- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
AIR ALERT III: TAM BİR ZIPLAMA PROGRAMI
936 Cevap237255 Görüntüleme24 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     5 [7] 9 10 11 12 13 14      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

972 Mesaj
16 Şubat 2009; 3:05:05 

quote:

Orjinalden alıntı: airalert

mic_Check alıntı yapamıorm k.bakma .Bi kere önce kilo wermeye başlasan ii edersin tabi senin tercihin ama boyuna göre bayaa bi fazla kilon war ondan dolayı panyayı 7-8 cm geciosun gene ii bi kilo wersen mesela 85 felan olsan değersin gibi gelio bana cunku kilolar seni assa cekio nese özel hayata saygı .Ama kafama göre yaparsam faydası olur mu demişsin kafama göreden kastın eğer mesela adam 2 set 50 diosa sen 2 şer set 30 yapıosan tabii ki faydası olur adamlar da zaten gercekci bi sonuc olarak yazmamıs onlar da biraz sallamıs ama sen yapabildiin kadar yap gene de ama yani uç skorlar şeklinde olmasın adam 2 set 50 diosa sen 2 set 10 yaparsan panyayı 7-8 cm gecmeye dewam edersin .Bi de duruş bozukluu demişsin onu anlayamadım ama anladıım kambur mu duruyosun ondan bahsediosan zannetmiorm faydası olmaz.Otururken felan dik durmaya calıs bi de fizik tedaviye felan git yardımcı olurlar

Evet kilolar sorun ama kurtulamıyorum işte Antremanları kafama göre uygulamaktan kastım da mesela haftada 3 gün denmiş ben bunu bazen 2 gün bazen haftada 1 bazen hergün yani kafam ne zaman eserse yapsam faydası dokunurmu Yani aslında programı tam uygulasamda bana pek bir faydası dokunmayacak çünkü artık klüplerde veya amatör-yarı amatör oynamak gibi bir düşüncem yok. Yani tamamen antreman olsun diye ve ara sıra maç yaparken rahat olayım diye. Böyle oluncada fazla antreman kastırma gereğide hissetmiyorum onun için az az ve düzensiz yapsam bana ne kadar faydası dokunur bunu merak ettim

Duruş bozukluğunda da ciddi anlamda kamburluk sorunum var. 2-3 sene önce gitmiştim fizik tedaviye ve bana kesinlikle basketbol oynamamı yasaklamıştı. Bunun yanında bir takım egzersizlerde vermişti ama hiç birisini uygulamamıştım. İşte umut dünyası belki faydası dokunuyordur diyede sorayım dedim

• Arkadaşlıklar Neden En Az Bir Çıkara Dayalı?
  • Kimi tutuculuklar uzun yıllar geciktirilebiliyor, toplumların kimi tartışılmaz gerçeklere ermesini. Tutuculuk, uluslara zaman kaybettirmekten başka hiç bir işe yaramıyor.

•  
    217 Mesaj
    16 Şubat 2009; 14:14:09 

tmm anladım ama ole dediim gibi uçma 2 hafta yapmıorm 1 hafta her gun yapıorm fln deil de haftada 2 gun yapmanı oneririm şayet dediimi yaparsan rahat 15 alabilecegine inanıorm.
    Duruş bozukluuna gelince bende de biraz kamburluk war ama snn doktor ne alaka yani basketbolu bırakman lazım fln demiş.Onun nedeninini eger biliosan bi de sana werdii egzersizleri werirsen cok makbule gecer

972 Mesaj
    16 Şubat 2009; 15:43:08 

Öncelikle sağlık ocağındaki doktora gitmiştim. O bana sürekli basketbol oyna demişti. Oradan fizik tedaviye gittiğimde kesinlikle oynama demişti. Nedenini söylemişti ama unutum

Verdiği engzersizler tamamen omurilik bölgesindeki geliştirmekle alakalıydı. Mesela 2 kolunu arkayada aşşağıda birleştirip kürek kemiklerini aşşağıya bastırıp acıyı hissederek 10 sn öyle beklemek ve bu hareketi 20 defa yapmak. Aynı şekilde kürek kemiklerini bu sefer yukarı doğru ittirip aynı şekilde 10snx20 kere yapmak. Sonra sert zemine sırt üstü uzanıp elini beline koyup, belinden baskı uygulayarak elini olabildiğince sıkıştırmak. Buda 10snx20 şer kere idi. Bu egzersizin de kamburluğun en büyük nedeni olan omuriliğin başlangıcından S şekli olan bozukluğu düzeltmek.

Tabi bunlar verdi verdiği egzersizlerdi. 2-3 tane filmi iyice analiz ettikten sonra benim problemime göre vermişti bunları. Kamburluğun etkisi kişiden kişiye değişirmi bilmiyorum ama kesinlikle fizik tedaviye gitmek gerekir. Bizde biraz ırsi bu olay ve kardeşimdede var. Onunla birlikte tekrar gideceğim bu hafta

• Arkadaşlıklar Neden En Az Bir Çıkara Dayalı?
  • Kimi tutuculuklar uzun yıllar geciktirilebiliyor, toplumların kimi tartışılmaz gerçeklere ermesini. Tutuculuk, uluslara zaman kaybettirmekten başka hiç bir işe yaramıyor.

•  
    217 Mesaj
    16 Şubat 2009; 19:44:25 

hmm eyw kardeş anladım.Bi de boy uzamasınını felan durdurur mu acaba kambur olmak veya kambur oturmak acaba.Fizik tedaviye giderim tamam gitmisken belim de agrıo zorlamıstım bayaa zıplarken yatakta zor donuyodum bi de boy daha ne kadar uzar,uzamaz mı die bilekten film cekiolarmıs el bileginden ona,kamburluga,belime de baktırırım ondan sonra fizik tedavi branslı doktor da istifa eder heralde..

0 Mesaj
    22 Şubat 2009; 10:44:55 

arkadaşlar benim boyum 1.83 kilo 70, 3.05'lik potaya değebiliyorum ama smaç basamıyorum sizce zıplamam iyi mi bir de bu aralar bu programa başlayacağım inş. faydasını görürüm.
    bu arada bu program yaklaşık kac cm daha fazla zıplatıyo?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet71_18 -- 22 Şubat 2009; 10:42:17 >

217 Mesaj
    22 Şubat 2009; 16:09:39 

zıplaman başarılı iisin yani.Başlasan ii olur ama belini felan açmassan benim gibi adale spazmı olur belinde o nedenle dikkatli aç ve ısın iice.Yaklaşık en az 20 cm 35 cme kadar yolu war 20-35 yani en az 20 hadi k.gelsin

0 Mesaj
    28 Şubat 2009; 12:23:28 

bu arada 15. hafta sonu zıplamamız belli bir süre sonra azalacak mı? yani bu zıplama geçici mi olacak??? bilgilendirirseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet71_18 -- 28 Şubat 2009; 12:19:19 >

217 Mesaj
    28 Şubat 2009; 15:57:16 

hyr azalıp azalmaması senin elinde eğer aktif bi hayat yaşıosan kasların %98 oranda sabit kalır ama air alertı bitirip de yerinde oturursan bütün bi ömür o zmn azalır işte

164 Mesaj
    28 Şubat 2009; 21:32:04 

ortalama kaç cm kadar daha fazla zıplıyoruz bunu harfiyen yaparsak..benim boyum 173 kilom 57 panyaya değmeme 5-6 cm var.. bu programı uygularsam değebilir miyim?

217 Mesaj
    28 Şubat 2009; 21:49:26 

ortalama 25 cm kardeş ama 20-35 cm arası değişiyo.Eğer panyaya değmene 5-6 cm warsa potaya rahat değebilirsin bitirdiğinde güwen bana .Hatta biraz kasınca asılabileceğinden de eminim ama smaç garantisi weremem tamamen isteğe ve birazcık da yeteneğe bağlı k.gelsin

164 Mesaj
    28 Şubat 2009; 23:52:59 

quote:

Orjinalden alıntı: airalert

ortalama 25 cm kardeş ama 20-35 cm arası değişiyo.Eğer panyaya değmene 5-6 cm warsa potaya rahat değebilirsin bitirdiğinde güwen bana .Hatta biraz kasınca asılabileceğinden de eminim ama smaç garantisi weremem tamamen isteğe ve birazcık da yeteneğe bağlı k.gelsin

inş. amacım smaç değilde yine de asılabilmeyi istiyorum..boyum da belki uzarsa o zman smaç vurabilirm belki.. zıplama yeteneğimde var bunu geliştirmek istiyorum en yakın zamanda başlıycam..

217 Mesaj
    1 Mart 2009; 13:14:35 

benim amacım smaç.Panyaya rahat değiyodum programa başlamadan önce şu an belimden sakatlandığım için ara vermek zorunda kaldım dikkatli ısınmanı tawsiye ederim o nedenle.Ama inş. salı kaldıım yerden dewam edicem hedef smaç.(Boy:170cm Kg:62) Eski zıplamam:80 yeniyi daha görmedik

164 Mesaj
    1 Mart 2009; 20:20:03 

vay bee 170 boyla panyaya değmek herkesin yapabileceği iş değil..tebrik ediyorum üstad.. 196 lık arkadaş var anca potaya değiyo..

217 Mesaj
    2 Mart 2009; 14:01:36 

eyw Hem de kasmıorm yani ama senin bunu yaptıktan sonra potaya asılabilecegini dusunuyorum inanç,air alert,yetenek ve biraz da teknik lazım

3 Mesaj
    5 Mart 2009; 13:31:59 

Arkadaşlar bu çizelgede bölüm dedigi ne ben onu anlıyamadım birisi açıklayabilirmi? Mesela bölüm 2 diosa adım 2 ye kadarmı yapıcaz:S

217 Mesaj
    5 Mart 2009; 16:53:24 

Kardeş bölüm dediği diyelim 2-20 diyo ya işte burdaki 2 sayısı bölümü ifade eder.Bölüm ise şunu;20 taneyi yaptıktan sonra 1-2 dk dinlenip 20 tane daha yaparsın ve 2 bölümü tamamlamıs olursun yani 2 tane 20(2-20).Eğer 3-20 deseydi 20/1dk mola/20/1dk mola/20 şeklinde yapıcaktın ayrıca bölümün diğer adı da 'set'tir

3 Mesaj
    5 Mart 2009; 19:32:33 

Tmm saolasın ztn onu araştırıp bulmuştum kardeşim genede eyw..Peki Bu Egzersizler Arasında Kaç Dk ara vericez genemi 1-2dk mesela ip atlamadan step-up a geçerken? bide msn imi eklersen cok sevinicem..

armanaras@hotmail.com

Pazartesi Bende Baslıorm..Basket hastasıyım.Simdilik panyaya deyiyorz bakalım :P

Yaş 15 bot 178 kilo 60

217 Mesaj
    6 Mart 2009; 14:54:04 

eet fazla sogumadan yani 5 dk deil gene max 2.5 dk olsa ii olur senin adına.Ekledim bu arada msnni

147 Mesaj
    7 Mart 2009; 14:52:18 

slm uzun bir süredir giremiyordum.bakiyorumda programa baya talep var...öncelikle baslamadan önce iyi ısınmemiz sart en önemli kuraldir bu en az 20 dk.
    viceoda gösteriyordu nasil ısınmamız gerektıgınızı.ısındıkdan sonra eneme hareketleri yapariz,kasi harekete hazirlarizprogram tammalamak zordur çogu arkadaş bitirememisti...ne kadar zorlansanizda birakmayin ufak tefek bahanelerle zorluk cekmeden hiçbir sey olmuyor hayatta.15 hafta uzun bir sürecdir kendini tanimaniz ve ona göre ayarlama yapmaniz gereklidir.kilolu arkadaslar bana yapmalari cok zor gibime geliyor.1.81 61 kiloydum simdi 65 oldumda ben yaparken bile nasil ter ciktigini anlatamam su gibi akiyordu.5-10 kg fazlasi olanlar yaparsa zayiflamisda olurlar.
    genelde ne kadar artar? sorusu sonurlmus...kisiden kisiye degisir bu 60 cm ziplayan adamda 15 cm artarken 40 cm ziplayan adamda 25 artar mesela.
    7. haftada bacağiniz nasil gelistiğini(kas tabakasi olustugunu)acikca göreceksiniz.tabi programi uygularken ziplamaniz azalir artmaz.ben yapttim 10 cm artsin gibi düsüncelerden arinin.bittikden 1-2 hafta sonra gerçek değer cikar.
    sadece kas ziplamayi etkilemez,esnek olmak daha önemlidir.esnemeden programa başlamaniz cok zararlidir,esneme hareketlere önem verin...
    programi bitirdiginizde air aleetadvanced programini yapabilirisniz cok daha zor ve gelistirici.bunun yaninda mekik,sinavda cekerseniz faydali olur.karin kaslarin ne kadar etkili oldugu biliyoruz
    bu 2 programi tamamlamis olrak benim göreüslerim bunlar ve simdi iyi ısındıgımda 90 cm kadar cikabiliyorum.benden uzunlarin smac basamadigi potaya smac basmak,o hayretler icinde birakmak cektigim acilara degiyor...aci yoksa ziplamada yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeSuR YuReK -- 7 Mart 2009; 14:48:07 >

217 Mesaj
    7 Mart 2009; 19:30:50 

cesur yurek oncelikle hos geldin.Ben de nickten de anlasılacagı uzere meslek edinmis durumdayım air alertı :D.Seni de eski mesajlarından tanıyorum senin de bu konuda bilgin bi kisi olduunu gordum.Şimdi Ben de yapıyorum bu air alert ama air alert 3 deil de 4.Neyse programa baslamadan once rekorum 79-80 cm idi fakat hic bi artıs gozlemleyemedim 8.haftaya kadar zaten videoda da 11.haftadan sonra etkisini gosterir felan demis ondan dolayı kasmıorum fazla.Fakat sole bisi war ki ben belimi sakatladım sonra doktor dedi ki kas spazmı warmıs 3-4 gun dinlen ilac milac werdi yaramadı 2 hafta gitti programdan.Yani su anda 11.haftaya gecmem gerekirken 8.haftada kaldım ve aynı zamanda kuskulanıorm da acaba simdi dewam etsem etkinlii azalmıs olarak mı yansır bana yani 30 wercekken 20 mi werir bundan sonra.Çünkü 1 hafta dielim programı yapmadık yani 8.haftadan 9a gecerken yapmadık (benim gibi),gelecek hafta 8.haftayı tekrarlayarak programımıza dewam edebilioruz.Fakat benim 1 deil de 2 haftalık bi kaybım oldu ondan dolayı kusku icersindeyim ki dogaldır benden baska bole bisi basına gelen birini goremedim cunku forumlardan ws...Bu konuda beni bilgilendirirsen sewinirim
    Bu arada sana katılıyorum gercekten degecegine inanıorm eger bitirirsem adam 1.95 potaya zor degerken ben smaclarken adamın bakakalması weya smacın werdii guven we huzurun yerini baska pek bisi alamaz die dusunuyorum.Ayrıca sana benim bi sorum olcaktı ben 80 zıplıorm ya kac arttırır sence yani ii zıplayanlara az werir mantıgıyla dusunursek o zmn 130 cm zıplayanlar demek ki dogustan 115-120 zıplıor olur ki bu da bana pek dogru gelmedi
    Bu arada msnni werirsen ordan paslasabiliriz ben werim eklersin istersen ;umut6999@hotmail.com

0 Mesaj
    8 Mart 2009; 16:41:27 

bu arada ben genelde kosup tek ayak zıplıyorum youtube da aır alerti uygulayan bi kaç video izledim genlde koşup çift ayak zıplıyorlar acaba ben de koşup çift ayak zıplasam daha mı iyi zıplarım???

217 Mesaj
    8 Mart 2009; 19:09:51 

walla ben de senin gibi zıplıyorum.Ama cift ayak zıplamakla tek ayak zıplamak farklı seyler,birini yapıosan birini yapamayabilirsin.Belki snn tek ayak zıplama yetenegin wardır ve 80 zıplıosun ama cifte gelince 60 hem de zorladıın halde.Ama belki 2siyle de iidir hatta ciftle daha ii bile zıplıosundur denemek gerek derim,alısma meselesi.Ör;ben tek ayak zıplıyorum ama solla zıplamaya alıstıgım icin(80 zıplıorm solla) sagla deniim diorm bırak 80i zıplayamıorm bile kosuyorum kosuyorum zıplayamıorm bile yani sadece kosmakla yetiniorm
    (tek) Sol ayak:80 sag ayak: belirsiz çift ayak:60 felan zıplıorm ama kesfetmediim icin belki cifti ogrensem 90 yapcam ya da sagyla zıplamaya alıssam belki sag daha gucludur di mi dene yani

0 Mesaj
    8 Mart 2009; 19:44:26 

eyw ben biraz deneme yapayım.Belki de dediğin gibi iki ayakla daha iyi zıplarım.

217 Mesaj
    8 Mart 2009; 19:48:43 

ö.diil ya benim de belim agrımasa ben de zıplar denemelere baslardım da işte...Sen air alert yapıo musun?

217 Mesaj
    9 Mart 2009; 18:56:50 

cesur yurek bi geldin gene nerelere gittin yahu?

2 Mesaj
    13 Mart 2009; 22:13:24 

Arkadaşlar herkes air alert bittiktn sonra videosunu koyar dmi ;D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_gökay -- 13 Mart 2009; 22:09:53 >

"
    Öldüm sandım önce,Kalbinden kayıp düşünce
    Kırılmış kemiklerim,Daha değmeden yere
    Sustum kaldım öyle..
    Bu iş bitti deyince
    Söz vermiştik beraber
    Yaşlanacaktık
    Seninle ?
    "

0 Mesaj
    14 Mart 2009; 0:21:52 

evet basladım hatta 3. haftadayım...

217 Mesaj
    14 Mart 2009; 0:27:00 

bnm bel sakatlanmasa simdi 12ye gecmistim ama ne yazık ki ole oldu .Şimdi ise taa 6 mı 7. mi ne haftadan gene baslıcam 3 haftadır yapmıorm da ondan normalde 8.haftadan 9a gecerken sakatlanmıstım 3 hafta yapmıınca heralde 6 dan baslarım size tawsiyem cok ii acın her yeri ve ii ısının peki sizin bi tawsiyeniz war mı bana ? Ne bilim kaldıın yerden dewam et gibi

164 Mesaj
    14 Mart 2009; 12:02:27 

bu program hem çift hem de tek ayak mı gelişitriyor?

217 Mesaj
    14 Mart 2009; 12:31:59 

eet

2412 Mesaj
    24 Mart 2009; 17:23:09 

17-18 yaşlarında basketbol oynarken bayağı kafa yormuştum bu zıplama işine. kiloma göre çok iyi de zıplarım ama daha da iyi zıplamak istiyordum. ama bu kiloyla olan da buydu. ilerde bir gün kilo verirsem eğer tekrar çalışacağım bu zıplama işlerine.

1 Mesaj
    28 Mart 2009; 18:00:05 

DİKKAT-

16 yaşındayım boy. 1.81 kilo 70. bu programı hiç yapmadım ama nizami potalara yani 3.05 e voleybol topuyla vurabiliyorum ama çift ayakla zıplayınca zor deyebiliyorum. programı yapmayı düşünmüyorum. zaten çömelme hareketini yapmayı denerken sıçrama bacağım (yani sol bacak ) dizim çok zorlandı. oyüzden vazgeçtim ama yapmaya gerekte yok sadece evde hiperaktiflik yapıp sürekli tavana deymek bile sıçramayı en az 5-10 cm geliştiriyor. yalan değil çünkü küçüklükten beri oraya buraya zıplayarak fileye deymeye çalışarak , deyince panyaya deymeye çalışarak , oda olunca potaya deymeye çalışarak , hiç bir ekstra program yapmadan zıplamamı geliştirdim. yani zıplamasını geliştirmeye çalışan arkadaşlar sadece bu programı yaparak 15 haftada zıplamasının 20-30 cm birden artacağını düşünmesin. bu program sadece bacakları daha güçlendirmeye yönelik. zaten varolan zıplamayı azcık artırmaktan başka bir işe yaramaz. bir de böyle düşünmeniz dileğiyle...

217 Mesaj
    30 Mart 2009; 15:16:20 

1.oraya buraya zıplamanın zıplama geliştireceğini de nerden çıkarttın sadece boyuna bi etkisi olur.Ha ama belki zıplaya zıplaya en iyi veim veren zıplama tekniğini elde etmişsindir o ayrı mesele...
    2.bu program kendini ispatlamıs bi program yani haybeye yapılmış bi iş değil bunu öğren derim profesyoneller bile bir zamanlar muhakkak bu ve buna benzer vertical jump programları uygulamışlardır
    3.Zaten bunu 15 hafta düzenli yapıp da 20 cmden az verim alanlara para iadesi garantisi var yani 20 cm altında verim alanlar sadece istisnalardır yani pekala 20-30 hatta 35 bile arttırabilir
    Kolay gelsin bi de böyle düşün...

970 Mesaj
    2 Nisan 2009; 23:37:15 

shiny_black@hot... air alert arkadaşım eklersem sevinirim

2820 Mesaj
    5 Nisan 2009; 11:04:36 

bence bunlar gereksiz abi en iyisi ip atlama step up ve squad , 3 ünü düzenli yapınca çok rahat zıoplamanzızın geliştiği hissediyorsunuz 3-4 aya ,
    ben çembere değemezken şimdi oldugum yerden zıplayıp çok rahat deyiyorum 3.05 e

217 Mesaj
    5 Nisan 2009; 18:21:33 

gereksiz olarak gördüğüm thrust ups benim diğerleri tamamen gerekli ama senin dediklerin de en etkenleri ama calf raises da çok katkı yapan bi egzersiz hareketi

2 Mesaj
    13 Nisan 2009; 0:22:51 

herkese selamlar.Air Alert 3 programi okudum ve inceledim fakat anlamadiim bazim şeyler var bölüm vb gibi.biri yardim edebilirse çok sevinirim.Hemen başlamayi düşünüyorum.Tesekkurler

217 Mesaj
    16 Nisan 2009; 15:56:47 

aleyküm selam.Kardeş anlamadığın yerleri yazarsan cevaplamaya çalışırım ama bölüm dediği misalen bölüm:2 olsun hareket sayımız da:20 bu demek oluyor ki 2 tane 20 hareket yapmalıyız fakat 1 tane 20den sonra 1-2 dk dinlen ve sonra diğer 20ye başla

12 Mesaj
    16 Nisan 2009; 17:11:56 

tesekkurler Iron Maiden

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

1829 Mesaj
    18 Nisan 2009; 15:01:28 

Arkadaşlar ben Air Alert IV yapıyorum son 3 hafta biraz düzensiz oldu fakat orada yazanları hafta içinde eksiksiz yapıyorum.

İlk 5 hafta verim alamamamız normaldir çünkü 5. haftaya kadar zıplamanız düşer.İlk 5 hafta kaslarınızı 7. hafta ve sonrası için hazırlar.Yani kaslarınızı biraz yorar.Ben air alertten önce 2.95 potaya cok rahat ense ve ters smac koyuyordum 5. haftadayken düz koymaya çalışırken çemberde kaldım.Moralim tabi biraz bozuldu ama sonra adamların herseyi bildiklerini 5. haftada düşeceğini 15den sonra yükseliceğini sölediklerini 5de düştüğüne göre 15de yükseleceğini düşündüm ve aralıksız devam ettim.
    Air Alert IV 3. programa göre biraz daha esnek.Mesela haftadaki bi antremanı 1 gün kaçırdıysanız öteki gün yapabiliyorsunuz.Yada bütün haftayı kaçırdıysanız o hafta bırakıyorsunuz önünüzdeki hafta geçen haftayla başlıyorsunuz.Mesela ben 14. haftayı yapmadım o hafta dinlendim 13.den tkrar başladım diğer hafta.Şuan 14 deyim ve biraz aksatarakda olsa 14. haftayı bitiricem inş.14'de olmama rağmen zıplamamda artış olduğunu hissettim ama çok az bi miktar.Normalde 3.05'e tek ayak asılırken şuan çift ayak zıplayarak çok kasmadan asılabiliyorum.1.80 boyum 65 kilom var önceden zıplama için hiç bir program yapmadım.Çevremdekiler zaten her zaman iyi zıpladığımı söylüyorlar.

Size programı uygularken dikkat etmeniz gereken şeyleri söylemek istiyorum.
    Asla ısınmadan yapmayın.Yani 2-3 Dk.da olsa ısının.Hareketlere imansız gibi zıplayarak başlamayın çünkü git gide daha düşük yaparsınız.Mesela direk 40cm zıplayarak başlarsanız sonlara doğru bu 10a kdr düşer.Bu yüzden 20cm de falan sabitleyin orada kalın hareketleri yaparken çıkabiliceğiniz en yüksek zıplamaya çıkmaya çalışmayın.Unutmayındaki 1 hafta değil bu.
    Antremanları yapmadan bir gün önce top oynayabilirsiniz ama çok aşırı yorulmayın.Mesela gidip 21de biten 1 maç yapın sonra evinize dönün.
    Günde ne az 8 saat uyuyun.
    Haftasonları mutlaka çıkıp basket oynayın.
    Mümkün olduğunca ayakkabıyla yapın.Çünkü ayakkabı ayağınızdaki basıncı azaltıcakdır.Kemikleriniz ağrımaz.Hareketleri parmak ucunuzda yapın.

VE EN ÖNEMLİSİ ARKADAŞLAR PROGRAMA BAŞLADIĞINIZ ANDAN İTİBAREN SAKIN AMA SAKIN ASİTLİ İÇECEKLER İÇMEYİN.
    Bilgidğiniz gibi cola gibi asitli içecekler kasları eritir.Bu yüzden sakın asitli içecekler içmeyin.Onun yerine limonata portakal suyu süt ayran falan için.
    Sorularınız varsa Ö.M atarsanız yanıtlamakdan çekinmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrChesta -- 18 Nisan 2009; 15:04:53 >

Gunz Online Bölümü Kuralları Lütfen Okuyunuz!!!
    Eski Nick:TimeOfTheKill

0 Mesaj
    18 Nisan 2009; 15:14:20 

arkadaşlar ben programın 14. haftasındayım şu anda 10-15 cm arası kesin bi artış oldu anladığıma göre asıl artış program bittikten sonra bi hafta içinde oluomuş galiba . o zaman ne kadar bi artış olur ve advanced ne kadar arttırır cesuryürek veya başka bitiren bir cevaplayablir mi

0 Mesaj
    18 Nisan 2009; 15:24:28 

arkadaşlar ben programın 14. haftasındayım şu anda 10-15 cm arası kesin bi artış oldu anladığıma göre asıl artış program bittikten sonra bi hafta içinde oluomuş galiba . o zaman ne kadar bi artış olur ve advanced ne kadar arttırır cesuryürek veya başka bitiren bir cevaplayablir mi?

217 Mesaj
    18 Nisan 2009; 18:35:05 

JrChesta öncelikle bilgilerin için teşekkür ederim de anlamadığım bi yer 14.hafta nası az bi artış verdiği yönünde.Çünkü hemen hemen artık tamamına yakın vermesi lazım belki de kişiden kişiye göre değişiyodur neyse bu arada tebrik ederim bu programı yapmadan önce 2.95 e ters ense felan vuruyosan çok güzel bence.Ben de 8 hafta kadar yaptım bu programı daha sonra belimden şikayet ettim ve doktorun yolunu tuttum röntgenler sonucu kas spazmı varmış mecbur bıraktık şimdi tekrar başlamayı düşünüyorum ama hiç bi artış da görmemiştim zaten ve adamlar da 11.haftadan sonra görebileceğimizi söylemişlerdi.Sana bi sorum olacak 8 hafta yapmıs bi insan ve yaklasık 2.5 aydır yapmıyorum tekrar başlamayı düşünse kaçıncı hata başlamalıdır?Tşk.

0 Mesaj
    18 Nisan 2009; 18:45:12 

2.5 ay yapamadıysan en baştan başlaman lazım ama önceki yapışında sakatlandıysan bence bi daha başlama ip falan atla çünkü daha ciddi sakatlıkların olabilir

217 Mesaj
    18 Nisan 2009; 21:37:34 

ya sakatlık da şey kasları fazla kasmısım kasılı kalmıs yani spazm olmus ondan.Belimi hiç ısındırmıyodum ondandır ayakları felan ısındırıyodum sadece beli hiç açma germe yapmadım kesin ondan sağolasın gene de ilgin için

0 Mesaj
    19 Nisan 2009; 11:58:52 

eyvallah

164 Mesaj
    28 Nisan 2009; 12:40:08 

173 boy 57 kilosu olan birisiyim.. aie alert 3 ve sonra 4 ü tam anlamıyla yapsam çembere değbilir miyim.

217 Mesaj
    28 Nisan 2009; 14:51:01 

boyuna göre kilon fena deil.Zıplamandan ne haber?Normalde ne kadar zıplıyosun onları da yazarsan yardımcı olurum.Eğer ne kadar zıplamak istediğini ölçmek istiyosan kolunu kaldır ve orta parmagını deydirebildiin kadar uzat ama ayaklarını fln kaldırma yani normal kaldır.Orayı ölç ve zıplamak istediğin yeri de ölç dielim 290 lık bi yer war oraya degmeye calısıon ve degdin napcaksın hemen söliim degdiin yerden önceden ölçmüş olduun kolunu kaldırdıktan sonraki boyunu cıkart ve kac cm zıpladıını öğren k.gelsin

164 Mesaj
    28 Nisan 2009; 17:07:47 

2,95 lik potanın panyasının en altına değebiliyorum.. yani 50 cm fln mı oluyo o civarlar galiba.. bi de ben bu programı uyguluycam ama aynı zamanda mayısta bodye başlmayı düşünüyodum.. ikisi aynı anda yürür mü ki??

1036 Mesaj
    28 Nisan 2009; 17:54:53 

quote:

Orjinalden alıntı: Kıdemli Çavuş

2,95 lik potanın panyasının en altına değebiliyorum.. yani 50 cm fln mı oluyo o civarlar galiba.. bi de ben bu programı uyguluycam ama aynı zamanda mayısta bodye başlmayı düşünüyodum.. ikisi aynı anda yürür mü ki??

yürür tabi
    hatta faydası bile olur
    air alert 3 ün videosunda vardı
    yapılacak hareketler salonda

bende bu gün itibari ile air alert 4 programına başlamış bulunuyorum
    bitirebilirsem gelsin smaçlar

217 Mesaj
    29 Nisan 2009; 15:07:30 

eet cadocx e katılıyorum.Bi de 50 cm değil 2.95lik bi yere değiyosan 1.73 sün zaten elini kaldırınca en az 2.15 olursun yani 80 cm felan zıplıyosun olmadı 75 olsun ki gayet iyi zıplıyosun zıplamalarımız eşit bu arada ben de ortlama 70-80 arası zıplıyorum ısınmadan 70 en az yani

164 Mesaj
    29 Nisan 2009; 15:31:00 

ama 2,95 lik potanın çemberine değil panyasının en altına değebiliyorum.. işte şu 3 ve 4 ü yapsam çembere değebilir miyim 3,05 in?

1036 Mesaj
    29 Nisan 2009; 15:40:06 

285-290 gibi bi şeye değebiliosun demektir
    air alert 4 ü bitirdikten sonra bi 20 cm daha koy üstüne + 5 cm de salondaki çalışman etti 3.15 rahat vurursun standart potalara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cadocx -- 29 Nisan 2009; 15:41:26 >

164 Mesaj
    29 Nisan 2009; 21:18:37 

quote:

Orjinalden alıntı: cadocx

285-290 gibi bi şeye değebiliosun demektir
    air alert 4 ü bitirdikten sonra bi 20 cm daha koy üstüne + 5 cm de salondaki çalışman etti 3.15 rahat vurursun standart potalara

3 ve 4 arasında ne kadar süre bekliyoduk?
    bu hafta işte 3 e başlamayı düşünüyorum aynı zamanda spora da gidicem.. o bitince de 4 e başlıycam yani okullar açılıncaya kadar fln ilerletirsem güzel olucak...

yardımlarınız için teşekkürler.

1036 Mesaj
    29 Nisan 2009; 22:09:00 

quote:

Orjinalden alıntı: Kıdemli Çavuş

3 ve 4 arasında ne kadar süre bekliyoduk?
    bu hafta işte 3 e başlamayı düşünüyorum aynı zamanda spora da gidicem.. o bitince de 4 e başlıycam yani okullar açılıncaya kadar fln ilerletirsem güzel olucak...

yardımlarınız için teşekkürler.

3 le 4 ün arasında pek bi fark yok
    önerim ilk önce 4 ü bitirin
    sonra air alert advance var onu yaparsınız
    bittikten 3 ay sonra başlanıodu heralde
    onda daha fazla tekrar sayıları
    bu saatten sonra 3 ü yapmanın alemi yok

eğer air alert advance ide yaparsan yere bi daha inmezsin

164 Mesaj
    30 Nisan 2009; 13:57:57 

İnşallah