Şimdi Ara

Note 10.1 2014 Edition Telefon Özelliğini Aktifleştirme ve Güncelleme P602>P601 (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
626
Cevap
24
Favori
70.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şuan için çözebilmiş değilim, xda da samsung olmayan root lu cihazlar için Gear s bağlantısını yapma yöntemini anlatmışlar fakat benim cihazda olmadı. Şu an hydronuirum rom yüklü bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alonestalker

Bende bir süredir p602 4.4.2 root yapmaya çalışıyorum acemi de sayılmam.fakat bir yerlerde sorun yaşıyorum.
    Odun 3.09 ile twrp yi ilk sayfadaki linklerden indirip kuruyorum.knox sayacı 1 olsada supersu rebot dan sonra ortaya çıkmıyor. Efsane 1974 nin power ve ses+ ile açılan sayfanın resmini ekliyorum.orada cwr ekranı yerine görüntüde ki ekran çıkıyor tabiki advance fix permission da görünmüyor.
    Sorun hakkında bilgisi olan var mı?
     Note 10.1 2014 Edition Telefon Özelliğini Aktifleştirme ve Güncelleme P602>P601

bu sorun bendede var çözebildiniz mi?

• eaduvan E kullanıcısına yanıt
    Flashfire linke tıkladım açılmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: bitlisadilcevaz

quote:

Bende bir süredir p602 4.4.2 root yapmaya çalışıyorum acemi de sayılmam.fakat bir yerlerde sorun yaşıyorum.
    Odun 3.09 ile twrp yi ilk sayfadaki linklerden indirip kuruyorum.knox sayacı 1 olsada supersu rebot dan sonra ortaya çıkmıyor. Efsane 1974 nin power ve ses+ ile açılan sayfanın resmini ekliyorum.orada cwr ekranı yerine görüntüde ki ekran çıkıyor tabiki advance fix permission da görünmüyor.

Autorootu indirin ve içindeki odinle tablete atın.

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanlıminder

Flashfire linke tıkladım açılmıyor

Normal, bende çalışıyor. Ana konusu; >>>XDA<<<
    gene olmadı siz apk dosyasını upload yaparmısınız
  • quote:

gene olmadı siz apk dosyasını upload yaparmısınız

Tamamdır;
    >>>FlashFire<<<

Brezilya romu tavsiyemdir. xxucnj5 ten sonra yükledim sorunsuz, Antutu 37680 alıyor;
    P601UBUCNL1_P601ZTOCNL1_ZTO

orjinal roma dönülüyormu denedinizmi bu işlemden sonra
  • quote:

orjinal roma dönülüyormu denedinizmi bu işlemden sonra

Denemedim, bilmiyorum. Bunu belirtmiştim de ama download ekranında p602 gözüküyor ve pc odinle stock p601 romu halen yüklenmiyor yani koruma-kilit duruyor, bence p602'ye dönülebilir gibi.
  • Tablet üzerinden yükledigin p 601 stock romunun ne gibi artısı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akletmeklazım

Tablet üzerinden yükledigin p 601 stock romunun ne gibi artısı var
    Rom yükleme işini bitirdim ve 2 gündür kullanıyorum. daha önce birkaç rom yükledim xda dan ama hepsinin de ortak sorunu cihazı şarja taktığımda dokunmatiğin sapıtmasıydı. tam da umudu kesip servise gönderecekken buradaki brezilya romunu söylendiği gibi yükledim. şu andaşarjdayken dokunmatiğinde takılma sorunu ortadan kalktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizcigdem

Rom yükleme işini bitirdim ve 2 gündür kullanıyorum. daha önce birkaç rom yükledim xda dan ama hepsinin de ortak sorunu cihazı şarja taktığımda dokunmatiğin sapıtmasıydı. tam da umudu kesip servise gönderecekken buradaki brezilya romunu söylendiği gibi yükledim. şu andaşarjdayken dokunmatiğinde takılma sorunu ortadan kalktı.

Alıntıları Göster
    tabletleri telefon olarak kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi?

tableti telefona çevirmek viber vs yüklemek anlamına gelmiyor değil mi? yani sabit telefonlar, müşteri numaralar vs) ve diğer cep telefonları da aranabiliyor mu?

-özellikle büyük ekranlı tabletleri her gittiğiniz yere taşımak (örneğin sinema veya havuz, deniz vs) sorun oluyor mu?

-3g devamlı açık mı mesela

-pil-şarj olayı nasıl gidiyor?

-3g çekmeyen yerlerde telefonla arama yapılamıyor mu? Edge bağlantı olmuyor mu?

-ses kalitesi nasıl?

-karşı taraf aramalarında sorun oluyor mu, özellikle internet bağlantısı yoksa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan1581 -- 18 Nisan 2015; 1:14:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: psykopat81

tableti telefona çevirmek viber vs yüklemek anlamına gelmiyor değil mi? yani sabit telefonlar, müşteri numaralar vs) ve diğer cep telefonları da aranabiliyor mu?

-özellikle büyük ekranlı tabletleri her gittiğiniz yere taşımak (örneğin sinema veya havuz, deniz vs) sorun oluyor mu?

-ses kalitesi nasıl?

- Buradaki işlemler, tablette varolan ama yazılımla kısıtlanmış 2G/3G telefon özelliğini kullanabilmek amacına dayalıdır. Anlatılanlarda kasıt viber türü programlarla internet üzerinden iletişim sağlamak değildir. Bilinen gsm(arama-aranma,sms alıp-gönderme) işlemlerini kullanmaktır.

- Ben tekerlekli sandalye kullanan, çalışan bir engelliyim. Daha önce 7" kullanıyordum, ellerimdeki fonksiyon kaybı nedeniyle 6" altı telefon kullanamıyorum ama 10.1'de büyükmüş, aldığım fiyata ve bu özelliklerde 8"-9" bulsam almazdım. Durumuma rağmen fazla sorun olduğunu söyleyemem ama konforu tartışılmaz.
    - Pil tasarrufu için genelde 2G açık tutuyorum. Hızlı internete ihtiyacım olduğunda 3Gyi açıyorum.
    - Şarj olayı kullanıma bağlı, ben sadece ofis işlemleri için kullanırım. Az ekran ışığında, bluetooth açık, 1.5 saat telefon, 3-5 saat net (%65 wifi+%35 3G) 2gün gider.
    - Evet 2G - Edge - Gprs bandı mevcut.
    - Ses kalitesi tartışılmayacak kadar iyi.
    - Telefon özelliği internet özelliğinden bağımsız çalışıyor. İnternetin olup olmaması görüşmelere etki etmiyor.
    Tablet ile akıllı saat-kulaklık veya kombine blutooth kulaklık kullanmak konforu arttırır. Ben sadece Sony sbh50 kullanıyorum.
    Yeni cihazmı alacaksınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: eaduvan

quote:

-ses kalitesi nasıl?

- Buradaki işlemler, tablette varolan ama yazılımla kısıtlanmış 2G/3G telefon özelliğini kullanabilmek amacına dayalıdır. Anlatılanlarda kasıt viber türü programlarla internet üzerinden iletişim sağlamak değildir. Bilinen gsm(arama-aranma,sms alıp-gönderme) işlemlerini kullanmaktır.

- Ben tekerlekli sandalye kullanan, çalışan bir engelliyim. Daha önce 7" kullanıyordum, ellerimdeki fonksiyon kaybı nedeniyle 6" altı telefon kullanamıyorum ama 10.1'de büyükmüş, aldığım fiyata ve bu özelliklerde 8"-9" bulsam almazdım. Durumuma rağmen fazla sorun olduğunu söyleyemem ama konforu tartışılmaz.
    - Pil tasarrufu için genelde 2G açık tutuyorum. Hızlı internete ihtiyacım olduğunda 3Gyi açıyorum.
    - Şarj olayı kullanıma bağlı, ben sadece ofis işlemleri için kullanırım. Az ekran ışığında, bluetooth açık, 1.5 saat telefon, 3-5 saat net (%65 wifi+%35 3G) 2gün gider.
    - Evet 2G - Edge - Gprs bandı mevcut.
    - Ses kalitesi tartışılmayacak kadar iyi.
    - Telefon özelliği internet özelliğinden bağımsız çalışıyor. İnternetin olup olmaması görüşmelere etki etmiyor.
    Tablet ile akıllı saat-kulaklık veya kombine blutooth kulaklık kullanmak konforu arttırır. Ben sadece Sony sbh50 kullanıyorum.
    Yeni cihazmı alacaksınız?

evet hocam cevap için teşekkürler

tutup da 1500-2000 tl akıllı telefonlara vermek istemiyorum.

telefon görüşmesi yapabilmek için internet bağlantısı gerekli olduğunu sanıyordum, peki rom atıp sim kartı takınca şebeke operatör sinyali mi gözüküyor.

şaşırdım gerçekten, o zaman bildiğimiz telefon oluyor..özelden de yazdı arkadaşlar, tableti telefona çevirmiş oluyoruz anladığım kadarıyla ..

büyüklüğü dışında hiçbir sıkıntı olmasa gerek .. 7 inch reader A7 tablet almayı düşünüyorum. daha ucuz olduğu için.

• quote:

evet hocam cevap için teşekkürler

tutup da 1500-2000 tl akıllı telefonlara vermek istemiyorum.

telefon görüşmesi yapabilmek için internet bağlantısı gerekli olduğunu sanıyordum, peki rom atıp sim kartı takınca şebeke operatör sinyali mi gözüküyor.

şaşırdım gerçekten, o zaman bildiğimiz telefon oluyor..özelden de yazdı arkadaşlar, tableti telefona çevirmiş oluyoruz anladığım kadarıyla ..

büyüklüğü dışında hiçbir sıkıntı olmasa gerek .. 7 inch reader A7 tablet almayı düşünüyorum. daha ucuz olduğu için.

Bizim tabletin modeli p602 ve sadece TRde satılıyor, bu cihazın GSM özelliği olanı p601. Bu iki cihazın donanımsal olarak hiçbir farkı yok. Samsung bu tür tabletleri TR pazarına sokarken, ekstra vergi ödeyip maliyetleri ve satış fiyatlarını arttırmamak için GSM özelliğini yazılımla kısıp 3G'li tablet olarak veriyor. Bu konudaki işlemlerde kısıtlı yazılımı kısıtlanmamış yazılımla değiştirmek.Samsungun 3G'li Tab 1-2-3-4-s-note serilerilerinin tamamında yazılımla kısıtlama var. Donanımsal olarak desteklenmeyen bir özelliğin aktif edilmesi gibi bir durum yok. Yani sadece wifi olanlarda böyle bir durum söz konusu değil. Ayrıca bu işlemler sadece samsung içindir.

• quote:

quote:

quote:

Ne demek istediğinizi anlamadim

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ne demek istediğinizi anlamadim

Alıntıları Göster
    Son araştırmalarım ve denemelerimle p601 stock romu FlashFire yerine pc odin ile yüklemeyi keşfettim (bu sayede temiz kurulum yapabileceğiz.) ama modem için hala xKat'a mecburuz. Modem yazdırabilmek için araştırma ve geliştirmelerim devam ediyor.

-------------------------------------------------------

İlk sayfadaki anlatımla p602'nin full yedeğini alan arkadaşımız onu upload edip paylaşırsa çok makbule geçer. Kendi yedeğim kaybolduğundan 4.3'e dönemiyorum, yayan kaldım:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eaduvan -- 30 Nisan 2015; 15:04:59 >

Stock romu yükleyip backup alsan olmuyormu
  • quote:

olmuyor.
  • quote:

quote:

olmuyor.

Neden?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.