- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
oy kullanmamanın cezası
82 Cevap13343 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

27 Mesaj
21 Ocak 2014; 2:10:43 

beyler doğru yere mi açıp açmadığımı bilmiyorum ama

30 mart 2014 yerel seçimlerinde oy kullanmamanın cezası kaç tl? bilen var mı?

acil cevap bekleniyor..

Donanım Haber
## Doktorlar ve Tıp Fakültesi Öğrencileri Topluluğu ##

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
2 gün 23 sa. 28 dk. kadarı kaldı.
21 Ocak 2014; 2:12:20 

şehir efsanesi değil mi o

1892 Mesaj
21 Ocak 2014; 2:13:48 

falakaya yatırma cezası var.

27 Mesaj
21 Ocak 2014; 2:14:41 

quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

şehir efsanesi değil mi o

usta efsane diyenler var gerçek diyenler de var. biz yine sağlam kazığa bağlayalım eşeği. cezası az bir şeyse hiç uğraşmayı düşünmüyorum. nüfus müdürlüğüne girip adres değişikliği bildirmek gerekiyormuş. bilenler var mı merak ettim cezayı

Donanım Haber

27 Mesaj
21 Ocak 2014; 2:17:01 

quote:

Orijinalden alıntı: CΛRNIVΛLE

falakaya yatırma cezası var.

çok yedin heralde

daha ciddi cevaplar lazım beyler

Donanım Haber

22 Mesaj
21 Ocak 2014; 2:19:07 

Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1623 Mesaj
21 Ocak 2014; 2:19:40 

38 TL idi sanırım ceza fakat uygulanmıyor hiç.Gitmeyebilirsin canın istemiyorsa

EUW:Elendil Arnor

1892 Mesaj
21 Ocak 2014; 2:19:46 

quote:

Orijinalden alıntı: legendcrime

usta efsane diyenler var gerçek diyenler de var. biz yine sağlam kazığa bağlayalım eşeği. cezası az bir şeyse hiç uğraşmayı düşünmüyorum. nüfus müdürlüğüne girip adres değişikliği bildirmek gerekiyormuş. bilenler var mı merak ettim cezayı

yüksek seçim kurulunu telefonla arayıp sorun veya mail atın veya dilekçe verin.

468 Mesaj
21 Ocak 2014; 2:20:12 

25 lira diye duydum. ama yerinde olsam 40 dk mı ayırır uğraşırdım çok bişey yapmıyorsun zaten öğrenciysen öğrenci belgesi ve kaldığın adresi bildiren kağıdı nüfus müdürlüğene götürüyorsun sonrada ilçe seçim kuruluna gidiyosun bu kadar basit

27 Mesaj
21 Ocak 2014; 2:21:42 

quote:

Orijinalden alıntı: CΛRNIVΛLE

yüksek seçim kurulunu telefonla arayıp sorun veya mail atın veya dilekçe verin.

ysk nın sitesinde parayla ilgili bir şey bulamadım hiç. şimdi dilekçe verirsek de kaşınmış oluruz gibi düşündüm ama bilmiyorum

Donanım Haber

55 Mesaj
21 Ocak 2014; 2:21:57 

Ulkemizde oy kullanmak odev degil gorevdir. Bu yuzden oy kullanmamanin para cezasi vardir. Ancak uygulanabilirligi yoktur. Cumhurbaskanligi referandumunda da oy kullanmayanlara 70 tl lik ceza gelecek denmisti fakat uygulanmadi.

27 Mesaj
21 Ocak 2014; 2:24:02 

quote:

Orijinalden alıntı: jawenk

25 lira diye duydum. ama yerinde olsam 40 dk mı ayırır uğraşırdım çok bişey yapmıyorsun zaten öğrenciysen öğrenci belgesi ve kaldığın adresi bildiren kağıdı nüfus müdürlüğene götürüyorsun sonrada ilçe seçim kuruluna gidiyosun bu kadar basit

sıra olur mu ki? siz yaptınız mı işlemi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legendcrime -- 21 Ocak 2014; 2:24:40 >

Donanım Haber

407 Mesaj
21 Ocak 2014; 2:26:05 

Muhtara danışın size daha detaylı bilgi verecektir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

468 Mesaj
21 Ocak 2014; 2:26:31 

quote:

sıra olur mu ki? siz yaptınız mı işlemi?

yarın sabah yapıcam daha yapmadım ama arkadaşım yaptı 30 40 dk da tüm işlemler tamamlanmış.belki elinde öğrenci belgesi yoksa o vakit alır hemen vermeyebilirler.onun dışında gayet basit bi işlem

27 Mesaj
21 Ocak 2014; 2:30:04 

quote:

yarın sabah yapıcam daha yapmadım ama arkadaşım yaptı 30 40 dk da tüm işlemler tamamlanmış.belki elinde öğrenci belgesi yoksa o vakit alır hemen vermeyebilirler.onun dışında gayet basit bi işlem

kaldığım adresi bildiren kağıdı nereden alıyorum? bir de öğrenci belgem 2013 tarihli okula ilk kayıt yaptırdığımda almıştım.sıkıntı olur mu acaba?

Donanım Haber

27 Mesaj
21 Ocak 2014; 2:32:52 

iyi fikir teşekkürler

Bu mesajda bahsedilenler: Tikkafalı

Donanım Haber

468 Mesaj
21 Ocak 2014; 2:34:15 

quote:

kaldığım adresi bildiren kağıdı nereden alıyorum? bir de öğrenci belgem 2013 tarihli okula ilk kayıt yaptırdığımda almıştım.sıkıntı olur mu acaba?

ben yurtta kalıyorum yurt müdürlüğünden yurtta kaldığına dair bi kağıt alıyorsun. öğrenci belgesi bu dönem içi alındıysa geçerli olur sanırım ama geçen donem aldıysan saymayabilirler

27 Mesaj
21 Ocak 2014; 2:44:39 

quote:

ben yurtta kalıyorum yurt müdürlüğünden yurtta kaldığına dair bi kağıt alıyorsun. öğrenci belgesi bu dönem içi alındıysa geçerli olur sanırım ama geçen donem aldıysan saymayabilirler

teşekkürler

konu kapanabilir bu arada

Donanım Haber

260 Mesaj
21 Ocak 2014; 2:57:31 

yakın zamanda yerini değiştirip ikametini tam almayanlar eski yerinde görünüyor onun için erken davranın cezası birşey değilde bir oy bir oydur

161 Mesaj
21 Ocak 2014; 3:05:35 

Tahmini 4 senedir oy vermiyoruz ne cezası uğramadı bize

865 Mesaj
21 Ocak 2014; 3:06:35 

Geçen seçimde 17tl idi yanlış hatırlamıyorsam, şimdi de olsa olsa o civarda bir şey olur.

4905 Mesaj
21 Ocak 2014; 3:08:09 

Bir insanın oy kullanmaması hiç bir mantığa sığmıyor ne yazık ki.

Kural Disi Konu Destroyer
Yapboz bozuldu.

1091 Mesaj
21 Ocak 2014; 3:10:41 

Ceza iktidara yariyo yine
nolcak

Edit:ayrica oy kullanma kisiye taninmis haktir bunu degerlendir bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrktas -- 21 Ocak 2014; 3:13:50 >

184 Mesaj
21 Ocak 2014; 4:20:03 

oy kullanmaya üşeniyorum kim gitcek ya sırada bekliyeceğim birde hiç bir partiyi sevmiyorum para felanda vermem ceza olarak geçen seçimde hikaye bunlar

6278 Mesaj
21 Ocak 2014; 4:27:10 

Ceza var ancak uygulanmıyor. Oy kullanmak vatandaşlık görevidir, kendi irademizi belirlemek adına, ülke yönetimine, geleceğine zerre kadar katkı sağlamak adına oy kullanmak gereklidir.

3846 Mesaj
21 Ocak 2014; 4:43:29 

40 Kırbaç

5176 Mesaj
21 Ocak 2014; 4:56:09 

Bu nedir ya ? Yarım saat için bilgisayarınızın başından kalkmak zor geldi herhalde. Gidin atın oyunuzu, desteklediğiniz bir parti yoksa 4'lü haricinde rastgele bir partiye verin.

İstanbul Üniversitesi
- Coğrafya -

4011 Mesaj
21 Ocak 2014; 5:04:16 

Oy kullanmayanın şikayet etmeye de hakkı yoktur. Ben olsaydım oy kullanmayan adamın bir dahaki seçimlere kadar tüm sosyal hak ve güvencelerini elinden alırdım. Benim için "oy kullanmıyorum" demek bu ülkenin vatandaşı değilim demek. Vatandaş olmayanın vatandaşlık hakkı da yoktur. Bu ülkede beni temsil edecek hiçbir insan yok diyebilirsiniz; bu durumda "boş oy" kullanırsınız.

Bu arada an itibariyle uygulanmsada kanunda oy kullanmamanın para cezası var. Uygulanmıyor diye göz ardı edildiğini düşünmeyin. Kimin oy kullanıp kimin kullanmadığını kayıt altına alıyorlar. Bundan seneler sonra bir sebeple uygulamaya konulduğunda yıllar önce kullanmadığınız bir oy çoktan faizlenmiş olacak ve ödemediğiniz için haciz olarak kapınıza dönecektir.

Harabelerden dört dünya yaratıldı. Bizim için ve menschler için dünyalar: Gök, Ateş, Taş, Su. Her dünyayı bir diğerine dört Kapı bağlar: Arianus'u Pryan'a, Abarrach'a, Chelestra'ya. Düşmanlarımız için bir ıslahevi yapıldı: Labirent. Labirent diğer dünyalara Beşinci Kapı ile bağlanır: Nexus. Altıncı Kapı ortadadır, giriş sağlar: Vorteks. Ve her şey Yedinci Kapı aracılığı ile yapıldı.
Son, başlangıçtı...

1541 Mesaj
21 Ocak 2014; 5:07:01 

Cezasi bu sekilde yonetilmek

1892 Mesaj
21 Ocak 2014; 11:24:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Alkolog

27 Mesaj
21 Ocak 2014; 15:59:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Eostre

Bu nedir ya ? Yarım saat için bilgisayarınızın başından kalkmak zor geldi herhalde. Gidin atın oyunuzu, desteklediğiniz bir parti yoksa 4'lü haricinde rastgele bir partiye verin.

kardeşim işimi gücümüz sınavımız var heralde. ne bilgisayarı? insanları bilip bilmeden yargılamayın.

Donanım Haber

6424 Mesaj
21 Ocak 2014; 16:02:57 

Bende kullanmayı düşünmüyorum. Üşengeçlikten ziyade kime oy vereceğimi bilmiyorum, hepsi aynı al birini vur ötekine.

3079 Mesaj
21 Ocak 2014; 16:06:58 

Devlet 4 yılda bir de olsa seni adam yerine koyup fikrini soruyor (sözüm forumdaki birine değil), bunda da cevap vermemenin mantığını anlayamıyorum.

Neden banlandım gibi soruları bana sormayın, biz sadece teknik işlere bakabiliyoruz :)

27 Mesaj
21 Ocak 2014; 16:08:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

Devlet 4 yılda bir de olsa seni adam yerine koyup fikrini soruyor (sözüm forumdaki birine değil), bunda da cevap vermemenin mantığını anlayamıyorum.

büyüksün başkan

Donanım Haber

1493 Mesaj
21 Ocak 2014; 16:36:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

" Seçim düzeni değiştirebilseydi yasal olmazdı .... "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [F][u][r][k][a][n] -- 21 Ocak 2014; 16:37:43 >

497 Mesaj
12 Şubat 2014; 13:25:08 

sicile işliyor mu suç olarak?

Badger Badger Mushroom

372 Mesaj
12 Şubat 2014; 13:48:03 

Bazı tanıdıklarım uzun zamandır oy vermiyor ve şuana kadar bir şey olmadı. Bir yaptırım olduğundan haberdar değilim.

Japan and Turkey friendship

168 Mesaj
12 Şubat 2014; 13:49:51 

Hiçbir şey olmuyor,ama bu sizinle vicdanınız arasında olan bir şey.

5863 Mesaj
12 Şubat 2014; 13:50:21 

quote:

+1

Cezası 5 lira. Düşük olduğundan dolayı posta masrafını karşılamıyor diye kesilmiyor diye biliyorum.

Kapitalizm gölgesini satamadığı ağacı keser.
Tek rakibim kangal.

1001 Mesaj
12 Şubat 2014; 13:51:41 

699 Mesaj
12 Şubat 2014; 14:14:18 

quote:

+Sonuna kadar...

Samsung Galaxy S4 Black Edit.,Sony A58,Punto 1.3 Multijet,İpad air

4011 Mesaj
12 Şubat 2014; 14:27:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Entropi Canavarı

+1

Cezası 5 lira. Düşük olduğundan dolayı posta masrafını karşılamıyor diye kesilmiyor diye biliyorum.

12,5 TL. Fakat cezayı ödemediniz diye cezanın unutulduğunu ya da işlenmediğini sanmayın. Geçmiş mesajlarda yazdıklarıma bakın.

Kimin oy kullanıp kimin kullanmadığını onlar kaydeder, siz hiç merak etmeyin. Devlet alacağını asla ve asla unutmaz. Devletin en büyük özelliğinden biridir; ne sizin paranız devlette kalır, ne de devlet alacağını sizde bırakır. Geç de olsa eninde sonunda iki tarafın da alacakları illa ki karşılanır. 12,5 TL olsa bile bundan 20 yıl sonra ev-araba almaya kalkıştığınızda ödenmemiş ceza diye katlana katlana 10.000 lira olmuş bir kağıt parçasını önünüze çıkarırlar.

Ayrıca yalnızca ve yalnızca Türk vatandaşlarına tanınan oy kullanma hakkınızı kullanmadığınızda açık ve seçik olarak "bu ülkenin vatandaşı değilim" anlamına gelmektedir. Bunları tekrar tekrar söyleyerek, oy kullanmanın ve kullanmamanın sorumluluğunu kavrayamamış insanların aklına vatandaşlık bilincini sokmak gerek;

Atatürk'ün Türk milletine sağlamış olduğu inkılâplardan biri olan, yalnızca ve yalnızca Türk vatandaşlarının sahip olduğu seçme ve seçilme hakkı (yani oy kullanma hakkı)'nı kullanmadığınız takdirde benim gözümde açık açık "Ben bu ülkenin vatandaşı değilim" diyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan memnun olmayan kimi doğulu milyonlar bile hiç sevmedikleri Atatürk'ün, hiçbir Türk vatandaşını ayırmadan herkese eşit vermiş olduğu haklara sahip çıkıp, gidip oy sandığında kullanıyor. Birde Türkçü geçinenlerin şu yaptığına bak.. Oy kullanmamak da neymiş! O küçümsediğiniz doğululara, nefret kustuğunuz Atatürk karşıtlarına bakın ve kendinizden utanın.. Yüce Ata'ma karşıt olan bile Atatürk'ün devrimlerini sahiplenmiş durumda..

Bu ülkede beni temsil edecek hiçbir insan yok diyebilirsiniz; bu durumda paşa paşa gider protestonuzu "boş oy" kullanarak gösterirsiniz.

Oy kullanmamanın hiçbir mazereti olamaz. Sırf oy kullanmaya şehirler arası 250km yolculuk yapmışlığım var. Beğenmeyen Ermenistana gitsin...

Harabelerden dört dünya yaratıldı. Bizim için ve menschler için dünyalar: Gök, Ateş, Taş, Su. Her dünyayı bir diğerine dört Kapı bağlar: Arianus'u Pryan'a, Abarrach'a, Chelestra'ya. Düşmanlarımız için bir ıslahevi yapıldı: Labirent. Labirent diğer dünyalara Beşinci Kapı ile bağlanır: Nexus. Altıncı Kapı ortadadır, giriş sağlar: Vorteks. Ve her şey Yedinci Kapı aracılığı ile yapıldı.
Son, başlangıçtı...

107 Mesaj
12 Şubat 2014; 14:28:05 

Ceza var ama uygulaması üzerine düşülüyor mu bilmiyorum.

Ayrıca arkadaşım bu yerel seçim. Senin yaşadığın yeri en iyi hale getirebilecek dürüst, güvenilir birine oy at ama yine de senin fikrin sen bilirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Atını Süren Adam..

75 Mesaj
17 Şubat 2014; 13:26:16 

oy kullanmak zevklidir yaa veriyorsun kimliğini atıyorsun oyunu bu kadar basit verilmesi gereken bir durum

ford focus 2006 model ghia tdci

30 Mesaj
19 Şubat 2014; 11:32:41 

Aşağıdaki sitede oy kullanmamanın cezası hakkında detaylı bilgiler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FurkanSen -- 15 Temmuz 2014; 3:47:52 >

641 Mesaj
2 Mart 2014; 19:19:01 

Anayasa madde 67/3 te ... seçme ve halkoylamasına katılma haklarına sahiptir. Bu hususu anayasamızda kişinin takdirine bırakılmıştır. Kişinin oy kullanıp kullanmaması hususunda yönlendirme yapacak şekilde cezai müeyyidenin uygulanması bu hükme aykırılık oluşturacaktır.

1623 Mesaj
2 Mart 2014; 19:21:45 

quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Anayasa madde 67/3 te ... seçme ve halkoylamasına katılma haklarına sahiptir. Bu hususu anayasamızda kişinin takdirine bırakılmıştır. Kişinin oy kullanıp kullanmaması hususunda yönlendirme yapacak şekilde cezai müeyyidenin uygulanması bu hükme aykırılık oluşturacaktır.

Şapka takmıyorum onu da söyle,devlet büyüklerine hakaret ediyorum.Birlikte getirsinler cezayı

EUW:Elendil Arnor

235 Mesaj
2 Mart 2014; 19:51:23 

670 Mesaj
2 Mart 2014; 21:07:36 

yazar burada 18 yaşın üstünde olduğunu belli etmeye çalışmış

PSN: fozcam

1318 Mesaj
2 Mart 2014; 21:16:54 

Oy kullanmak her insanın vatani görevidir.

Nasıl yönetilmek istediğini seçiyorsun.

Neden oy kullanmak istemiyorsunuz ? Hayır amaç ne yani.

AKP istemiyorsan bas chp mhp ye niye bu kadar kastınız ki?

iPhone 5S 16 GB Silver

712 Mesaj
2 Mart 2014; 21:17:22 

cezası var ama uygulanmıyor. Yani kimseyi para verirken görmedim.

cesareti olmayanın hep bir bahanesi vardır

591 Mesaj
2 Mart 2014; 21:41:00 

boş oy yerine hepsini işaretleyin geçersiz sayılsın
bunu da ben mi söyleyeyim

Gazapizm Sokaktır

3793 Mesaj
2 Mart 2014; 21:52:41 

Bende oy kullanmayacağım büyük ihtimalle. Çünkü salak hocalar sağolsunlar seçimden önceki ve sonraki haftaya vize koydular. Bu sebep ile İstanbuldan Antalyaya gitmem mümkün olmayacak.

Gölge Mavisi Golf 1.4TSI 122HP Man. Highline----2004 For