Şimdi Ara

Samsung HomeSync, Kişisel Bulut Depolama ve Android Cihazı- Detaylı Anlatım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Pek çok kişinin pek bilmediği bir cihazı anlatacağım size. Yakında resimleri de paylaşırım.

Bu cihazın Adı Samsung Homesync.
    Cihaz ne işe yarıyor? Basitçe anlatayım.

1000 GB Dahili disk var (Bol sıfırlı yazayım ki havalı gözüksün :) )
    2 USB 3.0 girişi var bunlara istenirse usb klavye mouse veya ekstra hdd takılabiliyor.
    Ethernet girişi var. buradan basitce modeme bağlayabiliyorsunuz.
    HDMI girişi var. buradan direkt herhangi bir HDMI tv ye basıyorsunuz.

1.7 Ghz Çift Çekirdek işlemci 2GB Ram ve içinde Android Jelly Bean işletim sistemi bulunuyor. 4.2.2

Öncelikle bu cihaz 3 ana işe yarıyor;

1-

En önemlisi dünyanın her yerinden ulaşabileceğiniz kendinize ait bir kişisel bulut depolama alanı. 8 Tane hesap acabiliyorsunuz ve her hesaba 5 tane cihaz tanımlıyorsunuz. Yani şöyle diyeyim kendinize kardeşinize annenize babanıza vs birer hesap açıyorsunuz ve bu kişiler bilgisayarlarını (sanırım sadece samsung bilgisayar ama emin değilim. link.samsung.com dan hesabı indirip bakabilirsiniz.) samsungun bazı fotğraf makinalarını, Tüm android jelly bean li telefon ve tabletleri tanımlayabiliyorsunuz. Ama maks 5 adet cihaz her hesaba tanımlanıyor.

Dünyada nerede olursanız olun telefondan , tabletten, bilgisayardan (herhangi bir bilgisayar olur, browserdan giriyorsunuz) evdeki homesync e bağlanıp dosya yüklüyorsıunuz dosya indirebiliyorsunuz hatta video stream bile yapabiliyorsunuz. Ayrıca diğer üyelerin yükledikleri içeri,kleri de eğer herkese açık yaptılarsa görebilyorsunuz. İsterseniz foto ve videonuzu gizli yapabiliyor ve sizden başkasına göstermiyorsunuz.

Basit bir örnek vereyim.Amerikaya gezmeye gittiniz ve oradan bir 3g sim kart aldınız. Gezerken cektiğiniz tüm fotoları anında evdeki homesync e yolluyorsunuz. Evdeki anne babanız da tv den bunlara bakabiliyor videoları izleyebiliyor :) Siz de isterseniz telefonunuzdan Homesync e girip biraderler telefona ne yüklemiş ne etmiş görebiliyorsunuz. TAM 1000 GB dev depolama.

2-
    HomeSync android işletim sistemine sahip. Bu yuzden hangi televizyona bağlarsanız o televizyon Android işletim sistemine döbüşüyor. Google Play Market, Samsung Apps , Youtube, Polaris Office viewer, Tarayıcı vs bunların hepsi var içinde. 25 tl ye de dandik kablosuz mouse klavye de aldınız mı cok rahat kullanabilyorsunuz.
    Google Play store da fazla uygulama yok ama dışarıdan APK indirip kurabiliyorsunuz problem değil. Misal ben flipboard ı dışarıdan kurdum ve çatır çatır çalıştı. Facebook, Candy Crash filan çalıştı sorunsuz. Torrent filan konularına girmiyorum

bir kaç foto ekledim.

3-

3. önemli özelliği ise All Share cast özellikli samsung cihazlarda telefon görüntüsünü tv ye, tv görüntüsünü de telefona alabiliyorsunuz. BU işi yapan All Share Cast diye bir aksesuar var ve sadece onun fiyatı 200 TL.

piyasada bu ürünle alakalı cok inceleme olmadan buraya koydum arayan merak eden olursa alabilir. Ben memnunum ve cidden sabah akşam kullanmak için değil kenarda bir demirbaş gibi duracak ürün. O kadar cok fotoğrafım silindi ki formatlamalarda artık bezdim.

Ha unutmadan bazı arkadaşlar diyecekki dropbox , google drive filan var burada saklarım kafam rahat olur hdd dediğin bozulur gider. Arkadaşlar HDD görselleri başka HDD ye de aktarabiliyorsunuz.
    Ayrıca DropBox da 500 GB lik hesap 1 kullanıcı için 500 USD/yıl.

uzun oldu ama faydalı olduysa ne mutlu. Sorusu olan varsa yanıtlayabilirim.

Son olarak cihaz Samsung Mağazalarında 649tl den satışa çıktı.

Samsung HomeSync, Kişisel Bulut Depolama ve Android Cihazı- Detaylı Anlatım Samsung HomeSync, Kişisel Bulut Depolama ve Android Cihazı- Detaylı Anlatım Samsung HomeSync, Kişisel Bulut Depolama ve Android Cihazı- Detaylı Anlatım

• cihazı internette aradım satanı bulamadım
  • merhaba. güzel bir ürüne benziyor ama cihazın hafızasındaki medyalara sadece hesap üzerinden mi ulaşabiliyoruz. başka türlü medya paylaşımı yapmıyor mu acaba ?
  • Bu cihazdan bende aldım samsung bayinden 1 ay önce cihaz kendini güncelledi sonra cihaz açılmadı resetledik yine olmadı zorla yeni yazılım yükledik giden bizim resimlere videolara oldu.
  • Bu cihazı samsung bayilerinde bulabilirsiniz ama tavsiye etmem gidin minix alın gerçek android tv deneyimini yakalayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan2541 -- 8 Mart 2014; 22:46:34 >
  • Ve samsung servisini aradığımda cihazdan bilgisi olan var ama teknik destek verecek kimse yok biz size döneceğiz diyolar ne dönen var ne arayan.
  • bende aldım cihazı memnun kalmadım isteyen olursa satabilirim
  • Bu ürünü kullanan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben kullanıyorum hala. 2 tane var biri kendi evimde diğeri ailemin evinde.
  • IRFUN4EVER I kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Eğer hala HomeSync cihazınızı kullanıyorsanız, sizden rica etsem Turkcell TV+ uygulamasını kurup, deneyebilir misiniz?

not: Turkcell TV+ üyeliğiniz yoksa, sadece uygulamanın cihaza kurulup, kurulamadığını söylemeniz bile benim için yeterli olacaktır :)
    (Uygulama Android 4.x.x cihazlarda çalışıyor ama almadan önce yine de emin olmak istedim).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deutscher -- 20 Kasım 2014; 13:57:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deutscher

Merhaba,

Eğer hala HomeSync cihazınızı kullanıyorsanız, sizden rica etsem Turkcell TV+ uygulamasını kurup, deneyebilir misiniz?

not: Turkcell TV+ üyeliğiniz yoksa, sadece uygulamanın cihaza kurulup, kurulamadığını söylemeniz bile benim için yeterli olacaktır :)
    (Uygulama Android 4.x.x cihazlarda çalışıyor ama almadan önce yine de emin olmak istedim).

unutmazsam akşam deneyeyim.
  • IRFUN4EVER I kullanıcısına yanıt
    Deneme imkanınız oldu mu? :)
  • arkadaslar bu cıhazı satan yer yokmu yavvv
  • atlantıc kullanıcısına yanıt
    bende garantisi devam eden kutusunda sıfır gibi bir adet mevcut ustad. dusunurseniz satabilirim.
  • Samsung link uygulamasına son verilmiş. Dolayısıyla bu cihaz artık telefondan kontrol edilemiyor ve harici harddisk olmak dışında bir işlevi yok. Nasıl küfretsem bilemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.