Şimdi Ara

DH THRASH METAL TURNUVASI (1983-1992) Kazanan: Kill 'em All (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.246
Cevap
11
Favori
22.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla sacrifice dinledim. Bayağı güzel akmış, açıkçası albümü aştığımın bile farkında değildim. Favorim olamaz ama o gitar işleri dolayısıyla kesinlikle tekrar dinleyeceğim bir albüm olur. Ayrıca diğer grup elemanlarını da tabi tebrik etmek gerekir. Deathrow'a göre her enstrüman birazcık daha oturaklı kaçıyor, prodüksiyon ya da kayıttan falan da olabilir. Ama deathrow'un vokalisti de bir adım önde geldi bana sanki (dragon's blood ortalarındaki o yer hariç). Yine de mesela Deathrow'un kısa ve öz introsu çok hoştu albüme giriş açısından.
    Sakın anlaşılmasın ki deathrow kötü, sadece iyilerin kapışması olmuş. hani böyle çok ara nüanslar beni oyu Sacrifice'a vermeye itti:

Sacrifice: 3
    Deathrow: 1
  • quote:

Orijinalden alıntı: qer_1st_k

quote:

Orijinalden alıntı: bitlikarınca

Oyum sacrifice'a. Çok bir fark yoktu sanki ama kendimi daha çok kaptırdım Forward To Termination dinlerken.
    Sacrifice:2
    Deathrow:0
    -----
    Bu arada önceki karşılaşma için oyum sabbat'a.özellikle o heceleme gibi söylenilen yerler benim çok hoşuma gitti.

Rigor Mortis 4
    Sabbat 3

sabbat'ın o dediğiniz kısımları çok güzel gerçekten, ben de açtım bi daha dinliyorum

ama rigor mortis oyum değişmez

http://m.youtube.com/watch?v=uWKLN6boesU

Bu nasıl

Gorgorggorg gooooor

Konuyla alakasiz yazmak istemiyorum ama ne oluyor bu grindcore mu? Garip bir cekiciligi var muzigin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: qer_1st_k

quote:

Oyum sacrifice'a. Çok bir fark yoktu sanki ama kendimi daha çok kaptırdım Forward To Termination dinlerken.
    Sacrifice:2
    Deathrow:0
    -----
    Bu arada önceki karşılaşma için oyum sabbat'a.özellikle o heceleme gibi söylenilen yerler benim çok hoşuma gitti.

Rigor Mortis 4
    Sabbat 3

sabbat'ın o dediğiniz kısımları çok güzel gerçekten, ben de açtım bi daha dinliyorum

ama rigor mortis oyum değişmez

http://m.youtube.com/watch?v=uWKLN6boesU

Bu nasıl

Gorgorggorg gooooor

Konuyla alakasiz yazmak istemiyorum ama ne oluyor bu grindcore mu? Garip bir cekiciligi var muzigin

brutal death metal gibi bir şey olmalı, grindcore'da şarkı süreleri daha kısa olur ve böyle dipten vokal olmaz, daha çok çığlık gibi sesler kullanılır.

grubun soundu bana job for a cowboy'u anımsattı pek dinleyemiyorum böyle şeyleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terrible Certainty -- 2 Mayıs 2015; 18:24:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sacrifice diyorum ben de.

Sacrifice: 4
    Deathrow: 1
  • Sacrifice: 4
    Deathrow: 2
  • 87 senesinde çıkan bu iki albüm de ilk albümlerini çalışınış ve içerik olarak geçmiş ve kendilerini geliştirmiş; her ikisi de birbirinden güzel parçalara sahip, ve tam gaz parçalarla açılışı gerçekleştiriyor. Kanada'dan 80'lerin Slayer etkilenimli Forward To Termination; Almanya'dan da hız ve melodiyi birleştiren Raging Steel Sacrifice primitif ve özensiz ilk albümünden beri epey geliştirmiş olduğunu görüyoruz kendini, grup hala çoğu zaman için hızlı çalıyor. Terror strikes, Re-Animation gibi parçalar metabolizmayı canlı tutan arter yolları gibi. Deathrow'un da intro sonrası ilk 2 parçası da fişek gibi Raging Steel ve Scattered By The Wind nabız yükselten parçalar. Dinlediğim alman thrashi gruplarından en iyi vokale sahip gruplardan biri bence bu ve bazı riff yapıları Coroner'ın o girdaplı rifflerini andırması oldukça hoş bir durum (The Thing Within ve The Undead Cry)

Fantastik soloları da unutmamak lazım.

Favorilerim bu albümde epey var: Raging Steel, Scattered By The Wind, The Thing Within, Pledge To Die, Beyond The Light

Raging Still en tutarlı ve orjinal bulduğum alman thrash albümlerinden biri olmuştur;

Sacrifice 4
    Deathrow 3

@bitlikarınca: slam oluyor verdiğin parçanın türü, groove ağırlıklı brutal death metal için kullanılır, riffler de ona yönelik yazılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 3 Mayıs 2015; 14:48:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bobafett

87 senesinde çıkan bu iki albüm de ilk albümlerini çalışınış ve içerik olarak geçmiş ve kendilerini geliştirmiş; her ikisi de birbirinden güzel parçalara sahip, ve tam gaz parçalarla açılışı gerçekleştiriyor. Kanada'dan 80'lerin Slayer etkilenimli Forward To Termination; Almanya'dan da hız ve melodiyi birleştiren Raging Steel Sacrifice primitif ve özensiz ilk albümünden beri epey geliştirmiş olduğunu görüyoruz kendini, grup hala çoğu zaman için hızlı çalıyor. Terror strikes, Re-Animation gibi parçalar metabolizmayı canlı tutan arter yolları gibi. Deathrow'un da intro sonrası ilk 2 parçası da fişek gibi Raging Steel ve Scattered By The Wind nabız yükselten parçalar. Dinlediğim alman thrashi gruplarından en iyi vokale sahip gruplardan biri bence bu ve bazı riff yapıları Coroner'ın o girdaplı rifflerini andırması oldukça hoş bir durum (The Thing Within ve The Undead Cry)

Fantastik soloları da unutmamak lazım.

Favorilerim bu albümde epey var: Raging Steel, Scattered By The Wind, The Thing Within, Pledge To Die, Beyond The Light

Raging Still en tutarlı ve orjinal bulduğum alman thrash albümlerinden biri olmuştur;

Sacrifice 4
    Deathrow 3

@bitlikarınca: slam oluyor verdiğin parçanın türü, groove ağırlıklı brutal death metal için kullanılır, riffler de ona yönelik yazılır.

• bobafett kullanıcısına yanıt
    Oy verdim ben hocam yukarda biryerlerde.

• quote:

Oy verdim ben hocam yukarda biryerlerde.

spoiler senin için.
  • Görmemişim koskoca butonu

• Yeni maçı koyuyorum dönme ihtimali yok zaten.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 3 Mayıs 2015; 22:14:33 >

• heheh...

MEGADETH (Peace Sells... But Who's Buying ?) : 1
    ARTILLERY(Terror Squad) : 0
  • Peace sells favori albumlerimden olmasa da icinde cok guzel sarkilat olan birnalbum,Terror squad albumunu dinlemeyeli cok oldu,yarin bir dinler veririm oyumu,

• ARTILLERY : Vokalini beğenmedim.
    MEGADETH : Dave'nin vokali pek iyi olmasa da alışık olduğumdan pek yadırgamıyorum.Kendileri zaten önemli bir grup benim için kazanan belli

Topçu : 0
    Büyük Ölüm : 2

• peace sells'in ilk 3 şarkısı...

Artillery:0
    Megadeth:3

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eyvah eyvah isme göre yargılanmış yine buralar. Çok net Artillery diyorum ben de. Terror Squad'da By Inheritance'a göre daha katı, daha kirli bir sound olmasına rağmen thrashin o primitif yapısı ve enstrüman olarak ustalık sonuna kadar hissediliyor. Bence bariz biçimde daha iyi bir albüm.

Artillery: 1
    Megadeth: 3
  • Papa Emeritus II'nin dediği gibi oyların ezbere verildiği çok aşikar, ezbere vermeyelim..

Terror Squad, Artillery'nin açık ara farkla en iyi ve tek sevdiğim Artillery albümüdür. Bir daha bu albümdeki kadar deli dolu ve sıkı biçimde maalesef çalmadılar.

Artillery 2
    Megadeth 3
  • niye ezbere olsun bundan önceki Artillery albümünü daha çok beğenmiştim ona bile oy vermedim şimdi buna nasıl vereyim ki karşısındaki albüm de sıradan bir albüm değil

• Valla zor oy
    By inheritance olsa oyumu verirdim dusunmeden ama terror squad,by inheritance kadar begendigim bir album degil. Belki de b.i. kadar cok dinlemedigim icindir. Sure daha uzun olsaydi sindire sindire gunlerce dinleseydim fikrim degisebilirdi.
    Peace sells :4
    Terror squad:2

Edit. Sunu da soyleyeyim ki beni de damgalamayin;
    Peace sells benim icin ne killing is my business ne de rust in peace kadar iyi bir album degil." Oo megadeth hemen oy vermeliyim " gibi bir durum yok yani. Yukarida da yazdim by inheritance olsaydi oyum farkli olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dumb Truck -- 4 Mayıs 2015; 15:48:59 >
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.