Şimdi Ara

LG LG D.J. X-BOOM SİNEMA SİSTEMİ 25.000W (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
819
Cevap
10
Favori
65.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disneyonur

merhaba yeni araştırdım artık bu hifi sistemlerde böyle entegre kullanılıyor adı bu bakın internetten op-amp entegreleri kullanılıyor ondan düşük trafo ile yüksek çıkış gücü üretiliyor artık stk transistör mosfet gibi entegreler bitti yeni sistemler o yüzden w rms si büyük u ufak entegreler hem az enerji ile çalışan hemde çok güç üreten entegreler bu yeni teknoloji kimse bilemez bunu o yüzden fazla kafa yormayın birbirinizide kırmayın eski teknıoloj geride kaldı artık yen teknoloji var insanların yapamayacağı şeyler yoktur ister fizik kanunu olsun kimse takmaz.

Arkadaş 2 dakika önce öğrendiğin birşeyden nasıl bu kadar emin olup fizik kanunlarını yok sayıp yeni icatlar yapıyorsun. Yeni dediğin op-amp lar 1940 lardan beri var. Smps desen daha eski, class d desen temelleri 1950 lere gider. Girişte trafo ile beslenmemesi neyi değiştirir? Smps ile beslersin, neyle beslersen besle herhangi bir amplinin ürettiği güç harcadığı güçten fazla OLAMAZ.(nokta)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• kdundar kullanıcısına yanıt
    adamlar yapmışsa ben nedim yani biz mühendis miyiz ki bilecez adamlar yapmış ben orada gerçek güç değerlerini hesapladım belirttim oku istersen hatta video koydum lg xboom anfi katını gösteriyor bakın bi görün lütfen rica ediyorum
  • disneyonur D kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım 50 watt trafo nasıl oluyor 100 amper?
    Formül basit P=IxV.
    P: Watt
    I: Amper
    V: Volt
    Istersen bir hesapla bakalım kaç çıkıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet mühendisim. Hesap ve kanunlar benim işim.

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    bek kullanırım fizik kanunu olsaydı öyle bir cihazları üretemezlerdi siz ne anlarısız
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Onun çok iyi farkındayım. Hala batmaya devam ediyor.

• http://tr.m.wikipedia.org/wiki/Enerjinin_korunumu_yasas%C4%B1
    Buyur bu da kanun.

• enerji78 kullanıcısına yanıt
    lg xboom anfi katı rms güç : 4x460 w rms total 1840 w rms hoparlör rms 2300 w
    lg xboom pro anfi katı rms güç: 4x640 w rms total 2560 w rms hoparlör rms 3200w
    sony shake 7 anfi katı rms güç: 4x416+2x220 w rms total 2104 w rms hoparlör rms 2850w
    sony shake 5 anfi katı rms güç: 4x480 w rms total 1920 w rms hoparlör rms 2400 w
    sony shake 99 anfi katı rms güç: sub 2x960w woofer 2x450w mid tiz 2x200 w rms total 3220 w rms hoparlör rms 4800 w
    bunları bulmak için anam ağladı matematik hesaplamalarıma göre sonuç bunlar çıktı örnek verim 2000 bölü 20 çarpı 4 yazarsanız anfi çıkışını bulursunuz yani 4x400 w rms olur artık kaç kanal anfiyse bu değere göre hesaplanıyor bu verdiğim değer bir örnektir işinize gerlise ister inanın ister inanmayın bu değerler gerçek rms değeri oku bi zahmet adamlar yapıyorsa buna kimse karışamaz hatta kimseyide ilgilendirmez anladınız mı okadar .

öncelikle konuyu hortlattığın için sağol ayrıca daha önce yazdıklarınla şimdiki yazdıkların tutmuyor küfür etmek nerden icab etti ayrıca kimsede eski kafalı değil senin hesaplarında sorun var formülleri verde bizde hesap yapalım ayrıca thd değerlerinide bulursan rms ve pmpo değerlerine daha rahat ulaşırsın bi zahmet yapan firmalar yaparken sende üretim kısmındaydın herhalde bu kadar eminsin ayrıca sen daha amfi görmemişsin güncel ve vintage amfileri incelersen senin savunduğun cihazlar ve rms değerlerinin şişirilmiş olduğunu hiçbir gerçekliği olmadığı anlarsın
    Amfi katınının 460 watt olduğunu nasıl hesapladin onu bilemiyorum fakat istersen amfi katındaki entegreler 10.000 watt hatta 1000000 watt olsun trafo 100 watt ise çıkış gucu 70-80 watt 'tan fazla OLAMAZ.

• http://en.m.wikipedia.org/wiki/Conservation_of_energy
    ingilizcen varsa iyi oku. Bu yasanın yanlış olduğunu iddia etmek dünya yuvarlak değildir demek ile aynıdır.

böyle lg xboom 2300 w rms ya 2300 bölü 20 çarpı 4 eder 4x460 w rms topla 1840 w rms bana arkadfaşım gerçek rms değerini öğrenmen için bu hesabı yapman gerek dedi bende böyle yaptım gerçek rms değeri bu olsada olmasada bencde wa rms ye önem verilmemeli yoksa durum çok karışıyor en güzeli alıp dinlemen keyfine bakman pek ilgilendirmiyor kaç watmış diye al parti yap kop kop yap nebilim al kullan bence rms pek önemli değil insanın kafasını karıştırıyor en güzeli alıcan birtane böyle sistem evine kuravcan açıcan sesi güm güm diye ohh rahatına bakacan boşver gitsin uzamasın artık bize ne kendileri üretiyorlar bi sadece alıp kulanmamız kaldı bilmesekte olur kaç watt diye kullanmana bak boşverr
    öyle bir kanun olsada ciynenmemesi için insanlar her türlü yolu denerler merak etme 180 w trafo sadece birtane değil bir yüsü ufak büyük transistörler kondastörler falan filan var onlar 180 w lık elektrik tüketimi yaa o devredeki şeyler işte neyse onlar yükseltiyor haa bu arada şunu söylim o zaman oto anfiler de neden 12 volt la çalışıp binlerce watt rms üretiyor bu neden kanun değil neden nasıl verirki 12 volt binlerce vatt güç veremez ki o zaman aynı sistemi müzik setinde uygulamışlardır olamazmı yapamazlarmı yaparlar neden yapmasınlar
  • vallaha arkadaşım sony shake 5 sipariş etti 4x600 w rms hoparlörleri var şahane yan bosh mağzanın saç kurutma makinesi vb şeyleri aşşaya indirdi sesi yarıya kadar açsana baslardan duramassın harika bir sistem ben açıkcası param olsaydı gider sony shake 7 yada lg xboom alırdım harika bir sistem ses kalitesi çok güzeller hepside güzel lg xboom dinledim sesi 5 anca açtım basslardan müdür geldi kıstı bu sistemlerin watlarını önem vermesekte olur büyük olsun güm güm etsin ses kalitesi güzel olsun özellikle son seste bozma yapmasın yeter vallaha allahın izniyle sony gpx77 müzik seti gelirse türkiyeye ondan almayı düşünüyorum ledler harika dj likte yapıyon bluetooth da var ohh karaoke falan çok özelliği var kaç watt verdiğinin önemi yok insanı tatmin etsin yeter
  • Arkadaşın kafadan atmış. Bolu 20 nerden çıktı? Çarpı 4 nerden çıktı?
    Volt ve watt sende karışmış. 12 volta yüksek wwatt üretilmez diye kim dedi? Besleyebilirsen sorun yok

• http://wiki.answers.com/Q/Does_an_amplifier_violate_law_of_conservation_of_energy
    çok güzel bir cevap var.

• Velev ki bu aleti aldık bunu hakkıyla dinlemek için merkezden uzak bahçeli müstakil bir ev şart yoksa apartman yada yakın komşu varsa bence boşuna creative t20 den bile rahatsız olan adamlar var sonuçta
  • Forumum yöneticileri nasıl idare ediyor burayı anlamıyorum. Adam küfür ediyor diye şilayette bulunuyorum hala küfür de orada adamda aktif...
  • Adam sırf bu konuya yazı yazmak için üye olmuş.
    Ve bütün mesajları bu konuya yazmış. Ne kadar ilginç deği mi? Kim olduğunu anlamak hiç zor olmadı.
  • Onu degil beni atarlar birazdan

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.