Şimdi Ara

Huawei Mediapad 10 Link Telefon özelliğini aktifleştirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
2
Favori
5.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

forumda daha önce paylaşıldımı, bilen varmı bilmiyorum ama uzun araştırmalarımın sonucunda bu işi başarabildim...

Malum bizim tablet huawei mediapad 7 gibi telefon özelligi olmadan geliyordu. 7" modeli için huaweimediapadphone.apk programini kurulunca telefon özelliği kazanıyordu gel gör ki bu bizde mümkün değildi.

Rom güncellemesiyle artik bizde de mümkün

1. Adımhttp://consumer.huawei.com/en/tablets/support/downloads/detail/s10-201u-en.htm?id=17842 buradan 648 mb'lık güncellemeyi indirin ve tabletinizi güncelleyin..

2. Adım güncellemeden sonra huaweimediapadphone.apk yı kurun.. apk forumda mevcut bknz. huawei mediapad 7

3. Adım kurduktan sonra tableti yeniden başlatın ve telefonla konuşmanın keyfini yaşayın :))

4. Adım ales+kpss+yds sınavlarına hazırlanıyorum dualarınızda bu fakiride unutmayın :)

• uasimav U kullanıcısına yanıt
    merhaba uasimav.
    bende aynı cihazdan kullanıyorum. hatta bir adım daha gittim birde ascend mate aldım. benim sorum yazdığın gibi linkten dosyayı indirdim. cıkardıktan sonra sd karta kopyaladım. tableti çalıştırdım. durum çubuğu biraz ilerleme yaptıktan sonra (fail) hata verdi. hatta tam olarak şöyle yazıyor.(detected the upgrade package can not be adapted to your tablet) güç tuşuna 10 saniye basılı tutarak yeniden başlatın yazıyor. işlemleri sıralamak gerekirse dosya indirdim. içinden dload dosyasını çıkartıp sd karta kopyaladım. tableti açtığımda otomatik güncellemeyi gördü. fakat hata mesajı alıyorum.
    yanlış yapılan basamak neresi bu konuda yardımcı olabilirmisin.
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trades

merhaba uasimav.
    bende aynı cihazdan kullanıyorum. hatta bir adım daha gittim birde ascend mate aldım. benim sorum yazdığın gibi linkten dosyayı indirdim. cıkardıktan sonra sd karta kopyaladım. tableti çalıştırdım. durum çubuğu biraz ilerleme yaptıktan sonra (fail) hata verdi. hatta tam olarak şöyle yazıyor.(detected the upgrade package can not be adapted to your tablet) güç tuşuna 10 saniye basılı tutarak yeniden başlatın yazıyor. işlemleri sıralamak gerekirse dosya indirdim. içinden dload dosyasını çıkartıp sd karta kopyaladım. tableti açtığımda otomatik güncellemeyi gördü. fakat hata mesajı alıyorum.
    yanlış yapılan basamak neresi bu konuda yardımcı olabilirmisin.
    teşekkürler.
    Merhaba hocam yapmış olduğunuz işlemlerde herhangi bir sıkıntı yok gibi Cihazınız Mediapad 10 link mi yoksa fhd modelimi? birde ocak ayında gelen güncellemeyi kurmuşmuydunuz? ben bu güncellemeyi kurmadan yapmıştım belki bunla alakalı bir durum olabilir...

benim yaptığım işlemler şu şekilde

linkten dosyayı indirdim ve rardan çıkardım içindeki dload kalörünü sd cardın ana dizinine attım daha sonra tabletten sd cardı çıkarıp tekrar taktım kendisi otomatik güncellemeye aldı ve herhangi bir sıkıntı olmadan tüm işlemleri tamamladım...

birde sd carda dload dosyasını ana dizine kopyaladıktan sonra tabletten sd cardı cıkarn ve tekrar takın birde böyle deneyin hocam bunun dısında herhangi bir farklı yontem uygulanmadı...

Cihazım Turkcell den alınma Mediapad 10 Link ve ocak ayında gelen 228 mb güncellemeyi yapmadan linkteki güncellemeyi kurdum bunlarda aynıysa yapması gerekir hocam...

pek yardımcı olamadım hocam kusura bakmayın yinede buradan son durumunuzu yazın hocam yabancı forum sitelerini kurcalayalım belkide eksik bir nokta olabilir... (ben genelde xda ve 4pda.ru forum sitelerini kurcalıyorum)

iyi günler...
  • Merhaba.
    Evet ben ocak ayindaki guncellemeyi yaptim. Gelen guncelleme daha cok turkcelin guncellemesiydi. Kendine ait yazilimlari kurmustu. Neyseki hepsi silinebilir cinstendi. Anladigim kadariyla ayni yontemi izlemisiz. Birde tamamen fabrika ayarlarina cevirip oyle deneyeyim bakalim. Sonuc nasil olacak. . Bir gelisme olursa yazarim buradan. Tekrar tesekkurler..
  • Bu arada cihaz mediapad link. Tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: uasimav

Merhaba Arkadaşlar,

forumda daha önce paylaşıldımı, bilen varmı bilmiyorum ama uzun araştırmalarımın sonucunda bu işi başarabildim...

Malum bizim tablet huawei mediapad 7 gibi telefon özelligi olmadan geliyordu. 7" modeli için huaweimediapadphone.apk programini kurulunca telefon özelliği kazanıyordu gel gör ki bu bizde mümkün değildi.

1. Adımhttp://consumer.huawei.com/en/tablets/support/downloads/detail/s10-201u-en.htm?id=17842 buradan 648 mb'lık güncellemeyi indirin ve tabletinizi güncelleyin..

2. Adım güncellemeden sonra huaweimediapadphone.apk yı kurun.. apk forumda mevcut bknz. huawei mediapad 7

3. Adım kurduktan sonra tableti yeniden başlatın ve telefonla konuşmanın keyfini yaşayın :))

4. Adım ales+kpss+yds sınavlarına hazırlanıyorum dualarınızda bu fakiride unutmayın :)

Merhaba. Daha once sormayi unuttum. Yeni roomda dil konusunda sikinti varmi. Menude turkce haricinde cince veya ingilizce oluyormu.yoksa dil sikintisi olmadan tamamen turkce menumu. Birde varsa tel ozelligini gosteren ekran goruntulerini paylasabilirmisin. Tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trades

quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Merhaba. Daha once sormayi unuttum. Yeni roomda dil konusunda sikinti varmi. Menude turkce haricinde cince veya ingilizce oluyormu.yoksa dil sikintisi olmadan tamamen turkce menumu. Birde varsa tel ozelligini gosteren ekran goruntulerini paylasabilirmisin. Tesekkurler.
    Hocam dil konusunda herhangi bir sıkıntı yok romda türkçe desteğide var.. ekran goruntulerinide birazdan paylaşırım
  • quote:

Hocam dil konusunda herhangi bir sıkıntı yok romda türkçe desteğide var.. ekran goruntulerinide birazdan paylaşırım
    Merhaba uasimav;
    dediğin gibi güncelleme dosyasını indirdim fakat ekteki hatayı veriyor.
    Huawei ye sordum. bana yandaki Türkcell güncelleme linkini verdi. (http://tr.huaweidevice.com/yazilim-guncelleme/)
    Fakat yine Huaweimediapadphone uygulamasını kullanamıyorum.
    Siz hangi uygulamayı indirip nasıl kurdunuz yardımcı olabilir misiniz lütfen.

Hata Resimi:http://yadi.sk/d/fBh8eC4INczf5
     Huawei Mediapad 10 Link Telefon özelliğini aktifleştirme Huawei Mediapad 10 Link Telefon özelliğini aktifleştirme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertugrulakdag -- 29 Nisan 2014; 10:23:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertugrulakdag

Merhaba uasimav;
    dediğin gibi güncelleme dosyasını indirdim fakat ekteki hatayı veriyor.
    Huawei ye sordum. bana yandaki Türkcell güncelleme linkini verdi. (http://tr.huaweidevice.com/yazilim-guncelleme/)
    Fakat yine Huaweimediapadphone uygulamasını kullanamıyorum.
    Siz hangi uygulamayı indirip nasıl kurdunuz yardımcı olabilir misiniz lütfen.

Hata Resimi:http://yadi.sk/d/fBh8eC4INczf5
     Huawei Mediapad 10 Link Telefon özelliğini aktifleştirme Huawei Mediapad 10 Link Telefon özelliğini aktifleştirme

Alıntıları Göster
    aynı hatayı alıyorum, güncellemeyi yapmadığım halde. kartı formatlayıp mı yaptınız acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rebellious86

aynı hatayı alıyorum, güncellemeyi yapmadığım halde. kartı formatlayıp mı yaptınız acaba?

Alıntıları Göster
    arkadaşlar sorunu çözebilen oldu mu yüklemeyi nasıl yapacağımızı bir arkadaş anlatsa iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ejdero

arkadaşlar sorunu çözebilen oldu mu yüklemeyi nasıl yapacağımızı bir arkadaş anlatsa iyi olur

Alıntıları Göster
    Hocam merhabalar, cihazin baska guncellemesi yokmu? En son 4.1 midir guncelleme?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Korax

Hocam merhabalar, cihazin baska guncellemesi yokmu? En son 4.1 midir guncelleme?

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bu ürünü türkiyede nereden temin ediyorsunuz
  • Sanırım çözüm bulamasınız sizde benim gibi FAİL hatasını alıyorsunuz arkadaslar
  • 1 kiside mi calisti rom
  • Galiba tek kişide çalıştı :)
  • Vermiş olduğun linke tikladigimda güncelleme sitesinde güncelleme dosyasını bulamıyor. İndirdigin güncelleme dosyasını bizimle de paylaşır misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihatcaner26

Vermiş olduğun linke tikladigimda güncelleme sitesinde güncelleme dosyasını bulamıyor. İndirdigin güncelleme dosyasını bizimle de paylaşır misin?
    linki yenileyebilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibo121

linki yenileyebilirmisiniz

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar kusura bakmayin uzun zamandir foruma girmedim mesajlarinizi goremedim. Siteden rom kaldirilmis en yakin zamanda buraya upload eder paylasirim. Simdilik pttcell ile takildigim icin bugun upload edemem lakin en kisa zamanda buradan indirirsiniz
  • quote:

Arkadaşlar kusura bakmayin uzun zamandir foruma girmedim mesajlarinizi goremedim. Siteden rom kaldirilmis en yakin zamanda buraya upload eder paylasirim. Simdilik pttcell ile takildigim icin bugun upload edemem lakin en kisa zamanda buradan indirirsiniz
    Arkadaslar siz daha once indirdiyseniz ve arsivinizde varsa romu sizde paylasabilirsiniz..

Bu arada sadece bende olupda sizde olmamasini şöyle tahmin edebilirim.. benim cihaz kvk nin ilk romuyla geldi siz ise sanirim turkcell rom yada vodafone rom ile cihazi aldiniz veya daha sonra guncellenmis kvk romuyla satin aldiniz o yuzden guncelleme yaparkan sizin cihazlariniz daha guncel oldugu icin bu roma donus yapmadi. Benim cihaz ise ilk ve guncel olmayan kvk romu vardi ve bu guncellemeyi kurabildim.

Cozum olarak muhtemelen sizde de calisabilecek tek yol huawei mediapad 7 konusuna bakarsaniz orada telefon ozellgini kullanabilmek icin eski roma donus anlatilmis ayni adimlari bizim cihaza gore uygularsak sizde de calisabilir. Sakin ordaki romlari denemeye kalkmayin arkadaslar en kisa zamanda paylasacagim veya buradaki arklarin paylasacagi romu deneyin
  • quote:

Arkadaslar siz daha once indirdiyseniz ve arsivinizde varsa romu sizde paylasabilirsiniz..

Bu arada sadece bende olupda sizde olmamasini şöyle tahmin edebilirim.. benim cihaz kvk nin ilk romuyla geldi siz ise sanirim turkcell rom yada vodafone rom ile cihazi aldiniz veya daha sonra guncellenmis kvk romuyla satin aldiniz o yuzden guncelleme yaparkan sizin cihazlariniz daha guncel oldugu icin bu roma donus yapmadi. Benim cihaz ise ilk ve guncel olmayan kvk romu vardi ve bu guncellemeyi kurabildim.

Cozum olarak muhtemelen sizde de calisabilecek tek yol huawei mediapad 7 konusuna bakarsaniz orada telefon ozellgini kullanabilmek icin eski roma donus anlatilmis ayni adimlari bizim cihaza gore uygularsak sizde de calisabilir. Sakin ordaki romlari denemeye kalkmayin arkadaslar en kisa zamanda paylasacagim veya buradaki arklarin paylasacagi romu deneyin
    Arkadaslar cok aradim ama custom rom bulamiyorum s10-201u icin. Cihaz 4.1.2 versiyonunda kaldi ve cok yavasladi artik. Bilgisi olan varmi firmware upgrade konusunda?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.