ki? duyanda zannediyor bas çıkıyor. yetmedi THD %25 de!!!
    nerde lan bunun 20 Hz.-20000 Hz. ölçümü. daha bir şey yazmıyayım. göreceğim traşı gördüm. çöp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cantan -- 3 Nisan 2014; 14:07:41 >

• the_cantan kullanıcısına yanıt
    İşte budur!!!
    merhaba hocam eline sağlık son noktayı koymuşsun :)
  • :)) est. dogru ogrendigimizi paylastik. bi halt bildigimizden degil.:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Super

• 1 KHZ lik sinyal çıkış gücünü ölçmek için üreticiler tarafından uygulanıp, amfinin çıkış gücü bulunur. 20 HZ-20KHZ ise clipping olayı olmadan önce amfinin frekans yanıtıdır bildiğim kadarıyla.
  • @buzdagi,
    biraz açar mısın? ozellikle frekans yanitini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cantan -- 8 Nisan 2014; 20:19:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

@buzdagi,
    biraz aç bakalim ozellikle frekans yanitini

Yaw he he

Her amfi, üreticisi tarafından belli bir frekans cevabını sağlayacak şekilde üretilir. Bunu 20 HZ-20 KHZ ile sınırlandırmam yanlıştı. 10-150KHZ veren (verdiğini iddia eden) amfiler de var. (Tabii insan kulağı 20 KHZ üstünü duyamaz, neyse)

Dediğim gibi, her amfinin belli bir frekans aralığı vardır. Yüksek seslerde clipping olayı olmadan önce amfi tasarımcısının belirlediği frekans cevabını verir.

Bunlar tamamen benim tecrübe ve fikirlerimdir, doğru olduğunu iddia etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buzdağı -- 8 Nisan 2014; 21:08:20 >
  • Lockheed kullanıcısına yanıt
    yav sorma dostum sinir krizine soktu bunlardan biri beni facebookta üslubumu kolay kolay bozmam ama 3 saati aşkın bir tartışma neticesinde küfür edip engelledim. yakınımda olsa yeminle boğar öldürürdüm
    @Lockheed
  • https://www.youtube.com/watch?v=IkPr6iOxwx4 alın size lg xboom adam yüksek seste açıyor ses harikaa muhteşem keşke bende olsa bu sistem yaaaa tam benlik güm güm bu makinayla amma kopulur haaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: disneyonur

https://www.youtube.com/watch?v=IkPr6iOxwx4 alın size lg xboom adam yüksek seste açıyor ses harikaa muhteşem keşke bende olsa bu sistem yaaaa tam benlik güm güm bu makinayla amma kopulur haaa

inşallah alırsın. her insanın hayalini, hakkettiği zevki yaşamasını isterim.

bununla zaten kimsenin problemi yok.

olay altyapı, akustik ve elektroniğe gelince iş başkadır.
    amin inşallah daa ben pek güvenemiyorum lg ye ben çünkü yıllardır sony kullanıcısı olduğum için sonye güvendim ve hala güveniyorum ben bu lg nin en düşük frekanslardaki basları insana iletmesini seviyorum ama sonyde öyle yok vacs olduğu için en düşük frekanslardaki basları yutuyor birde son ses alamıyorsun sonyde ama lg de son ses alıyorsun çünkü vacs yok vacs sonye özel bir sistem ama benim hayalim sony shake 7 almak ama türkiyede olmadığı için malesef birde çok pahalı burada yurt dışında ucuza bulunur yani özellikle colonbia ülkesinde yada dubaide
  • bugün bu lg xboom denilen aleti teknosa da denedim. bağladım bluetoothla telefonumu açtım martin garrix denen adamın şarkısını... sistem görsel olarak devasa boyutta. fiyatıda 3500 civarında.. en azından cüssesinin hakkını verir bu diye beklerken sesi bi açtım tam bir rezalet senfonisi. ne bassı bass ne sesi ses. bu 50000 watt diye savunan arkadaşlara şaşırıyorum bukadar kör cahil olunurmu??? gidin sony nin çift hoparlörlü deck setlerinden dinleyin müziği daha iyi hiçmi hayatınızda yüksek ses duymadınız Allahaşkına... benim bana yeter ya bukadar dediğim 2x 70 wattlık wintage ses sistemini bile bastıramaz bu arkadaşlar.. benim cihazlarım ara ve eski cihazlar olduğu için piyasa değeri yok. yani para etmiyor. ama deselerki sendekilerin yerine xboom verecez takas edelim vallahi billahi tallahi değişmem... bu cihaz 2x50 wattan fazlasını veremiyor buna emin olun. bunun sesini açamayan arkadaş gelsin misafirim olsun evime o dandik dedikleri setin sesini açabileceklermi bakiyim......... konu kilitlensin bence gözümde 300 lira bile etmez o alet...

• bana göre komple silsinler. milletin kafasını karıştırıyor. kör, zır cahillerin yanlış beyanları yüzünden. o kadar düzeltmeye çalıştı arkadaşlar. amenna ama. @lockheed martin kusura bakma
  • adamlar sistemi çok büyük gösterişli yapmışlar.. ama dalga geçermişcesine bir sesi var aletin yav. hala bu aletin binlerce watt gücü olduğunu söyleyen arkadaşlara artık sadece gülüyorum. onlarında iyi ses sistemlerini ve en önemlisi doğruyu görmeleri için yürekten dua ediyorum. lg de gözümde sıfır oldu. resmen insanları kazıklamaya çalışıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disneyonur

amin inşallah daa ben pek güvenemiyorum lg ye ben çünkü yıllardır sony kullanıcısı olduğum için sonye güvendim ve hala güveniyorum ben bu lg nin en düşük frekanslardaki basları insana iletmesini seviyorum ama sonyde öyle yok vacs olduğu için en düşük frekanslardaki basları yutuyor birde son ses alamıyorsun sonyde ama lg de son ses alıyorsun çünkü vacs yok vacs sonye özel bir sistem ama benim hayalim sony shake 7 almak ama türkiyede olmadığı için malesef birde çok pahalı burada yurt dışında ucuza bulunur yani özellikle colonbia ülkesinde yada dubaide

Konuyu baştan sona gerilim filmi izlemiş gibi okudum.sen disneyonur ve hiçbirşey bilmeden ahkam kesen kuntepir denen tehlikeli tür.insanlar burada size en yalın dille teknik detayları vermiş marka örnekleri vermiş siz anlamak istemediğiniz içinmi anlamıyorsunuz yoksa gerçekten ciddi sorunlarınızmı var?ikinizinde elektrik elektronikle uzaktan yakından alakanız olmamasına rağmen insanları sinir etmek adına saçma sapan cevaplar verip,bişeyler öğrenmek için bu forumu okuyan insanlarada kötü örnek teşkil edip bilgi kirliliği yayıyorsunuz.arkadaşlar focal utopia'lardan örnek vermiş siz halen sony,lg deyip duruyorsunuz.paranız yoktur bizi aşar 400.000 tl verip focal utopia alamam dersiniz buradaki kimse sizi eleştirmez,ama bende dahil bu işe gönül vermiş ve yıllarını harcamış insanlara sen gelip sony'i lg'yi översen dünyanın en iyi ses laboratuvarlarında üretilen hoparlörleri,anfileri yok hantal yok işe yaramaz dersen bu kadar insanıda kendine gıcık edersin.senin bahsettiğin markaların fiyatlarına ülkemizde bir kesim ve yurtdışında insanlar sadece hoparlör kablosu alıyorlar bilmem anlatabildimmi?bence burada tamamen ticari kaygıyla üretilip insanları yüksek güç vaadleriyle kandıran ve bunu kendilerine satış politikası olarak benimseyen firmaların avukatlığını bırakıp burada gerçekten değerli bilgiler veren insanlardan özürdileyin ve bişeyler öğrenmeye çalışın.size teknik bilgi açısından cevap vermeye gerek yok çünkü hiçbir terimden anlamadığınız kuntepir arkadaşın daha hoparlörü doğru yazamadığından mosfetlere chip demesinden belli oluyor.bu işe gerçekten gönül verdiyseniz kalıplarınızdan kurtulup sony,lg,pc hoparlörlerini bir kenara bırakıp bu işte referans olan bazı markaların giriş modellerinden başlayıp bütçenizle doğru orantılı olarak sisteminizi geliştirebilirsiniz.teknik konuda ise yapabilceğiniz fazla birşey yok maalesef imkanınız varsa biraz elektrik-elektronik okumanız belki ufkunuzu genişletip size teknik açıklama yapan arkadaşların dillerinden anlamanıza yardımcı olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

@buzdagi,

Yaw he he

Arkadaşım bıkmadan usanmadan cvp yetiştirip doğruyu anlatmaya çalışmışsın tebrik ederim.sen focal utopia'yı kuntepirin karşısına çıkarsan emin ol onu heykel falan zannederdi yine gerçekleri kabul etmezdi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: llovedream

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

@buzdagi,

Yaw he he

Arkadaşım bıkmadan usanmadan cvp yetiştirip doğruyu anlatmaya çalışmışsın tebrik ederim.sen focal utopia'yı kuntepirin karşısına çıkarsan emin ol onu heykel falan zannederdi yine gerçekleri kabul etmezdi.

Bu ısı bende once 1994 de dogubanktaki Sony lerden alıp başladım sonra z5500 bile kullandım be sonrasında forumdan surekli sora dinleye eleye eleye bes kisinin yorumları ile bilgimi bibaeviyeye ve kulakları bi seviyeye geldi sonrasında istanbulda mevcut 10 firma ike tanıştım her hafta her aksam birilerine gittim dinleye dinleye be bu isin özü avrupa oldugunu anladım ve Fuar'larda n tutda bir cok firmanın mağazalarına bir cok ülkede gittim ve binlerce urun gamı ve setup gördüm
    Kendi imkanım dahilinde bi setup yaptım keyfine bakıyorum Ama bu iki nick le giren bir arkadas ta biraz dinlese ders alsa aynı seyleri oda anlar

Gerçi adamlar maddenin yokken var varken yok olacağını ve maddenin korunum olayına laf söyledikten bos geç gitsin ölüyorum deseler bi kab su vermeye değmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 13 Nisan 2014; 23:20:15 >

• hoppp orda dur bakalım asla sonye laf ettirmem sony kaliteli üründür kos koca dünya japon devi bir sonydir açıkcası ses sistemlerinde en iyisidir o eski markala artık yok onları geçin onlar hikaye hangi marka üretimdeyse hangi marka ilerdeyse o markadır sony yılların markasıdır ve hala üretime devam ediyorlar kos koca sony çünkü ve ben sony kullanıcısı olarak şunu söylüyorum sony alın başka bişey almayın ben sonyden başka markalara güvenmem asla sonye güvenirirm çünkü en yüksek seste bile bozma yaşamadan onun basları tizleri midleri baş ağrıtmadan inasana iletmesi müziğin keyfini kaçırmadan dinlenilmesi bunlar önemli yabancı müzik dinliyeceksen en iyisi sonydir ben daima sony diyorum. bu arada sen istesende yılarını ver bu işe yeni teknolojiyi ve yeni nesil anfilerin üretildiğini bilmiyorsan yada anlamak istemiyorsan ben ne yapayım siz eski teknolojiyi aklınızdan atamadınız yahu bune yav bitti artık o eski hantal anfiler trafolar boşa ağırlık yaratıyorlar hafifi varken güçlüsü varken ne yapayım ağır güçsüz anfileri ben atrık teknoloji ilerledi 21.ci yüz yıldayız yaa taş devrinde değil yani neyse siz karışmayın mühendislere onlar nasıl yapacaklarını biliyorlar kafanızı yormayın basmaz çünkü uğraşamam sizile hadi naş naş bu sayfayı kaldır admin lütfen bezdim laf enlatmaktan hem kuntebir olan kişi sizin gibi geri kafalı değil biz haklıyın kendi çapımızda sizde kendi çapınızda haklısınız ama kendi çapınızda tabi .

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.