Şimdi Ara

XOne için 75, Kinect için 100 Farklı Tasarım Vardı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•     Microsoft kendi web sitesi  üzerinden ilgi çekici bir röportaj yayınladı. Xbox One'ın tasarımcısı Carl Ledbetter bu röportajda Xbox One, Kinect ve kontrolcü ile ilgili tasarımlar konusunda açıklamalarda bulundu.

Ledbetter, 3D yazıcı ile 75 farklı Xbox One tasarımı, 100 farklı Kinect tasarımı ve 200 farklı kontrolcü tasarımı hazırladıklarını açıkladı. 200 farklı kontrolcü tasarlandığı biliniyordu, ama anlaşılan her konuda çok sayıda tasarım yapılmış.

Microsoft özellikle kontrolcü üzerinde yoğun testler yapmış. 1000'den fazla kişinin kontrolcüleri test ettiğini söyleyen Ledbetter uygun tasarımda karar kılmak için uzun uzun düşündüklerini söylüyor.

• Sony'de tek Yoshida denemiş , herifler 1000 kişiye test ettirmiş ,

Ula bu koreliler ne zeki herifler :D

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Ve Microsoft da o kadar tasarımın içinden gidip en kerestesini mi seçmiş? İlginç

• XboxOne ın tasarımını birtek benmi beğeniyorum ?. Karakutu şeklideki keskin hatlı tasarımları genel olarak beğenen biriyim. Çok ilginç

• Bence gayet güzel. Bu konsolun güzel olmasını bekleyenler siz konsolla mı oynayışıyorsunuz yoksa oyunuyla mı töbe töbe :D Yakında ps4'ü yatağa felan atarlar
  • gayet sade derlı toplu duzgun bır tasarıma sahıp bence bu tasarım guzel.
    ps4 de sade bır tasarıma sahıp.
    daha önce konsol fanlarının yaptıgı kendı uçuk çalışmaların yanında bu secılenler cok cok sade ve basıt gorunuyor fakat ben yenı tasarımları begendım.
  • Yinede becerememişler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • okadar tasarımdan seçe seçe bu kütüğümü seçmisler yazık ps4 tasarım olarak tam bir konsol havasında xbox one adı bile tırt kasadan ne bekliyoruzki

• 75 tasarım arasından bu kamyon takozu seçildiğine göre diğer tasarımları düşünemiyorum:)

Microsoft diğer tasarımların görsellerini de paylaşsana biraz gülelim:))

• Ben begeniyorum tasarimini atari gibi tasarimi var.

• Enteresan Ms gibi dev Miyar dolarlarla oynayan firmanın bula bula böyle bir tasarım ortaya çıkarması gerçekten çok ilginçmiş :D

• Ve içlerinden en berbat olanı seçmişler. Tebrik etmek lazım. Daha kötüsünü düşünemediğim için en kötüsü diyorum. Yok yani, ne bir estetik var, ne bir kolaylık var, ne parçalı bir sistem var. Donanımın üzerini dümdüz kaplamışlar. Kocaman bir şey, hiçbir görselliği yok. Ve bu boyutlarda, bu görünümde bir ürün sunarken kimse de dememiş ki: "Yahu biz bunu 1983'te sunmuyoruz, 2013'te sunuyor ve 2014, 2015 yılları boyunca satacağız. Biz bu kütüğü mü satacağız?!"

Daha da garibi, bu tasarımı yapan adam hâlâ MS'te görevine devam ediyor ve bu tip açıklamalarda bulunuyor...

• O kadar tasarım arasından en öküzümsü olanımı seçmişler? Vay canına!

• o kadar tasarım arasından bunun seçilmesinin büyük ihtimalle nedeni üzerinr bir sürü fan yerleştirilebilir bir yapı istemiş olmaları tahminimce. çünkü cihazın neredeyse her yanı fanlarla donatılmış :D hatta kinect te bile 2-3 adet fan var :D 3k hatasından sonra önlemlerini sıkı almışlar ama ne yazık ki böyle 30 yıl öncesinden kalmış bir vcr kutusu kalmış :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.