Şimdi Ara

DH THRASH METAL TURNUVASI (1983-1992) Kazanan: Kill 'em All (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.245
Cevap
11
Favori
22.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Brezilya'dan çıkmış en güzel şey Brezilyalı kadınlardır. Sonra Rio Festivali ve samba gelir. Lütfen onu düzeltelim.
  • Oy atacak var mı yoksa yeni maçı koymak istiyorum birazdan arkadaşlar ?

quote:

Orijinalden alıntı: Maggese

Brezilya'dan çıkmış en güzel şey Brezilyalı kadınlardır. Sonra Rio Festivali ve samba gelir. Lütfen onu düzeltelim.

Aynen Brezilyalı hatunları bir başka dünyadan canlı gibiler. Brezilya'ya gitmek isterim.
  • Oyum sonucu zaten degistirmeyecek,yeni maçı koysanız daha iyi. Aklimin bir kosesine yazdim Schizophreniayi,dinleyecegim.bu kadar ovulmus ayip olmasin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 15 Mayıs 2015; 20:54:27 >

• öf önce Schizophrenia sonra the Years Of Decay... beni lise yıllarıma götürdün bobafett.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Years o decay...Bana göre,bu albümü eleyecek başka bir albüm sayısı çok az.

The Years of Decay(Overkill) : 1
    Darkness Descends (Dark Angel) :0
  • Overkill'in en efsane albümü, saygımız sonsuz. Fakat Dark Angel'a benim oyum. İyi eşleşme olmuş baya. Ancak Dark Angel kanımı koyulttu, nabzıma yılan gibi penetre etti. Kirli sound'a karşı daha kaymak soundlu Overkill dururken Dark Angel'ı seçmişse bu kalp bu adamlar yapmış demektir.

Overkill: 1
    Dark Angel: 1
  • Her ikisi de iyi , seçmek zorunda olduğumdan , her ne kadar Darkness Descends daki müzik çok hoşuma gitse de vokali daha iyi olduğu için The Years of Decay i seçeceğim.

The Years of Decay : 2
    Darkness Descends : 1
  • Daha ilk dinleyişte bile iki vokal arasında dağlar kadar fark kulağa geliyor bu yüzden kanıma falan giremedi sanırım Darkness Descends. Sadece Bobby'nin 'I'm goin' home' demesi bile beni eski anılara, bu albümü ilk dinlediğim güzel zamanlara götürüyor.

The Years of Decay:3

Darkness Descends:1

• Bazı albümler vardır, önünde ancak ceketini iliklersin, DFA'nın Darkness Descends'i de öyle bir albüm. Ekstrem metalin en iyi davulcularından Gene Hoglan ile türün vahşi ve vurucu vokalistlerinden Dont Doty, thrash'in nasıl yapılacağını kanıtlamıştır 1986 senesinde, ki bunu Slayer ve Kreator gibi ezeli rakipleri varken başarmış olması parmakla gösterilecek bir seviyede olduğundandır.

Kısa ve öz sayıda toplanan 7 safkan, katıksız old skool thrash metal parçası ultra-manyak hızıyla ve sertliğinden taviz vermeden 35 dakikada çalınarak bu albümde hayat bulmuştur. Aynı zamanda hem kaliteli hem de hızlı biçimde çalınabileceğinin de ispatıdır. Özellikle The Burning of Sodom parçası size neyin çarptığını anlayamayacağınız yoğunlukta ve enerjiyle sizi nakavt eden ve saçma derecede hızlı sayılı parçalardan biri olmuştur.

Darkness Descends, bundan dolayı çığır açan bir albüm olup DFA'nın yapmış olduğu en iyi albümdür ve belki de thrash metal tarihinin en sert albümüdür.
    Thrash metal deyince aklıma ilk gelen albümlerden biri olmuştur DD.

Years of Decay, Overkill'in en iyisi olmaktan uzakta ve dengesiz bir albüm bana göre. Güzel ama bir yere kadar. 10 dakikalık bayık ve isminin hakkını vermeyen "Skullkrusher", süründüren "Who Tends the Fire" ve ballad gibi olan "Years of Decay" gereksiz yere albümün temposunu ve ömründen yiyen, daha çok heavy metal albümüne gidecek türde parçalardır.

"Elimination", "Nothing To Die For" ve "E.vil N.ever D.ies" hitleri ne kadar iyi olusa olsunlar, 10/10'luk 7 parçalık DD ile başa çıkamaz kesinlikle.

The Years of Decay 3
    Darkness Descends 2

*Not: Bu arada "Under The Influence" albümünü de turnuvaya eklemek isterdim ama grup başına en fazla 3 albüm ekleyebildiğim için maalesef yer alamadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 16 Mayıs 2015; 22:44:40 >

• bobafett kullanıcısına yanıt
    keşke Feel The Fire yerine Under The Influence'ı koysaymışsın

• Arkadaşlar konuya bekleniyorsunuz.
    Hazır pazarken yeni eşleşmeyi koysam iyi olur oylarınızdan sonra...

@qer_1st_k: Olabilirmiş ama Feel the Fire daha klasik bir albümleri olduğundan onları koydum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 17 Mayıs 2015; 11:01:07 >
    Aksama.dogru oy verebilirim ancak, istersen yeni.maca gec beni beklemeden

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Years of Decay 4
    Darkness Descends 2

Overkill daha güzel
  • Maalesef bu sefer yorum yapacak zamanım pek yok. Oyum The years of decay'a gidiyor.

The Years of Decay:5
    Darkness Descends:2
  • The Years of Decay:6

Düşünmedim oy verirken,kolay bir karşılaşmaydı.Skullkrusher acaba black sabbath coverı falan mı diye bir baktım. çok yavaş olmasına karşın hoş bir parça olmuş.
    Gene hoglan varmış dd'de yeni öğrendim, ben death'ten tanıyordum kendisini ve bence oradaki işi daha iyiydi.

Yeri tekrar gelmişken yazayım içimde kalmasın...Pleasure to kill,darkness descend vs. gibi albümler yapmanın çok kolay olduğunu düşünüyorum. Hiç yaratıcılık duyamıyorum bu albümlerde. Speed picking yapıp 400bpm 2/4 ritim çalıp üstüne scream vocal yapmaktan öte bir şey anlayamıyorum Modern sanat gibi bir şey mi acaba da anlamıyorum derinlerde biryerde benim anlamadığım bir şey mi var?Tamam adı üstünde "thrash" ama yine de üstüne kafa yorulmuş olması hoşuma gidiyor şahsen;en serti en hızlısı biz olacağız huahahah diyilip yapılmasındansa.

Hocam korkuyorum senden taşlayacaksın beni diye,son paragrafı hiç yazmasamıydım

edit. yazarken 2 oy gelmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dumb Truck -- 17 Mayıs 2015; 12:58:47 >

• Darkness Descends'in de hakkını yemeyelim çok sağlam riffler vardı ancak ilginç bir şekilde Death Is Certain şarkısının bir bölümü Hell Awaits'e Death Prophecies'in bir bölümü de At Dawn They Sleep'e çok benziyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bitlikarınca

The Years of Decay:6

Düşünmedim oy verirken,kolay bir karşılaşmaydı.Skullkrusher acaba black sabbath coverı falan mı diye bir baktım. çok yavaş olmasına karşın hoş bir parça olmuş.
    Gene hoglan varmış dd'de yeni öğrendim, ben death'ten tanıyordum kendisini ve bence oradaki işi daha iyiydi.

Yeri tekrar gelmişken yazayım içimde kalmasın...Pleasure to kill,darkness descend vs. gibi albümler yapmanın çok kolay olduğunu düşünüyorum. Hiç yaratıcılık duyamıyorum bu albümlerde. Speed picking yapıp 400bpm 2/4 ritim çalıp üstüne scream vocal yapmaktan öte bir şey anlayamıyorum Modern sanat gibi bir şey mi acaba da anlamıyorum derinlerde biryerde benim anlamadığım bir şey mi var?Tamam adı üstünde "thrash" ama yine de üstüne kafa yorulmuş olması hoşuma gidiyor şahsen;en serti en hızlısı biz olacağız huahahah diyilip yapılmasındansa.

Hocam korkuyorum senden taşlayacaksın beni diye,son paragrafı hiç yazmasamıydım

edit. yazarken 2 oy gelmiş

Fikir fikirdir, ne senin ne bir başkasının fikri benim fikrimden daha üstün olamaz veya tam tersi çünkü herkesin 1 puan hakkı var bu turnuvada neticede. Ama kalınlaştırdığım yerdeki düşüncen çok yanlış, eğer ki çok kolay olsaydı PtK, DD, SNM gibi albümler yeryüzüne sayılı gelmezdi ve ilgili albümlerin yarattığı etkiyi "diğerleri" de gayet başarabilirdi değil mi ? Ama durum böyle olmadı yaşandığı üzere. Yorumumu dikkatle okursan; sadece hızlı çalmak gibi bir dertlerinin olmadığını ve müzikaliteyi de beraberinde kaliteden ödün vermeden birleştirmiş olduklarını özellikle belirtmişim ki baştan sona DD'yi dinlersen herhangi bir sert thrash albümü olmadığını anlaman zor olmamalı.

Ha diyebilirsin ki sert ve hızlı çalmaları beni etkilemiyor ona kimsenin diyecek lafı yoktur kişisel tercih sonuçta Brutal thrash'in de ilgi çekmesinin asıl nedeni türde makbul birşey olması ve hatta talep edilen birşey olarak karşılanması, nitekim herkes kotaramaz. Thrash metal de death metal gibi ekstrem bir tür. Ama mesela gidip de heavy metal'de özellikle sertlik aramazsın, çünkü türün esas olayı sertlik değil, daha çok vokal ve soloların ön plana çıkmasındandır. Ama thrash metalde sertlik ve ekstremlik "genelde" olumlu karşılanır bir durumdur.

quote:

Orijinalden alıntı: qer_1st_k

Darkness Descends'in de hakkını yemeyelim çok sağlam riffler vardı ancak ilginç bir şekilde Death Is Certain şarkısının bir bölümü Hell Awaits'e Death Prophecies'in bir bölümü de At Dawn They Sleep'e çok benziyordu.

Hmm alaka kuramadım ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 17 Mayıs 2015; 18:40:50 >

DH THRASH METAL TURNUVASI (1983-1992) Kazanan: Kill 'em All

SLAYER - Hell Awaits (1985)
    VS
    SODOM - Better Off Dead (1990)

DH THRASH METAL TURNUVASI (1983-1992) Kazanan: Kill 'em All

Better Off Deadin "Tarred and Feathered" ve "Cold Sweat" (Thin Lizzy cover) parçalarını değerlendirmeye almayınız arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 17 Mayıs 2015; 22:39:39 >

Sodom'u eklememişsin
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.